Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Почистване на язовир Въча 2009

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Почистване на язовир Въча 2009

    Вариантите за спане :

    Палатки

    Хижа Въча - 0886158659

    Почивна станция - 0889311032

    Хотел Чилингира - 0888581030
    sigpic

    Коментар


    • До: Почистване на язовир Въча 2009

      Момчета ами ако не дойда ще и пишете ли отсъствие?
      Най обичам да ми обясняват как няма да стане!

      Коментар


      • До: Почистване на язовир Въча 2009

        Излезнаха резултатите от пробите .
        http://www.bd-ibr.org/details.php?mdl=398
        sigpic

        Коментар


        • До: Почистване на язовир Въча 2009

          А да въпросна...нали снимахме и с камери на източването на яз.стена...
          Нещо филмче няма ли да видим
          Per aspera ad astra.

          Коментар


          • До: Почистване на язовир Въча 2009

            Добре ,че ме подсети.

            http://www.youtube.com/watch?v=SmSxivWNzoI
            sigpic

            Коментар


            • До: Почистване на язовир Въча 2009

              Първоначално публикуван от greenflag Преглед на мнение
              Излезнаха резултатите от пробите .
              http://www.bd-ibr.org/details.php?mdl=398
              Проценти от pH?

              Коментар


              • До: Почистване на язовир Въча 2009

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Проценти от pH?
                8,5 е границата , 9 е отчетено.
                sigpic

                Коментар


                • До: Почистване на язовир Въча 2009

                  Първоначално публикуван от greenflag Преглед на мнение
                  8,5 е границата , 9 е отчетено.
                  Скалата е в единици от 0 до 14, а не в проценти (за съжаление - отклонението щеше да е доста по-малко) Звучи сякаш някой си пере чергите и си мие колата нагоре по реката (или си избелва вълна и кожи с основи... или си изхвърля строителните отпадъци... или ....).
                  Киселинноста е висока при ниско pH - на стомашния сок е около 2, сок от цитруси - около 3, ако разтворът има pH = 7, той е неутрален, при восоко рН киселинността е ниска и имаме основа - стандартните сапуни са с pH 9-11, белина - 12.5, сода каустик - 13.5
                  Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                  0888 315 794
                  LZ1UPI
                  A1 (Rh+)

                  Коментар


                  • До: Почистване на язовир Въча 2009

                    Имах предвид, че процентите от pH показателя нямат никакъв физически смисъл. Както и да е, upi го е разказал.

                    п.с. предполагам, че някой в басеиновата дирекция знае за какво става дума, дори това да не са служителите в PR-а.

                    Коментар


                    • До: Почистване на язовир Въча 2009

                      Под Девин точно има ТМСИ , хората чукат камъни, образува се прах, мият пясък и все такива дейности уж безвредни.
                      Най обичам да ми обясняват как няма да стане!

                      Коментар


                      • До: Почистване на язовир Въча 2009

                        Първоначално публикуван от greenflag Преглед на мнение
                        8,5 е границата , 9 е отчетено.
                        8.5 e горната граница. Нормално е 7. Това 9 си е направо сапун. Защо тогава са написали 'Къпането забранено'? Да няма аванта ли?

                        Колегата горе е написал:сапун, още малко....Веро.

                        Що ли си мисля, че това не добро са пиене?

                        Имам един комплект за замерване на вода, 5-6 параметъра, ще го дам да си мериме и ние.
                        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                        Към модераторите-А изтрийте го сега.
                        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                        Коментар


                        • До: Почистване на язовир Въча 2009

                          Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                          8.5 e горната граница. Нормално е 7. Това 9 си е направо сапун. Защо тогава са написали 'Къпането забранено'? Да няма аванта ли?

                          Колегата горе е написал:сапун, още малко....Веро.

                          Що ли си мисля, че това не добро са пиене?

                          Имам един комплект за замерване на вода, 5-6 параметъра, ще го дам да си мериме и ние.
                          То, ако само pH правеше сапуна, животът щеше да е толкова прост...
                          Няма проблеми точно за пиенето. В Русе има квартали, където от чешмата тече с pH 10.5 и хората си я пият. Карстовите кладенци са си така. Лошото в случая с язовира е, че променената киселинност на водата променя нещата, които са склонни да живеят в нея, и освен това е косвен индикатор и за други замърсявания.

                          Въпреки всичко, много по-лошо щеше да е, ако водата беше кисела.

                          Коментар


                          • До: Почистване на язовир Въча 2009

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            То, ако само pH правеше сапуна, животът щеше да е толкова прост...

                            Въпреки всичко, много по-лошо щеше да е, ако водата беше кисела.
                            Само рН не, но сапун се прави от свинска мас и сода каустик. Това е най-старата и най-проста рецепта. В Русе има толкова много гадости, че вода 10.5 едва ли е проблем....за русенци. ..При норма 8.5????!!!! Карстовите извори може да са наистина така, не знам, но тази вода е от планината, предимно дъждовна и изворна. Нещо не ми се връзва. Ще седна да прочета малко.

                            Да, по-лошо щеше да е ако е кисела. А не може ли нещо да ни е наред. Поне водата. Защо все усираме нещата.
                            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                            Към модераторите-А изтрийте го сега.
                            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                            Коментар


                            • До: Почистване на язовир Въча 2009

                              Аз съм израстнал на тази река и знам какви огромни възможности има да се самопречиства. Има невероятна сила да надвива човешката глупост.
                              В неделя бяхме със синовете ми на реката, положението е страшно, цялото каменно корито е покрито с водорасли и то големи, никога не съм я виждал така. Водораслите са признак за биозамърсяване, някъде в реката се вливат естесвена тор или фекалии, които не са почистени, за съжаление с това не можем да се преборим с почистване на твърдите отпадъци.
                              Най обичам да ми обясняват как няма да стане!

                              Коментар


                              • До: Почистване на язовир Въча 2009

                                Днес в вестник "Труд" са писали за новата акция, но мисля че щеше да е хубаво да дадат и датата, за да може да знаят повече хора и евентуално да се включат. Дори и само да дойдат да погледат пак е нещо.
                                Прикачени файлове
                                [SIGPIC][/SIGPIC][FONT=Arial Black][COLOR=RoyalBlue][COLOR=DeepSkyBlue] По-добре да те мразят за това, което [B]СИ[/B], отколкото да те обичат за това, което [B]НЕ СИ[/B] !!![/COLOR] [/COLOR][/FONT]8)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X