Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Язовир Въча - почистване - мероприятие 1

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Язовир Въча-почистване

    Първоначално публикуван от Фани Преглед на мнение
    Специални поздравления към greenflag - най-активния и реално действащ съфорумец! Иска ми се всички българи да са така дейни и сериозни като него!
    Ако съм пропуснала да похваля някой - да прощава!
    Да!!! Браво на Човека!!!!
    Без много приказки и фоерверки върши много реална работа!!!
    Де да сме всички такива....?!

    Коментар


    • #62
      До: Язовир Въча-почистване

      На 17 май съм на мястото. Отлична организация на колегата.
      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
      www.ADV-Bulgaria.com

      Коментар


      • #63
        До: Язовир Въча-почистване

        Моля който дойде на акцията да си носи рибарски кеп за да може да се вадят боклуците от водата.Аз с един колега ще съм там няколко дена преди акцията и ще се опитаме с боново заграждение да ги съберем в удобен за изгребване залив близо до контейнера с който ще се извозят.
        sigpic

        Коментар


        • #64
          До: Язовир Въча-почистване

          Колеги 17.05. е работен ден и много хора ми се обадиха ,че няма да успеят да се включат. Затова мероприятието ще се проведе на 24.05.2008 г.
          sigpic

          Коментар


          • #65
            До: Язовир Въча-почистване

            24-ти също не става. Всички, които имат ученици, няма да могат да дойдат.

            П.П. От май месец остават10-ти и 31-ви. Какво ще кажете за тези дати?
            Последно редактирано от Петя; 23-04-08, 19:14. Причина: Допълване
            НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
            Omnia vincit amor !

            Коментар


            • #66
              До: Язовир Въча-почистване

              Така е но няма кога , а става по лошо понеже изпускат водата заради дъждовете и боклуците отиват и в долният язовир Кричим.
              sigpic

              Коментар


              • #67
                До: Язовир Въча-почистване

                Присъединявам се към Петя - нека датата е друга-някоя от предложените от нея, защото искаме да доведем децата си и да ги научим на живо как да се организират за подобни каузи, как да ги провеждат и как да са ефективни в живота! А някои от участниците в мероприятието могат да им бъдат много полезни
                Поздрави!
                ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

                Коментар


                • #68
                  До: Язовир Въча-почистване

                  Добре, последно 31.05.2008. Сборен пункт стената на язовир Въча.
                  sigpic

                  Коментар


                  • #69
                    До: Язовир Въча-почистване

                    31.05.08 стената на яз.Въча - на линия съм с оборудване и джип.
                    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                    www.ADV-Bulgaria.com

                    Коментар


                    • #70
                      До: Язовир Въча-почистване

                      И колеги и приятели, като се замислих и си припомних картината, ще ни трябват големи здрави чували, гумени лодки, въжета , ръкавици, ботуши и здрав мерак за работа. По тежките неща можем да ги изтегляме на лебедки от водата. С две думи кой каквото сериозно оборудване има, да го взима. По-добре да има нещо и да не го използваме, отколкота да нямаме необходимия бензинов трион или 30 метра здраво въже например. Полиспасти, шегли и всякакви колани ще са супер необходими също.
                      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                      www.ADV-Bulgaria.com

                      Коментар


                      • #71
                        До: Oфроуд-патрули

                        преди години участвах в едно водолазно почистване. натрупахме няколко торби с боклуци до кофите за смет и искаха да ни глобят за складиране на небитови отпадъци. плаща се такса на сметище и трябва да се извозва до там със специализиран транспорт, особенно ако има и стари гуми.
                        ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                        Коментар


                        • #72
                          До: Oфроуд-патрули

                          Благодаря, имах предвид да се подготвим поне групата от София с необходимото оборудване - затова трябва координатор като Злати.

                          Ще трябват лодки - тук има няколко активни участника с лодки, а в темата никой не е написал, че ще дойде или ще предостави лодка.
                          Ще трябват моторни триони, генератори и флексове, за лесно разфасоване на дълги отпадъци, въжета, чували и много други.

                          Гласували са 78 човека с готовност за патрулиране, а почистването на Въча е превъзходен повод да се съберем всички заедно!
                          Show must go on!
                          LZ1VES

                          Коментар


                          • #73
                            До: Oфроуд-патрули

                            Гласувах "за". Нямам никакво доверие в институциите и не очаквам тяхната подкрепа, но затова пък вярвам в хората като такива! Малко се дразня когато по новините показват акциите по почисване и залесяване едва ли не в рубриката "Забавни кадри" , но мисля, че по този начин тръгваме към изграждането на нещо засега почти непознато в България - Гражданското общество! Точно затова бих се включил в инициативите на подобна организация - за да бъда един от атомите изграждащи Гражданското общество в България и за да мога да отстоявам позицията която считам за правилна - да остане България зелена и красива!
                            По въпроса за финансиите - свикнал съм да си плащам за всичко което желая - лов, риболов и пр. и смятам, че всеки лев даден и оползотворен в защита на Българската природа е лев даден за бъдещето на нашите деца и внуци. Нееднократно по време на лов сме били сиктера на разни "полупрофесионални" дървосекачи снабдени с всичко необходимо за сеч( резачки, въжета, Виетнамки и група цигани - товарачи) освен, разбира се с разрешително за същата. Апелирам към всички колеги - ловци, да процедират по същия начин - чуят ли звук на резачки в района, нека отидат 12-15 души с пушки, джипове и съзнание, пък нека мангалите извадят оръжие тогава!
                            Поздарви на всички колеги ловци, рибари и оффроудъри!

                            Коментар


                            • #74
                              До: Язовир Въча-почистване

                              Съгласен съм да координирам виртуално нещата за Софийската група. Пишете на ЛС кой какво оборудване и каква готовност има.
                              Пламене, колегата Грийнфлаг се е договорил с когото трябва и ще има камион за извозване на сметта и помощ от Екопак + всички необходими разрешителни. Така че, на 31 май всичко ще е само въпрос на здрава работа. Ако някой има контакти с неформалните екологични организации, може би е добре да ги покани. Но предлагам да не викаме Зелени Балкани, Зелени патрули и прочие казиоони еколози. Само хора със сърце и мерак за работа, готови да помогнат на нашата, на Офф роуд България, инициатива. И нека фиксираме началния час, например 10 сутринта. Това не пречи хората от Пловдив, които са наблизо, да почнат поне подготовката и по-рано.
                              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                              www.ADV-Bulgaria.com

                              Коментар


                              • #75
                                До: Язовир Въча-почистване

                                Аз ще съм там няколко дни по рано . Ще съм с 2 лодки и с боново заграждение ще придърпаме боклуците до залив до стената удобен за събиране. Контейнер ще има на мястото осигурен от Екобулпак, понеже отпадъците са предимно бутилки. Рибарски кепове и чували също ще трябват. Ходих пак до язовира положението е същото.
                                sigpic

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X