Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся човек изработващ надписи върху гранит

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Преди осемнайсетина години съм го правил върху мрамор паметник - изписване годината на смъртта. Чукче и два-три центъра/пробоя, сядам и някъде отстрани една две леки проби. После очертавам цифрите и почвам лекичко и без да бързам, стана екстра.
    Държавен служител с вишу , майсторите надалеч..

    Коментар


    • #17
      Боа, не за пръв път сереш обиди срещу хора които са се доказали като читави. Тонът ти е меко казано недопустим, да не кажа по-сериозна дума. Други участници са отнасяли вечен бан за по-малко, замисли се...

      Относно доходите-аз не познавам човек който да е здрав, прав, с поне елементарни умения за нещо(каквото и да е), който да работи за минимална заплата.
      За мен който работи за тези мижави подаяния е или страшен некадърник, или има някакви физически или менталну увреждания.
      Като гледам-май си в третата категория...

      Как пък не ти мина през кухата кратуна, че човек може да има добри доходи и без да е бандит или лапач. Просто кадърните и можещо-знаещи хора отдавна са си оправили тези неща, и работят за около двойна на минималната заплата. Това, ако са на заплата. Който е кадърен да си отвори собствена фирма-там вече е според бизнеса, нишата, и търговския нюх.
      И мъничко късмет, ама наистина мъничко...

      Та кой си ти, та да обиждаш читавите хора, които(явно) са в пъти по-кадърни, умни и можещи от теб?
      Все едно сина ти да те учи как се правят деца, ай сиктир...

      П.С. Имам отговор на твоя въпрос, даже мислех да ти го кажа, но рязко загубих желание да ти помогна, сам си си виновен, с това си държание.
      Съжалявам те...
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #18
        Първоначално публикуван от Boa Преглед на мнение
        Какви високи доходи...става дума за 80лв, толкова е разликата между 200лв и 24*5лв.....

        ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


        Тук из между нас явно са се събрали явно доста "лапачи" седнали на държавни софри или пълнещи шепи от еврофондове,
        щом сумата от 80 лева е толкова незначителна и жалка.
        Но за мен "драги" това са 3 /10 часови / работни дни !
        Дори някакъв гамен тук, който е /или родителите му/ са между "гепачите" в тази избушена държава и се ползва от всички екстри
        на привнесената ни отвън престъпна "демокрация", има наглостта да ме изкарва едва ли не . . .душевно болен !
        Съвсем съм здрав гнидо, дори съм сигурен че притежавам по висока степен на образование от теб - магистърска !
        И е изкарана преди 1989 година, когато в тази държава всичко беше истинско !
        Сега в България над 50% от дипломите за завършено висше образование, защитени дисертации, научни степени, докторати,
        шофьорски книжки и какво ли не се сетите още са . . . ФАЛШИВИ.
        Не съм мерзавец и подлец и нямам връзки с престъпни и партийни лидери, за да могат да ходатайстват и ме назначат на престижно
        работно място с високи доходи, за да мога да твърдя че 80 лева са нищо !?
        Но скоро предстоят големи промени и то в световен мащаб, така че много от тези които са успели да се "намърдат" незаслужено
        на високи обществeни позиции,скоро ще бъдат . . .изритани от там !

        Явно съм те засегнал. Приеми извиненията ми.

        Коментар


        • #19
          Признавам, че даже закоравял модератор като мене не намира подход към такъв казус, какъвто е Boa.

          От една страна - няма тема в която да не е поискал помощ. Добре де, той форумът е и за това.
          От друга страна обаче, няма и тема в която да не е критикувал оказаната му помощ с най-различно основание - че му е оказана с високомерен тон, че не е оказана достатъчно навреме, че изисква и той да свърши или да заплати нещо за да му се получат нещата или че му е направена забележка (основателна или не).
          От трета страна - критиката му надхвърля оказаната помощ и се прехвърля на личните качества на тези, които му отговарят - всеки път доста извън добрия тон. От него на талази се носи завист, неприязън и киселина - към всички и към целия свят.


          Правилата крещят че трябва да бъде изхвърлен оттук - за цялостно творчество.

          Обаче... то ще бъде като да ритнеш просяк който има очевиден недъг.


          Към много нееднозначни форумни участници сме правили компромиси - било защото са си спечелили симпатии по един или друг начин, било защото не са много старателни в писането на неприятни неща, било защото дават признаци на подобрение, било защото са млади и по други благовидни предлози.

          Тук единственото ми съображение е че обществото е длъжник на такива хора - поведението им не е виновно, а неизбежно - поне от тяхна гледна точка. Обществото трябва да има механизми да интегрира такива хора.


          Някой да се сеща за решение или поне стратегия?

          Коментар


          • Кольо
            Кольо коментира
            Редактиране на коментар
            Психиатър.

          • сто
            сто коментира
            Редактиране на коментар
            "Даже да се давиме, няма да се даваме".
            Трябва да се говори. И с такива хора.

          • s_s1
            s_s1 коментира
            Редактиране на коментар
            Готин е, но злите сили са го обсебили.
            Моля се за него,.... бог може би е размислил....

            Малко ми е мъчно за него, но живота е тежък и не само за него....

        • #20
          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение



          Някой да се сеща за решение или поне стратегия?
          Игнор.


          Иначе има и решение за личностния проблем, но надали е интересно.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • Esper
            Esper коментира
            Редактиране на коментар
            И аз с палец към това - 1:1!

        • #21
          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение

          ...


          Някой да се сеща за решение или поне стратегия?
          Извинявам се още веднъж, че ще пиша в тема, в която разпалих излишни страсти.

          Аритметиката показва, че човек завършил висше преди 1989 г. е на над 55 години. Абсолютно всичко в личностното развитие е приключило. Ако знаех този дребен факт, нямаше въобще да се обаждам.

          Коментар


          • #22
            Първоначално публикуван от Boa Преглед на мнение
            Но скоро предстоят големи промени и то в световен мащаб, така че много от тези които са успели да се "намърдат" незаслужено
            на високи обществeни позиции,скоро ще бъдат . . .изритани от там !
            Най накрая намерих сродна душа в този форум. Аз също съм ЗА промените в световен мащаб, камрад. Стига да не включват еднополови Geschlechtsverkehr между камради. Споменавам го щото миналия път май е имало такива неща, пък аз не ги одобрявам.

            Ако с горното сме ОК, по​​ същество имам два въпроса:

            1. Кафявите униформи и лъскавите ботуши служебно ли ще ги раздават? Или трябва сами да си ги закупим и да си пазим касовите бележки, за да ни ги осребрят след Промяната в Световен Мащаб.

            2. Може ли за служебен пищов да ми зачислите Парабелум?

            Искрено и предано ваш,

            Фон windwarrior
            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

            Коментар


            • Skorpion_BG
              Skorpion_BG коментира
              Редактиране на коментар
              "Въжето и сапуна ще ни ги дават от профсъюзите, или сами ще си го купуваме?" )))

          • #23
            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Признавам, че даже закоравял модератор като мене не намира подход към такъв казус, какъвто е Boa.

            От една страна - няма тема в която да не е поискал помощ. Добре де, той форумът е и за това.
            От друга страна обаче, няма и тема в която да не е критикувал оказаната му помощ с най-различно основание - че му е оказана с високомерен тон, че не е оказана достатъчно навреме, че изисква и той да свърши или да заплати нещо за да му се получат нещата или че му е направена забележка (основателна или не).
            От трета страна - критиката му надхвърля оказаната помощ и се прехвърля на личните качества на тези, които му отговарят - всеки път доста извън добрия тон. От него на талази се носи завист, неприязън и киселина - към всички и към целия свят.


            Правилата крещят че трябва да бъде изхвърлен оттук - за цялостно творчество.

            Обаче... то ще бъде като да ритнеш просяк който има очевиден недъг.


            Към много нееднозначни форумни участници сме правили компромиси - било защото са си спечелили симпатии по един или друг начин, било защото не са много старателни в писането на неприятни неща, било защото дават признаци на подобрение, било защото са млади и по други благовидни предлози.

            Тук единственото ми съображение е че обществото е длъжник на такива хора - поведението им не е виновно, а неизбежно - поне от тяхна гледна точка. Обществото трябва да има механизми да интегрира такива хора.


            Някой да се сеща за решение или поне стратегия?
            Не съм съгласен Ясене, затварянето на очите за нарушаването на правилата води до все по-големи и по-големи изтъпления и накрая такива хора затвърждават убеждението си, че всички са им длъжни. Виждам отрицателна градация при него.
            Друг прост пример докъде води излишната толерантност....тъмнозелените ни братя....

            Коментар


            • Кольо
              Кольо коментира
              Редактиране на коментар
              Ако са ти братя-на мен не са.
              Обикновени тъпи мангали.

            • Стоян Боюков-Sariones
              Стоян Боюков-Sariones коментира
              Редактиране на коментар
              Ааа Коле! Не си прав, ама никак не си прав! Ни са обикновени, ни са прости. Един бивш колега разправяше:
              -Луд луд, ама дадеш му молив, он п..ка рисуе!

              Че са цигани и ,че не са ми братя е ясно нали?

          • #24
            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Признавам, че даже закоравял модератор като мене...
            Ако имаше тема за бисери на форума, цитираният текст щеша да е съвсем на място там...
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • #25
              Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
              Аритметиката показва, че човек завършил висше преди 1989 г. е на над 55 години. Абсолютно всичко в личностното развитие е приключило. Ако знаех този дребен факт, нямаше въобще да се обаждам.
              Аритметиката не е всичко.

              Доста от другите изказвания намекваха на много ранно пълнолетие или пред-пълнолетие. Та не се знае.

              Коментар


              • #26
                Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                Ако имаше тема за бисери на форума, цитираният текст щеша да е съвсем на място там...
                Има. Можеш да я преместиш с колкото искаш контекст.

                Коментар


                • #27
                  Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение

                  Не съм съгласен Ясене, затварянето на очите за нарушаването на правилата води до все по-големи и по-големи изтъпления и накрая такива хора затвърждават убеждението си, че всички са им длъжни. Виждам отрицателна градация при него.
                  Друг прост пример докъде води излишната толерантност....тъмнозелените ни братя....
                  Ще цитирам подценената напоследък Danika: наказателният кодекс не е панацея.

                  Аз не си затварям очите, аз търся решение. И не го намирам.

                  Първоначално публикуван от Кольо
                  Ако са ти братя-на мен не са.
                  Обикновени тъпи мангали.
                  Радвай се че не си имал брат хаймана, за да се проникнеш дълбоко от смисъла на това че мангалите са ни братя.

                  (Това в много случаи би означавало просто че ти си хайманата в семейството )

                  Но е сигурно, че справянето с циганията почва от осъзнаването че циганите са хора. Дали ги броиш за братя - твоя си работа, ама преди всичко хора. ("Аасан не е ли ора?")

                  И Боата е "хора".

                  Коментар


                  • sparkybg
                    sparkybg коментира
                    Редактиране на коментар
                    И е хаймана, и брат хаймана има. Познавам ги и двамата.

                    И, живеейки в 38 от 45-те ми години достатъчно близо до махала с тъмнозелени - и на теб и на Кольо мога да кажа че има всякакви. И предимно хора, и не до там предимно хора, и съвсем истински орки, дето дори и като им говориш буквално не те разбират, и разбират само езика на гьостерицата. Тия последните да се култивират по някакъв начин е тотално загубена кауза. Не съм сигурен и дали генетично изобщо имат възможностите за очовечване. Казвам последното без грам омраза или нещо такова. Целенасочено се отучвам от това. Кастите в Индия съвсем не са измислени случайно, и съвсем неслучайно са факт толкова много време.

                  • Стоян Боюков-Sariones
                    Стоян Боюков-Sariones коментира
                    Редактиране на коментар
                    Спарки, като рече Индия. И у нас са разделени на касти. Мангал е най-долната!

                  • Кольо
                    Кольо коментира
                    Редактиране на коментар
                    Не мога да се съглася, че са хора.
                    Нищо повече от безкосмести маймуни, научили се да издават членоразделна реч. Но пък има и случаи в които и говора им не е членоразделен.
                    Нещо като свързващото звено между маймуните и хората.

                • #28
                  Първоначално публикуван от Boa Преглед на мнение
                  Ще бъда много доволен ако някой ми предложи майстор, който да положи надпис върху погребална плоча !
                  Тъй като Погребалните фирми практикуват да наемат външни лица и играят ролята на обикновенни посредници !
                  На клиента взимат по 8 лева на буква, а на човека който ги изработва на място плащат . . . по 5 лева !
                  Значи по темата/ макар че темата на темата стана друга/ - лъскав , гладък , мрамор , варовик или гранит могат да се надписват на място.Стандартна процедура заради положение като твоето. Излиянията за фирмите-изедници не са нужни- заминавай около гробищата , прашни пичове с работилници колкото искаш . Ся , ако едновременно са прашни и имат фирми ,и това е проблем за теб , значи такъв проблем е извън същността на темата. Работя с такива на Бакърената , с фирми са и за мен е ок това. Но понеже за теб не е ок, няма да те свържа с тях. Риска да ме гледат тъпо после , ми е неприемливо висок.

                  Р.s. До един момент мислех да ти предложа възможност да си вдигнеш стабилно дневното възнаграждение , но ми мина като се позачетох.

                  Коментар


                  • #29
                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    .....Някой да се сеща за решение или поне стратегия?
                    Предложение: Остави първия пост, предложенията на Еsper, IvanIvanovi и ALEX_Z, които са по темата, а всичко останало изтрий. Ще си строго в рамките на правилата, защото bokomo вече се разкая за недобра преценка, а голямата част от останалите изхвърляници и на автора и на "феновете" му освен, че са чист спам са и в пряк разрез с Правилата. След което заключи темата и по този начин Boa ще бъде наказан, чрез лишаването му от възможност да получи съвет как да намери майстор, който сам да си донесе карарския мрамор, да му го надпише за 3 лв. и да монтира плочата за още 2 лв.


                    Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                    Коментар


                    • Esper
                      Esper коментира
                      Редактиране на коментар
                      Има апрувъл да изтрие и моето.
                      Сам бих го направил ако можех

                    • Еделвайс
                      Еделвайс коментира
                      Редактиране на коментар
                      Подкрепям предложението на Даника.

                    • Кольо
                      Кольо коментира
                      Редактиране на коментар
                      Аз пък не подкрепям.
                      Щото ще станем форума на розовите очила, където всички са готини и добрички, навсякъде е застлано с листца от розов цвят, и се чува приглушено ангелско песнопение...

                  • #30
                    Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение

                    Предложение: . а голямата част от останалите изхвърляници и на автора и на "феновете" му освен, че са чист спам са и в пряк разрез с Правилата. ..
                    Конкретно кое е в разрез с "Правилата" ще споделиш ли или ще си пишеш в "разрез с Правилата", уважаема Даника? Щото не пише да си оторизирана да ги коментираш, пък го правиш обобщавайки, все пак. За което някои ходим на баня, ти явно си със сериозни връзки.
                    Естествено - като част от списъка ти с игнор няма да ме прочетеш и няма да ми отговориш, не се и съмнявам в това.

                    Коментар


                    • бат'Марто
                      бат'Марто коментира
                      Редактиране на коментар
                      @Диско,Я ти ме четеш...аз скоро те отблокирах поради някакъв цитат...Че съм последна инстанция твърди чичо ти Стоян, аз такива заявления не правя

                    • сто
                      сто коментира
                      Редактиране на коментар
                      Дали са полу или цели идиотите, дали са от баннатите или от останалите - съвсем е субективно и не е предмет на правилата. Те би трябвало да са в сила и за пълни идиоти или поне не пише да са изключение. И пак - не споря, питам кое не е по правилата?
                      Пък ако не си схванал, Марто, алегорията за последната инстанция, аз вина нямам никаква

                    • disko04
                      disko04 коментира
                      Редактиране на коментар
                      бат'Марто коментира
                      Вчера, 23:17
                      @Диско,Я ти ме четеш...аз скоро те отблокирах поради някакъв цитат...Че съм последна инстанция твърди чичо ти Стоян, аз такива заявления не правя 
                      --------------------

                      Никога никой не съм слагал в игнора и не мисля да го правя. Подличко е да окачествяваш хора които не могат да ти отговорят.

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X