Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вашата професия отвътре

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вашата професия отвътре

    Колеги, сигурно сте забелязали, че подробните описания (със снимки, пък ако може - и с видео) на интересни или труднодостъпни места се оценяват високо тук. Благодарение на подобна споделена информация имахме възможността да пуснем материал за Цанков Камък и за Чаира в OFFNews.bg.

    Както знаем, всеки се препитава от нещо, било то официално или не. И колкото и да не ви се струва интересна професията ви (защото повечето от нас вероятно я считат просто за рутина), би било повече от прекрасно тук да се публикуват разкази (още по-добре фоторазкази) от работните ви места и интересните части от тях.

    Някои от тях ще станат превъзходни журналистически материали, в това сме сигурни, а други ще използваме за информация при нужда от специалисти в определена област.

    Мотивацията, освен че всеки има възможност да покаже с какво се занимава извън офроуда, може да е форумна репутация или каквото още измислим занапред.

    Така че ако работите в мини, копаете шахти, седите по цял ден зад бюро или правите нещо много рядко срещано, публикувайте тук нещо като поглед от работното си място, защото най-вероятно не подозирате колко интересно е всъщност за другите хора да надникнат в ежедневието на съфорумниците, а в последствие - и сънародниците си

    Очакваме с нетърпение първите ентусиасти!

  • #2
    От: Вашата професия отвътре

    .......всеки се препитава от нещо, било то официално или не. Това как да се разбира? Като законно или не ?

    Коментар


    • #3
      От: Вашата професия отвътре

      Първоначално публикуван от G_P_S Преглед на мнение
      .......всеки се препитава от нещо, било то официално или не. Това как да се разбира? Като законно или не ?
      Защо да не е законно, бре, Жоро.
      Какво пречи на един търговец, например, "неофициално" да пише книги, да рисува, да събира гъби или билки и какво ли още не.

      По темата.
      Аз, примерно, като държавен служител, по закон не мога и не се препитавам от нищо друго, освен от заплата.
      А пък информация от работното ми място не мога да разказвам по служебни причини (специални рестрикции в режима на информационно съобщаване чрез Прес-центъра). Така че, от мен - пас.
      На ход са работещите в частната сфера.
      proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
      NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
      Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

      Коментар


      • #4
        От: Вашата професия отвътре

        Първоначално публикуван от nickbochev Преглед на мнение
        Защо да не е законно, бре, Жоро.
        Какво пречи на един търговец, например, "неофициално" да пише книги, да рисува, да събира гъби или билки и какво ли още не.

        По темата.
        Аз, примерно, като държавен служител, по закон не мога и не се препитавам от нищо друго, освен от заплата.
        А пък информация от работното ми място не мога да разказвам по служебни причини (специални рестрикции в режима на информационно съобщаване чрез Прес-центъра). Така че, от мен - пас.
        На ход са работещите в частната сфера.
        Само така ми прозвуча в първия момент.

        Коментар


        • #5
          От: Вашата професия отвътре

          Първоначално публикуван от nickbochev Преглед на мнение
          Защо да не е законно, бре, Жоро.
          Какво пречи на един търговец, например, "неофициално" да пише книги, да рисува, да събира гъби или билки и какво ли още не.

          По темата.
          Аз, примерно, като държавен служител, по закон не мога и не се препитавам от нищо друго, освен от заплата.
          А пък информация от работното ми място не мога да разказвам по служебни причини (специални рестрикции в режима на информационно съобщаване чрез Прес-центъра). Така че, от мен - пас.
          На ход са работещите в частната сфера.
          Нали се сещаш,че и в частната сфера ,рестрикциите за изнасяне на информация хич не са за пренебрегване.Таа темата е леко ялова.
          Румен Николов

          0888 358 572

          Коментар


          • #6
            От: Вашата професия отвътре

            Първоначално публикуван от Виктория Викторова Преглед на мнение
            ....

            Както знаем, всеки се препитава от нещо, било то официално или не. .................. би било повече от прекрасно тук да се публикуват разкази (още по-добре фоторазкази) от работните ви места и интересните части от тях.

            Някои от тях ще станат превъзходни журналистически материали, в това сме сигурни, а други ще използваме за информация при нужда от специалисти в определена област.

            Мотивацията, освен че всеки има възможност да покаже с какво се занимава извън офроуда, може да е форумна репутация или каквото още измислим занапред.

            ..........
            А вие ли ще ни осигурите адвокат, или да разчитаме на служебен......

            Аз работя от 01-11-1989г. без прекъсване до днес, и все още не мога да определя какво, още повече ЗАЩО...

            Коментар


            • #7
              От: Вашата професия отвътре

              Тази тема е хубава има доста неща в моята професия, който са интересни, но не съм сигурен, че няма да се приеме като реклама. Разбира се ако някои иска може да заповяда в цеха ще ми е драго.

              Коментар


              • #8
                От: Вашата професия отвътре

                Май сме много с рестрикциите. Имаше подобна тема където който искаше пишеше. Аз в момента не бих писал там. Форума много се промени. Приятелите ми знаят къде работя. А и който търси намира. Ако имате нужда от някаква помощ пуснете тема.
                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                Коментар


                • #9
                  От: Вашата професия отвътре

                  Почти, винаги, се получава гаф...Роден си за една професия, идва ти от вътре, работиш я с голям кеф и мерак, а така се получават нещата, че учиш за друго и евентуално придобиваш и практикуваш, съвсем друга работа и квалификация.... Винаги съм имал интерес и мерак да работя, няколко работи: Горски или Паркаджия(това според мен е най-хубавата работа, по две-три причини), а отделно са ми пристрастията, към автомонтьорството и към хората, които работят по/в тези, велики хидроложки проекти, реализирани в нашата страна, "по-унуй време"..
                  Лятото, ако се оредят, нужните документи, пак съм на обиколка..
                  Мерси за вниманието на мойта тема!
                  За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                  Honda Dominator 650
                  088ЧЧ93979-->Борис
                  0878956Ч38-->Борис

                  Коментар


                  • #10
                    От: Вашата професия отвътре

                    Моята професия ...
                    Завършил съм хотелиерство и ресторантьорство/Институт по Международен Туризъм/.
                    Към 17 години работа "по специалноста" в реномирани заведения на "Интерхотели".
                    "Изпушил" съм пасивно цигари за два живота - активно никога.
                    Отвътре ... от доста години професията се упражнява от "кадри" събрани от улицата, без никаква квалификация.
                    "Далновидните" работодатели взимат и по някой завършил ТОХ/Техникум оществено хранене/- все пак, между слепите и едноокия е цар.
                    В резултат, всяка есен отчитаме "ниско ниво на туристическито обслужване", невладеене на чужди езици и т.н.
                    Заплащане - като за хора събрани за един/кратък/сезон - символично.
                    "Щедри" оферти за работа 15-тина часа на ден в заведение под земята срещу около 500лв. в столицата.
                    От едно подобно работно място още ми дължат пари, за работа в заведение, което НИКОГА НЕ БЕ УЗАКОНЕНО, продаваше алкохол и цигари без лиценз и други подобни "радости" за управителя/разбирай мен/, който съвместява и още 4-5 длъжности.

                    Накрая - в едно изречение: - радвам се, че вече не упражнявам професията!
                    Life is too short to drive dull cars!

                    Fight global warming !
                    ... turn on your A/С !

                    Коментар


                    • #11
                      От: Вашата професия отвътре

                      На мен темата ми харесва и ще ми е интересно да виждам какво интересно правят дrугите в работно време
                      Започвам с една стара публикация, а по-късно ще пусна и нещо по-ново:
                      http://www.offroad-bulgaria.com/show...EE%EA%EE%F2%EE
                      Technical Rescue Direct - life lies in courage
                      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                      Коментар


                      • #12
                        От: Вашата професия отвътре

                        Мога да разказвам със снимки...в общи линии се занимаваме с комуникации инъче казано с кабели всякакви и естествено съпроводени със всички трудности за преодоляването на височини,кал,киселини,под земята и т.н.



                        На студено и опасно място....


                        На трудно и трудоемко място ...



                        На много високо място



                        На извънредно високо и отровно място



                        На високо и опасно за здравето понеже другите антени си бачкаха !





                        Поносимо ,но съпроводено със серен диоксид





                        На извънредно високо ,това съм аз а по стената тече сярна киселина с неизвестен състав !



                        Ужасно високо,най-високото изкуствено съоръжение на балканите !



                        Лесна работа...дори си почивахме !



                        Сплайс на оптичен кабел ! Това е работа за хора с нерви като корабни въжета !



                        Ужасно високо..кабели !



                        Комуникации в процес на работа...



                        Под земята !





                        Сравнително високо 15-20 метра ,заварки на комуникационно оборудване !



                        Монтаж на радиооборудване



                        И пак кабели,прах,мръсотия.....


                        И това е само една малка част от всичките неща които работя ! Най важното е че си обичам работата !
                        Последно редактирано от Roninn; 27-03-12, 22:48.
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #13
                          От: Вашата професия отвътре

                          А айсрънер,защо все имаме червено по дрехите !
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #14
                            От: Вашата професия отвътре

                            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение

                            Сплайс на оптичен кабел ! Това е работа за хора с нерви като корабни въжета !


                            Аууу не е верно ! Сплицването е яка професия стига да имаш пипкави ръце и хубава машина .
                            Верно ритал съм муфи и съм блъскал касети ама това е на моменти .
                            Иначе си е готина цялата професия ! Респект колега !!!
                            Лудак

                            Коментар


                            • #15
                              От: Вашата професия отвътре

                              Първоначално публикуван от G_P_S Преглед на мнение
                              .......всеки се препитава от нещо, било то официално или не. Това как да се разбира? Като законно или не ?
                              Разбира се, че не караме никого да разказва за незаконни дейности Даже, за да е по-ясно, ще го поправя в оригиналния пост, ако мога

                              Първоначално публикуван от nickbochev Преглед на мнение
                              Защо да не е законно, бре, Жоро.
                              Какво пречи на един търговец, например, "неофициално" да пише книги, да рисува, да събира гъби или билки и какво ли още не.

                              По темата.
                              Аз, примерно, като държавен служител, по закон не мога и не се препитавам от нищо друго, освен от заплата.
                              А пък информация от работното ми място не мога да разказвам по служебни причини (специални рестрикции в режима на информационно съобщаване чрез Прес-центъра). Така че, от мен - пас.
                              На ход са работещите в частната сфера.
                              Ник, именно това имах предвид за "неофициалните" дейности - с рисуването, писането на книги, пътуването с еди-какви-си цели и т.н. А в твоя случай, разбира се, няма да те караме да разкриваш каквото и да било. В никакъв случай не искаме да злепоставяме хората или да им навличаме беди


                              Първоначално публикуван от Румен Николов-sineto Преглед на мнение
                              Нали се сещаш,че и в частната сфера ,рестрикциите за изнасяне на информация хич не са за пренебрегване.Таа темата е леко ялова.
                              Който може да сподели - да сподели, на когото му е забранено - не искаме да го тормозим

                              Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                              А вие ли ще ни осигурите адвокат, или да разчитаме на служебен......

                              Аз работя от 01-11-1989г. без прекъсване до днес, и все още не мога да определя какво, още повече ЗАЩО...
                              Чинел, няма никакъв проблем, че нямаш възможност да споделиш - както виждаме от следващите постове, има и хора, които са документирали дейността си в "Дискавъри" стил дори (дано Форумът не брои това като обида, защото съм малко объркана от изводите, които могат да се направят ).

                              Първоначално публикуван от asen3 Преглед на мнение
                              Тази тема е хубава има доста неща в моята професия, който са интересни, но не съм сигурен, че няма да се приеме като реклама. Разбира се ако някои иска може да заповяда в цеха ще ми е драго.
                              Реклама - нереклама, давай, пък ще решим как да изчистим от прекалено силната реклама. Току-виж се е получила някакъв вид симбиоза

                              Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                              Май сме много с рестрикциите. Имаше подобна тема където който искаше пишеше. Аз в момента не бих писал там. Форума много се промени. Приятелите ми знаят къде работя. А и който търси намира. Ако имате нужда от някаква помощ пуснете тема.
                              Джамбазов, благодаря ти, задължително ще погледна другата тема!

                              Първоначално публикуван от mitkochanev Преглед на мнение
                              Моята професия ...
                              Завършил съм хотелиерство и ресторантьорство/Институт по Международен Туризъм/.
                              Към 17 години работа "по специалноста" в реномирани заведения на "Интерхотели".
                              "Изпушил" съм пасивно цигари за два живота - активно никога.
                              Отвътре ... от доста години професията се упражнява от "кадри" събрани от улицата, без никаква квалификация.
                              "Далновидните" работодатели взимат и по някой завършил ТОХ/Техникум оществено хранене/- все пак, между слепите и едноокия е цар.
                              В резултат, всяка есен отчитаме "ниско ниво на туристическито обслужване", невладеене на чужди езици и т.н.
                              Заплащане - като за хора събрани за един/кратък/сезон - символично.
                              "Щедри" оферти за работа 15-тина часа на ден в заведение под земята срещу около 500лв. в столицата.
                              От едно подобно работно място още ми дължат пари, за работа в заведение, което НИКОГА НЕ БЕ УЗАКОНЕНО, продаваше алкохол и цигари без лиценз и други подобни "радости" за управителя/разбирай мен/, който съвместява и още 4-5 длъжности.

                              Накрая - в едно изречение: - радвам се, че вече не упражнявам професията!
                              Ето това си е полезна информация, макар да не става дума за настояща дейност и макар да няма снимков материал. Благодаря ти, Митко и се надявам, че си намерил прекрасна работа!

                              Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                              На мен темата ми харесва и ще ми е интересно да виждам какво интересно правят дrугите в работно време
                              Започвам с една стара публикация, а по-късно ще пусна и нещо по-ново:
                              http://www.offroad-bulgaria.com/show...EE%EA%EE%F2%EE
                              Icerunner, прекрасен пример за това, което се има предвид по начало с пускането на темата! Твоят принос със сигурност ще бъде отразен.

                              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                              Мога да разказвам със снимки...в общи линии се занимаваме с комуникации инъче казано с кабели всякакви и естествено съпроводени със всички трудности за преодоляването на височини,кал,киселини,под земята и т.н.
                              ...
                              Ронин, и ти, като icerunner, "повлече крак" с принос като по учебник. Благодаря и очаквайте много скоро "разказите" си и на друго място, под малко по-различна форма (съгласувана предварително с вас, разбира се).

                              Дълго стана, но съм склонна да изчиствам всякакви неточности из публикациите, благодаря на всички дотук за отзивите в темата!!! Всичко е от помощ и наистина искаме просто да правим интересни за Форума неща, които като нищо се оказват интересни и за хора извън Форума!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X