Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изчезнал човек след катастрофа. Молба за помощ от кметицата на с. Ъглен

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Изчезнал човек след катастрофа. Молба за помощ от кметицата на с. Ъглен

    Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
    ... Ники Бочев е най-близо - на около 40 км. от Плевен е. Селото е на стария път София-Плевен.
    Всъщност, в момента съм на около 200 км. от мястото на инцидента, защото се намираме в гр.Шивачево, общ.Твърдица и по план ни предстои прибиране към Плевен вероятно утре късно вечерта. Когато се прибера, ако още няма резултат, ще проверя - какво е положението.
    Предполагам, че най-пълна и точна информация за организацията и реализирането на спасително-издирвателната операция ще има колегата barzashki, който е едновременно участник в *МСС* на Форума и е от ОУПБЗН в обласния град.
    proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
    NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
    Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

    Коментар


    • #17
      От: Изчезнал човек след катастрофа. Молба за помощ от кметицата на с. Ъглен

      Приятели идвате ли насам?
      Хората са обезверени, вече втори ден обхождат километри надолу по реката, но по суша. Нямат нужната екипировка и опит и са доста изморени и обезверени.
      Според нас е нужно да се направи обход на реката по вода. Майката на момчето, кметицата, и много други хора не са лягали втора нощ.
      Водата е придошла и е бърза и мътна, на места доста дълбока. В момента поне не вали.
      Очакваме ви!

      Коментар


      • #18
        От: Изчезнал човек след катастрофа. Молба за помощ от кметицата на с. Ъглен

        Ще тръгнем около 16 часа.
        Мисля да огледаме района от Български Извор до Дерманци.
        Другия предполагам е огледан.
        Давайте някакви съвети.
        Ще караме с джипа най близо до реката, разбира се трасираме и пеш.
        Последно редактирано от Nik Nikolov; 02-08-14, 14:30.
        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

        Коментар


        • #19
          От: Изчезнал човек след катастрофа. Молба за помощ от кметицата на с. Ъглен

          Ako вършат някаква работа - снимки от мястото: https://www.facebook.com/photo.php?f...e=1&permPage=1

          Коментар


          • #20
            От: Изчезнал човек след катастрофа. Молба за помощ от кметицата на с. Ъглен

            Като гледам снимките мостът не е този откъм Дерманци, а от другата страна на селото. Входът откъм Садовец.
            Защо ще тръгвате от Български извор (по-скоро от Боаза) към Дерманци, при положение, че е инцидентът е станал по-надолу по течението на реката. Т.е. няма как реката да го е отнесла нагоре по течението.

            Коментар


            • #21
              От: Изчезнал човек след катастрофа. Молба за помощ от кметицата на с. Ъглен

              Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
              ....Мисля да огледаме района от Български Извор до Дерманци....
              Български Извор е в съвсем друга посока.
              Дерманци спрямо течението на реката е над Ъглен. Т.е. тя тече от Дерманци към Ъглен.
              Има смисъл да се оглежда считано от моста на Ъглен (откъм Дерманци), където е катастрофата и надолу по течението на реката посока Плевен.
              До Ъглен може да се стигне и през Луковит, но по-пряк е пътя е Ябланица-Брестница-Боаза-Торос-Дерманци-Ъглен. Т.е. по протежението на реката.
              Пътят Дерманци-Ъглен е неподържан асфалт и е пълна скръб, но все пак са само 5-6 км.

              P.S. Сега видях, че Nik Nikolov е писал, че ще тръгнат в 16 ч. и съм закъсняла с упътването, но сега сядам пред компютъра. Ремонт.
              Последно редактирано от Danika; 02-08-14, 17:07. Причина: P.S.
              Suzuki Jimny, 1.3, 2009

              Коментар


              • #22
                От: Изчезнал човек след катастрофа. Молба за помощ от кметицата на с. Ъглен

                Сега се върнахме.
                Разбира се реката тече в обратната посока.
                Още като се качих в Мицубишито и колегите ми го казаха.
                Бяхме Джими, Вико, Жоро тримата и аз.
                Реката още е много пълноводна, за да може нещо да се направи.
                Отчет и снимки - след малко.
                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                Коментар


                • #23
                  От: Изчезнал човек след катастрофа. Молба за помощ от кметицата на с. Ъглен

                  Моста, където е станала катастрофата.

                  Колегите пещерняци.

                  Колегите рафтъри.

                  Къде е паднала колата.





                  Търсене.

                  В подножието.

                  Вчера нивото е било с 40 см по-високо.

                  Има филмчета, но утре, заедно с разсъждения по въпроса.
                  Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                  Коментар


                  • #24
                    От: Изчезнал човек след катастрофа. Молба за помощ от кметицата на с. Ъглен

                    Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                    Сега се върнахме......
                    Да сте живи и здрави.
                    Знам какво е при пълноводие, особено, ако е обрасло.
                    Преди години, районът се поддържаше повече и имаше и туристи и рибари, защото там мястото е много красиво (имам братовчед, който Ъгленски зет). Актьорът Георги Черкелов изкара последните си години там.
                    Сега селото се бори да държи глава над водата. Като повечето села в Северозапада.
                    Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                    Коментар


                    • #25
                      От: Изчезнал човек след катастрофа. Молба за помощ от кметицата на с. Ъглен

                      Ей тук са филмчетата - компресирани:
                      https://htftp.offroad-bulgaria.com/N.../Aglen/MPEGII/
                      Явно се вижда, че докато не намалее и не се поизбистри водата - няма какво да се направи.
                      След консултации с всички колеги от останалите спасителни групи, решихме, че няма да помагаме на местните хора да се гмуркат в тази вода.
                      И директно им го казахме. Посочихме опасностите, както и преценката на риска.
                      Тоест.

                      Не си струва за търсене на тялото на един евентуално удавен човек - да рискуваме да удавим още един.

                      Дано да е оживял човека, по някакъв друг начин, защото чухме че може и да не паднал в реката а още на моста по време на катастрофата и от страх да се крие.

                      Разбира се бяхме в състояние да изградим рапел със стоманено въже от лебедката + още едно стоманено въже, и да осигурим преминаване по реката на човек с куки, който да търси, но риска е прекалено голям, все още.
                      Ще създадем илюзорна сигурност, което е предпоставка за нещастни случаи.

                      Днес следобяд, отново ще наблюдаваме положението и ще решаваме.
                      Последно редактирано от Nik Nikolov; 03-08-14, 09:38.
                      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                      Коментар


                      • #26
                        От: Изчезнал човек след катастрофа. Молба за помощ от кметицата на с. Ъглен

                        Преди броени минути, тялото е намерено и извадено около местността Морените.
                        GSM 0877 08 99 19
                        Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                        Коментар


                        • #27
                          От: Изчезнал човек след катастрофа. Молба за помощ от кметицата на с. Ъглен

                          Много лош изход от ситуацията.
                          ВСЕКИ МОЖЕ ДА КАРА БЪРЗО ,А НИЕ МОЖЕМ ДА МИНЕМ ОТКЪДЕТО СИ ИСКАМЕ
                          0888 967 109
                          0877 967 109

                          Коментар


                          • #28
                            От: Изчезнал човек след катастрофа. Молба за помощ от кметицата на с. Ъглен

                            Качих информацията и в OFFNews, а част от клиповете на Ник Николов в OFFTube.
                            Съболезнования на семейството, за съжаление едва ли е можело да се направи нещо.
                            http://offnews.bg/news/%D0%98%D0%BD%...tml#ad-image-0
                            www.offnews.bg

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X