Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нужда от съдействие за екскурзия на бесарабски българи - младежи

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Нужда от съдействие за екскурзия на бесарабски българи - младежи

    Първоначално публикуван от NOTY Преглед на мнение
    С модератори не се спори, така че организаторите да кажат, проблема е никакъв за допълнение.
    10 минути са необходими за отиване и връщане до Стоб от главния път, 20 за отиване и връщане от центъра на Стоб до пирамидите пеша, 30 за разглеждане и ето го, събрал се един цял час. Горби да каже дали могат да го отделят за това - http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...E0%EC%E8%E4%E8

    ПП И не виждам в какъв смисъл намесвате факта, че съм модератор, това няма нищо общо с дискусията тук.
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

    Коментар


    • #62
      До: Нужда от съдействие за екскурзия на бесарабски българи - младежи

      Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
      ПП И не виждам в какъв смисъл намесвате факта, че съм модератор, това няма нищо общо с дискусията тук.
      Ей, вие модераторите освен че не спите и от майтап не разбирате. Всяко предложение е добре дошло. Организаторите само да кажат и няма проблеми.
      Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

      Коментар


      • #63
        До: Нужда от съдействие за екскурзия на бесарабски българи - младежи

        Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
        ................. Добре е да се потърси и контакт с общинските власти по места, да се осигури отварянето на музеите и извън работно време. .....
        Както казах, готов съм с оганизацията за 22. Ще са, директорката на музея ще е с нас като гид
        Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

        Коментар


        • #64
          До: Нужда от съдействие за екскурзия на бесарабски българи - младежи

          Първоначално публикуван от gadeff Преглед на мнение
          Както казах, готов съм с оганизацията за 22. Ще са, директорката на музея ще е с нас като гид
          Нямах теб впредвид, ти е без това си част от "градската върхушка", а музеите в Копривщица, Батак, Банско и Мелник. Там къщите-музеи имат работно време и обедна почивка дори.
          Горби, да действам ли за Банско? Обяд на открито в Пирин или...?
          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
          www.ADV-Bulgaria.com

          Коментар


          • #65
            До: Нужда от съдействие за екскурзия на бесарабски българи - младежи

            Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
            Нямах теб впредвид, ти е без това си част от "градската върхушка", а музеите в Копривщица, Батак, Банско и Мелник. Там къщите-музеи имат работно време и обедна почивка дори.
            Горби, да действам ли за Банско? Обяд на открито в Пирин или...?
            За Банско имахме идея да влязат в местното училище, да бъдат посрещнати там и после да уредим обяд с местни специалитети. Нямам още потвърждение обаче, ще се помъча до утре да отговоря..... Благодаря предварително за инициативата. Пратил съм коригирания списък с обекти за посещение на младежите.....

            Коментар


            • #66
              До: Нужда от съдействие за екскурзия на бесарабски българи - младежи

              Здравейте, днес бях до Рилския манастир и съм уговорил доста неща. Почвам по ред:
              Екскурзовод за територията на целия манастирски комплекс (включително и в музеите) абсолютно безплатен.
              Входа за музеите е 8 лева, успях да говоря с уредничката, която отговаря за групите и за евентуалните отстъпки. Много мила жена, след не много пазарлък - обяви - група до 30 човека - безплатно. Ще ги минем като поклонници и българи. За чужденците май е по скъпо, дори да са в група. Все пак 30 човека по 8 лева си е сериозна сума и се поусмихвах повече от необходимото. Явно имам чар и поне възрастните жени ме харесват.
              Изпращам и снимки на ресторанта. Още е студено там и както виждате нищо не се е раззеленило. Май месец ще е прекрасно и всичко ще цъфти. Предлагам обща маса за около 30 човека в дясно от тревната площ, тип "сватбарска". Под десните три навеса. Ако е лошо времето има и закрита част която побира около 50 човека, но съм сигурен, че ще предпочетете отвън. Ресторанта е точно до реката и е страхотно отвън на свеж въздух и до ромона на реката.
              След разговора със собственика се спряхме на следното меню:
              Пастърва пържена на тиган - около 300 грама с гарнитура варени картофи с лук. Шопска салата и по едно безалкохолно или минерална вода по избор, или някой ако иска бира. Хляба е без ограничение. За десерт овче домашно мляко със домашен местен мед. Обща сума на това меню до тук за групата по 10 лева на човек. Сумата беше повече но му направих предложение на което не можа да откаже.
              Май наистина съм чаровник .
              Ако някой иска нещо да поръчва допълнително, мога да пратя извадки от ценоразписа. Жена ми си поръча такава пастърва за да я снимаме. Не можа да я изяде цялата. Ама тя и не яде много де. Десерта също съм го снимал, и той е доста като количество.
              Това е от мен, ако има още нещо за промяна или друго, казвайте. Трява само да се обадя една седмица по рано за екскурзовода и за да запазя ресторанта, защото около обяд няма много свободни места.
              Успех на организаторите.
              Прикачени файлове
              Последно редактирано от NOTY; 11-04-10, 21:32.
              Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

              Коментар


              • #67
                До: Нужда от съдействие за екскурзия на бесарабски българи - младежи

                Добра работа ! Младежите ще са ви изключително благодарни за усилията ! Менюто изглежда чудесно !

                Коментар


                • #68
                  До: Нужда от съдействие за екскурзия на бесарабски българи - младежи

                  Горби, какво се реши за обяда в Банско, да действам ли и как?
                  LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                  www.ADV-Bulgaria.com

                  Коментар


                  • #69
                    До: Нужда от съдействие за екскурзия на бесарабски българи - младежи

                    Кажете с какво да помогна?Ноправили сте доста,дайте някаква задачка и на мен
                    Аз съм толерантен!

                    Коментар


                    • #70
                      До: Нужда от съдействие за екскурзия на бесарабски българи - младежи

                      Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                      Горби, какво се реши за обяда в Банско, да действам ли и как?
                      Получихме днес потвърждение, че кметът ще ги посрещне и ще ги заведе в училището... За съжаление имат много групи през тези дни и общината не може да поеме обяда. Ако можем да измислим нещо с обяда ще е супер - дали да е на доставна цена някъде, дали да е целия спонсориран. По-важното за обяда в Банско е, ако е възможно, да е със специфичната банска кухня, която няма къде да опитат на друго място и ще я разправят после с години из Бесарабия

                      Коментар


                      • #71
                        До: Нужда от съдействие за екскурзия на бесарабски българи - младежи

                        Първоначално публикуван от Георги Иванов (gorbi) Преглед на мнение
                        Получихме днес потвърждение, че кметът ще ги посрещне и ще ги заведе в училището... За съжаление имат много групи през тези дни и общината не може да поеме обяда. Ако можем да измислим нещо с обяда ще е супер - дали да е на доставна цена някъде, дали да е целия спонсориран. По-важното за обяда в Банско е, ако е възможно, да е със специфичната банска кухня, която няма къде да опитат на друго място и ще я разправят после с години из Бесарабия
                        Утре се задействам, ще пиша
                        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                        www.ADV-Bulgaria.com

                        Коментар


                        • #72
                          До: Нужда от съдействие за екскурзия на бесарабски българи - младежи

                          За 19-ти,нощувката в Мелник,има ли нещо подсигурено?
                          Имам познат с доста приличен хотел и мога да говоря с него!
                          Познавам добре района и мога и да ги разведа!
                          За престоя в София също мога да окажа съдействие,особенно по тъмно
                          И зареждането на гориво в София е от мен!
                          Последно редактирано от Ивайло Шопски; 14-04-10, 16:44.
                          Аз съм толерантен!

                          Коментар


                          • #73
                            До: Нужда от съдействие за екскурзия на бесарабски българи - младежи

                            Като говорим за престоя в София, доскоро в професионалните ми задължения влизаха близки бизнес отношения със всички нощни заведения в града. Та каква е идеята точно за нощна София - фолк, пиано бар, рок?
                            За Банско ще пиша утре, водя разговорите вече.
                            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                            www.ADV-Bulgaria.com

                            Коментар


                            • #74
                              До: Нужда от съдействие за екскурзия на бесарабски българи - младежи

                              Първоначално публикуван от Ивайло Шопски Преглед на мнение
                              За 19-ти,нощувката в Мелник,има ли нещо подсигурено?
                              Имам познат с доста приличен хотел и мога да говоря с него!
                              Познавам добре района и мога и да ги разведа!
                              За престоя в София също мога да окажа съдействие,особенно по тъмно
                              И зареждането на гориво в София е от мен!
                              за 19-ти Мелник никой още не е потвърдил... Румбата спомена нещо, но потвърждение няма. Питай твоя познат, какво може да се уреди с хотела. За София - цялата организация е от Станко и Румен, подробности и аз не знам. Идеята за горивото е супер, но ми се струва много голямо спонсорство все пак, ако може повече хора да се включат.... !

                              Коментар


                              • #75
                                До: Нужда от съдействие за екскурзия на бесарабски българи - младежи

                                Едно зареждане не е проблем,колкото до Мелник-днес ще звънна на Румбата и миля да се отскочи до там...
                                Аз съм толерантен!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X