Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мотори и АТВ личен сайт + Форум, идеята е...?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от Dimitar
    Different_SoulТози в който пишем не е единствения - да знаеш. Има един форум в който пишат повече кросаджии. Сега не мога да се сетя как му беше заглавието .
    www.motocross.bg.tc

    Коментар


    • #17
      Първо искам да благодаря за оценката която е дадена за нашето дело, радвам се че така мислите което е много задължаващо от друга страна...

      Четейки темата смятам, че и аз мога да бъда полезен в тази дискусия. Нека първо да извадя малко вътрешна информация как изглежда портала от към техническата му страна. Към момента ширината на достъпния канал на форума е 4Mbit, BG-peering и 1.5 Mbit към чужбина. За хората, които са по наясно ще уточня, че каналите са почти пълни и в двете посоки. Трафикът е 100% оптичен. Общият обем зает от допълнителни файлове, филми и какво ли не към портала е в момента 143GB. Месечния трафик, който се прави от портала е за последния месец 93.4Gb. За разлика от почти всички портали и фрее сървъри в България нашия портал се вижда и чете навсякъде по света без никакви ограничения и това е много важна отлика. Към момента посещенията от чужбина към портала са 27.8%, което е доста сериозен показател. Портала се хоства върху 4-процесорна машина и за него се грижат 24 часа системните администратори на Соликс ЕООД. Написах тези данни, за да има идея всеки всъщност какъв е обема и как би изглеждало това като разходи...

      А сега по повод на организацията и текущата работа на портала. Всеки ден, за портала отговарят 2 човека, които следят за откровени глупости и простотии и ги трият. Тези хора нямат правомощия да вземат друго отношение или да променят теми. Аз и Брат ми се стараем да модерираме темите смислово и да вземаме отношение, но напоследък обема нарасна значително и не винаги успяваме да реагираме веднага. В тази връзка има много неща, които могат да бъдат подобрени, но е необходимо изключително внимание, защото модератор може да бъде само някой, който от една страна има необходимите познания, от друга страна достатъчно авторитет и накрая достатъчно свободно време и достъп до интернет. Тук бих желал да напомня, че всъщност добрата организация е и във ваши ръце. Нека всеки помисли дали мнението му е уместно да се поства точно в темата, в която в момента върви друг диалог или може да потърси по-подходящата или да си открие нова с достатъчно информативно заглавие. Жоро хубаво се сети да направи тема „Общи приказки и простотии”, но за съжаление такива приказки имат много място и в останалите теми...Могат да бъдат направени и произволно количество други форуми въпросът е да се намери точния баланс.

      Естествено много неща могат да се подобрят, може да се създадат нови форуми, може да се разделят тематики и т.н. Има място и за още модератори, само желанието да е налице... Но моля всеки, който има креативна идея да я напише, даже има и отделен форум за целта:

      http://www.offroad-bulgaria.com/viewforum.php?f=10

      Всичко, което може да бъде полезно ще бъде направено, но нека всеки, който има идеи да не ги пази само за себе си

      И накрая най-важното: Винаги и навсякъде съм отстоявал идеята, че „офроуда” е нещо много повече от машини, колела, карбуратори и т.н. И освен това се старая, когато видя нещо добро да му помагам да стане още по-добро, а не да правя еквивалента му... Не смятам, че деленето на хора с мотори, с 4х4, вертолети или просто със здрави обувки и раница е разумно и ще донесе нещо добро. Истинския „офроудер” носи това в душата си, дали има или няма машина и каква е тя не е важно, поне за мен. България е около 7+ милиона и от всички тези хора тук сме само няколко стотина пишещи и няколко хиляди четящи. И сме по-малко от капка в морето. И за какво и на колко да се делим? И на какво да се делим? На мотори и автомобили, на 2Т и 4Т, на такива със сини мотори и на тези с оранжеви? И накрая като се разделим може би ще сме доволни от резултата? И ще имаме много портали, в единия ще пише само за УАЗ-и в другия само за оранжеви мотори и т.н.? И участниците във всеки отделен портал ще се чувства щастливи и доволни, че никой не им пречи да си обсъждат някакви си конкретни дребни нещица? И къде отиде „офроуда”? А „Човеците”?

      Макар и понякога встрани от темата тук има писани неща, които няма къде другаде да бъдат прочетени или научени. Тук има хора, каквито не можете да срещнете всеки ден, все неща стойностни за мен и надвишаващи конкретните технически проблеми...

      Съединението прави силата...
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #18
        браво
        много добре казано
        а бе ...евала
        момчета откак попаднах на форума ако искате вярвайте но усещам че живота ми взе да се променя и то положително
        отдавна сам си мечтал да има хора и приятели с които да може човек да си поговори на теми офф роуд и др
        за съжаление в нашия град сме 2 3 ма души с които може да се поговори на тая тема и рядко се виждаме
        като цяло не са много процентно погледнато хората във всеки град които се интересуват от тези неща
        дори и в софия въпреки че са повече като гледам не могат да се съберат и не се знаят много много
        та мисълта ми е че е те тука сме се събрали все "краставите магарета"
        и тва е чудесно
        има теми които отначало не ми бяха интересни но напоследък като гледам всички теми взеха да са ми интересни
        наскоро пуснах и една за резачки ей тъй а те сума ти народ се оказа че се интересуват и има какво да кажат по въпроса
        за ГПС например почти не бях чувал а покрай форума се снабдих с такъв и то на много добра цена
        дадоха ми и карти за него и всичко
        за дигитални фотоапарати почти не бях чувал
        покрай форума и апарат и карта оборудваха ме
        винаги можеш да намериш тук някой запознат с неща за които и хабер си нямаш
        въобще много полезно място
        да не ви казвам че напоследък чак се изненадвам колко много хора го четат и макар да не пишат му се радват
        а що се отнася до шампионатите пак повтарям че без този форум почти невъзможно щеше да е да се направи специално що се отнася до ендуро шампионата

        Коментар


        • #19
          Подкрепям напълно
          Аз също карам 4Х4 и често се намесвам из тези теми, като се стремя да извлека и полезна информация. Я вижте и колко колеги от джиповете се оборудваха с мотори само през последната година "заразявайки" се от нас! Off road-a е обща болест, за който лекарствата и профилактиката се намират в една болница
          Ендурото и сексът не са шега работа !
          -------------
          Животът се измерва с броят на издишванията !

          http://sixdayscrazyjob.com
          http://crazy-job.com

          Коментар


          • #20
            Чесно казано, срамувам се че съм пунал такава
            Изобщо идея си нямах, че отговорите ще бъдат толкова кръсноречиви и до някъде дори изпълнени .... как да кажа, с обич...
            ----
            Искам да се извиня публично пред всички в форума за това, че дадох толкова глупава идея, чиито замисъл изобщо не беше подкрепен с идея за... "отделяне", а по-скоро...... като реклама ! Да има повече места такива, но сега определено се отказах от тази идея и..... ИСКАМ ДА ИЗКАЖА ДЪЛБОКИ ИЗВИНЕНИЯ НА ВСИЧКИ в форума защото наистина ми стана кофти че съм дал подобна идея... изобщо не осъзнавах сериозноста на въпроса и ОТНОВО СЕ ИЗВИНЯВАМ НА ВСИЧКИ
            ----
            П.С. Ще бъда изключително благодарен на модераторите, ако може да изтрият темата или поне да я заключат или ако е възможно още по добре да скрият автора и
            [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
            [/FONT]________________________________________
            [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
            [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
            [/CENTER]
            [/CENTER]

            Коментар


            • #21
              Първоначално публикуван от VPetrov
              ... Към момента ширината на достъпния канал на форума е 4Mbit, BG-peering и 1.5 Mbit към чужбина. За хората, които са по наясно ще уточня, че каналите са почти пълни и в двете посоки. ...
              ако това наистина е така и канала се позва от offroad-bulgaria.com, това наистина е много, което значи колко интернет портебители четат страниците на форума !!!

              и от мен имате едно голяма браво, че сте ни предоставили такова пространство и поле за изява, и то качествено !!!

              а кое ни направи толкова добри приятели и завърза толкова нови контакти !!! разбира се форума
              както спомена Митков, трудно е да изкоментираш всички тези теми, дори да имаш сродни души около теб, камоли ако си от Харманли
              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

              Коментар


              • #22
                Първоначално публикуван от Different_Soul
                Чесно казано, срамувам се че съм пунал такава
                Изобщо идея си нямах, че отговорите ще бъдат толкова кръсноречиви и до някъде дори изпълнени .... как да кажа, с обич...
                ----
                Искам да се извиня публично пред всички в форума за това, че дадох толкова глупава идея, чиито замисъл изобщо не беше подкрепен с идея за... "отделяне", а по-скоро...... като реклама ! Да има повече места такива, но сега определено се отказах от тази идея и..... ИСКАМ ДА ИЗКАЖА ДЪЛБОКИ ИЗВИНЕНИЯ НА ВСИЧКИ в форума защото наистина ми стана кофти че съм дал подобна идея... изобщо не осъзнавах сериозноста на въпроса и ОТНОВО СЕ ИЗВИНЯВАМ НА ВСИЧКИ
                ----
                П.С. Ще бъда изключително благодарен на модераторите, ако може да изтрият темата или поне да я заключат или ако е възможно още по добре да скрият автора и
                Казана дума - хвърлен камък!
                Сега ще те линчуваме публично Наказанието е да не пиеш алкохол от 20.00 до 20.15 в Събота вечер на закриването. Лично ще проверя изпълнението
                Ендурото и сексът не са шега работа !
                -------------
                Животът се измерва с броят на издишванията !

                http://sixdayscrazyjob.com
                http://crazy-job.com

                Коментар


                • #23
                  Искам да се извиня публично пред всички в форума за това, че дадох толкова глупава идея,

                  Уважаеми Different_Soul,

                  Няма причина да се извинявате, глупак е само този, който не размисля върху действията си, всичко си знае и не се интересува от другите. Моите уважения към вас както и към всеки, който не приема нещата така както са и винаги е готов да подложи на съмнение статуквото. И народът е казал: “който не работи само той не греши”!

                  Бъдете все така устремен към новото, в този свят има много неща, които си заслужава да се подложат на промяна...
                  VPetrov.photography

                  Коментар


                  • #24
                    Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев
                    Сега ще те линчуваме публично Наказанието е да не пиеш алкохол от 20.00 до 20.15 в Събота вечер на закриването. Лично ще проверя изпълнението
                    ----
                    Жоро, на теб майтап ти се струва, но аз наистина се чувствам ужасно за тази идея, защото аз не съм човек, който обича "деленето на групички", и определено ми е гадно в момента след като осъзнах на каква тема съм дал начало
                    ----
                    Колкото до пиенето..... едва ли ще можеш да провериш лично, защото ще можеш да ми се радваш само до 5-6 вечерта (предполагам до толкова, но едва ли ще е до по-късно), защото няма да спя там в хижата а ще спя в една вила във Кърнаре...след карането до Каравелово щесе брибираме с братовчед ми към Кърнаре и там ще "закриваме сезона"
                    [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                    [/FONT]________________________________________
                    [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                    [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                    [/CENTER]
                    [/CENTER]

                    Коментар


                    • #25
                      Я стига де! Той Венци написа, че всеки има право на мнение, нали живеем в демократична страна?! Просто трябва да се мисли малко преди да се пусне някоя тема (развих една без да знае Митков)
                      Като не разбираш от майтап, хайде, слагай точка и си прави сепуко.
                      Ендурото и сексът не са шега работа !
                      -------------
                      Животът се измерва с броят на издишванията !

                      http://sixdayscrazyjob.com
                      http://crazy-job.com

                      Коментар


                      • #26
                        Този форум си е екстра за делото на моторите и атв-тата. Не виждам какъв е проблема да сме си тук- добри форумци, добри администратори. Защо трябва да си сменяме форума

                        Коментар


                        • #27
                          Сещате ли се че благодарение на Different_Soul стана ясно колко яка група се е събрала тука
                          2010 CRF 250 R

                          Коментар


                          • #28
                            Едва ли е балгодарение на Different_Soul
                            [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                            [/FONT]________________________________________
                            [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                            [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                            [/CENTER]
                            [/CENTER]

                            Коментар


                            • #29
                              Different_Soul продавай мотора и с парите купувай ракия да осмирим страстите във форума
                              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                              Коментар


                              • #30
                                Айде пичове,утре се прибирам в Карлово и вечерта ще влезна в форума Събота вечерта сме на Бяло Камъне Дай боже...Ама аз съм на разтоварване(глад) - нито ям, нито нищо Жалко... Само ще снимам и ще карам

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X