Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да изградим чешма.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Да изградим чешма.

    Ами...време е за снимки!
    та....гледката е прекрасна!Ето малко от мен,снимано е с телефон!



    След като поваля малко имаше дъга,сякаш да една ръка разстояние(вижда се леко на снимката)



    Долу е новият манастир Св.Кирик





    Малко пейзажи







    тази снимка много ми харесва





    Ето тук се вижда сянката на кръста,до който съм застанал за да снимам






    А ето го самият кръст


    А ето това е полянката до чешмата




    Наоколо...


    ...има стара римска пътека (до колкото разбрах )


    Повече снимки/и по-качествени/ са качени от kania
    Последно редактирано от gogo_spama; 31-03-10, 19:51.

    Коментар


    • #92
      До: Да изградим чешма.

      Гогов, извинявай, имам го, ама съм се омотал.

      Ще се опитам да направя обобщение през моя поглед:
      Мястото е много просторно, има зверска панорамна гледка.
      Постройката е стара църква на манастир, която някой е започнал да позакрепя, но е изоставил. Сменени са гредите на покрива и са направени подпори. Ако се прави ремонт на този покрив трябва да се разкрие напълно или ще си стои с подпорите на средата на стаята. Ската на поляната е с лек наклон и позволява да се направи беседка със сравнително малко копане за да се изравни. Изложението е север-изток и за лятото е удачно. Зимата няма как да се ходи. Всички коли трябва да се спират на стотина метра от мястото на една поляна дори през лятото. От поляната до мястото е стръмно спускане, което с добри гуми ще се мине, но не и в мокро.
      Огромен недостатък е, че трябва да се изоставят колите на 100 метра. Работата ще я изработим, не е проблем. Проблема е в ползването. Кофти е да пия три ракии и да драпам по баира до колата със все багаж.
      Друг недостатък е, че там където е чешмата е тясно за беседка, тя трябва да е на 20 - 30 - 50 метра, а аз не си го представям така.
      Друг недостатък е, че не е отправна или сборна точка. Маршрутите в района са малко и през лятния сезон всичките са SOFT. Знам, че сега ще ми кажете - Аз от къде ще те прекарам... - ама си е така.
      Личното ми мнение е, че не е подходящо за целта, която сме си поставили. Ако в бъдеще се подеме инициатива за ремонт на покрива на църквата или нещо подобно с благородна цел съм съгласен да участвам. Ако има Станимъшка инициатива ме бройте и мен.
      Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
      Най-добрите ми спомени са предстоящите!

      Коментар


      • #93
        До: Да изградим чешма.

        Браво "Kania" .
        По-хубаво е от истинското.

        Прикачени файлове

        Коментар


        • #94
          До: Да изградим чешма.

          Невероятно е мястото което сте посетили днес !
          Страхотно предложение за реставриране на чешма и изграждане на бесетка!
          ... Виждаме само един ( не малък ) проблем !
          Това място се е запазило до момента сравнително девствено и неопорачено благодарение на това, че трудно се стига до там !
          А ние започнем ли да правим нещо на това място - първото което ще предприемем е да си прекараме път ( не ми казвайте само, че няма да е така ). А това нещо само по себеси ще спомогне да се съсипе мястото ! ( правейки го достъпно за всички )

          Това може и да не стане проблем, ако се има предвид от самото начало

          Ние смятаме, че това предложение не е за изпускане, но трябва да се подходи по внимателно и да се обмислят всички последствия от "благотворителната" ни изява !

          Определено ПОДКРЕПЯМЕ това предложение за идеята, но твърдо искаме да набележим още няколко и да се направи групов избор определящ мястото за изграждане на чешма на пловдивската група !
          SUBARU TRIBECA '08

          Коментар


          • #95
            До: Да изградим чешма.

            Нещо замря темата... реших да си помечтая... до де съм без работа.
            Човек без работа - чевермета сънува


            Изглед от горе и от пред.


            Изглед от страни
            Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
            Най-добрите ми спомени са предстоящите!

            Коментар


            • #96
              До: Да изградим чешма.

              Добре изглежда, ако се осъществи ще е още по добре!
              Ford Maverick 2.4i
              Лудоста не е болест, тя е призвание!!!
              0896064492

              Коментар


              • #97
                До: Да изградим чешма.

                Идеята за такова място е чудесна. Хубаво ще е таззи конструкция да се залепии до някой скат. Огнището ще е по ефективно, ако е пред скала, а няма и да ни духа. Над Куклен ми хареса. Ще помагаме

                Коментар


                • #98
                  До: Да изградим чешма.

                  Незнам дали знаете но има едно място със вече изградена подобна беседка и направени голями маси който могат да съберат цялата група.
                  Мястото не е много посещавано въпреки че е близо. Намира се над с.Марково до параклис свети Атанас. Обаче няма чешма.
                  Can Am Outlander 800 EFI Max - XT Limited edition V-twin
                  Mitsubishi Pajero Sport 3,0 V6 24V ръчка, R/D Locker

                  Коментар


                  • #99
                    До: Да изградим чешма.

                    Керкелов, дай да идем да го видим
                    Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                    Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                    Коментар


                    • До: Да изградим чешма.

                      Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                      Керкелов, дай да идем да го видим
                      Няма проблем да отидем и да го видим. Аз съм го показвал и на Митака и на Борката с Паджерото и на тях им хареса. Лично на мен обаче твоето място на което бяхме последния път повече ми харса. Някакси по разгледно е и по широко.
                      Can Am Outlander 800 EFI Max - XT Limited edition V-twin
                      Mitsubishi Pajero Sport 3,0 V6 24V ръчка, R/D Locker

                      Коментар


                      • До: Да изградим чешма.

                        Боре ти пак полудя, първо предлагаш за твойто място, после казваш че не ти харесва, аз лично не разбрах кое място ти харесва повече, пак и там кадето имаш в предвид, мноо скоро някой ще дйде ще ни напъди. Най вероятно авджийте. Пък и на ония хълм, вода няма как да дойде?
                        Ford Maverick 2.4i
                        Лудоста не е болест, тя е призвание!!!
                        0896064492

                        Коментар


                        • До: Да изградим чешма.

                          Първоначално публикуван от HristoL Преглед на мнение
                          Боре ти пак полудя, първо предлагаш за твойто място, после казваш че не ти харесва, аз лично не разбрах кое място ти харесва повече, пак и там кадето имаш в предвид, мноо скоро някой ще дйде ще ни напъди. Най вероятно авджийте. Пък и на ония хълм, вода няма как да дойде?
                          Не съм полудял хич. Даже като те заведох теб последния път на мястото каза: "кой го е правил това много е яко" и също "защо не го предложиш на групата". Сега пък друга песен пееш.
                          На това място по едно време ходих всяка седмица и никой няма да ни изгони защото не се ползва лятото от ловджиите а само зимата през сезона за едър дивеч. Ние пък зимата не го ползваме щото ни е студено и се получава идеалната комбинация за всяка ситуация . Чат пат събота и неделя посядат по някоя баба и дядо да си починат на пейките. Но на тази големи маси 2-ма човека се губят някак си .
                          Има закрита барака, огнище в центъра, голяма маса, малка маса, беседка, и маса на тераса . Като недостатък за мен е че е заобиколено от дървета и е на хълм където водата ще е кът.
                          Предимството е че е много близко и може даже вечерната сбирка в четвъртак да се премести там на лагерен огън и червено винце.
                          Стига се и с най паркетните джипки като моя.
                          Can Am Outlander 800 EFI Max - XT Limited edition V-twin
                          Mitsubishi Pajero Sport 3,0 V6 24V ръчка, R/D Locker

                          Коментар


                          • До: Да изградим чешма.

                            Първоначално публикуван от kerkelov Преглед на мнение
                            Предимството е че е много близко и може даже вечерната сбирка в четвъртак да се премести там на лагерен огън и червено винце.
                            Стига се и с най паркетните джипки като моя.
                            Е това вече е приказка. Огън, червено винце/ или бяло и т.н. И на природа.
                            Особено като започнат да стават големите жеги в Пловдив и да не може да се диша.
                            [SIGPIC][/SIGPIC]

                            Коментар


                            • До: Да изградим чешма.

                              Чудя се има ли как утре ( 16.05.2010 - неделя ) да направим оглед на някое от тези местенца и да направим една тренировъчна скаричка ?
                              www.4x4Trips.bg

                              Коментар


                              • До: Да изградим чешма.

                                Първоначално публикуван от Lesov Преглед на мнение
                                Чудя се има ли как утре ( 16.05.2010 - неделя ) да направим оглед на някое от тези местенца и да направим една тренировъчна скаричка ?
                                Днес съм зает иначе с удоволствие ще ви заведа на едното място когато мога.
                                Can Am Outlander 800 EFI Max - XT Limited edition V-twin
                                Mitsubishi Pajero Sport 3,0 V6 24V ръчка, R/D Locker

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X