Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гори парк Рила!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Гори парк Рила!

    Комплименти за тримата. Браво момчета!
    sigpic

    Коментар


    • #62
      До: Гори парк Рила!

      Аре стига бе.
      Ако това са хора на пожарната и са ги пратили с два шланга и 3-4 пръскачки за лозе.....
      Не знам.Може па и да си има тактика на гасене на пожар в планината.
      Съжалявам за ентусиазма на всички тук но ако е само това от снимките разходите на трите коли са неоправдани.
      И не ме питайте аз защо не отидох МОЛЯ ВИ.
      Евала на трите коли.Познаваме се с всички така че комплиментите от моя страна по техен повод е безмислен.
      Не се доказват за първи път.

      Коментар


      • #63
        До: Гори парк Рила!

        Обяснявам , каква е системата за гасене на горски пожар, според това, което видях, без да съм специалист.

        Първо се намират близки източници на вода. До източника се паркира, пожарен автомобил, с мощна помпа. От тази помпа , по краищата на пожара, се разпъват ОПОРНИ шлангове, в които се подава налягане. На местата на снадките има разклонители, тройни и четворни с кранове. Ако стане нужда, към крана се включва оперативен шланг, с който се работи и крана се отваря. След загасяването, на локалните пламъци, крана се затваря, шланга се откачва и се премества на друго място.
        Когато източникът на вода е отдалечен към една пожарна кола се аташират и няколко водоноски с по маломощни помпи, които се самозареждат и зареждат пожарната кола.

        При борба с горски пожар, всеки трябва да има на гърба си индивидуален спасителен пожарогасител, с който да си проправи път при евентуално обръщане на огъня. Също така и кислородна маска, за да диша няколко минути до напускане на пожара.

        Кислородни маски в планинските служители, не забелязах. Вероятно тези пръскачки за лозе, заместват индивидуалния пожарогасител.
        Още повече трябва да оценим СМЕЛОСТТА на тези хора, които с оскъдни технически средства, се борят за парка.Радиостанции също нямат. Ако има покритие GSM, ако не - без !

        P.S. Пръскачките, могат да са мечта, в някой случай. Когато гасихме подхода към царевицата, на връщане от събора със стелки от кола, пръскачка за лозе щеше да ни е като Спейс Шатъл , в технологично направление ))

        Моля някой да премести темата тук: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...115#post463115 и да отключи
        Последно редактирано от Nik Nikolov; 10-09-08, 07:52.
        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

        Коментар


        • #64
          До: Гори парк Рила!

          Нещо и от мен . Пожара е в ограденото с червено място





          Жълтата точка е мястото на "десантиране" на служителите на парка (много самоотвержени момци) . Всъщтност , ето и част от тях :







          Пожарът и отделните огнища , снимани от жълтата точка :



          Между другото , пожарните самолети (4 броя) направиха по 3 захода . Предполагам е имало ефект .
          Някакви новини от днес ?

          Коментар


          • #65
            До: Гори парк Рила!

            Някой беше казал , че пожара е тръгнал от запалени стърнища ... Бях на мястото и честно да ви кажа , няма и ПОМЕН от стърнища ПОНЕ на 30 километра радиус ... Изводите - от Вас !

            Коментар


            • #66
              До: Гори парк Рила!

              И понеже Ник Николов скромничи ... :



              Коментар


              • #67
                До: Гори парк Рила!

                Браво, момчета! Респект! Гордея се, че ви познавам!
                LZ1GYY
                0898 436 956

                Коментар


                • #68
                  От: Гори парк Рила!

                  И отново гори...
                  Откъде може да се види последна актуална информация?
                  Сайт?
                  Колко далече е огънят от манастира?
                  Последно редактирано от ivied; 25-07-15, 18:12.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Гори парк Рила!

                    Манастира беше на около 1 км. от пожара ,но нямаше опасност .Вятъра духаше в обратна посока . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150725_082508.jpg
Прегледи:1
Размер:110.6 КБ
ID:5674148 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150725_082512.jpg
Прегледи:1
Размер:265.3 КБ
ID:5674150 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150725_082644.jpg
Прегледи:1
Размер:34.8 КБ
ID:5674151 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150725_082653.jpg
Прегледи:1
Размер:63.4 КБ
ID:5674152 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150725_082916.jpg
Прегледи:1
Размер:259.5 КБ
ID:5674154 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150725_084846.jpg
Прегледи:1
Размер:257.3 КБ
ID:5674155 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150725_123035.jpg
Прегледи:1
Размер:135.5 КБ
ID:5674156 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150725_151831.jpg
Прегледи:1
Размер:126.5 КБ
ID:5674157 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150725_101553.jpg
Прегледи:1
Размер:242.4 КБ
ID:5674158 Групата ни беше от 12 доброволци момчета и момичета ,които се справиха с изкачването и работиха с желание и ентусиазъм . Аз се записах към тях пред манастира случайно ,но ме изненадаха приятно . Трябва система за качване на вода - система от помпа , водосборник и шлангове . Погребаха България като държава ,но поне като територия и природа можем да я опазим !

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X