Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джипарски сервиз на форума?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: Джипарски сервиз на форума?

    Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
    пък разходете ако не се делят, а ги плачам само аз или ти Чаво, май няма да е ОБЩ, НАШ сервиз, ми ще е МОЯ/ТВОЯ сервиз!
    Сега темата за мечтания ли ще е (Колко хубаво би било, ако ... ) или цели конкретно обсъждане на осъществимостта на една идея?

    По-горе съм изброил набързо някои най-основни пера. Суми не съм смятал, ама всеки може да си представи грубо за какви цифри иде реч. Питам колко ще са готови да извадят еднократно 4-цифрена сума + текущо да се ангажират с финансова и др. поддръжка?

    А иначе, по принцип аз не съм почитател на "общото". Защото съм имал възможността да се убедя, че "общо" значи "ничие" и че общата отговорност по правило се свежда до пълна безотговорност.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #17
      Re: Джипарски сервиз на форума?

      пак не съм ясен май. не предлагам да съберем пари тука от закуски и да си отвори заедно сервиз, който е добре обурудван и т.н. изобщо и не искам да звучи така сложно. представям си го далеч по непринудено. и без инвестиции. то това е като с разходките. форум на невиртуално ниво. а персонално. и не е обвързано с нищо конкретно. нали това казвам, че няма подходящо място за целта. не е да няма изоставени мета де. то пак не и това идеята. то тя идеята не е стигнала до гараж още, камо ли сервиз. то аз май съм избързал с това гръмко сервиз в заглавието. за да стане реално нещо такова, трябва или голям паралия със свободно време и велание да инвестира/то всяко нещо може да бъде както печелившо, така и гувещо, въпрос на обстоятелства и подход/. идеята за взаимопомощ обаче не е чужда тук. както и за някои да се цапат е нещо тормално ако искат да си видят колата работеща. а аз единствено целя да повдигна този въпрос публично. щото на друго ниво това си се случва. така и така. нищо не пречи и да го обсъдим. без да трябва да се мятаме веднага на крайностите. ако нещото е толкова обещаващо, да тогава трябва да се мисли и за всички разходи, както и за приходите. както и за много други неща. на 1-во време обаче това няма никакво значение. то щом има вече севриз за отдаване под наем това ще си покаже, добра идея ли е или не. друго е обаче тукашният виртуален сервиз да може да се случва на живо. пък било и то в началаота 1- път на 1-2 месеца или седмици. това са срещи, като разходките, но с тази разлика, че може да се огледат машините, да се помисли за решение на наболяли проблеми. така да да им се обърне внимание. ако може нещо да се оправи, дружно или не. със съвет. много колеги питат за помощ тук, но им се отговаря сякак. еми то това е като аборт по телефона. аз лично съм навит да знам, че еди кога си има ден в кото се сбираме и мога да помогна със каквото мога неа който мога. и на мен така някой съмишленик. топонякога се случва да закучи и да мине много време преди някой да мине да те види как пушиш нервно в Ъгъла, да се облегне на проблема и пълен с неразбиране да ти посочи правилната посока. какво остава тогава, ако някой с опит погледне и каже. отплеснах се много да описвам детайли и фрагменти, които са въпрос на рабирането ми. пък всеки различно вижда нещата. аз приемам критика и не е проблем да си окажа грешен.

      Коментар


      • #18
        Re: Джипарски сервиз на форума?

        К'во "хоби", к'ви 5 лева???!!!
        Отивате при Голди,
        прави отстъпки и повече от 5 левта,
        за съфорумци 10%!!!
        Завирате се под крика, досаждате му,
        задавате "тъпи въпроси",
        имате още "по-тъпи" претенции.
        Помпи ви гумите с амоняк, пардон азот,
        чисти ви колата от кал и червеи
        при мен вторите са повече.
        Пиете чай или кафе
        и си тръгвате "недоволен" от НЕЩО,
        той и т'ва го изтърпява.
        После....., пак при него,
        той и т'ва го понася!!!
        Да е жив и здрав!!!!!

        Коментар


        • #19
          Re: Джипарски сервиз на форума?

          е то тва си е частен сервиз не се брои/инак съм посещавал/, то си трябва и такива да има. и офицялни и квартални и тунингови и кфи ли още не. аз по никой начин неща да обезмислям дейността на никой сервиз. аз си давам сметка вече, че съм ви подвел в заглавието и сега си скубя косите. нищо де, то ако трябва ще се разбереме. а тва с хоби сервиза си е интересно аз бих погледнал. аз обаче имах идея за нещо по-непринудено, което ако има смисъл чак тогава да се разрастне в нещо друго. по-сериозно. и прочее. а може и да не се разраства, ами да си седи непринудено
          незнам спирам да се обЕснявам и утре заминавам. мисля да поскитам из трънския край, има 1 малки планинки с мнго приятни пътчета, ммм...
          весели разходки на всички

          Коментар


          • #20
            Re: Джипарски сервиз на форума?

            Да-а. Трудно е да се направи. Досега са се изказали десетина. Във форума са няколко хиляди! Някой може да има подходящо помещение. Други си мислят, че биха могли да отворят сервиз, но нямат начален капитал. Аз предпочитам да давам, месечно, по някой лев (вместо членски внос за "любимата" Партия), за текущите разходи, като знам, че има каде да отида, да направя (поправя) нещо, да кажа (чуя) някоя дума, да получа (дам) някой съвет... От там може да се тръгва на "разходка" - със съответната подготовка...
            "Тънка цена" разбира се (ще науча каде бих намерил "нещото" изгодно). "Или безплатно" - защо не, гаража ми е пълен с ненужни (за мене) чаркове.
            Как ще изглежда? Не е ясно, но може от някаде да се започне (например от тази тема).
            И защо да не "помечтаем" - Насов го предлага за хубаво!
            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

            Коментар


            • #21
              Re: Джипарски сервиз на форума?

              Първоначално публикуван от GAD Преглед на мнение
              К'во "хоби", к'ви 5 лева???!!!
              Отивате при Голди,
              прави отстъпки и повече от 5 левта,
              за съфорумци 10%!!!
              Завирате се под крика, досаждате му,
              задавате "тъпи въпроси",
              имате още "по-тъпи" претенции.
              Помпи ви гумите с амоняк, пардон азот,
              чисти ви колата от кал и червеи
              при мен вторите са повече.
              Пиете чай или кафе
              и си тръгвате "недоволен" от НЕЩО,
              той и т'ва го изтърпява.
              После....., пак при него,
              той и т'ва го понася!!!
              Да е жив и здрав!!!!!
              Освен, че се завирате под крика може и направо да го изгоните и сами да си ръчкате по колата /ако ви влече/. Т.е. ето ти алтернатива - отиваш при Влади и си правиш сам колата! Иначе необорудван сервиз под 1000 лв. на месец - забрави!

              Коментар


              • #22
                Re: Джипарски сервиз на форума?

                вече има сайт на сервиза в случай че някой се интересува.
                http://www.hobbyservice-hary.com/
                В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                Коментар


                • #23
                  До: Джипарски сервиз на форума?

                  като идея е хубаво да има сервиз на форума,но на практика според мен невъзможно,тъй като във форума членовете са от цялата страна.къде ще е този сервиз?

                  Коментар


                  • #24
                    До: Re: Джипарски сервиз на форума?

                    Първоначално публикуван от vladi333 Преглед на мнение
                    Аз не разбрах точно въпроса на колегата НАСОВ, иска да има обучение в сервиз, или иска някой да му подсигури сервиз за да си оправи сам колата
                    Влади,
                    Наистина въпроса не е много ясен, НО много трудно се намира сервиз, в който да разбират от нещо.
                    ПРИМЕР: Купихме Suzuki Samurai от Швейцария. На места е доста изгнил, но двигателя е като "швейцарски часовник". За 3 дена му навъртяхме 1500 км и не е изтървал нито 1 такт. Но не мога да намеря свестен тенекиджия. Всичките са много заети и чукат само BMW-та Mercedes-и и други лъскарии. А един руснак, хем сервиза му празен, хем разработва клиентела, но каза (скромно) "Аз работя на 100 лева на ден". т.е. за 2 калника 3 дена рязане и кърпене + 1 ден за боядисване + боята (металик) от нас се спряхме на 500лв.

                    Представям си ако му бях споменал и за скосяване на праговете.
                    Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
                    http://www.cardomain.com/ride/2562837

                    Коментар


                    • #25
                      До: Джипарски сервиз на форума?

                      Откога си мечтая за нещо подобно. Давам адски много пари за масйтори, въпреки че карам НИВА. Навсякъде ме лъжат. И при Голди съм ходил - доволен съм много, но ми идва скъпо. Вече ми писна и почвам да се уча сам да си правя нещата (благодарение на форума). Мислейки си по тази тема реших и си намерих гараж. В момента преговарям за един в Борово, но дори да не стане ще търся друг. Подкрепям идеята на колегата Насов, и ако скоро се сдобия с гаража ще го предоставя за ползване на утвърдените участници и такива които познавам. В замяна ще искам съвети и технически знания

                      За сега е само идея, но продължавам да работя за осъществяването и искам колегата Насов да знае че не е сам в това начинание.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Джипарски сервиз на форума?

                        Браво колега, похвално. Сервиза не е само халето, подемника и инструмента. Има още: РИОС, Трудова медицина, инструктажи, технически надзор на някой инструменти, ток, отопление, консумативи, постоянни амортизации на оборудването и т.н..
                        Ако предложа да ползвате подемник, професионални инструменти и консумативи, професионални измервателни уреди и т.н., но на цена от 30лв на час колко от Вас ще се навият?
                        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Джипарски сервиз на форума?

                          Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                          Браво колега, похвално. Сервиза не е само халето, подемника и инструмента. Има още: РИОС, Трудова медицина, инструктажи, технически надзор на някой инструменти, ток, отопление, консумативи, постоянни амортизации на оборудването и т.н..
                          Ако предложа да ползвате подемник, професионални инструменти и консумативи, професионални измервателни уреди и т.н., но на цена от 30лв на час колко от Вас ще се навият?
                          аз, понякога

                          Коментар


                          • #28
                            До: Джипарски сервиз на форума?

                            Идеята е добра ,но трудно се постига Различни мнения,характери,пари,населено място...
                            Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                            New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X