Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Събиране дрехи и одеала в помощ жителите на с. Бисер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Събиране дрехи и одеала в помощ жителите на с. Бисер

    Първоначално публикуван от Петя Преглед на мнение
    Мои приятели от антишистовата група в Пловдив са ходили като доброволци в с. Бисер и направиха малко филмче. Споделям го с вас.
    http://www.youtube.com/watch?v=KD9Jq...tbbeAsvaHi0Gi1

    И поздравявам всички сърцати добри хора!
    Един месец след наводнението и невинните жертви от престъпната безхаберност на държавата...

    "Без жертви няма новина,
    без новина няма PR,
    без PR - няма помощ...
    Това е България"

    ....егаги държавата....

    Коментар


    • От: Събиране дрехи и одеала в помощ жителите на с. Бисер

      Първоначално публикуван от Петя Преглед на мнение
      Мои приятели от антишистовата група в Пловдив са ходили като доброволци в с. Бисер и направиха малко филмче. Споделям го с вас.
      http://www.youtube.com/watch?v=KD9Jq...tbbeAsvaHi0Gi1

      И поздравявам всички сърцати добри хора!
      За съжаление си права. И други села има, освен показаното Стойково.

      Хубавото е, че все още има добри хора, които помагат. Ето пример:

      Млад мъж с кон спасявал блокираните в преспите старци от планинските села в община Кочериново, останали без хляб и лекарства. 22-годишният Любен Кастрев рискувал на няколко пъти живота си, но всеки ден изпълнявал мисията си да снабди с най-необходимото блокираните в отдалечените махали на Осоговската планина хора.

      "Това беше единственият начин. Ако не беше Любен и кончето му, тези хора нямаше да изкарат зимата", каза пред БТА кметският наместник на кочериновските села Цървище и Фролош, Красимира Мутафчийска. Спасителният отряд се сформирал внезапно в студена и снежна зимна вечер. "Обадиха ми се от махала Горно Шумевци за човек, който паднал в преспите. Спал в снега, три дни бил много зле. Подадох сигнал до телефон 112, но от спасителната служба ми казаха, че не разполагат с техника, с която да стигнат до него.

      Тъкмо тръгвах да си прибирам децата от училище, но трябваше да стигна до човека - на 7 км разстояние от селото и толкова обратно", разказа Красимира Мутафчийска. Тя си спомни, че преспите били огромни - повече от метър и нямало начин да се стигне до бедстващия мъж по друг начин, освен пеша. "Не можех да оставя човека да умира. Събрахме се в селото, за да решим какво да направим. Любен беше също тук, помолих го да отидем заедно", разказа кметицата на двете
      села.

      Момчето заявило, че ще отиде само, с коня си. За няколко часа Любен успял да стигне до бедстващия възрастен мъж, занесъл му храна и лекарства. "Така стана първия път", разказва Мутафчийска. След това паднал големият сняг и нямало ден, в който на телефона й да не се обадят плачещи хора от над 50-те махали в двете села. Не можели да слязат и оставали без хляб с дни. "Всичките хора са възрастни, не мога да ги оставя. Преспите бяха големи - дори и с кон не можеше да се върви. Но Любен пак помогна", посочи кметицата.

      Така почти всеки ден младежът изминавал средно по 20 км в планината, заедно с коня си, натоварен с провизии. При последната си доставка успял да премине за 12 часа над 30 км и да обиколи няколко от най-отдалечените махали в района, с 80 хляба на гърба на коня си Дорчо. "Когато се върнах не можех да стъпя. Краката ми бяха измръзнали. Когато отидох да оставя хляба в една от къщите, стопанинът ми даде обувки, преоблече ме. Затопли ме и понеже е билкар - ми намаза краката с мехлем.

      Коментар


      • От: Събиране дрехи и одеала в помощ жителите на с. Бисер

        И да се върнем към действия В с.Бисер имат нужда от лопати,мотики,кирки,работни ръкавици и едноколки колички.Аз съм събрал няколко лопати вече.

        Коментар


        • От: Събиране дрехи и одеала в помощ жителите на с. Бисер

          Покрай акциите в квартал Изгрев ще се видим с Главната Лекарка на Психиатричната болница - Нови Искър.
          Тя има нужда от съвсем конкретна помощ, относно замърсяване коритото на река Искър със строителни отпадъци.

          Паралелно с това, мога да предложа някои дрехи от нашите ресурси. Ако погледне положително, може да поискам линкове с други психиатрични клиники в България.
          Какво ще кажете да разпитам внимателно и да пренасочим събраните помощи, към тези клиники ?
          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

          Коментар


          • От: Събиране дрехи и одеала в помощ жителите на с. Бисер

            При мен има много дрехи, каквото и приложение да им намерите ще в пъти по-добре отколкото да седят в чували.

            Коментар


            • От: Събиране дрехи и одеала в помощ жителите на с. Бисер

              И при мен са около 40 чувала . Ако се намери място където да сме полезни ....
              ‎По 2 литра са само млякото и сока !
              WJ 4.7

              Коментар


              • От: Събиране дрехи и одеала в помощ жителите на с. Бисер

                Благодаря на всички които бяха съпричастни с трагедията на хората в Бисер, тези награди са за всички вас:

                Коментар


                • От: Събиране дрехи и одеала в помощ жителите на с. Бисер

                  И аз Благодаря на всички,които се включиха от името на ...всички Нас/Вас!

                  Коментар


                  • От: Събиране дрехи и одеала в помощ жителите на с. Бисер

                    Честито !
                    На нас клиренс ни трябва , не скорост

                    Коментар


                    • От: Събиране дрехи и одеала в помощ жителите на с. Бисер

                      Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                      Честито !
                      И на теб честито!
                      П.П.Бая народ се пере с пералнята,която дари!Това е признание и за ТЕБ!

                      Коментар


                      • От: Събиране дрехи и одеала в помощ жителите на с. Бисер

                        Ясно - мноо сме добри, браво на нас ...
                        Дайте сега да видим, кои села са още под водата и от какво имат нужда. Имаме събрани много неща, които биха били от полза.
                        Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                        0888 315 794
                        LZ1UPI
                        A1 (Rh+)

                        Коментар


                        • От: Събиране дрехи и одеала в помощ жителите на с. Бисер

                          Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
                          ......... Имаме събрани много неща, които биха били от полза.
                          А има и доста несъбрани.
                          За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                          Коментар


                          • От: Събиране дрехи и одеала в помощ жителите на с. Бисер

                            Аз и съпругата ми сме събрали един голям чувал с дрехи за с.Бисер,пращаме го по еконт

                            Коментар


                            • От: Събиране дрехи и одеала в помощ жителите на с. Бисер

                              Първоначално публикуван от 6traka Преглед на мнение
                              Аз и съпругата ми сме събрали един голям чувал с дрехи за с.Бисер,пращаме го по еконт
                              Също пратихме смс-и,ние и приятелите .

                              Коментар


                              • От: Събиране дрехи и одеала в помощ жителите на с. Бисер

                                преди няколко дни слушах, че от червен кръст ще се събират и тепърва ще решават какво ще правят със събраните от дарения пари .. не са започнали дори да мислят, с какво биха могли да са полезни .... направо тръпки ме побиват, а даренията в "кръста" са около милион, по техни данни.
                                Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                                0888 315 794
                                LZ1UPI
                                A1 (Rh+)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X