Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изчезнал човек след катастрофа. Молба за помощ от кметицата на с. Ъглен

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Изчезнал човек след катастрофа. Молба за помощ от кметицата на с. Ъглен

    Вчера привечер на входа на село Ъглен, Ловешко е станала катастрофа. В колата са били трима младежи. Двама са паднали в придошлата река, но са извадени и са добре. Третият обаче - на 26 години, е в неизвестност. Няма информация дали е паднал в реката (което е по-вероятно) или се е уплашил и е забягнал (което изглежда повече като "надеждата умира последна").
    Току що с мен се свърза кметицата на село Ъглен Таня Гетова, която не познавам. Разпитвала всичките си познати кой може да помогне и я насочили към Форума.
    Каза, че вече 24 часа всички хора от селото обикалят района и течението на реката, но вече са капнали и нямат сили да продължат издирването.
    За случая са уведомени Гражданска защита и полицията, които допреди малко са били на място, но са си тръгнали.
    Каза ми: Моля ви помогнете, дори труп да намерим е по-добре, отколкото да има надежда да е жив и да се откажем.
    Телефонът на кметицата ще давам на лични съобщения. Ще го пусна и на Венци, Веско, Ник Николов, Юпи и Гоблин, ако случайно не съм пред компютър.

    ---
    Допълнение: Разбрахме се да не публикувам нищо в OFFNews, за да не предизвикваме паника и нездрав журналистически интерес.
    В селото са осигурили места за спане и къпане, ако някой пристигне по нощите.
    www.offnews.bg

  • #2
    От: Изчезнал човек след катастрофа. Молба за помощ от кметицата на с. Ъглен

    На линия съм за препращане на координати през следващия половин час, после пауза от около три часа, после пак ще съм на линия до 5-6 сутринта.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #3
      От: Изчезнал човек след катастрофа. Молба за помощ от кметицата на с. Ъглен

      Охххх. Лошо. Познавам района. Ако е на входа на Ъглен откъм Дерманци, там има пещери. Реката е Вит и ако е придошла от дъждовете - влачи към пещерите. Нещо може да излезе и на километри оттам.

      P.S. Имаме съфорумец, който беше лекар там преди 2-3 години.
      Suzuki Jimny, 1.3, 2009

      Коментар


      • #4
        От: Изчезнал човек след катастрофа. Молба за помощ от кметицата на с. Ъглен

        Чудя се дали да не пусна съобщението по пещерняческите фейсбук групи, но се страхувам, че ще се разпространи безконтролно и ще се изсипе куцо и сакато, та после ще спасяваме спасителите.
        www.offnews.bg

        Коментар


        • #5
          От: Изчезнал човек след катастрофа. Молба за помощ от кметицата на с. Ъглен

          По-скоро го пусни на Алексей Жалов .
          Май с това се занимава, той ще може да разпространи информацията сред (правилните) пещерняци.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #6
            От: Изчезнал човек след катастрофа. Молба за помощ от кметицата на с. Ъглен

            Опитваме да направим някаква организация за тръгване утре сутрин около 5 часа.
            Засега сме аз и Жоро тримата с джипа на Коцето MTTU, ама много ни е разпиляно водното обурдване, спасителни жилетки, неупрени.
            Въжетата и алпийските принадлежности са ми в село.
            Ще пиша по късно, дали ще успеем да се включим, въобще.
            Последно редактирано от Nik Nikolov; 01-08-14, 21:03.
            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

            Коментар


            • #7
              От: Изчезнал човек след катастрофа. Молба за помощ от кметицата на с. Ъглен

              Владо, не знаем в коя част на реката е, т.е. дали е при пещерите.
              Град Луковит е на една ръка разстояние от там. Съседното село Дерманци е с над 2000 жители и е на 5 км. Хората познават района. Трябва да се организират нещата на местно ниво. Това не е в планината, а в гъсто населен район. Ники Бочев е най-близо - на около 40 км. от Плевен е. Селото е на стария път София-Плевен.
              Suzuki Jimny, 1.3, 2009

              Коментар


              • #8
                От: Изчезнал човек след катастрофа. Молба за помощ от кметицата на с. Ъглен

                Първоначално публикуван от Владимир Йончев Преглед на мнение
                Чудя се дали да не пусна съобщението по пещерняческите фейсбук групи, но се страхувам, че ще се разпространи безконтролно и ще се изсипе куцо и сакато, та после ще спасяваме спасителите.
                Айде, моля ти се ! Пещерняците са много организирани и дисциплинирани. Никога няма да направят глупост.
                Поне тия, които познавам де - от АСО.
                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                Коментар


                • #9
                  От: Изчезнал човек след катастрофа. Молба за помощ от кметицата на с. Ъглен

                  На моста на входа на Ъглен откъм село Дерманци е станала катастрофата. Казаха, че хората не са малко, макар че са уморени. Останах с впечатление, че проблемът е, че не знаят какво да правят. Ходели по реката и мушкали с колове.
                  www.offnews.bg

                  Коментар


                  • #10
                    От: Изчезнал човек след катастрофа. Молба за помощ от кметицата на с. Ъглен

                    Upi, сега ще се чуе с Гогата от АСО, който е и планински спасител, да видим, дали пещерняците биха се включили.
                    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                    Коментар


                    • #11
                      От: Изчезнал човек след катастрофа. Молба за помощ от кметицата на с. Ъглен

                      Първоначално публикуван от Владимир Йончев Преглед на мнение
                      На моста на входа на Ъглен откъм село Дерманци е станала катастрофата. Казаха, че хората не са малко, макар че са уморени. Останах с впечатление, че проблемът е, че не знаят какво да правят. Ходели по реката и мушкали с колове.
                      Ясно. Разчитат да се е закачило момчето по подмолите или из върбите. Жива неквалифицирана сила там вероятно има достатъчно, но си трябва специализирана.
                      Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                      Коментар


                      • #12
                        От: Изчезнал човек след катастрофа. Молба за помощ от кметицата на с. Ъглен

                        Колко е дълбока реката в момента? Извадена ли е колата или си е още в реката?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Изчезнал човек след катастрофа. Молба за помощ от кметицата на с. Ъглен

                          Вит си е сериозна река, а сега от дъждовете, вероятно е и буйна.
                          Снимката е от интернет. Не мога да намеря моите.

                          Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                          Коментар


                          • #14
                            От: Изчезнал човек след катастрофа. Молба за помощ от кметицата на с. Ъглен

                            Имаме разна екипировка макар и не 100% пълна, която можем да съберем, имам готовност за тръгване утре рано сутринта. На място не ни трябва някой да ни ориентира какво-как.

                            ПП. Днес минах точно покай Български извор, по главния път - река Росица край Севлиево беше доста придошла, но дъжд препръска само за 2 минути леко.
                            Георги Гатев

                            Коментар


                            • #15
                              От: Изчезнал човек след катастрофа. Молба за помощ от кметицата на с. Ъглен

                              След телефонни разговори на Юпи с АСО - Пещерно сапсяване, се разбрахме утре тяхната местна секция от Ловеч и евентуално Мездра, да минат и да видят, какво е положението.
                              Ако има нужда ние сме в готовност за тръгване.
                              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X