Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся човек изработващ надписи върху гранит

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търся човек изработващ надписи върху гранит

    Ще бъда много доволен ако някой ми предложи майстор, който да положи надпис върху погребална плоча !
    Тъй като Погребалните фирми практикуват да наемат външни лица и играят ролята на обикновенни посредници !
    На клиента взимат по 8 лева на буква, а на човека който ги изработва на място плащат . . . по 5 лева !

  • #2
    Сигурен ли си че се прави на място? Щото работя с каменоделци и надпис на плоча на място не съм чувал да правят. Гранита е твърда чудесия и си иска умения и инструменти. Не го бъркаш с мрамор, нали?
    Погребалните агенции са посредници, така е. С изработка на паметници се занимават други. Не те знам от къде си, но няма начин там да няма каменоделци.

    Коментар


    • #3
      Зависи какви трябва да са надписите. Преди време си говорихме с един юнак занимаващ се изработване на надгробни плочи. За обикновени надписи (буквите са леко вдлъбнати и грапави) използвали самозалепващо фолио с изрязани на режещ плотер надписи и пясъкоструй.
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • #4
        Сигурен ли си че се прави на място?
        Щото работя с каменоделци и надпис на плоча на място не съм чувал да правят.
        Гранита е твърда чудесия и си иска умения и инструменти.
        Не го бъркаш с мрамор, нали?

        ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
        Гроба се намира в Централните софийски гробища. Паметникът /плочата/ е правен преди 30 години
        от моя първа братовчедка, която там е погребала майка си и сега от години живее в Лос Анджелис.
        В този гроб е погребана и майка ми, която се явява сестра на майката на братовчедка ми.
        Искам да реновирам гроба и да напиша името на майка ми, на оставеното празно пространство върху плочата.
        Не разбирам много от материали, но паметника е грапав и сив /като бетон/, докато мрамора е лъскав и гладък !
        Така че наистина ще трябва да се прави на място, след което да платя на човека . . .също на място !
        Без никакви посредници и мошеници от гробарската мафия, които за 24 букви ми искат 200 лева !






        Коментар


        • Esper
          Esper коментира
          Редактиране на коментар
          Решение, което съм виждал да се използва в подобни случаи:

          Залепена плоча от мрамор с надписите върху старият циментов паметник.
          Естествено мраморната плоча е много по-малка от паметника.
          Покрива частта предназначена за текста и снимката.
          Изглеждаше приемливо и със сигурност не се прави на място.
          Не знам с какво се лепи но ако се спреш на такъв вариант тези, които ще я изработят със сигурност знаят с какъв материал се прави залепването.

      • #5
        Звънни утре след 11.00ч
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #6
          поръчай си някъде една табелка с гравираните имена и я залепи с монтажно лепило директно на плочата.
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • Esper
            Esper коментира
            Редактиране на коментар
            Това съм му предложил по-горе.
            Видя ми се практично решение.

          • IvanIvanovi
            IvanIvanovi коментира
            Редактиране на коментар
            не ти оспорвам първенството на идеята, но плоча от мрамор ще е същата цената.
            една месингова или друга неръждаема табелка в рекламна агенция да му отпечат ще е далеч по-евтино, а това му е важното на колегата

          • Esper
            Esper коментира
            Редактиране на коментар
            Не, имах предвид същото но ти си го написал по-ясно.
            Не ставаше въпрос за първенство, не сме във викторина

        • #7
          Съмнява ме някъде буквите да се секат на ръка. Всичко става машинно. Слага се плочата на плота,набира се текста,натиска се "зеленото копче" и машината си върши работата.
          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

          Коментар


          • #8
            Първоначално публикуван от Boa Преглед на мнение
            Сигурен ли си че се прави на място?
            Щото работя с каменоделци и надпис на плоча на място не съм чувал да правят.
            Гранита е твърда чудесия и си иска умения и инструменти.
            Не го бъркаш с мрамор, нали?

            ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
            Гроба се намира в Централните софийски гробища. Паметникът /плочата/ е правен преди 30 години
            от моя първа братовчедка, която там е погребала майка си и сега от години живее в Лос Анджелис.
            В този гроб е погребана и майка ми, която се явява сестра на майката на братовчедка ми.
            Искам да реновирам гроба и да напиша името на майка ми, на оставеното празно пространство върху плочата.
            Не разбирам много от материали, но паметника е грапав и сив /като бетон/, докато мрамора е лъскав и гладък !
            Така че наистина ще трябва да се прави на място, след което да платя на човека . . .също на място !
            Без никакви посредници и мошеници от гробарската мафия, които за 24 букви ми искат 200 лева !





            Е колко искаш да ти вземат...2лв ли? Да дойде квалифициран човек на място с подходящите инструменти и да ти направи надпис в камък със съществуващ риск да го повреди, ако не е ухватен. Напълно си е резонна цената. Наскоро ползвах същата услуга. Гравьора ми го изпрати братовчед ми, подобна беше сумата....стана добре, доволен съм.

            Коментар


            • #9
              Да дойде квалифициран човек на място с подходящите инструменти и да ти направи надпис в камък със съществуващ риск да го повреди, ако не е ухватен.
              Напълно си е резонна цената. Наскоро ползвах същата услуга. Гравьора ми го изпрати братовчед ми, подобна беше сумата....стана добре, доволен съм !
              ...................................................................................................................................................... ..................................................................................................................
              Има една добре известна народна поговорка, която звучи много актуално в случая:
              "Всеки се разпростира според чергата си"
              Вие може да сте човек с високи доходи и да имате собствена фирма, да сте държавен служител с висока заплата,
              рентиер и какво ли не още . . .
              Аз живея с минимална работна заплата от 710 лева, с удръжките - 550 лв.
              Така че подобни оферти, въобще не са за мен !
              Както съм споменал по-горе в поста си, реалната цена за изработката на буква в момента е 5 лева /без посредник/ / която
              взима изпълнителя. Тези високи цени от 7лв за мрамор и 8лв за гранит за измислени от посредниците в погребалните агенции.
              Това е така защото от 32 години живеем в бандидска държава, без всякакви правила, норми и закони !
              Но това е друг въпрос и не сме ние хората които можем да променим нещата, докато системата не ни се смени отвътре
              посредством Гражданска война, или отвън при регионален или световен военен конфликт.
              Старите хора, още в миналото са го добре казали:
              "Ако проблемите в една държава се решаваха с помощта на избори, властите щяха да ги забранят"
              Така че предложението на колегата "IvanIvanov" ми се струва най-приемливо в случая с табелката, която след това
              да залепя с монтажно лепило върху празното място / 54х29 см/ на гранитната плоча !
              Този вариант го бях подготвил още миналата година, но не успях да намеря фирма която да ми изработи тази масивна табела ?
              Дайте ми предложения от ваша страна, къде биха извършили подобна услуга ?!
              Предварително Ви благодаря !

              Коментар


              • veskov
                veskov коментира
                Редактиране на коментар
                Какво разбираш под масивна табела? Има страшно много фирми около и в гробищата, които биха го свършили. Гробът е скъпо нещо, изглеждащ добре дълго време още по. Трябва ти и ясна визия за предназначението му в бъдеще, респективно да се влагат ли някакви пари еднократно или го завещаем на наследниците. Обади ли се на Дядо Владо, пост #5

            • #10
              Ще ме прощаваш за личния въпрос, но имаш ли някакво сериозно физическо заболяване и/ли инвалидност?

              Коментар


              • Skorpion_BG
                Skorpion_BG коментира
                Редактиране на коментар
                Човека е здрав, с висше образование, съдейки по неговите писАния във форума последно работеше като охранител.

              • bokomo
                bokomo коментира
                Редактиране на коментар
                Аз продължавам да не съм наясно как здрав и образован човек ще работи за МРЗ. Не е неграмотен, даже се изразява съвсем ясно. Остава да е с инвалидност....

            • #11
              Първоначално публикуван от Boa Преглед на мнение
              ...
              Това е така защото от 32 години живеем в бандидска държава, без всякакви правила, норми и закони !
              Но това е друг въпрос и не сме ние хората които можем да променим нещата, докато системата не ни се смени отвътре
              посредством Гражданска война, или отвън при регионален или световен военен конфликт.
              ...
              Имах желание да ти помогна с насока и съвет, ма... Загубих го

              Коментар


              • Esper
                Esper коментира
                Редактиране на коментар
                Дотолкова не е трудно да се загуби та дори подозирам, че именно това е търсеният ефект на "автора".
                Предвид темата си мислех, че е изключение но май не е!

            • #12
              Първоначално публикуван от Boa Преглед на мнение
              Да дойде квалифициран човек на място с подходящите инструменти и да ти направи надпис в камък със съществуващ риск да го повреди, ако не е ухватен.
              Напълно си е резонна цената. Наскоро ползвах същата услуга. Гравьора ми го изпрати братовчед ми, подобна беше сумата....стана добре, доволен съм !
              ...................................................................................................................................................... ..................................................................................................................
              Има една добре известна народна поговорка, която звучи много актуално в случая:
              "Всеки се разпростира според чергата си"
              Вие може да сте човек с високи доходи и да имате собствена фирма, да сте държавен служител с висока заплата,
              рентиер и какво ли не още . . .
              Аз живея с минимална работна заплата от 710 лева, с удръжките - 550 лв.
              Така че подобни оферти, въобще не са за мен !
              Както съм споменал по-горе в поста си, реалната цена за изработката на буква в момента е 5 лева /без посредник/ / която
              взима изпълнителя. Тези високи цени от 7лв за мрамор и 8лв за гранит за измислени от посредниците в погребалните агенции.
              Това е така защото от 32 години живеем в бандидска държава, без всякакви правила, норми и закони !
              Но това е друг въпрос и не сме ние хората които можем да променим нещата, докато системата не ни се смени отвътре
              посредством Гражданска война, или отвън при регионален или световен военен конфликт.
              Старите хора, още в миналото са го добре казали:
              "Ако проблемите в една държава се решаваха с помощта на избори, властите щяха да ги забранят"
              Така че предложението на колегата "IvanIvanov" ми се струва най-приемливо в случая с табелката, която след това
              да залепя с монтажно лепило върху празното място / 54х29 см/ на гранитната плоча !
              Този вариант го бях подготвил още миналата година, но не успях да намеря фирма която да ми изработи тази масивна табела ?
              Дайте ми предложения от ваша страна, къде биха извършили подобна услуга ?!
              Предварително Ви благодаря !
              Какви високи доходи...става дума за 80лв, толкова е разликата между 200лв и 24*5лв.....

              Коментар


              • #13
                Какви високи доходи...става дума за 80лв, толкова е разликата между 200лв и 24*5лв.....

                ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


                Тук из между нас явно са се събрали явно доста "лапачи" седнали на държавни софри или пълнещи шепи от еврофондове,
                щом сумата от 80 лева е толкова незначителна и жалка.
                Но за мен "драги" това са 3 /10 часови / работни дни !
                Дори някакъв гамен тук, който е /или родителите му/ са между "гепачите" в тази избушена държава и се ползва от всички екстри
                на привнесената ни отвън престъпна "демокрация", има наглостта да ме изкарва едва ли не . . .душевно болен !
                Съвсем съм здрав гнидо, дори съм сигурен че притежавам по висока степен на образование от теб - магистърска !
                И е изкарана преди 1989 година, когато в тази държава всичко беше истинско !
                Сега в България над 50% от дипломите за завършено висше образование, защитени дисертации, научни степени, докторати,
                шофьорски книжки и какво ли не се сетите още са . . . ФАЛШИВИ.
                Не съм мерзавец и подлец и нямам връзки с престъпни и партийни лидери, за да могат да ходатайстват и ме назначат на престижно
                работно място с високи доходи, за да мога да твърдя че 80 лева са нищо !?
                Но скоро предстоят големи промени и то в световен мащаб, така че много от тези които са успели да се "намърдат" незаслужено
                на високи обществeни позиции,скоро ще бъдат . . .изритани от там !


                Коментар


                • disko04
                  disko04 коментира
                  Редактиране на коментар
                  "преди 1989 година, когато в тази държава всичко беше истинско"
                  ==========================================================

                  Да бе, на кой ги разтягаш тия. Лафа че някой си търси дипломата да не би да си го чул след 89-та? На орките ли се надяваш да променят света?

              • #14
                Тъжно и жалко.
                Не заслужаваш дори 1 символ в отговор.
                Поне от моя страна тези са последните.
                Враг усраине

                Коментар


                • #15
                  Първоначално публикуван от Boa Преглед на мнение
                  Какви високи доходи...става дума за 80лв, толкова е разликата между 200лв и 24*5лв.....

                  ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


                  Тук из между нас явно са се събрали явно доста "лапачи" седнали на държавни софри или пълнещи шепи от еврофондове,
                  щом сумата от 80 лева е толкова незначителна и жалка.
                  Но за мен "драги" това са 3 /10 часови / работни дни !
                  Дори някакъв гамен тук, който е /или родителите му/ са между "гепачите" в тази избушена държава и се ползва от всички екстри
                  на привнесената ни отвън престъпна "демокрация", има наглостта да ме изкарва едва ли не . . .душевно болен !
                  Съвсем съм здрав гнидо, дори съм сигурен че притежавам по висока степен на образование от теб - магистърска !
                  И е изкарана преди 1989 година, когато в тази държава всичко беше истинско !
                  Сега в България над 50% от дипломите за завършено висше образование, защитени дисертации, научни степени, докторати,
                  шофьорски книжки и какво ли не се сетите още са . . . ФАЛШИВИ.
                  Не съм мерзавец и подлец и нямам връзки с престъпни и партийни лидери, за да могат да ходатайстват и ме назначат на престижно
                  работно място с високи доходи, за да мога да твърдя че 80 лева са нищо !?
                  Но скоро предстоят големи промени и то в световен мащаб, така че много от тези които са успели да се "намърдат" незаслужено
                  на високи обществeни позиции,скоро ще бъдат . . .изритани от там !

                  За безпочвените обиди към хора честно заработващи хляба си ще бъде подадено уведомление...
                  Относно 80лв......да това е жалка и незначителна сума за паметта на майка ти, която ти е дала живот. Поне аз така разсъждавам и постъпвам за моите родители, бог да ги прости!
                  Толкова, повече не мисля да разговарям с теб...

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X