Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Система за взаимопомощ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Система за взаимопомощ

    Само да спомена. Хубаво е да има такава организация, но според мен няма да се промени моментното състояние на нещата без специална техника. Ето и защо мисля така: до колкото разбрах, искате ситемата да работи с хората имащи "право на легитимация", които в голямата си част се познават ( ако не директно, то през някой ). Съответно стига да имат обхват на телефона проблема ще бъде решен. Ще ви дам пример от днес. Получи се информация, че един пилот тръгнал без навитор и се захлупил през таван и така няколко пъти . Само за 1 мин. информацията стигна и до Македония и не само . Проблем се оказа че няма, всички са живи и здрави и в момента се веселят. Преди време, когато Иво върбанов катострофира и счупи колата си, му се беше наложило да ходи 10 км. за да намери обхват да прати един СМС. След този СМС информацията се разнесе мълниеноно и проблема също беше решен бързо.Това са само малко примери как само чрез тел. при получен сигнал за беда, за отрицателно време може да се намери информация и ако се наложи да се сформира група за спасителна акция. Но ако пострадалия няма връзка ( в гората рядко има ) какво правим По скоро трябва да се наблегне на комуникациите, отколкото на организациите.
    RB Patrol Team

    Коментар


    • #62
      До: Система за взаимопомощ

      Аз сим съгласен със Заарин. Клуб е най-точно понятие и според мен. Връзката на този клуб за взаимопомощ с +право на легитимация, мисля че трябва да се доразвие. Припокриването на двете ми е малко объркващо. Но съм съгласен, че +право на легитимация, трябва да е услови е за членство в клуба, но не единствено.
      Офтопик. Ейй най сетне и Заарин с аватар.
      О899 2б2 1З2

      Коментар


      • #63
        До: Система за взаимопомощ

        Off-Road КЛУБ (България) ..... с членски внос, отличителни знаци, ръководно тяло ...

        Така го виждам аз ....
        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

        Коментар


        • #64
          До: Система за взаимопомощ

          Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
          Е добре де защо не си остане Мобилна Спасителна Служба, името звучи много сериозно, целите са сериозни а никога не е трудно покрай идеите тук да се помага на обществото при нужда(бедствия аварии) помощ която така или иначе много от нас оказват и без организация.

          Аз бих бил много горд да имам няколко огромни лепенки на джипа Мобилна Спасителна Служба ясно съзнавайки отоворността и задълженията които носи този стикер...

          От друга страна при приемане на сценарии ще може да се отсеят некритичните повиквания, примерно ако съобщението се получи до 10 човека едновременно които са нещо като диспечери и те преценят приоритета и критичността на ситуацията, така биха се отсели фалшивите от реалните ситуации, естествено колкото по-сложно толкова повече място за грешки има - няма пълно щастие, но има баланс...

          Поздрави,
          Подкрепям създаването на Система за взаимопомощАз лично смятам че фалшиви или неверни повиквания няма да има защото болшинството от хората(активните участници в портала) са сериозни и едва ли някой ще подава неверни данни или несериозни повиквания
          Също идеята да се направят лепенки(стикери) на Мобилната Спасителна Служба е много добра идея

          Коментар


          • #65
            До: Система за взаимопомощ

            Първоначално публикуван от iiiopo Преглед на мнение
            Аз сим съгласен със Заарин. Клуб е най-точно понятие и според мен. Връзката на този клуб за взаимопомощ с +право на легитимация, мисля че трябва да се доразвие. Припокриването на двете ми е малко объркващо. Но съм съгласен, че +право на легитимация, трябва да е услови е за членство в клуба, но не единствено.
            Офтопик. Ейй най сетне и Заарин с аватар.
            Ами нека бъде светлина: "Клуб Офроуд-България" С голяма буква на офроуд и с тире за да се създаде асоциация към форума. Кой е за? А мисля че правистите трябва да кажат какво е необходимо за учредяване на клуб , че май не съм много запознат

            Коментар


            • #66
              До: Система за взаимопомощ

              за
              VW Touareg V10, 5000cc

              Коментар


              • #67
                До: Система за взаимопомощ

                За!

                Коментар


                • #68
                  До: Система за взаимопомощ

                  Няма да се цепим от групата,я! За сме
                  Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
                  A2 (+)

                  Коментар


                  • #69
                    До: Система за взаимопомощ

                    За!
                    יעבור
                    «И това ще мине»

                    Коментар


                    • #70
                      До: Система за взаимопомощ

                      За...
                      LZ1RED

                      Коментар


                      • #71
                        До: Система за взаимопомощ

                        И аз съм ЗА макар и още новобранец. Но няма ли да е добре да се направи някое учение например в няколко точки на страната. Подава се сигнал (след като се уточни по какъв начин ще става) и координати на мястото с произшествие например. След това резултатът ще се подложи на коментар.

                        Коментар


                        • #72
                          До: Система за взаимопомощ

                          Олеле! Ма вие го обърнахте на демокрация... Сега Венци сигурно ще заключи темата ... Майтапя се .

                          Може би наистина могат да се провеждат тренировки с различна тежест, но не би трябвало да със задължителноста и характера на МСС. Аз си представям тази организация като широк кръг, който с разнообразието си е в състояние да решава най-разнообразни проблеми, така че не е задължително всеки да е в състояние да може да извади изтърколил се в дере джип. Някой може само да помогне например с правен съвет по телефона, дори да е на другия край на България, или с обикновен транспорт - дори да е лека кола, или с връзки в местната болница, и т.н. Иначе доброволните курсове по повишаване на "квалификацията" са добра идея - например първа помощ, ориетниране и т.н. Тъй като в организацията се очаква да има доста различни хора би трябвало да се намерят инструктори-доброволци, които да споделят най-разнообразни знания. А с членския внос можем да наемем и други, например за курса по първа-помощ. Поне курс по съставяне на СМС за помощ мисля, че е задължителен. Всеки трябва да има набит в главата си план на действие, например (1. Спешност; 2. Местоположение. 3. GPS координати(опционално, ако е възможно); 4. Кратко описание(тук могат да се въведат кодове на вероятни събития - ЛПТП(леко ПТП), ТПТПБ(тежко ПТП без пострадали), ТПТПП(тежко ПТП пострадали) и т.н.; 5. Нужда от нещо(храна, вода, одяло, дадено лекарство и т.н.). Това е само пример. Точната схема подлежи на обсъждане, но идеята е да не се изпусне нещо важно и то с малко писане, както и да се разбере бързо от другите. Тестова на системата за комуникация също ще трябват, но от сега предлагам учебните тревоги да бъдат обявавани като учебни, с уговорката, че всички ще действат като при истинска. Това се налага, за да не се получи като с лъжливото овчарче - след две учебни тревоги някои да помислят третата реална за учебна и да я отсвирят...
                          Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                          Коментар


                          • #73
                            До: Система за взаимопомощ

                            Аз нямам нищо против да получа СМС, че някой е закъсал в Дивотино примерно и да ходя да му помагам!
                            А вие, имате ли нещо против, ако закъсам, не мога да шофирам и съм на зор, да получите следния СМС, на който да се отзовете немедлено - Помощ, нямам презерватив!!! Спешно донесете в "Люлин", Бл.301, вхБ, ап.13!!! И бутилка водка, ако може, плащам...!!!

                            Коментар


                            • #74
                              До: Система за взаимопомощ

                              Първоначално публикуван от GAD Преглед на мнение
                              Аз нямам нищо против да получа СМС, че някой е закъсал в Дивотино примерно и да ходя да му помагам!
                              А вие, имате ли нещо против, ако закъсам, не мога да шофирам и съм на зор, да получите следния СМС, на който да се отзовете немедлено - Помощ, нямам презерватив!!! Спешно донесете в "Люлин", Бл.301, вхБ, ап.13!!! И бутилка водка, ако може, плащам...!!!
                              Ето за това е необходимо да се допускат само надежни хора, да има строги правила, евентуално модератори, които да допускат съобщението да системата и строга заплаха от изключване... Освен това и самото включване е доброволно. За това и предлагам членството в клуба да не е обвързано и със задължително членство в Системата за взаимопомощ.
                              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                              Коментар


                              • #75
                                До: Система за взаимопомощ

                                +10 Аз не съм член на клуба и дори нямам джипка. Въпреки всичко, смятам, че мога да съм в помощ в доста ситуации и места не само на пътя. В регион от 70-80 км. от града просто не е никакъв проблем. Контактите на местно ниво също не са за пренебрегване. Може просто на нужното място да познавам точно необходимия човек който ще помогне независимо, че не е от клуба. На първо място е важно желанието да помогнеш, а почти никой не очаква точно на него да се случи да има нужда от такава помощ.
                                От друга страна, специфичните умения и възможности на всеки също не са за пренебрегване. Може би е уместно кандидат членовете да си напишат едно кратко резюме какви са им възможностите да осигурят техническа помощ, възможност за доставка на гориво или части и т.н. Който каквото се сети. По същия начин да се опишат и начините за връзка, както и някакви координати до които ще имат достъп само хората участващи и координиращи тази група.
                                Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X