Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няма сила сузуки витара 1.6 8клапана

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Лошата компресия не пречи на вървенето, или ако вече пречи, ще има други по-забележими проблеми. Ангренажът може да не е зацепен точно или разпределителният вал е износен - три пъти е написано това по-горе.

    Коментар


    • Radko2
      Radko2 коментира
      Редактиране на коментар
      Ангренажа е зацепен правилно.
      И аз имам съмнения за вала,но за сега ще поизчакам да видя дали някой ще даде и друга идеа преди да започна да го разглабям.

    • motor_men
      motor_men коментира
      Редактиране на коментар
      Свали капака на клапаните , завърти коляновия вал , и гледай колко се движат клапаните.

  • #17
    Понеже не е ясно кой и колко е тенетемействал във времето, трябва първо да тръгне на бензин (пък газта после), за което едно от задължителните неща които трябва да се направят е, правилното измерване на компресията. След като се види колко е, и дали има (и ако има какви) разлики, ще стане ясно дали проблема е диагностичен или трябва да се отхлупи.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #18
      Колегата е от София,защо някой от колегите във Форума не се включат в диагностиката???
      Ударете едно рамо на място, а не с "текстови съвети" защото е видимо затруднението в диагностиката.
      Ако беше до 150 км . щях да му предложа и да търся проблема в тази "каруца",но 350 км. са си множко.

      Коментар


      • Джоу (x3mrjoe)
        Джоу (x3mrjoe) коментира
        Редактиране на коментар
        Верно, че бил селски !
        Написал го е в #5, ама или съм изтрещел, или остарявам, а може и двете.

    • #19
      Аз бих му обърнал малко внимание ако иска, и дойде по удобно за мен време. Не съм майстор и не искам пари. На лесно място съм.
      Само искам да знам с кое делко е, центробежно с вакуум регулатор ли е?

      Коментар


      • Radko2
        Radko2 коментира
        Редактиране на коментар
        Мисля, че няма вакуум

    • #20
      Абе витарата точно така прави когато колелото на вала е зацепено не на който белег трябва, нали по това колело на разпределителен вал има още едно Е или какво беше. Правилното е това на снимката
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Без име.png
Прегледи:120
Размер:135.8 КБ
ID:6675350

      Коментар


      • viperr
        viperr коментира
        Редактиране на коментар
        Да не пали на 4 ти цилиндър ли ?

      • motor_men
        motor_men коментира
        Редактиране на коментар
        Не , но не се знае през колко майстори е минала , и колко белези са останали от тях. А и не знам как се фиксира колелото към вала , при някои двигатели е само конус , при други и конус няма. Та за най-сигурно си прекарвам първи в ГМТ , на палене , и гледам гърбиците в какво положение са.

      • viperr
        viperr коментира
        Редактиране на коментар
        Без само на болта и шайбата.Напълно възможно.

    • #21
      Кофти, всичко се командва от компа ,😀
      Ако искаш ми пиши съобщение да ти дам телефон. Утре съм си в гаража. До Хемус е

      Коментар


      • #22
        Колега, кажи в кой край на София си, та да те пратим при някой дето ше ти е близо.

        ... а ако си пò към центъра е сè тая.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • Radko2
          Radko2 коментира
          Редактиране на коментар
          Нови Искър, но не е проблем и в другия край на софия да е

        • Джоу (x3mrjoe)
          Джоу (x3mrjoe) коментира
          Редактиране на коментар
          Kalin09 май беше в Своге ?
          Дано се включи, ако не, ще измислим друг.

        • motor_men
          motor_men коментира
          Редактиране на коментар
          Направо да пали към Калин , щото най-вероятно може да се наложи и ремонт.

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X