Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Почистване на Разбоишки Манастир близо до Годеч. 1 и 2 Април 2017 година.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Почистване на Разбоишки Манастир близо до Годеч. 1 и 2 Април 2017 година.

    Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
    Който има покритие.
    .....
    Заминавам. За дълго. В себе си. Оставям ключа ... там ...

    Коментар


    • #47
      От: Почистване на Разбоишки Манастир близо до Годеч. 1 и 2 Април 2017 година.

      Първоначално публикуван от Son4o Преглед на мнение
      .....
      Мястото е със слабо покритие, като цяло.
      На места М-тел, на места ВиваКом. За Теленор, не зная.
      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

      Коментар


      • #48
        От: Почистване на Разбоишки Манастир близо до Годеч. 1 и 2 Април 2017 година.

        Купих си малко щастие.
        Най-трудната стока.
        Бил съм къде ли не, правил съм какво ли не, търсил съм го навсякъде. И в шумни весели компании, и в любовни горещи нощи, и в самотни прашни пътешествия. Понякога, ама много понякога, съм открадвал грам за себе си, но все съм се питал. Как се припечелва, как ?
        Давал съм пари на просяци. Един се оказва алкохолик и се напива, друг се оказва част от организирана схема, и му ги отнемат, трети се надрусва до смърт.
        Споделял съм средства със закъсали. Е не им донесоха щастие. Нещата така се извъртат, че ни разделят с хората, на които помагаме. И не ни правят щастливи. Нито нас, нито тях.
        Не става с пари.
        А с какво става ? След толкоз години продължавам да не зная.
        Обаче знам, че в изминалите дни, с почистването на Разбоишкия Манастир, успях да припечеля малко истинско щастие.
        Гледам си мръсните нокти след душа, мисля си, че трябва да правя кръгом и отново в банята, и бавно осъзнавам, че съм ЩАСТЛИВ.

        Ето как протече акцията.
        Разделена на много хора, многото работа се пада на всекиму по малко.
        Или поне умерено. Е имаше такива колеги, които работиха по много, ама помолиха да не снимам и споменавам.
        Затова само отбелязвам.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Razboj002.jpg
Прегледи:1
Размер:177.9 КБ
ID:5748093
        Първия етап от почистването на манастира.
        Почти изчистихме 100 годишното сметище.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Razboj004.jpg
Прегледи:1
Размер:148.1 КБ
ID:5748095
        Останалите го давахме лежерно.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Razboj006.jpg
Прегледи:1
Размер:166.7 КБ
ID:5748097
        От форума бяхме поне 10 човека.
        Коцето MTTU
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Razboj008.jpg
Прегледи:1
Размер:149.6 КБ
ID:5748099

        Камиончето, което любезно ни предостави Скрапа.
        Свърши много работа - 2 товара чували.






        Коцето прим.
        Прикачени файлове
        Последно редактирано от Nik Nikolov; 03-04-17, 16:34.
        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

        Коментар


        • #49
          От: Почистване на Разбоишки Манастир близо до Годеч. 1 и 2 Април 2017 година.

          Гледам, Коцето ги кръщава тия човали или пък последно причастие им дава . Браво мОмци, със сигурност бая работа сте свършили. Лекинко Ви завиждам за възможността да се включите в мероприятието. За кога е следващата дата?
          Ако не свършва добре, значи не е свършило!
          0888 315 794
          LZ1UPI
          A1 (Rh+)

          Коментар


          • #50
            От: Почистване на Разбоишки Манастир близо до Годеч. 1 и 2 Април 2017 година.

            След велик ден , ужким. Макар че остана нещо за тази седмца , но трябва от вас , там наблизо да я свършите
            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

            A1+

            Коментар


            • #51
              От: Почистване на Разбоишки Манастир близо до Годеч. 1 и 2 Април 2017 година.

              Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
              След велик ден , ужким. Макар че остана нещо за тази седмца , но трябва от вас , там наблизо да я свършите
              Те и документите ти бяха останали ,но добре че навреме си забелязал .През гората Аутбека беше в режим "Раликрос".

              Коментар


              • #52
                От: Почистване на Разбоишки Манастир близо до Годеч. 1 и 2 Април 2017 година.

                Те това е наблизо....Свети Никола Калотинаmedchurches21 июня, 2009


                Църквата Свети Никола в граничното село Калотина е един от малкото паметници на територията на днешна България, съхранили (за съжаление само частично) живописен ансамбъл от XIV век.Известна е главно с интересни ктиторски портрети, особено с двуцветната дреха на ктитора. Жалко, че стенописите са толкова зле запазени.



                До село Калотина /а не Калотино/ се стига по прочутия Via diagonalis, демек Пътя за Европа /през Белград/. Всеки знае това и си кара напред. И какво става - стига бариерата. И понеже не е тръгнал да емигрира, почва да се чуди къде ли е това село. Още повече, че то е на север от пътя според картата, а отбивка надясно няма... Стоп! Отбивка надясно няма, но има наляво. Около километър преди бариерата има едно стръмно невзрачно пътче от лявата страна! По него стигате до Калотина и почвате да питате, щото иначе не само до Цариград, но и до Свети Никола няма да стигнете. И така - какво да питате? Ами - Как се стига ДИВИНА МАХАЛА? - ще ви покажат - минава се под пътя, минава се река /мост в доста лошо състояние/ и веднага след моста - черен път наляво. Пише Border area. Влизате в Аrea-та и сте в Дивина махала. Диво местенце, с кокошки по пътя и т.н., но туристи има достатъчно често и местните хора са свикнали с тях. Ще ви упътят от кого да вземете ключа - един от дядовците, който и ще дойде с вас. Църквата е веднага след махалата. Малка е, невзрачна е. Ценното са стенописите. Еднокорабна сграда, с триъгълна отвън апсида.



                Последно редактирано от Стария; 05-04-17, 21:35.
                К мирной жизни не пригоден.
                Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                Коментар


                • #53
                  От: Почистване на Разбоишки Манастир близо до Годеч. 1 и 2 Април 2017 година.

                  Средновековна църква "Св. Николай" - Калотина

                  село КалотинаСлаб дъжд 19°C503м. н.в.10
                  255








                  Те там може да се цунеш сос средновековието...и да разбереш как сме оцелели 500 године

                  Липинци е селото на баща ми...


                  К мирной жизни не пригоден.
                  Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                  ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                  Коментар


                  • #54
                    Почистване на Разбоишки Манастир близо до Годеч. 1 и 2 Април 2017 година.

                    Първоначално публикуван от DAROGA Преглед на мнение
                    Те и документите ти бяха останали ,но добре че навреме си забелязал .През гората Аутбека беше в режим "Раликрос".
                    Не само документи, пари, ключове за дома....

                    За режима.....малко се отпуснах наистина, но не беше точно раликрос, защото трасето вече го познавах добре минавах го за 6-ти път и знаех, че няма никой насреща.

                    ПослеПис: Стария , благодаря!!!
                    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                    A1+

                    Коментар


                    • #55
                      От: Почистване на Разбоишки Манастир близо до Годеч. 1 и 2 Април 2017 година.

                      Следващата акция е за 13-14 Май.
                      Днес Станко е отново там с камиона, за да изнесе останалите 40 -50 чувала с боклук. На отиване закара строителни материали за следващата акция. Снимки ще има след като се върне.
                      Подробно ще Ви уведомим, каква работа се планира за Май месец, за да е ясно кой с какви инструменти може да помогне.

                      П.С. Старий Old-е, благодарим за ценната информация. Ще се възползваме - определено !
                      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                      Коментар


                      • #56
                        От: Почистване на Разбоишки Манастир близо до Годеч. 1 и 2 Април 2017 година.

                        Ник извинявам се че просто нямаше как да дойда да помагам А имам желание....


                        Тази църквица средновековна....е нещо ..........незнам



                        От там минава Виа Траяна....
                        К мирной жизни не пригоден.
                        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                        Коментар


                        • #57
                          От: Почистване на Разбоишки Манастир близо до Годеч. 1 и 2 Април 2017 година.

                          . Последния камион с боклук бе изнесен в Петък 07.04.2017.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Last0704.jpg
Прегледи:1
Размер:211.2 КБ
ID:5748749
                          На отиване камиона занесе строителни материали - пълен курс.

                          Ще има и още един курс но след благотворителния баскетболен мач на 22.04. в зала Арена Овергаз от 15 часа.

                          http://nalb.bg/event/%D0%B1%D0%BB%D0...F%D0%B0%D0%BC/
                          Няма да има вход, но ще има урни за подпомагане на каузата за манастира. Част от момчетата баскетболисти, също бяха на почистването, та аз се чудих откъде тез дългучи ?
                          Със събраните средства се надяваме да напълним още един камион с дъски.
                          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                          Коментар


                          • #58
                            От: Почистване на Разбоишки Манастир близо до Годеч. 1 и 2 Април 2017 година.

                            Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                            . ... Със събраните средства се надяваме да напълним още един камион с дъски.
                            Какво ще рече това в кубометри?
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • #59
                              От: Почистване на Разбоишки Манастир близо до Годеч. 1 и 2 Април 2017 година.

                              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                              Какво ще рече това в кубометри?
                              Казано според народната поговорка : Рибата още в морето, ний тигана слагаме... .
                              Нека да видим колко пари ще се съберат от благотворителния баскетболен мач на 22.04.2017 в зала Овергаз Арена, пък тогаз ще изчисляваме, колко дървен материал, може да купим с тях. Камиона така и така ще пътува, ако се наложи с 05, кубика. Трябват обикновени дъски 30 мм дебелина, за оформяне на стъпала, прагове на пътеката към манастира, също и греди за направата на пейки. Някои колеги смятат, че дъски, които ще оформят стъпалата към параклиса, по-добре да са с дебелина 50 мм и да са обработени сериозно, за да изкарат по дълго време в контакт със земята. Аз съм сред тези привърженици на по-голямата дебелина. Но се наложи мнение, че 3 см са достатъчни.
                              Във всеки случай, всички са единодушни, че траябва да се запази автентичният вид, на тези стъпала, а не да се лее бетон.
                              Макар и нетрайно.
                              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                              Коментар


                              • #60
                                От: Почистване на Разбоишки Манастир близо до Годеч. 1 и 2 Април 2017 година.

                                Добре, перифразирам въпроса - колко кубика ще събере камиона до ръба на канатите?
                                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                                Из "Златния телец"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X