Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ADV-Bulgaria.com на една година, време е за равносметка и съвети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: ADV-Bulgaria.com на една година, време е за равносметка и съвети

    Кой каквото и ще да разправя, в нашата Галактика всичко е субективно...! В това число всякакви тестове, анализи и прочие и най-вече моите да речем. И най-последното, което бих твърдял е, че съм написал нещо обективно и можещо да бъде възприемано напълно безкритично.
    ....................Или казано накратко: ADV-Bulgaria.com е и ще си остане място за субективни виждания на определени хора по разни въпроси по които могат да кажат нещо..


    Така е! Но идеята не е за "масовост". А за полемика по въпроса за даден продукт! Не писане на "фермани" а кратки мнения! Иначе твърдо се губи от сериозните "играчи".
    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

    Коментар


    • #17
      От: ADV-Bulgaria.com на една година, време е за равносметка и съвети

      Да, полемика от различни виждания ще е нещо изключително интересно и важно. Но още отсега си давам сметка за огромната сложност да се случи, макар че ще направя каквото мога... Защото например за обувките да речем, в някакво време ще съберем няколко човека, които да са достатъчно компетентни и всеки от тях да има какво да каже... Но кой ще да е този вносител, който би предоставил 5 чифта да кажем от обувки струващи няколко стотин лева, при положение че на нашият пазар биха се продали десетина броя общо... Естествено другият начин е ние сами да си финансираме подобни тестове, което обаче би искало да можем да извадим едни пари... Вариант за това е ADV-Bulgaria.com да продава реклама, което обаче няма да приема... Ще си останем зона без реклама, банери и прочие...
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #18
        От: ADV-Bulgaria.com на една година, време е за равносметка и съвети

        Статиите са супер. Обаче, мислите ли как да подобрите интерфейса ?

        Коментар


        • #19
          От: ADV-Bulgaria.com на една година, време е за равносметка и съвети

          Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
          Да, полемика от различни виждания ще е нещо изключително интересно и важно. Но още отсега си давам сметка за огромната сложност да се случи, макар че ще направя каквото мога... Защото например за обувките да речем, в някакво време ще съберем няколко човека, които да са достатъчно компетентни и всеки от тях да има какво да каже... Но кой ще да е този вносител, който би предоставил 5 чифта да кажем от обувки струващи няколко стотин лева, при положение че на нашият пазар биха се продали десетина броя общо... Естествено другият начин е ние сами да си финансираме подобни тестове, което обаче би искало да можем да извадим едни пари... Вариант за това е ADV-Bulgaria.com да продава реклама, което обаче няма да приема... Ще си останем зона без реклама, банери и прочие...
          Да това го споменах в първият си пост! Ще трябват едни пари! Може да се разчита на хора обаче ,които вече имат продукта! не сме малко тук!
          ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

          Коментар


          • #20
            От: ADV-Bulgaria.com на една година, време е за равносметка и съвети

            Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
            Статиите са супер. Обаче, мислите ли как да подобрите интерфейса ?
            Адаш, още няколко приятели повдигнаха въпроса. Знам добре колко е дървен, но от друга страна е единственият възможен към момента, който може да подреди и направи използваеми хиляди статии... Лъскав и хубав интерфейс се прави лесно, търсенето, подреждането и поддръжката му обаче са кошмар. Освен това, новата версия на V-Bulletin-а е много напред със снимките и мащабирането... общо взето няма еквивалент. Вероятно ще правим някаквъ микс със заглавна страница и вътре форума... Но във всеки случай наясно съм че е много, много дървен...


            Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
            Да това го споменах в първият си пост! Ще трябват едни пари! Може да се разчита на хора обаче ,които вече имат продукта! не сме малко тук!
            Много интересна идея и ще поработя по въпроса за това как да привлечем повече хора насъбрали оборудване и впечатления... Пък и ако може някой да се престраши и да не чака да се сетя, видя и да го поканя, а просто да даде знак, ще съм особено благодарен... ;-)
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #21
              От: ADV-Bulgaria.com на една година, време е за равносметка и съвети

              От време на време си попрочитам по нещо от ADV-Bulgaria.com. Бях се регистрирал, но сега нещо не мога да си влезна в акаунта. Писах, оставих мейл и тел. мисля, но никой не ми писа. /Като си търсех Дуратрак за джипа/. Сега току що пробвах и влезнах от първия път. Според мен сайта като е под формата на форум трябва да има обратна връзка, хората да си пишат коментари под черта, мод. да отсява и трие каквото не му харесва, като при рекламата на фуел сейвър. Ако с годините сайта натрупа рейтинг може да стане като top 10 reviews, но за това се иска коректен, безпристрастен анализ, много ревюта и безброй удовлетворени клиенти.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #22
                От: ADV-Bulgaria.com на една година, време е за равносметка и съвети

                Възможно е, заради картинките най-вече и подобрената функционалност тръгнахме на версия 5 на V-Bulletin-а, която особено в началото беше невероятно бъгава... Сега горе-долу се "ядва" без да е цвете... но върви на добре... При такива проблеми, просто информирай на мейл или в моя блог, няма как да съм наясно с всичко... За рейтинги няма да мислим засега. Че вкараме ли се във филма с мерене, кой, колко и как, стигаме до неща, които вече съм виждал и не са ми харесали... Ако в нашите си очи е добре рейтинга, ОК, ако ли не, ще си поправяме нещата докато ни харесат.
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #23
                  От: ADV-Bulgaria.com на една година, време е за равносметка и съвети

                  Връщам се на мнението на Гошко-Лошко за тестовете и рекламата. И ще ползвам конкретния пример за очилата. Направен е тест на продукт на фирма, която е поискала да си сътрудничи с нас и е предоставила нещо да се тества. Затова то се показва и ползва при нужда. При други видове екипировка има повече разнообразие в тестовете, защото различни марки и производители са участвали.
                  Но държа да кажа нещо важно, по отношение на това как се тестват и описват нещата. Аз не пиша нещо за ден или два, старая се тестовете да са истински, продукта да се ползва първо в реални условия и по възможност на лимита на възможностите си, преди да се пише, да се проучи строежа му в детайли, ползваните материали и технологии. И чак тогава в ADV се появява нещо. Втората част на всяко ревю е продължаващ анализ на продукта - как работи и се представя след известен период на ползване, мнения от други ползватели и прочие. Т.е. да има пълен обзор на представения продукт, със силните и слабите му страни, и то документирано във фотографии, където има снимки на ползвания продукт след време и дори директни сравнения на нов и ползван продукт. Така че ако някой си мисли, че се занимаваме с писане за час-два , е в дълбока грешка. Ако някой си мисли, че се прикриват слабите страни на даден продукт, също е в дълбока грешка. Мога да дам много примери от статии, но който твърди обратното, нека попрочете сам. Замразяването на фотоапарат за десетки хиляди левове или рязането с флекс на скъпо алпийско оборудване са нещо, което досега никой не е правил. И занапред ще продължим така, производители и вносители, които не са уверени на 100% в продуктите си, са наясно, че при наш тест всичко ще излезе наяве. Но пък тези, които знаят какво предлагат, не се притесняват от реалния тест. Затова и гордо мога да каже, че до момента в ADV се правят истински тестове на сериозни продукти и фирмите които ни партнират, знаят че продуктите им ще бъдат "мъчени" докрай и ще покажат истинските си качества. Това се стараем да покажем на всички.
                  Та връщайки се на лайтмотива евтина реклама и ревюта, писани за час. Тези неща не ги търсете при нас.
                  LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                  www.ADV-Bulgaria.com

                  Коментар


                  • #24
                    От: ADV-Bulgaria.com на една година, време е за равносметка и съвети

                    А аз ще разкрия една тайна технология, как да правя реклама от една страна, а от друга да не се получи антиреклама при това със съдействието на този който най-много е заинтересуван от реклама... Много е просто решаването на това противоречие поне за мен... Първо си набелязвам това, което би ми вършело работата за която го планирам и задължително избирам само най-доброто. Примерно за очилата си направих едно сериозно проучване, чак след това се получи сътрудничество и тестове... И да, за моите си конкретни цели, нямат еквивалент... Едва ли и скоро ще се появи, не съм сигурен, че някому е хрумвала идеята, за връзката между слънчевите очила и фотографията и вероятно и тук е случайно съвпадение на интереси... Но аз го открих и намерих каквото точно търсех... Естествено така се отказвам от огромна възможност да тестваме какво ли не, но пък се занимавам само с неща, които ми доставят удоволствие...

                    Другото предимство, което специално смятам да развиваме в ADV-Bulgaria.com е нашата способност да намираме точният начин, условия и цели за даден продукт... Доста често по-добре отколкото производителят му е имал предвид... Може би за в бъдеще ако посъберем авторитет, някой производител би си дал сметка, че съвети от нас за промени във функционалността и "екстрите" ще му открият нови пътища и нови клиенти...
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • #25
                      От: ADV-Bulgaria.com на една година, време е за равносметка и съвети

                      Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                      ..Та връщайки се на лайтмотива евтина реклама и ревюта, писани за час. Тези неща не ги търсете при нас.
                      Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                      . Материали, които са написани на основата на това, че авторът е прочел в най-добрият случай рекламната листовка на продукта, не представляват никакъв интерес за мен...
                      Много внимателно препрочетох цялата тема до сега и не видях някой да споменава или да иска такова нещо, напротив!


                      Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                      ..не бих приел съвета за масовост......
                      Такъв съвет не видях в темата до сега!


                      Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                      ..Или казано накратко: ADV-Bulgaria.com е и ще си остане място за субективни виждания на определени хора...
                      Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                      Аз пиша каквото аз мисля и намирам за добро, лошо, предимство или недостатък. С целият си субективизъм и лично отношение...
                      Тук си задавам въпроса: Защо ти е фиидбек тогава? ( първото изречение в пост#1)

                      П.П.Намирам повечето статии в ADV за ПОЛЕЗНИ за мен и определено съм научил много! Нека всички въпроси, които задавам и примерите не се разбират като хейтърство. Наистина ме интересува и смятам ADV за място без аналог по нашите ширини.
                      П.П.П. Ако мога да съм полезен чудесно! Ако, не...как беше...свят широк!
                      Последно редактирано от goshko-loshko; 20-12-14, 14:22. Причина: допълнение

                      Коментар


                      • #26
                        От: ADV-Bulgaria.com на една година, време е за равносметка и съвети

                        Е точно затова де. Бравос! За да пишеш, това което пишеш, аз да разбера нещо, ти също. В никакъв случай идеята не е ти да ме хвалиш или аз теб. С други думи каквото се получава е това, което търся. И това че съм напълно наясно с моят субективизъм, никак не ми пречи да търся и съмишленици и хора, които ама хич не харесват каквото пиша... Късно ми е разбира се, да стана друг човек, пък и нямам желание, но не намирам нищо лошо в това да се опитвам да се усъвършенствам, което най-вече се прави като питам другите какво мислят...

                        Ако може да си полезен казваш...? Вече си полезен, а вероятността да станеш още по-полезен е много по-голяма спрямо обратното - субективно мнение
                        Последно редактирано от Венцислав Петров; 20-12-14, 14:46.
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #27
                          От: ADV-Bulgaria.com на една година, време е за равносметка и съвети

                          Намирам тази тема също за ПОЛЕЗНА( поне за мен) и си отговорих на много въпроси, които си задавах четейки ADV.
                          ...И не ставай друг човек!

                          Коментар


                          • #28
                            От: ADV-Bulgaria.com на една година, време е за равносметка и съвети

                            Дискусията винаги е ценна, различните гледни точки взаимно се обогатяват. Факт. И още един факт, субективизма винаги е наличен. Примера на Грийн с обувките. На мен ми пасват идеално, заради дългото ми и относително тясно ходило. И съвсем откровено ги признавам за най-добрите ниски спортни обувки, които съм носил. На него, заради широкото му ходила не са толкова удобни и го споделя. И съответно аз го вмъквам в ревюто като важно уточнение, че съм с дълъг и тесен крак, да се знае. За съжаление, след като съм подвел Грийн, че това са обувките с главно О.
                            Искам да споделя и още един факт, фирми като Пентакс и Гудиър използват нашите ревюта за да рекламират продуктите си и да обучават служителите си и в България, и извън нея, което ме прави изключително горд. Явно труда се оценява, а не голата реклама, защото от последната те сами си продуцират доста.
                            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                            www.ADV-Bulgaria.com

                            Коментар


                            • #29
                              От: ADV-Bulgaria.com на една година, време е за равносметка и съвети

                              Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                              Дискусията винаги е ценна, различните гледни точки взаимно се обогатяват. Факт. И още един факт, субективизма винаги е наличен. Примера на Грийн с обувките. На мен ми пасват идеално, заради дългото ми и относително тясно ходило. И съвсем откровено ги признавам за най-добрите ниски спортни обувки, които съм носил. На него, заради широкото му ходила не са толкова удобни и го споделя. И съответно аз го вмъквам в ревюто като важно уточнение, че съм с дълъг и тесен крак, да се знае. За съжаление, след като съм подвел Грийн, че това са обувките с главно О.
                              Искам да споделя и още един факт, фирми като Пентакс и Гудиър използват нашите ревюта за да рекламират продуктите си и да обучават служителите си и в България, и извън нея, което ме прави изключително горд. Явно труда се оценява, а не голата реклама, защото от последната те сами си продуцират доста.
                              Ха сега "подвел"! Не е така колега Злат! Аз съм голям мъж и мога да преценя какво купувам. Не става въпрос за подвеждане! Аз тогава се включих в дискусията за да изкажа различно мнение! Все още смятам, че тези обувки са много добри. Не съм имал обувки с такъв "грип". Просто една особеност беше решаваща! От там и идеята за дискусия! Мога да дам друг пример! Продуктите на "Хеликон". По специално за една чанта която купих от сайта.Най-хубавото и е камуфлажната шарка! Отрицателни "черти"! Ами много лоши шевове а най-глупавато е "молле системата". Тази система задължително трябва да е от здрави плетени "ремъци" а при Хеликона е просто нагънат на няколко пъти текстил от който е направена чантата! Тя и не може да бъде от плетени ремъци /например кордура/ защото самият текстил е тънък и няма да издържи ако се "накичи" с други "джебове"
                              Пиша с най-добри чувства към всички!
                              ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                              Коментар


                              • #30
                                От: ADV-Bulgaria.com на една година, време е за равносметка и съвети

                                Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                                Дискусията винаги е ценна, различните гледни точки взаимно се обогатяват. Факт..
                                Мдам! В ADV липсва дискусията. На моменти дори става малко сухарско без нея. Може би защото почти винаги правя съпоставка с този форум. Не е нарочно, просто така се получава.Но защо пък да не дискутираме статии от там, тук? Предполагам, че администраторите на двата сайта няма да имат против Там нека си има прилежност, нагледност, подреденост... А тук да има дискусия ( често и ляляне, но това е неизбежно при много хора)

                                Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                                И още един факт, субективизма винаги е наличен. Примера на Грийн с обувките. На мен ми пасват идеално, заради дългото ми и относително тясно ходило. И съвсем откровено ги признавам за най-добрите ниски спортни обувки, които съм носил. На него, заради широкото му ходила не са толкова удобни и го споделя. И съответно аз го вмъквам в ревюто като важно уточнение, че съм с дълъг и тесен крак, да се знае....
                                Ето за това е добре редом с експертите да има и няколко не експерта...В конкретния случай (обувки) всеки може да си каже мнението, дори дете, което току що е проходило и дори не може да говори. То просто ще се намръщи, а това вече е мнение.
                                Аналогичен случай ( от мои наблюдения) са гумите BF Goodrich A/T. Прекрасно работеща гума на големи машини( ТЛК, Патрул...) в големи размери ( 285/75/16 +...), в същото време отвратително поведение на малки ( Витара, Самурай, Нива...) в размери около 235/75/15. Общото обаче м-му мало и голямо е, че след първата година търкаляне без значение пробега рязко пада качеството на метериала....

                                Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                                ... не голата реклама, защото от последната те сами си продуцират доста.
                                Тук "сменям канала".
                                Последно редактирано от goshko-loshko; 20-12-14, 20:31.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X