Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Язовир Въча - почистване - мероприятие 1

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Язовир Въча-почистване

    Аз се ядосвах, че съм изпуснал да запиша новините, но ето че (К)анал 1 са напреднали в технологиите:

    http://news.bnt.bg/content/view/full/237295

    ПП. Ще потърся начин да го сваля, за да може да се гледа с превъртане, ако някой намери преди мен да дърпа смело
    Георги Гатев

    Коментар


    • Почистване Въча - КЪРЛЕЖИ !!!!

      Всички които участвуваха да се проверят за КЪРЛЕЖИ!!!
      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

      Коментар


      • До: Язовир Въча-почистване

        Прегледайте се за КЪРЛЕЖИ ! Току що залових един дебел , който се опитваше да се засмуче под свивката на коляното ми. А бях с дълъг панталон през цялото време.
        Последно редактирано от Nik Nikolov; 14-06-08, 23:02.
        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

        Коментар


        • До: Язовир Въча-почистване

          Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
          Прегледайте се за КЪРЛЕЖИ ! Току що залових един дебел , който се опитваше да се засмуче под свивката на коляното ми. А бях с дълъг панталон през цялото време.
          Добре че е бил дебел и не е могъл да се качи по на високо. Шегата на страна наистина и аз видях кърлежи да се разхождат по тревата.
          О899 2б2 1З2

          Коментар


          • До: Язовир Въча-почистване

            Сили за коментар ще събера утре. Ето линк към Новините:
            ТУК

            Ако не ви се гледа цялата емисия цъкнете на 30-тата минута.
            Георги Гатев

            Коментар


            • До: Язовир Въча-почистване

              Синоптиците ни обещаха дъжд, но денят беше прекрасен. Това на снимките нищо не е, на живо гязта е по-гадна. Една такава особенна смрад се разнася тук таме. Но пък работата спореше, ей така в шеги и закачки, препълнихме контейнера. За съжеление още много контейнери боклук плуват в язовира. Акцията трябва да продължи. С повече хора и с по-рационални идеи за изгребване на огромното количество боклук.
              Ето малко снимки:
              Прикачени файлове
              О899 2б2 1З2

              Коментар


              • До: Язовир Въча-почистване

                И още:
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pic044.jpg
Прегледи:1
Размер:141.5 КБ
ID:5060325Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pic045.jpg
Прегледи:1
Размер:128.1 КБ
ID:5060326Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pic046.jpg
Прегледи:1
Размер:144.3 КБ
ID:5060327Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pic049.jpg
Прегледи:1
Размер:80.3 КБ
ID:5060328
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pic050.jpg
Прегледи:1
Размер:146.4 КБ
ID:5060329Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pic051.jpg
Прегледи:1
Размер:114.6 КБ
ID:5060330Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pic052.jpg
Прегледи:1
Размер:157.9 КБ
ID:5060331Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pic053.jpg
Прегледи:1
Размер:158.8 КБ
ID:5060332
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pic054.jpg
Прегледи:1
Размер:146.5 КБ
ID:5060333Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pic055.jpg
Прегледи:1
Размер:159.7 КБ
ID:5060334Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pic056.jpg
Прегледи:1
Размер:150.8 КБ
ID:5060335
                Последно редактирано от iiiopo; 14-06-08, 23:27.
                О899 2б2 1З2

                Коментар


                • До: Язовир Въча-почистване

                  Даа. Денят беше прекрасен. Тъжното е че като си тръгнахме това остана:
                  Прикачени файлове
                  О899 2б2 1З2

                  Коментар


                  • До: Язовир Въча-почистване

                    Толкова много плуващи боклуци на едно място не бях виждал.
                    Лошото беше, че освен тях във водата плуваха и немалко дънери и дървета, и нежните рибарски кепчета, с които мислехме да придърпваме боклука бяха почти неизползваеми.
                    Въпреки всичко с общи усилия успяхме да напълним контейнера, а за повече не ни стигна и времето и силите. След обяд вятъра довя към стената още мръсотия и ако не бях видял с очите си каква гнус извлякохме от язовира, бих си помислил че цял ден нищо не сме чистили. Не знам колко време се е събирало всичко това, но въпреки ентусиазма и усилията на всички участници не успяхме да свършим всичко за един ден. Но пък фитнеса беше добър.
                    Явно ще се наложи известа смяна на тактиката в бъдещи акции.
                    Последно редактирано от Ivich; 15-06-08, 01:30.
                    ... to be continued

                    Коментар


                    • До: Язовир Въча-почистване

                      Първоначално публикуван от Ivich Преглед на мнение
                      Толкова много плуващи боклуци на едно място не бях виждал.
                      Лошото беше, че освен тях във водата плуваха и немалко дънери и дървета, и нежните рибарски кепчета, с които мислехме да придърпваме боклука бяха почти неизползваеми.
                      Въпреки всичко с общи усилия успяхме да напълним контейнера, а за повече не ни стигна и времето и силите. След обяд вятъра довя към стената още мръсотия и ако не бях видял с очите си каква гнус извлякохме от язовира, бих си помислил че цял ден нищо не сме чистили. Не знам колко време се е събирало всичко това, но въпреки ентусиазма и усилията на всички участници не успяхме да свършим всичко за един ден. Но пък фитнеса беше добър.
                      Явно ще се наложи известа смяна на тактиката в бъдещи акции.

                      Тези мръсотии всъщност не са ли от хората с понтоните? Кой и как има право да поставя /изражда/ такива съоръжения в язовира?

                      Коментар


                      • До: Язовир Въча-почистване

                        Идва и мой ред. Предварително се извинявам, че нямам снимки.

                        Събрахме се както се бяхме разбрали: 7:30-7:45 Лукойл на магистралата към Пловдив. Там бяхме rumbata+, nedyalko_dimitrov+, iiiopo+, kolonal, spas55 и аз ("+" обозначава наличието на компания с човека с конкретния ник ). На същото място се бяха събрали и Пежо форума, които отиваха към Калояново, а им предложих да се присъединят към нас, но получих отговор: "Ако искате да се дърпаме с джиповете". Предложих им да си навържат колите към джипките и да ги дръпнем ....

                        Тръгнахме, по пътя към нас се присъединиха и kro и ivitch. Пристигнахме към 10:20, останалите членове събрали се от околностите и вече работят. След картка организация почваме и ние новодошлите... И така до около 15ч, когато идва ред и на приятната част - Скара с Бира . 1 час почивка и още работа... Шофьорът на камиона си тръгна в 17ч със 'се камиона. Като го натоври и се канеше да тръгва ентусиастите още мятаха чували с боклуци..
                        Пластмасовите бутилки се преживяваха, флаконите от дезодоранти, пяни и т.н. също. Дори и спринцовките се преживяваха. ТОв , което беше най-ужасно е смрадтта когато изпразнич някоя бутилка, за да я смачкаш.... УЖАС ! Както и да е... Направиха ми впечатление няколко неща:
                        1. Жоро (греенфлаг) каза, че боновото заграждение е закупено от НЕК. Това е добре.
                        2. Спряха 160 MW електроцентрала, за да чистим. КОлкото и да е задължително все пак те са претърпяли "загуби" от това си действие. Тук свалям шапка на Жоро как го е уредил.
                        3. МНОГО МАЛКО ХОРА от форума. Венци може и да го е описал добре, да е дал хубав отговор, но пак.... ПРЕКАЛЕНО малко. ТИ,

                        който четеш това мнение, вместо да цъкнеш "отговор" и да напишеш някакъв безсмислен коментар от рода на" браво и т.н. и т.н." Стегни се и ЕЛА следващия път!
                        4. Не се сещам. Ако се сетя, ще допълня
                        4. Сетих се. Накрая бяхме седнали да починем. Дойде човекът от НЕК (много приятен) и каза: "хъката-мъката, време е да си тръгвате, наближава 6 часът и ние трябва да си ходим". Брех, малко грубо. Отиваме да работим, за без пари, пък накрая - айде, че трябва да си ходим. Може 2-3 боклуци да ги пускат с коли където и нас ни пуснаха (за да чистим), да си ходят на някъде, пък накрая идват и ни гонят. Нали уж било забранено да се ходи там (както ми каза човекът от НЕК)?!
                        Георги Гатев

                        Коментар


                        • До: Язовир Въча-почистване

                          От мен засега едно клипче. За съжаление този път в youtube излезе с доста по-лошо качество, отколкото обикновено (и отколкото оригинала). Не знам защо е така.

                          Все пак сцената, надявам се, е доста красноречива за това за какво става дума на яз. Въча.

                          Поздрави!

                          http://www.youtube.com/watch?v=vk5qAaqhA_w
                          Искам България чиста!

                          Коментар


                          • До: Язовир Въча-почистване

                            Хора златни сте !
                            Ако има следваща такава акция ще се включа , но сега покрай края на учибната година е натоварено .
                            Много ми е интересно дали някога това мясно може да бъде чисто ?

                            Иначе е било като златна мина, за всекиго по нещо
                            А снимката с спринцовките беше ..... покъртителна !

                            Коментар


                            • До: Язовир Въча-почистване

                              Борбата с един тежък и недопустимо хлъзгав дънер беше любопитен епизод. Вярно, той е малко встрани от основната работа, така да се каже в "спортната програма".

                              В края на краищата Ник Николов с "Паджеро" и Краси с "Витара" с помощта на ентусиазиран спомагателен екип надвиха въпросния пън. По-точно надвиха гравитацията, от която той упорито се възползваше и отказваше даже качи на място, от което никога вече няма да се върне в язовира.

                              Крайният резултат от схватката се вижда на прикачените снимки. А самият процес е частично документиран в малък сериал.

                              http://www.youtube.com/watch?v=Bgn439R1aRE
                              http://www.youtube.com/watch?v=it4GXIPE0vM
                              http://www.youtube.com/watch?v=YIhGU0trb8M
                              http://www.youtube.com/watch?v=KmWaE6Om44M
                              http://www.youtube.com/watch?v=wKlo5I001xo
                              http://www.youtube.com/watch?v=hABf9_K54sA

                              За колегите, на които не им се гледат всичките клипчета, препоръчвам четвъртото. Като близък очевидец ви уверявам, че когато въжето се скъса то изсвистя - така че да се почувстваш щастлив, дето не си бил на пътя на шамара.

                              Но в самото клипче свистенето не се чува по същия начин, както в действителност. А много по-силно и съскащо. Може би защото на страха ушите са големи.

                              Поздрави!
                              Прикачени файлове
                              Искам България чиста!

                              Коментар


                              • До: Язовир Въча-почистване

                                Колеги, снощи в главната новинарска емисия на Канал едно имаше доста продължителен репортаж за това, което направихме. Бяха снимали побробно действията ни, Димата, на Фани сина и моя милост дори казахме по няколко думи от екрана какво и защо правим и кои сме. Явно някой все пак оценява скромния ни напън в морето от боклук. Но там си трябват поне седмица работа и някои технологични нововъдения за ускорение на боклукоизвиличането.
                                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                                www.ADV-Bulgaria.com

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X