Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ADV-Bulgaria.com на една година, време е за равносметка и съвети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ADV-Bulgaria.com на една година, време е за равносметка и съвети

    ADV-Bulgaria.com стана на една година. Имам известен опит, който ми подсказва, че е време да се потърсят и съвети и обратна връзка кой какво мисли.

    Портала бе създаден с идеята, интересни автори и теми да не бъдат "засипвани" бързо, а да стоят подредени и удобни за четене. Затова и форматът е друг, там е мястото за нещо като списание, тук е мястото за големи дискусии и коментари. Ако ме питате как до момента съм преценявал кое е подходящо за ADV-Bulgaria.com, направо си признавам, обща идея има, концепция и конкретика не. Няколко приятели си пишем, всеки по темите по които е намерил за интересни и така.

    Не се колебайте всякакви идеи и въпроси дори и съвсем екзотични да ги пращате и пишете. Където и както е удобно, който иска и по телефона.

    Злати като велик организатор за което шапка му свалям, направи и една томбола, която ще се разиграе между всички взели участие под каквато и да е форма... Не очакавайте разбира се да се раздават "джипки" но веднага след Новата година ще си направим весело шоу...
    Последно редактирано от Венцислав Петров; 17-12-14, 19:51.
    VPetrov.photography

  • #2
    От: ADV-Bulgaria.com на една година, време е за равносметка и съвети

    Забравих, има и анкета която е тук:

    http://adv-bulgaria.com/forum/main-c...v-bulgaria-com
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      От: ADV-Bulgaria.com на една година, време е за равносметка и съвети

      Аз искам да се включа не с предложение към проекта а с желание - много бих се радвал ако успявате да правите ревюта на повече подготвени (и/или редки) машини (по примера на 80-ката и Гранд Черокито).
      Лично за мен е страшен гъдел да се запознавам по-детайлно с машини с които съм се разминавал по пътя
      Дела трябват, а не думи.

      Коментар


      • #4
        От: ADV-Bulgaria.com на една година, време е за равносметка и съвети

        Анкетата е странно оформена, липсва възможност за едносричен отговор - да/не.

        Попълних модела, предполагайки че въпросите крият заложен отговор ,,ДА".

        Добре е да има опция и за отворено предложение/отговор, вероятно ще се възползвам от възможността да го публикувам тук.
        Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
        „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
        LZ1EMS

        Коментар


        • #5
          От: ADV-Bulgaria.com на една година, време е за равносметка и съвети

          На самата тема с анкетата има възможност за коментар ако не се лъжа.
          Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
          "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
          "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

          Коментар


          • #6
            От: ADV-Bulgaria.com на една година, време е за равносметка и съвети

            Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
            Анкетата е странно оформена, липсва възможност за едносричен отговор - да/не.

            Попълних модела, предполагайки че въпросите крият заложен отговор ,,ДА".

            Добре е да има опция и за отворено предложение/отговор, вероятно ще се възползвам от възможността да го публикувам тук.
            Емо, просто си пиши под анкетата в свободен текст, каквото и да е...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #7
              От: ADV-Bulgaria.com на една година, време е за равносметка и съвети

              Първоначално публикуван от Plamen Alexandrov Преглед на мнение
              Аз искам да се включа не с предложение към проекта а с желание - много бих се радвал ако успявате да правите ревюта на повече подготвени (и/или редки) машини (по примера на 80-ката и Гранд Черокито).
              Лично за мен е страшен гъдел да се запознавам по-детайлно с машини с които съм се разминавал по пътя

              И аз така с най-голямо удоволствие... Надявам се и повече интересни машини да се появят, имам сериозни надежди за идната година...
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #8
                От: ADV-Bulgaria.com на една година, време е за равносметка и съвети

                Относно портала: Няма аналог! От доста години търся систематизирано инфо относно екстремна екипировка и най вече тестове и впечатления от даден модел (в offroad-bulgaria малко не са подредени нещата и няма обективност), оцеляване при всякакви ситуации, първа помощ. И се чудя защо нямаше създаден такъв, но за моя радост вече има и то доста подреден! Харесват ми и тестовете които се правят! То е ясно, че са с рекламна цел - но са реални! Гледах наскоро една реклама на "Екстремен" телефон и на теста който беше подложен паднах да се смея.

                Относно ревюто и обективността на даден продукт: няколко пъти търсих определени продукти и все удрях на "камък"-нямат налични! (наскоро търсих гети на които Злати мисля, че им прави ревю). Тестовете ми харесаха, че са реални без да се спестява нищо и са в реални ситуации! Но пак зависи от гледната точка!

                Относно анкетата: да не обидя някой, малко оскъдна ми се видя!

                Не е лошо да се разгледа психология, човек-реакция при дадена ситуация или на група хора!(поне не намерих), ще е интересно!
                OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                Коментар


                • #9
                  От: ADV-Bulgaria.com на една година, време е за равносметка и съвети

                  Анкетата е колкото да я има и да не е прекалено досадна, празници идат и да караме някой да попълва две страници въпросник няма да е добра идея. Но виж, писането в свободен текст на всякакви идеи е това на което се надявам. И да не забравяме, идеите са важни. Дори и да не може да реализираме нещо в момента, ако имаме намерение ще търсим и начин и ще го намерим... В ADV-то някой ми беше написал, че хубаво тестове на обувки ама все много скъпи, той се интересува от по-евтини. ОК, в момента сме пред завършване на статия за обувки от 100-на лева при това яко експлоатирани повече от шест месеца...

                  Идеите са важни и какви са интересите... другото постепенно ще го наваксаме...
                  VPetrov.photography

                  Коментар


                  • #10
                    От: ADV-Bulgaria.com на една година, време е за равносметка и съвети

                    Има сериозни анализи в ADV. Аз се зачитах доста в частта за екипировката и съм доволен как са подредени фактите! Моето мнение е , че трябва да не си личи рекламната насоченост! И да се обоснова! Като човек ползващ какво ли не и от коя ли не фирма съм съсредоточен върху качеството. Във всеки един момент обаче една фирма може промени стандартите си и да започва да бълва много по некачествени неща разчитайки само на създаденото си име / така стана с Каримор/. И тук е момента за сайта да "хване" разликата. Има и друг момент! Трябва тестването да става от няколко човека със различни физически дадености! Едни обувки биха били удобни на човек с голям ръст и голямо тегло, но не и на по малък по размери ..или обратното! Имахме спор със Злати за Гармон Драгонтейл. Обувките действително са много добри, но аз имах проблем с тях защото конструктивно са много плитки и в комбинация с високият ми ръст и слаб глезен на няколко пъти се контузвах.
                    Ако трябва да поставям оценка по шестобалната система давам 5.
                    Нещо като послепис! Мислете и за организиране на курсове. Например аз с удоволствие бих се записал за курс ,които да ме "светне" за новите тенденции при оборудването за алпинизъм например/ не толкова професионално отколкото да съм в течение а и да науча нещо повече за използването не само на "осморката"/
                    Или радио любителски, но не за лиценз.
                    Успех!
                    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                    Коментар


                    • #11
                      От: ADV-Bulgaria.com на една година, време е за равносметка и съвети

                      Благодаря, честно казано толкова висока оценка не бих дал на направеното дотук, но се радвам много.

                      Колкото до другото, ще ми се да перифразираме малко и вместо "мислете" да вземем да помислим заедно. За курсовете да, с удоволствие, ще обмисля каква организация и тематика, към която да има и интерес. Което отново е въпрос и на "обратна връзка" и така...

                      Писаха ми доста хора, до края на годината ще изчакам да се посъберат мнения и критики, ще ги систематизирам и ще пиша идея за следващата...
                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • #12
                        От: ADV-Bulgaria.com на една година, време е за равносметка и съвети

                        Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                        Благодаря, честно казано толкова висока оценка не бих дал на направеното дотук, но се радвам много.

                        Колкото до другото, ще ми се да перифразираме малко и вместо "мислете" да вземем да помислим заедно. За курсовете да, с удоволствие, ще обмисля каква организация и тематика, към която да има и интерес. Което отново е въпрос и на "обратна връзка" и така...

                        Писаха ми доста хора, до края на годината ще изчакам да се посъберат мнения и критики, ще ги систематизирам и ще пиша идея за следващата...
                        Това което ми дойде на ум, но не го споделих за да не се изтълкува погрешно беше следното:
                        Когато тествате даден продукт ако има възможност дайте на няколко човека възможност да направят тест! Добре е да са "отдалечени" един от друг и всеки да напише самостоятелно мнение! Мисля, че във форума има хора които биха се заели и без това са начина ни на живот е повече "off" отколкото "in"!
                        Разбира се това значи, че ако дадена фирма иска този тест и мнения ще трябва да задели едни пари за повече артикули!
                        Конкретно:
                        Правим си база данни от хора в дадена сфера. От форума става ясно,кой къде какво мнение може да даде!
                        Може да не е супер специалист точно по тази тема , а добър практик. В тази връзка някъде трябва да има информация ,тестващия каква "категория" е!
                        Прави се стандартна "бланка" за тестове.
                        Пита се навреме дали даден човек може да направи тест и да напише мнение!
                        Прави се теста от няколко човека и се пуска за дискусия.
                        Това на "първо четене " ми идва на ум!
                        ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                        Коментар


                        • #13
                          От: ADV-Bulgaria.com на една година, време е за равносметка и съвети

                          Така написано е лесно, ако знаеш откога търсим още сериозни експерти да правят тестовете.....
                          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                          www.ADV-Bulgaria.com

                          Коментар


                          • #14
                            От: ADV-Bulgaria.com на една година, време е за равносметка и съвети

                            Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                            Прави се стандартна "бланка" за тестове.
                            Пита се навреме дали даден човек може да направи тест и да напише мнение!
                            Прави се теста от няколко човека и се пуска за дискусия.
                            Това на "първо четене " ми идва на ум!
                            Може би отдавна е минало времето за откриване на топлата вода Почти десетилетие в САЩ не съм купувал НИКАКВА покъщнина. Съвсем никаква! От телевизори, през лаптопи, кухненски уреди, дивани,.....тоалетна хартия и т.н. Условието беше всеки месец да пиша ревю минимум 10 реда за артикул на А4(стандарт). Дори някои колеги знаят бившия ми Вранглер натъпкан с Панасоник за хиляди зелени пари. Половината от нещата дори не знаех за какво са и ми трябваше "курс" Общо ми отнемаше ден-ден и половина в месеца да пиша ревюта.Имах всичко каквото поисках най-ново( от каквото имах нужда) за около три до шест месеца и после идваха едни с едно камионче, изнасяха всичко и ми носиха най-новото.....


                            Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                            Така написано е лесно, ако знаеш откога търсим още сериозни експерти да правят тестовете.....
                            Ако спреш да търсиш експерти може и да се получат нещата. Трябва ти "бройка" редом с експертите...Нали знаеш оная приказка за Титаник и Ноевия ковчег...


                            И сега няколко думи за ADV - Много приятно изненадан останах в началото. Постепенно взе да ме дразни откровенно рекламния характер все повече и повече...и го докарах до положение, че вчера исках да влезна в анкетата ( изисква да си влезнеш в акауна) и пропуснах и петта шанса да влезна, а не ми се чакаше 15 минути за втори пет....

                            П.П. Пример за пренасяне на рекламата и тук: ADV има статия за слънчеви очила INVU ( наистина добри. Имам от година+) , а в темата за авио шоуто в София наскоро Преди да снима Венци си слага INVU....Шъ мъ пруща'ати, мъ ни мъ кефи!

                            Поздрав!
                            Последно редактирано от goshko-loshko; 18-12-14, 23:26.

                            Коментар


                            • #15
                              От: ADV-Bulgaria.com на една година, време е за равносметка и съвети

                              Кой каквото и ще да разправя, в нашата Галактика всичко е субективно...! В това число всякакви тестове, анализи и прочие и най-вече моите да речем. И най-последното, което бих твърдял е, че съм написал нещо обективно и можещо да бъде възприемано напълно безкритично. Прекрасен пример с очилата INVU да речем. Защо точно тези очила и връзката със снимането с поляризационен филтър, е добре развито в една от моите лекции по фотография, а на мен ми е много нужно и полезно. За всички останали, си е чиста реклама очевидно... И този маниер намирам за единствено работещ и евентуално можещ да бъде с нещо полезен някому. Аз пиша каквото аз мисля и намирам за добро, лошо, предимство или недостатък. С целият си субективизъм и лично отношение. А ако някой може да се ползва от моите лични и субективни виждания, включително и като не ги одобрява, е възможен плюс за него. Ако не може също не е фатално, Свят широк, мнения, ревюта, анализи и всякаква информация много, който търси ще намери...


                              С други думи, това към което съм се стремял и ще продължа да се опитвам да показваме в ADV-Bulgaria.com е личното, субективно виждане на всеки от авторите по темата, която е избрал. В тази връзка обаче не бих приел съвета за масовост... Естествено напълно наясно съм, че така отрязвам един дебел клон и възможност за бързо развитие. Но за мен най-важното е, всеки автор да има какво да каже. Материали, които са написани на основата на това, че авторът е прочел в най-добрият случай рекламната листовка на продукта, не представляват никакъв интерес за мен. Задължително условие е авторът да има собствено виждане, поглед и мнение. И да има какво да каже... субективно разбира се...

                              Или казано накратко: ADV-Bulgaria.com е и ще си остане място за субективни виждания на определени хора по разни въпроси по които могат да кажат нещо...
                              VPetrov.photography

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X