Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нужда от съдействие за екскурзия на бесарабски българи - младежи

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Нужда от съдействие за екскурзия на бесарабски българи - младежи

    В гр.Кочериново имам много добри приятели, които имат хотелче и мисля, че може да събере 16 човека. Цената е най-ниска в района, за двойна стая 40лв. но мисля, че за мен може да свалят и на 35лв. Предлагат закуска и вечера, които са в рамките на на нормалното и малко по ниско. Хотелчето е много приятно и уютно. Преди малко ми изпратиха снимки от хотела, ако представлява интерес ще ви свържа.
    Аз с удоволствие бих дошъл на една среща с тези младежи, но малко съм далечко.
    Ако имат време нека посетят и Рупите.
    Винаги казвай това, което ще направиш и прави това, което си казал.

    Коментар


    • #17
      До: Нужда от съдействие за екскурзия на бесарабски българи - младежи

      Пропуснах само, че Кочериново е на 10-15км от Рилския Манастир.
      Винаги казвай това, което ще направиш и прави това, което си казал.

      Коментар


      • #18
        До: Нужда от съдействие за екскурзия на бесарабски българи - младежи

        Спал съм тук във Велико Търново. Останах Доволен. Предполагам, че може да се спазари и на по-ниска цена.
        LZ1DWW

        Коментар


        • #19
          До: Нужда от съдействие за екскурзия на бесарабски българи - младежи

          Първоначално публикуван от koko bg Преглед на мнение
          В гр.Кочериново имам много добри приятели, които имат хотелче и мисля, че може да събере 16 човека. Цената е най-ниска в района, за двойна стая 40лв. но мисля, че за мен може да свалят и на 35лв. Предлагат закуска и вечера, които са в рамките на на нормалното и малко по ниско. Хотелчето е много приятно и уютно. Преди малко ми изпратиха снимки от хотела, ако представлява интерес ще ви свържа.
          Аз с удоволствие бих дошъл на една среща с тези младежи, но малко съм далечко.
          Ако имат време нека посетят и Рупите.
          Мястото е подходящо, ако не се уредят безплатните нощувки край манастира и това е вариант....

          Първоначално публикуван от Митко (smile) Преглед на мнение
          Спал съм тук във Велико Търново. Останах Доволен. Предполагам, че може да се спазари и на по-ниска цена.
          И това изглежда добре... Но ми се струва рано за спане Търново... след него са Етъра, Шипка.....

          Коментар


          • #20
            До: Нужда от съдействие за екскурзия на бесарабски българи - младежи

            Едно предложение:

            Нека се уточни броя на гостите. Колкото и хубаво да звучи, не вярвам да дойдат всички. (Дано да бъркам!)
            Изхождам от факта, че за хората обиколката е повод да общуват с нас. Най-лесно е да хванем един туроператор да ни калкулира всичко (транспорт, нощувки, хранене, екскурзоводи и т.н.), да съберем необходимите пари и готово. Така, нашите приятели ще видят България, при това професионално... Това е и най-евтиния вариант.
            Другият подход е по-скъп и изисква повече организация! Гостите пристигат с подходящ обществен транспорт в някой град в България. От там ги поемаме и ги придвижваме по първоначално определен маршрут с всичко подсигурено. Има участници от форума, които биха отделили време, има и други, които биха отделили средства, има и такива, които биха помогнали с каквото могат! Представете си, ако ги посрещнем с колите, знамената и т.н.

            Предложението ми не е голословно. Имам предварителни разговори с хора, подкрепящи този формат. Аз ще се ангажирам с всичко необходимо за поне двама от гостите.

            Надявам се да обсъдим първо принципния формат на пътуването и с какво точно бихме могли да съдействаме!

            След това:
            1. Брой участници
            2. Продължителност на престоя
            3. Маршрут
            4. Програма по дни и места за нощувка

            Хората са невероятни, ние можем да го направим, небива да ги разочароваме!
            Поздрави!

            Коментар


            • #21
              До: Нужда от съдействие за екскурзия на бесарабски българи - младежи

              Първоначално публикуван от Stanko Преглед на мнение
              Едно предложение:

              Нека се уточни броя на гостите. Колкото и хубаво да звучи, не вярвам да дойдат всички. (Дано да бъркам!)
              Изхождам от факта, че за хората обиколката е повод да общуват с нас. Най-лесно е да хванем един туроператор да ни калкулира всичко (транспорт, нощувки, хранене, екскурзоводи и т.н.), да съберем необходимите пари и готово. Така, нашите приятели ще видят България, при това професионално... Това е и най-евтиния вариант.
              Другият подход е по-скъп и изисква повече организация! Гостите пристигат с подходящ обществен транспорт в някой град в България. От там ги поемаме и ги придвижваме по първоначално определен маршрут с всичко подсигурено. Има участници от форума, които биха отделили време, има и други, които биха отделили средства, има и такива, които биха помогнали с каквото могат! Представете си, ако ги посрещнем с колите, знамената и т.н.

              Предложението ми не е голословно. Имам предварителни разговори с хора, подкрепящи този формат. Аз ще се ангажирам с всичко необходимо за поне двама от гостите.

              Надявам се да обсъдим първо принципния формат на пътуването и с какво точно бихме могли да съдействаме!

              След това:
              1. Брой участници
              2. Продължителност на престоя
              3. Маршрут
              4. Програма по дни и места за нощувка

              Хората са невероятни, ние можем да го направим, небива да ги разочароваме!
              Поздрави!
              Станко, 16-те човека за които говоря са сигурните. Организацията вече е създадена и е както написах по-горе. Маршрутът е както написах по-горе. Продължителността също съм написал по дати. Транспортът Одеса - Варна е с нает в Одеса микробус, на който се плаща на ден + гориво. Евентуално идеята ти има приложение в периода 18-ти - 21-ви да се организира професионалната екскурзия, но таксата им за микробуса пак ще си тече, така че е безмислено да се използва друг транспорт. Остават само нощувки и храна и евентуално спонсорство за гориво.

              Така че - ако имаш идея за някаква организация за посрещане някъде - то това може да е в някоя от точките за преспиване, посрещането и общуването могат да се направят в някакви заведения, с което да решим хранменето.
              Групата се движи заедно, така че няма как да ги взимаме по двама или трима...

              Накратко - точки за преспиване (и евентуално за посрещане и общуване)

              18-ти - около Пловдив (Карлово, Хисаря, Пловдив, Пазарджик)

              19-ти - около Рилски манастир

              20-ти - София или наоколо

              17, 21, 22 - Варна - за сега имам вариант за безплатно преспиване за Варна, чакам да се потвърди.

              Коментар


              • #22
                До: Нужда от съдействие за екскурзия на бесарабски българи - младежи

                Много е важно да не се изложим!!!
                Мислехме да им организираме такова нещо през Август,
                но явно нещата по някакъв начин се случват по-рано.
                Няма лошо!


                За да се осигури спане е важно да се знае какви стаи ще са необходими.
                Те са супер готини и задружни, но все пак няма да е удобно да ги забием в някоя туристическа спалня за 20 човека.

                Горби, писах на Алексей, но и ти ако може разбери кои ще пътуват и как искат да са разпределени по стаи.

                Виждам нужда не само от посрещане, но и от придружаване.
                Започвам да си пренареждам някои задачки за този период, с цел да ги придружа по целия маршрут.
                Ще е страхотно изживяване!

                Както казва Станко, ще е чудесно да има и други с джипове и знамена.
                Желаещите да се организираме за такова посрещане+придружаване нека пишат тук, на ЛС или 0888 978 188.

                Коментар


                • #23
                  До: Нужда от съдействие за екскурзия на бесарабски българи - младежи

                  Първоначално публикуван от Георги Иванов (gorbi) Преглед на мнение
                  ............ 16 Май тръгват от Одеса, късмно вечер ги посрещаме във Варна, 17-ти Варна и околности, 18-ти - тръгват за Търново - Етъра - Шипка - Пловдив (може преспиване в Пловдив или наоколо) 19-ти Пловдив, Батак, Банско, Рилски манастир (преспиване в манастира или наоколо)20-ти - Рилски манастир, Мелник, Роженски манастир, София (евентуално преспиване София)21-ви среща в София, ако има желание от форумци, ако не - пътуване до Варна. 22 -ри - Варна и околности, 23-ти - Варна - Одеса. ......
                  Отбелязаното в червено, според мен има едно безмислено връщане на Юг до Мелник.

                  Може би така:

                  19-ти:Пловдив-Батак-Велинград-Юндола-Банско-Г.Делчев-през Папаз чаир- Мелник -преспиване в Сандански или наоколо.

                  20-ти: Сандански-Благоевград-Рилски манастир-София.
                  21-ви: София - цял ден и работна вечеря
                  22-ри: София през подбалканското шосе с отбиване до Копривщица - Сопот - Карлово - Калофер - Казанлък и към Варна /по избор през някой от проходите/.
                  Ако не е задължително да минават втори път през Варна - от Казанлък - през Шипка и преспиване в Русе или околностите...после Дунав мост...

                  Коментар


                  • #24
                    До: Нужда от съдействие за екскурзия на бесарабски българи - младежи

                    Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
                    Отбелязаното в червено, според мен има едно безмислено връщане на Юг до Мелник.

                    Може би така:

                    19-ти:Пловдив-Батак-Велинград-Юндола-Банско-Г.Делчев-през Папаз чаир- Мелник -преспиване в Сандански или наоколо.

                    20-ти: Сандански-Благоевград-Рилски манастир-София.
                    21-ви: София - цял ден и работна вечеря
                    22-ри: София през подбалканското шосе с отбиване до Копривщица - Сопот - Карлово - Калофер - Казанлък и към Варна /по избор през някой от проходите/.
                    Ако не е задължително да минават втори път през Варна - от Казанлък - през Шипка и преспиване в Русе или околностите...после Дунав мост...
                    По скоро 20-ти тогава Рилски манастир - София и вечеря в София, за да може на 21-ви през подбалканския вечерта да се доберат до Варна, а на 22-ри да отидем до Балчик - Каварна..... Гадеф има интересна оферта и мисля, че трябва да ги заведем до там. Аз Банско - Мелник през Гоце Делчев мислех че е лош пътя за техния микробус, затова го измислих така.....

                    Варна ще им е базата, защото сме осигурили преспиване на едно място за целия период, с багажи и т.н.....

                    Значи нощувката за 20-ти от Рилски манастир я местим на София....

                    18-ти - около Пловдив
                    19-ти - около Мелник
                    20-ти София
                    17, 21, 22 - Варна (евентуално 22-ри има оферта от Гадеф, ще я обсъдим с младежите, че остава само една истинска вечер във Варна, а те държат на повече - имат хубави спомени от дискотеките)

                    Коментар


                    • #25
                      До: Нужда от съдействие за екскурзия на бесарабски българи - младежи

                      Първоначално публикуван от Георги Иванов (gorbi) Преглед на мнение
                      ............

                      Значи нощувката за 20-ти от Рилски манастир я местим на София....

                      18-ти - около Пловдив
                      19-ти - около Мелник
                      20-ти София
                      17, 21, 22 - Варна (евентуално 22-ри има оферта от Гадеф, ще я обсъдим с младежите, че остава само една истинска вечер във Варна, а те държат на повече - имат хубави спомени от дискотеките)
                      Горби, ако им правиш ти маршрута, вземи един Мапсорс или поне хартиена карта на България и внимателно смятай километри и време,
                      вземайки в предвид, че на всяко спиране заминава най-малко по час-час и половина.
                      Освен ако не осигуриш някакъв въздушен транспорт с хеликоптери.

                      Пътувайки от Мелник за София през Рилски манастир на 20-ти е един ден.
                      Ден за София /освен ако мислеш, че в София няма какво да им покажем/, би трябвало да е целия 21-ви.

                      Километрите общо може и да станат близо 2000, което не е хич малко за 6-7 дни.
                      Ще се убият от път!
                      И това ако всичко е наред и Минчо Празников не ни изиграе някоя шега.


                      Това не го разбрах:
                      Варна ще им е базата, защото сме осигурили преспиване на едно място за целия период, с багажи и т.н.....

                      Коментар


                      • #26
                        До: Нужда от съдействие за екскурзия на бесарабски българи - младежи

                        Такамм....
                        От Варна, до ТЪрново, Етъра, през Шипка до Пловдив - един ден е ОК - това съм го правил доста пъти.....
                        Пловдив - Пазарджик, Батак, Банско, Мелник - ако се спира само в Батак и Банско - може да се стигне в Мелник по светло.... Този маршрут малко ме притеснява наистина....
                        Мелник - Рилски манастир, София - това в рамките на един ден е напълно постижимо. Да, в София само ще се спи, няма време за цял един ден, иначе трябва да пропуснат Калиакра. Дал съм им и този вариант - те да си решат.
                        София, Калово, Калофер - Варна - това спокойно за един ден също...

                        Най-натоварения маршрут е Пловдив - Мелник и Мелник - София. Там са и много планински километри..... Могат да се мислят варианти, но Мелник и Пловдив и Рилски манастир са задължителни маркери. Дори София аз ги накарах да минат - няма интерес към столицата (не я познават).

                        Във Варна има за тях една хижа, която е наета от 16-ти до 23-ти... Ще я ползват безплатно. Като се настанят на 16-ти, ще я освободят на 23-ти - това имам предвид, че ще им е база.

                        Последно бройката им е твърдо 19 човека - 17 младежи и двама шофьори на наетия бус, (част от договора на буса е да се осигури храна и нощувка за шофьорите.....)

                        Коментар


                        • #27
                          До: Нужда от съдействие за екскурзия на бесарабски българи - младежи

                          Незнам ти с каква кола ги правиш за един ден тези километри, но нали те ще пътуват с микробус.
                          Пък и освен да видят път, ще искат и да разгледат това онова.

                          Кажи ми например за Пловдив по кое време на денонощието мислиш да го разгледат?

                          Като пристигнат вечерта /ноща/ от Варна или преди изгрева на другия ден, че да стигнат до Мелник по светло?

                          Друг естествен въпрос - не познават София, а познават Банско, Пловдив, Мелник??!
                          Това сериозно ли?

                          По трасето Варна-Пловдив, в Шумен /Мадарският конник/ предвижда ли се за посещение?

                          Според мен най-натовареният маршрут, с най-много спирки е Варна-Пловдив. /виж въпрос 1./

                          Коментар


                          • #28
                            До: Нужда от съдействие за екскурзия на бесарабски българи - младежи

                            Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
                            Според мен най-натовареният маршрут, с най-много спирки е Варна-Пловдив. /виж въпрос 1./
                            И според мен. С кола при тръгване по тъмно в 3.30 ч. от Варна или около обяд 11.00 ч. по различни маршрути без значение дали през Айтос или през Шипка времето за път ми е било все около 5 часа. Минавал съм маршрута десетина пъти преди 5-6 години.

                            При това без спиране за разглеждане на забележителности.
                            Последно редактирано от Ivanov; 23-03-10, 17:07.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Нужда от съдействие за екскурзия на бесарабски българи - младежи

                              Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
                              Незнам ти с каква кола ги правиш за един ден тези километри, но нали те ще пътуват с микробус.
                              Пък и освен да видят път, ще искат и да разгледат това онова.

                              Кажи ми например за Пловдив по кое време на денонощието мислиш да го разгледат?

                              Като пристигнат вечерта /ноща/ от Варна или преди изгрева на другия ден, че да стигнат до Мелник по светло?

                              Друг естествен въпрос - не познават София, а познават Банско, Пловдив, Мелник??!
                              Това сериозно ли?

                              По трасето Варна-Пловдив, в Шумен /Мадарският конник/ предвижда ли се за посещение?

                              Според мен най-натовареният маршрут, с най-много спирки е Варна-Пловдив. /виж въпрос 1./
                              Затова и публикувах маршрута тук, за да го обсъдим и да коригираме слабостите.


                              Варна - Търново - 240 км. 4 часа.
                              При тръгване в 7.00, пристигане - 11.00. 2 Часа за разглеждане на Царевец.
                              Търново - Етъра - Шипка - 80 км 1 + 1 час + 2 часа обяд - Тръгване 17.00 от Шипка
                              Шипка - Казанлък - магстрала - Пловдив - 130 км някъде - 2 часа - Пристигане в Пловдив - 19.00 - разходка из стария град, вечеря и нощувка. Естествено се надяваме времето да е благоприятно....

                              Верно е тежък маршрута, но те искат да видят максимума !!!!

                              За София - да, верно е - знаят че е столица, но никой от тях не изяви желание маршрутът да мине от там.....
                              Защо се чудиш, че Мелник и Пловдив със стария град са по-привлекателни за тях, това е историята....
                              Освен това София не е град да видиш за 2-3 часа...
                              Както и да е - София е само нощувка и вечеря. Ако можете да поемете нощувката - чудесно, ако не - поне вечерята, а нощувка ще търсим по-евтинка.....


                              Мадарският конник - да - на 17-ти - Варна, Мадара, Плиска, Преслав...
                              Последно редактирано от Георги Иванов (gorbi); 23-03-10, 17:40.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Нужда от съдействие за екскурзия на бесарабски българи - младежи

                                Колеги имам едно предлижение за маршрута, нека има преспиване в Копривщица.

                                Там ще им осигурим безплатно спане и хранене.

                                Но трябва да ми кажете до 2-3 дни най - много 4, за да мога да запазя места за спане.
                                SUZUKI VITARA къса база 1.6 16V
                                +359 0878 888 874
                                ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА ; A1, (Rh+)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X