Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джипарски сервиз на форума?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Джипарски сервиз на форума?

    От много време се чудя за това нещо. Възможно ли е да съчествува място, на което да може хората тук да ходят да си оправят машините. Мисля, че би имало неистов успех. Да се виждаме и да прави м джипките заедно в 1 "хале" примерно. освен обмяна на опит и жива комуникация, смятам че това би могло да окаже влиани и в/у цяла гама от аспекти. цени и качество на работата. обучение. разбира се може да съществува многопластно. както всеки със собствени сили и умения да подпомага, така и да може да се наеме спец услугата на някой доказан майстор. като цяло липсващата брънка е подходящото място.

    така накратко ви го пускам за да обмислите идеята и да я обсъдим. искам да видя дали ви си нрави изобщо, както и в каква насока бихет я пиели.

    разбира се има много сервизи, някои на колеги от тук, други пък работят в такива. както и част от хората са обурудвани с необходимото или поне с част от него. освен това постоянно тече обмен на взаимопомощ, който малко или много става на гсм ниво. аз обаче си мисля няма ли да е прекрасно да има и "място за срещи" на хора и зверове...
    126
    Да!
    61.11%
    77
    Не!
    6.35%
    8
    Може, но не виждам особен смисъл...
    14.29%
    18
    Добре би било, но и сега бива...
    18.25%
    23

  • #2
    Re: Джипарски сервиз на форума?

    Значи, като кажеш "сервиз", това предполага подходящо помещение, подемник(ци)/канал(и), оборудване, инструменти.

    Т.е. все неща, които струват пари, които някой трябва да извади от джоба си. И не само еднократно, защото за такова нещо има и текущи разходи за поддръжка.

    А защо точно да го направи?!? За едната идея? За да мога примерно аз да си спестя някой лев от ходене в сервиз? Е, да, за мен може да е прекрасно, ама ако трябва аз да плащам сметките? А, ако на мен не ми се иска да плащам, защо да очаквам от някой друг да го прави?

    Освен това, както си отбелязал, има колеги със сервизи. На такива места поне аз най-редовно се засичам с други колеги и обмяната на опит и информация си върви. Отделно, дето няма проблем да стоиш до колата и да гледаш какво и как се прави.

    Не виждам какъв е проблемът да се ходи в такива сервизи и да си се плаща съответната цена на услугата. Разбира се, ако качеството на работата и цените те устройват. Ако не - сервизи бол.
    Да искаш някой да ти осигури (безплатно) необходимите условия за да си правиш сам ремонтите, нещо не ми звучи много коректно ...
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 02-03-07, 10:54.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      Re: Джипарски сервиз на форума?

      Отговорих с "Добре би било, но и сега бива... ", просто защото твърдо "Да" на практика не е възможно. В голяма степен и поради това, което казва Чавдар (V93).

      Много е готино да отидеш при приятел в сервиз, който да ти прави колата, да гледаш какво прави и да тече лафа в същото време. Но пък не ме разбирайте погрешно, но приятелите - приятели, сиренето с пари, нали..

      В този смисъл няма как да е един сервиз, на всеки от нас вижданията, мераците и джоба е различен. Един иска нещо за 5лв., друг е склонен да даде 5К лв.

      По-скоро с времето ще се профилират определени сервизи (или гаражи) дори (според мен), които правят определени марки, или коли за определени цели. В този смисъл ако искам да ремонтирам Тойота и Нисан в София, определено знам къде да отида.

      Коментар


      • #4
        Re: Джипарски сервиз на форума?

        Аз не разбрах точно въпроса на колегата НАСОВ, иска да има обучение в сервиз, или иска някой да му подсигури сервиз за да си оправи сам колата
        LZ1HKW
        Реглаж на преден и заден мост
        My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

        Коментар


        • #5
          Re: Джипарски сервиз на форума?

          Влади няма не разбрах братче.
          Няма неискам няма недеи. Оказваме ти честа от утре твоя сервиз да работи безплатно за нас. И да си купиш нов стенд за предниците че тоя вече е морално остарял. Цяла година го ползваш.

          Коментар


          • #6
            Re: Джипарски сервиз на форума?

            Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
            Влади няма не разбрах братче.
            Няма неискам няма недеи. Оказваме ти честа от утре твоя сервиз да работи безплатно за нас. И да си купиш нов стенд за предниците че тоя вече е морално остарял. Цяла година го ползваш.
            За стенда не си прав, новият ми е от февруари тази година
            LZ1HKW
            Реглаж на преден и заден мост
            My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

            Коментар


            • #7
              Re: Джипарски сервиз на форума?

              може би колегата има предвид сервиз в който да си заплащаш за ползване на оборудването, и да си правиш сам колата
              ако е това такъв сервиз в София вече има
              LR RR Classic VM2.5

              Коментар


              • #8
                Re: Джипарски сервиз на форума?

                Първоначално публикуван от vladi333 Преглед на мнение
                За стенда не си прав, новият ми е от февруари тази година
                Що за другото да не би да съм прав.

                Коментар


                • #9
                  Re: Джипарски сервиз на форума?

                  Първоначално публикуван от vladi333 Преглед на мнение
                  За стенда не си прав, новият ми е от февруари тази година
                  Вярно е, присъствах лично на монтажа!
                  http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Джипарски сервиз на форума?

                    Що така сте против? Семейният бизнес замира. Всичко върви към окрупняване. Не видях Насов да говори за "без пари". Аз съм за. Лошото е, че няма подходящо помещение. А разноските и цените, със сигурност, ще са по-низки.
                    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Джипарски сервиз на форума?

                      такъв хоби сервиз съществува от един или два месеца.плащаш за престоя на час и ползваш подемници и инструментариум.сега ще изровя координатите.
                      ето координатите:
                      Вече е открит единствения в София Хоби сервиз, където можете САМИ да ремонтирате Вашия автомобил, ползвайки всякаква професионална техника и инструменти на приемливи цени. Поставяме и автоаларми. тел. : 963 35 07 GSM: 0896614043
                      В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Джипарски сервиз на форума?

                        Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                        Оказваме ти честа от утре твоя сервиз да работи безплатно за нас.
                        Е Влади твоя сервиз на кво го обърнахме...Кой от квото има нужда и квото му се прави там е мястото...безплатен сервиз,кино,ядение,пиение,ако си намерите сгодна женица и за това има място...и винаги сме добре дошли
                        Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
                        A2 (+)

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Джипарски сервиз на форума?

                          Аз мисля ,че Насов нямаше това в предвид,но нека изчакаме да се включи в дискусията.
                          B+

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Джипарски сервиз на форума?

                            Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                            Аз съм за. Лошото е, че няма подходящо помещение. А разноските и цените, със сигурност, ще са по-низки.
                            За кое ще са по-ниски разноските? За купуване/наемане на подходящо помещение, оборудването му с поне необходимия минимум техника и инструменти, узаконяването му, текущите режийни разноски?!?

                            Тези разходи (както необходимата първоначална инвестиция, така и текущите сметки) кой ще ги направи?
                            Ти като си "за", готов ли си да се бръкнеш и после да го правиш редовно всеки месец? Без значение дали си имал нещо за ремонтиране или не (щоте те наем, ток, вода и т.н. си вървят).

                            Или си за това "някой" да ти предостави всичко, което ти трябва на тънка цена (или безплатно)?
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Джипарски сервиз на форума?

                              Първоначално публикуван от vokel Преглед на мнение
                              Аз мисля ,че Насов нямаше това в предвид,но нека изчакаме да се включи в дискусията.


                              за "на готово" и дума не може да става. аз си имам някви инструменти и си събирам още. пък Стефан има неща дето не съм ги и сънувал. по сервизите може да се ходи и аз го правя. и други хора също. всеки се обурудва според възможностите и нуждите си. това няма нищо общо. пък разходете ако не се делят, а ги плачам само аз или ти Чаво, май няма да е ОБЩ, НАШ сервиз, ми ще е МОЯ/ТВОЯ сервиз! Както Голди си има сервиз. и там мое се иде и да си платиш и сколеги да се видиш и т.н. това е друго, ако не правите разлика, май няма кво да пишем повече тук.идеята не се да спестим некой лев/само/.аз не си правя нещата сам за да пестя/макари и понякога да се спестява доволно/ нито пък смятам, че няма добри сервизи както и добри майстори. освен това, ако не разбираш и правиш нещо спокойно от престене става на разхищение. извинявам се за недобрато формулировка, но пък и исках да видя реакции. а и кой е склонен да импровизира по тема, както и на каде ще отлува. знам че не е назряло като идея, но ми хрумна да питам, да видя все пак как го мислите и вие. щото за някои от вас е немислимо да си оправят нещата сами. за мен пък това е част от тръпката. аз така и така се справям и не съм се оплаквал. когато и каквото мога правя сам. даче с Борко пред тях сменихме окачването на мойто диско. неше си зима и - температури. относно организацията на цялото нещо от към пари и разходи и прочее, не смятам че има начин някой да плаща а друг да ползва. ако обаче има ентусиасти от тук с времето може и да се развие идеята. а може и да не се.


                              за хоби сервизът съм доста заинтересован, дори от чисто любопитство. отдавна чаках някой да се сети. та значи това са телефоните ли по нагоре? аз имам 1 кужух на заден мост да сменям и за нищо на света не искма да оставя някой друг да се изкефи навместо мен с тая задаче. или още по-лошо, да не се изкефи и с неудоволствие да го направи и да се омаже. или пък да не се омаже, ама да ми надуе главата, колко са зле английските машини. в частност ЛР. еле па мойто диско. мани наслушал съм се. насекаде. пък мени си мЪ кефи и така...


                              радвам се че се забавлявате. то темата май е повечко насочена към хората със склонност да се възползват от ремонтопригодността на машините си на по бира с приятел от форума, без да е виртуално. знам ли то само място липсва инак аз съм се засичал с някои хора оттук, омазвайки се доволно. миналото лято даже прекосих цялата борисова градина с 1 тръба за спирачки дълга 2 метра. няма да ви казвам как ме гледаха. пък аз понеже съм на толкос от Стефан и отивах да ме спасява. някой я беше наварил плъто, та да пре теч от заден спирачен апарат, спирайки изобщо секъф теч на квото и да е към апаратите . дам. стефан помогна с лекота. незнам де. може и да не трябва да има никавко място, аз просто сондирам общественото мнение мали за това са анкетите

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X