Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Язовир Въча - почистване - мероприятие 3

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Язовир Въча - почистване - мероприятие 3

    Събрахме се и решихме след много умуване 16-16.08.2008 г. трета поредна серия.

    Мнения и предложения утре.
    sigpic


  • #2
    До: Язовир Въча-почистване

    Мда.
    Независимо от терминологичните различия, стигнахме до такава схема. Остана да пуйчим как можем да я направим без пари.

    Коментар


    • #3
      До: Язовир Въча-почистване

      Новата дата е 16-17.08.2008 г.

      Записване за мероприятието на greenflag@abv.bg - Име и ЕГН.


      Има предложение , всички в хотел Равногор или всички на палатка
      sigpic

      Коментар


      • #4
        До: Язовир Въча-почистване

        Значи за без пари или за почти без пари може да се работи единствено върху коша, и по точно върху това как коша хем да се дърпа за да се пълни хем да се разтоварва(чрез отпускане на едно и също въже). Тоя елемент се прави с една ролка , която в зависимост дали е опъната или не, държи коша или хоризонтално или го изсипва. Приемаме, че без кран няма да мине, а с въпросното въже(или може би по-добре 2 противоположни за по добра управляемост), коша се тегли да речем от стената покрай(на) язовира, и след като се напълни се държи леко натегната за да остане хоризонтална и така се вдига от крана до като не стигне върху бункера за разтоварване.
        Коша трябва да е окачен по следния начин




        Туй чудо работи така
        Рзликата между багера и нашия случай е, че опъването на коша ще става на ръка(за дасе напълни, за да се държи в хоризонтално положение и като се отпусне въжето коша ще се разтоварва), а вдигането и спускането ще е с кран(малко е бавен ама като няма друго..)
        За без пари(или поне с минимум такива), само това ми идва.
        Така че по коша остава да се направи обтягащото въжено ролковото приспособление. Хубаво е като се прави, коша да се окачи на няква кука, лебетка или нещо друго, което имитира кран, и така да се направят всички обтегачи че устройството наистина да действа.
        За ръчното дърпане на обтягащото въже може да се ползва и тази ролка


        Всичко зависи от това кое ще е по-удачно.
        Последно редактирано от D-MAX; 07-08-08, 08:32.
        ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

        Коментар


        • #5
          До: Язовир Въча-почистване

          16.08.08 - Другата Събота. Добре записвам се.
          Развалят ми се плановете, ама заден ход няма да има !
          Хванахме се с доста трудоемка задача, НЯКОЙ ТРЯБВА ДА ПОМОГНЕ !
          Алоо, колегите от Стара Загора, моля , ударете едно рамо, че ще изложим OffRoada.
          Лодки, кран, драг имаме, хората са малко.
          Защото в крайна сметка песничката е пак старата.

          Хей ръчички, хей ги две..........
          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

          Коментар


          • #6
            До: Язовир Въча-почистване

            Здравейте на всички.
            Аз съм Атанас /съпругът на Фани/, драглайнът е нещо много хубаво, но за съжаление не може да се използува тук - при него се използува наклонът на стрелата на багера и системата показана от вас. При положение, че сме над 15 м. просто първото няма как да работи. Другото подобрение, което се сещам е да се вземе по-бърз кран и с по-дълга стрела /съществуват такива/ и мисля, че мога да направя нещо с уреждането. Идеята за сала също беше моя, могат да се комбинират и двете кран и сал, тогава няма да се налага да чакаме вдигането и пускането на коша.

            Поздрави и от мен на всички сърцати хора!

            И призив до офроудърите от Пловдив и Пазарджик, включете се и вие активно и на живо!!!
            Последно редактирано от Фани; 07-08-08, 10:07. Причина: допълване
            ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

            Коментар


            • #7
              До: Язовир Въча-почистване

              И снощи говорихме, спорихме, разисквахме.

              И според мен лодки с повече ръчички е най-лесният за осъществяване способ.

              С какво разполагаме?

              1.Кош 2.0 х 3,0м., с който кранът работи с лекота.
              2.Лодки - 1бр. с мотор и 3 гребни. /работни места за 8-9 човека/
              3.Въжета, куки, шегли.
              4.Конструкция с макара за повдигане на максимум 4бр. чували на един пас. /екипаж 2-3 члена /

              С това оборудване /без кран/ в неделя напълнихме половин контейнер само с пластмаса.

              Според мен участието на кран е оправдано само ако има още 4-5 лодки /8-10 човека/, които да се разтоварват направо в коша.

              Предимства на този метод:

              1.Минимум средства
              2.Не се налага да се правят нови и по-сложни конструкции.
              3.Събира се основно пластмасата, без дънери и дъски.

              Недостатъци:
              1.Бавно
              2.Миризливо за личния състав.
              3.Дънерите остават /но пък не са наша грижа/

              С три думи:
              ТЪРСИМ ГРЕБНИ ЛОДКИ

              Коментар


              • #8
                До: Язовир Въча-почистване

                Здравейте,

                Личното ми мнение в случая не е толкова важно, затова искам да се включа в третото мероприятие.
                Имам лодка с мотор, кепче, спасителни жилетки, чували ще набавя. Имам и валидно капитанско право. Ще се опитам да набавя и най-важният елемент - жива сила! Ако има още нещо, което е необходимо, моля споделете! Ако вече е писано, се извинявам, но не съм прочел всичко по темата.

                Поздрави!

                Коментар


                • #9
                  До: Язовир Въча-почистване

                  Колеги свършихме всички чували миналият път. Ще трябва да си носим пак от черните и по възможност големи.

                  Станко.
                  Добре дошъл.
                  sigpic

                  Коментар


                  • #10
                    До: Язовир Въча-почистване

                    Първоначално публикуван от Stanko Преглед на мнение
                    Здравейте,

                    Личното ми мнение в случая не е толкова важно, затова искам да се включа в третото мероприятие.
                    Имам лодка с мотор, кепче, спасителни жилетки, чували ще набавя. Имам и валидно капитанско право. Ще се опитам да набавя и най-важният елемент - жива сила! Ако има още нещо, което е необходимо, моля споделете! Ако вече е писано, се извинявам, но не съм прочел всичко по темата.

                    Поздрави!
                    И от мен Добре дошъл в групата на боклуковозите!!!
                    Аз съм оня, дето те агитира на светофара.
                    Радвам се, че се отзова!
                    Ще си от голяма полза, за доброто дело.
                    Включвай се с каквото можеш,
                    а една глава и едни ръце в повече никога не са излишни!!!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Язовир Въча-почистване

                      Потвърдиха ми от ЕКОБУЛПАК , ще има контейнер за 16-17ти дори ще е по-голям.
                      sigpic

                      Коментар


                      • #12
                        До: Язовир Въча-почистване

                        16 и 17 Август........лошооо, изпускам откриването на лова......нищо, ще дойда!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Язовир Въча-почистване

                          Бе, плуваше там един варел, а ние май го изхвърлихме още с първия контейнер ... (((
                          Не щете ли да отрежа едната широка страна на коша, да пусна горната рамка до долната, на останалата широка страна да вържа отгоре два варела ако намерим от някъде. От страната без страница две управляваши въжета. Сапаните с избрана дължина - в една точка в центъра. От нея - дълго въже до крана.
                          Цопва, потъва, дръпваме, след малко провлачване се напълва, крана го вдига, закача го за ръба на контейнера и го изсипва. А боновете полека лека му пробутват боклука на удобно място. След като заработи, трябва да сме приключили за два дена, с буклуците от заливчетата между зъбите на стената.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Язовир Въча-почистване

                            Кофти, аз от 15 до 17 имам ангажимент, който по никакъв начин не мога да отменя. Яд ме е , но този път ще е без мен.
                            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                            www.ADV-Bulgaria.com

                            Коментар


                            • #15
                              До: Язовир Въча-почистване

                              Момчета много съжелявам. Ангажиментите които имах за 2-3.август ги отложих за 16-17.08 за да участвам. Но сега няма начин.
                              Ще направя всичко възможно да дойда в неделята но не обещавам.
                              Ще се свържа с някой от вас, поне чували да пратя.
                              О899 2б2 1З2

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X