Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мотори и АТВ личен сайт + Форум, идеята е...?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мотори и АТВ личен сайт + Форум, идеята е...?

    Какво ще кажете за сайт само за БГ Ендуро и Крос маняците, т.е. нас ? ) Без въпроси за 4х4 танкове и тем подобни ?
    Ако може дайте си мнението, защото от доста одавна ми е хрумнала тази идея ... пък и мисля че мога да я осъществя..... за каузата
    [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
    [/FONT]________________________________________
    [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
    [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
    [/CENTER]
    [/CENTER]

  • #2
    Re: Мотори и АТВ личен сайт + Форум, идеята е...?

    Първоначално публикуван от Different_Soul
    Какво ще кажете за сайт само за БГ Ендуро и Крос маняците, т.е. нас ? ) Без въпроси за 4х4 танкове и тем подобни ?
    Ако може дайте си мнението, защото от доста одавна ми е хрумнала тази идея ... пък и мисля че мога да я осъществя..... за каузата
    Много идеи бе, Душа! Реализирай първо тези дето не търпят отлагане.
    Тази остави за XXII век, ако искаш
    Ендурото и сексът не са шега работа !
    -------------
    Животът се измерва с броят на издишванията !

    http://sixdayscrazyjob.com
    http://crazy-job.com

    Коментар


    • #3
      Re: Мотори и АТВ личен сайт + Форум, идеята е...?

      Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев
      Първоначално публикуван от Different_Soul
      Какво ще кажете за сайт само за БГ Ендуро и Крос маняците, т.е. нас ? ) Без въпроси за 4х4 танкове и тем подобни ?
      Ако може дайте си мнението, защото от доста одавна ми е хрумнала тази идея ... пък и мисля че мога да я осъществя..... за каузата
      Много идеи бе, Душа! Реализирай първо тези дето не търпят отлагане.
      Тази остави за XXII век, ако искаш
      ----
      Тоест мнението ти е
      ----
      Единствения недостатък според мен ще бъде информацията, която ще трябва да се принесе от единия форум на другия, но предполагам администратора ще бъде услужлив и ще ни даде базата данни или поне редактирана !!! За да бъде пълноценна макар че ще се сетите най вероятно и за още недостатъци по идеята, но аз няма да ги кажа... ще чакам да се напишат няколко мнения и тогава отново ще напиша още някое подстрикание да се осъществи идеята ...
      [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
      [/FONT]________________________________________
      [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
      [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
      [/CENTER]
      [/CENTER]

      Коментар


      • #4
        и на други сайтове има форуми на ендуро и мотокрос, само че този е най-посещавания и най-интересния!!!

        какво те притесняват другите теми във форумите? нека си дискутират хората там, плюс това ина много интересни теми и от другите защото сайта засяга оффроуда изобщо и всичко свързано с него, ако щеш дори и маунтибайка и туризма. Тук има хора който могат да ти отговорят на въпроси на които неможеш да получиш отговор другаде.
        Това че някой от другите форуми отвреме навреме пише и в нашите моторджийските ни най малко може да те притеснява, да не си мислиш че като си направиш отделен форум няма да има пак странични хора (овсен ако не раздаваш лично ти акаунтите )
        сега да не си помислиш че съм някакъв съдружник или познат на собствениците няма нищо такова, даже не се познавам с тях !!!
        Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

        Коментар


        • #5
          Идеята за форума наистина и на мене не ми хареса като я пообмислих повече..... стигнах до извода, че няма смисъл просто от занимавката при положение, че вече има прекрасен форум...
          ----
          Идеята за сайта ми хрумна с една обща цел...... сплотяване...., но като обмисля идеята да ви кажа чесно хем ми се иска, хем виждам че няма смисъл..
          [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
          [/FONT]________________________________________
          [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
          [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
          [/CENTER]
          [/CENTER]

          Коментар


          • #6
            Трябва много да внимавам, да не ме обвинят в четкаджийство към Венци, ама няма как иначе да го кажа!
            Няма смисъл от от това, което искаш да правим Different_Soul. Тук какво ти пречи да комуникираш спокойно със съмишленици? Още повече форума отначало беше само за 4Х4 и нас ни приеха на добра воля, та чак понякога се чувствувам неудобно като прекалим с постове и теми. Дори аз заострям вниманието на всички да пускаме тук само добре обмислени теми, а за други неща си има специализирана такава - Общи приказки и простотии!
            Ендурото и сексът не са шега работа !
            -------------
            Животът се измерва с броят на издишванията !

            http://sixdayscrazyjob.com
            http://crazy-job.com

            Коментар


            • #7
              Ако искате да ви кажа за шосейните форуми... Обче тук аналогия не може да се прави, защото там хората са много повече като бройка, но все пак - имаше само един форум - http://moto.zonebg.com (в момента стария форум е в раздел "Архив")
              Недостатък беше, че постоянно идват некви пишлегари и почват да питат глупости от рода "На 14 години съм, какъв мотор да си купя за първи, харесал съм си cbr954 ама мноо вървял, дали ще мога да му сипвам масло през ауспуха, че да ми прави димна завеса като бягам от куките", което рязко контрастира с теми като "Countersteering и bodysteering - що е то", "Всичко за спирачната система" и т.н.
              Друг недостатък на форума беше, че няма достатъчно модераторско присъствие, нямаше и разделение на темите, нямаше кой да предпазва хубавите теми от разводняване. Затова си направихме втори форум - с либерални, но строго спазвани правила. Разделен тематично. Мисля че много добре се получи - http://bikerz.netissat.bg

              За тук обаче не вдявам идеята за отцепничество. Може би има нужда от повече модератори. Според мене в момента нещата са доста добре. Имаш проблем, питаш, отговарят ти. Имаш мнение за нещо - споделяш, другите също. Смятам че това са основните идеи.
              По мое мнение единственото нещо, което може да се подобри е да се стараем (+ помощ от модератор) темите да не се разводняват. Не ми харесва когато в тема за нещо сериозно половината постове са за нещо друго. Но пак казвам - това си е лично мое мнение и предпочитание, имайки предвид, че форума няма раздели за ендуро/крос лиготии, ендуро/крос сериозни теми, ендуро/крос мероприятия - няма как потребителите да не обсъждат много неща в една тема без да се чувстват ограничени.

              Коментар


              • #8
                А какво ще правят хора който се занимават тунинговат карат състезават с 4х4 ендуро и АТВ

                На мен и в момента не ми стига времето да преглеждам един форум камо ли 2 или 3

                Не можеш да се оплачеш че ендурото или кроса са пренебрегнати примерно заради танкове или парашути

                Има теми които и мен ме дразнят но се научих да не ги отварям въпреки любопитството

                Ако мислиш че ще има хора които ще могат да прескачат от саит на саит и да пускат мнения и интересни теми добре но тва едва ли ще стане

                То затова и държавата е на тоя хал щото всеки решава да се да цепи

                Ако си карал на първите прояви щеше да знаеш че и в трите дисциплини хората са в такава симбиоза че отсъствието на дори едната група прави нещата някак посни и недопълнени

                То затова и проявите при 4х4 станаха смешни и безинтересни нагласени и предвидими от разцепване на групички и клубчета

                Но ако смяташ че може да го направиш по добре от този форум
                деиствай затова светът е пъстър защото хора има всякакви

                Коментар


                • #9
                  е за сайт може да се пробваш
                  няма да е лошо да има сайт с новини на родния ни език как вървят мотокрос и ендуро шампионатите по белия свят. разгледай примерно mxlarge.com - европейски сайт с много новини информации и интервюта. С разрешението на автора може да взаимстваш материали от там. Ако го направи и поддържаш на родния ни език много хора ще са ти супер благодарни !!!
                  Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                  Коментар


                  • #10
                    На мен лично ми е много по интересно да прочета с човешки думи как Жоро Хаджиев е чул пращене в коляното си след поредното тумбене или е бутал по некой баир с камъни и др От колкото сухоежбини като

                    През сезон 2006 тупанът Х ще кара в клас 250 кубика Миналата година в Италия той се представи добре но .....................................

                    Коментар


                    • #11
                      Да идеята не е лоша, но защо не провериш първо дали няма вече такива сйтове в които да се говори само за мотори???
                      Мога да ти дам пример:
                      http://moto.zonebg.com/forum/
                      http://bikerz.netissat.bg/
                      ето ти два сайта в които се говори 90%+ за мотори
                      http://endurobikerz.info/
                      а ето и сайта на една от групите в София които карат ендуро(докато имах вървящ мотор и аз карах с тях)
                      Според мен трябва да се отвори тема в която да се пускат линкове към подобни сайтове, за да може хората да ги видят, а защо не и да се запознаят помежду си

                      Коментар


                      • #12
                        Разбира се, че всеки може да си направи каквото иска във виртуалния свят, но много такива сайтове се провалиха заради лоша подръжка или масова регистрация, както казва Румен. Тези, които се занимавате професионално в тази област знаете какво представлява подръжката на един сайт с форум
                        То е като ендурошампионата и спонсорството, само с желание не става.
                        Ендурото и сексът не са шега работа !
                        -------------
                        Животът се измерва с броят на издишванията !

                        http://sixdayscrazyjob.com
                        http://crazy-job.com

                        Коментар


                        • #13
                          Упс чак сега погледнах постовете преди моя и видях че Румен вече е дал отговор подобен на моя(всъщност малко по-изчерпателен ама...)

                          Коментар


                          • #14
                            Different_Soul, не се засягай обаче идеята ти не е особено добра.

                            Що трябва да цепиш двигателя когато си работи добре

                            Ако някой направи сайт само за ендуро и крос маняци, няма да привлече кой знае колко хора от този форум. Аз лично научавам много ценни неща от темите 4х4 и другите теми които не са пряко свързани с крос и ендуро.

                            Не сме кой знае колко много народ че да имаме 3-4 форума за крос и ендуро. Този в който пишем не е единствения - да знаеш. Има един форум в който пишат повече кросаджии. Сега не мога да се сетя как му беше заглавието .

                            Тоз форум си е супер уютен - аз никъде не мърдам
                            2010 CRF 250 R

                            Коментар


                            • #15
                              жоро написа
                              Трябва много да внимавам, да не ме обвинят в четкаджийство към Венци, ама няма как иначе да го кажа!
                              АЗ пък няма да внимавам и направо си казвам че братя петрови си заслужават четките
                              не се познаваме с тях кой знае колко
                              но форума ме кефи много и много хора твърдят че е най добрия в БГ
                              има и един ямболски за мотокрос и супермото най вече и той не е лош но не е толкова посещаван
                              не знам лично аз много се кефя на форума запознахме се много хора
                              и въобще супер
                              да не говорим че ендуро шампионата въобще не знам как би се случил без форума

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X