Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лебедка с въже поне 20-30м + пътеки за репатрак,релси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лебедка с въже поне 20-30м + пътеки за репатрак,релси

    Та идеята ми е да купя каравана (1200-1500кг) ,която да спусна по релси пътеки през двора на съседа(Бояна ,София).Двора му е терасовиден (с някоко тераси) ,които са преодолими ,но с нещо като релси,мантинели,талпи. Те ще се подлагат под гумите на караваната, като трябва да се изминат около 50м. Размислите са ми в посока да се върже караваната с лебедка отзад и лееееко да се спуска по съществуващият наклон. Гледам че има нови лебедки ръчни за по няколкостотин лева,но ако има някой бих взел под наем.Лебедката може да се прихване за някое от големите дървета наоколо.
    По отношение на подложните материали под гумите, може да са мантинели да режем,но не знам къде бих могъл да попитам, не знам тук около София къде има пътни мантинели на склад и дали някой е благосклонен да ми ги даде под наем да си свърша работа.Може и да са някакъв тип жп релси по 4-5м дълги, ако някой има...

  • #2
    Тая каравана няма да устиска върху ремаркето или шасито така как го описваш,тия са кекави и меки долу,ще скъса връзките
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      Най-лесно става с кран, стига да има и откъде се "пресегне".
      С тия пътеки е голям шанса да се
      разкове караваната..

      Коментар


      • #4
        Това са ламарините за които говорихме . Карал съм по тях над 10 тона . Както казват колегите най добре е ако има възможност с кран да се сложи на място . Нашия големия е 12 метра хидравлични и още два ръчни 60 тона на метър . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20240322_175359_423.jpg
Прегледи:216
Размер:327.3 КБ
ID:6961030 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20230623_111541_460.jpg
Прегледи:215
Размер:874.8 КБ
ID:6961031
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #5
          Няколко зими си съхранявах ремаркето на кофти място, но се отказах че трудно го вадя оттам без помощ
          1500кг не е много. Аз бих използвал дървени греди 10х10, че лесно се намират. Все пак зависи от височината на терасите.
          Лебедка трябва, ако я теглиш нагоре. Надолу може и без лебедка, само здраво въже и някой да му разбира на въжето.
          Последно редактирано от kbot; 27-03-24, 08:05.
          Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

          Коментар


          • #6
            Най правилното е така . Местене на голяма каравана . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20240421_083904.jpg
Прегледи:114
Размер:169.8 КБ
ID:6963273
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #7
              С уважение към Станьо, така каравана НЕ може да се вдигне само с колани, не опитвайте, защото ще я сгънете и ще я смачкате като вафла Морена.

              Трябва си рамка малко по-широка от караваната или мъничко по-тясна и от рамката тръгват колани, които вдигат караваната, съответно рамката към крана с вериги или колани.

              Хубавата новина е, че караваните са много леки и всеки читав кран би се справил без грижи, лошата новина е, че са големи като обем и вятъра силно им влияе, та е хубаво да се избере хубаво време или рано сутрин/привечер когато е принципно по-тихо от към вятър.

              Вече има кранове, които са много високи но за сметка на това не са големи като камион и са пълноприводни, тоест стигат дори и през офроуд местности.

              Всеки зрял човек, би се замислил - аджаба струва ли си това цялото упражнение, няма ли друг по-удачен/по-ефективен/по-ефикасен вариант да си постигна целта...?
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар


              • sek.1
                sek.1 коментира
                Редактиране на коментар
                Навремето точно поради факта че заводските каравани са за хубави пътища Иори си направи сам усилена каравана която да издържа зад джипа и не чак толкова тежък офроуд .

              • BatGeorgeone
                BatGeorgeone коментира
                Редактиране на коментар
                Прав си Станьо, аз съм виждал каравани и високо в балкана на Родопите, качвали ли са ги на самоход не върху някоя виатнамка в тоя ред на мисли аз с Пежо 406 комби съм се качвал 13 км офроуд в Западна Стара Планина на хижа Радост ли или нещо такова.

              • sek.1
                sek.1 коментира
                Редактиране на коментар
                Няколко пъти всяка каравана ще издържи по лоши пътища . Проблемите почват като системно почнеш да я караш по лоши пътища .

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X