Обява

Свий
Няма добавени обяви.

HDR снимки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: HDR снимки

    Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
    Отговарям отзад на пред, първо на К. Келеша.
    - Снимките са правени HDR с Фото-шоп 6, а НЕ със Сонито!!!

    Сега на другите колеги, ПОЧИСТВАНЕ при мен е безсмислено!!!
    Нека да споделя и причините:
    Аз снимам 99% по време на ендуро разходки, апарата ми винаги е в джоба, а там е прашно, мокро и кално .
    За справка ето тази тема, последните две години от нея, снимките са правени само със Сонито.
    Второ, още преди година и половина камък изстрелян от мотор пръсна обектива, но апаратчето си е ОК въпреки, че стъклото е на сол.

    Не знам за разните му ревюта, но този апарат е повече от екстремен, аз съм го доказал във всякакви ситуации.

    Щях да забравя, горните две снимки са снимани по време на дъжд, сложих апарата на един камък и пуснах функцията да снима след 10 сек.
    Дъжда доволно го валя по време на 5 снимки, преди да го взема и прибера.
    Падал е и в кал, ама истинска, само го бърша и бам в джоба, коженият калъф е махнат преди години...
    Всичкото това е добре, но не пречи да се премахва дефекта софтуерно...пък и отнема незначително време...
    П.П.Разгледах темата от линка/не влизам в този подфорум и не я бях виждал/.Накефих се и на снимките и на екстремите които преодолявате.Супер!
    Поздрави!
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

    Коментар


    • От: HDR снимки

      Малко кадри от Копривщица

      20140901-IMG_0553_HDR

      20140901-IMG_0481_HDR

      20140901-IMG_0412_HDR

      20140901-IMG_0550_HDR

      20140901-IMG_0541_HDR

      20140901-IMG_0475_HDR

      20140901-IMG_0490_HDR

      20140901-IMG_0496_HDR

      20140901-IMG_0406_HDR

      20140901-IMG_0439_HDR
      Прикачени файлове
      Александър

      Коментар


      • От: HDR снимки

        Е за такваз визия на снимките писах по-нагоре - истинското предназначение на ХДР !
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • От: HDR снимки

          Мда...много точна и премерена обработка на HDR-а.
          Браво колега...снимките кефят!
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • От: HDR снимки

            И аз да потретя - чудни снимки и си постигнал доста натурално изглеждащ HDR, което всъщност си е най-големият зор. Браво

            Едит: единствено бих пробвал да изправя малко кривото от широкият обектив, особено на последната къщичка, но това вече е въпрос на "арт дирекция". И другото - на работният ми монитор (който уж е "верен") са доста светли, незнам дали е търсен ефект това.
            'Облагането с данъци е изтънчен начин да искаш пари със заплаха'

            Коментар


            • От: HDR снимки

              Ами на лайтрума това му е лошото - на 11-22 не са му както трябва настройките и не го изправя достатъчно. Иначе за HDR обработката - благодарение на един колега от фотофорума научих за HDR EFEX PRO2 - просто с вградения филтър във фотошоп не стават така.
              Александър

              Коментар


              • От: HDR снимки

                И колко кадъра залагаш за една обработка?
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • От: HDR снимки

                  Всъщност, това си е HDR. Браво за което.

                  Останалото дето всичко става сиво металик и всеки е с ореол като светец е Tone Mapping. Което всички в наши дни наричат HDR.
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • От: HDR снимки

                    Колкото повече толкова по добре, но в случая само три и на някои от снимките се е оказало недостатъчно. За съжаления нямах почти никакво време а и в Ослековата къща нещо не даваха много да се снима, но безогледалката мина за сапунерка на статив.
                    Александър

                    Коментар


                    • От: HDR снимки

                      Аз от мързел ползвам AEB-то, и понеже прави само 3 кадъра, почти винаги има "издишане във високите", т. е. преекспонирани участъци, като го разчекна на по 2 стъпки, но в общи линии не бие на очи ако не е изгрев или залез.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • От: HDR снимки

                        Колеги, може малко нахално да звучи, но тъй като с някои от горните си снимки участвам в конкурса на Dynaphos секунда е малко ще се радвам ако са Ви допаднали да дадете някой Лайк във фейсбук страницата на конкурса. Наградата е мини статив

                        https://www.facebook.com/12870366382...49772255047465

                        https://www.facebook.com/12870366382...49772231714134
                        Александър

                        Коментар


                        • От: HDR снимки

                          Eдно си баба знае, едно си баба бае! Имам сигурно 1000 кадъра от тази гледна точка, но това ми е най-лесно и достъпно за снимане. Първата снимка участва във формирането на втората, която е ХДР на сцената. Първата е подрязана и с усилени сенки, втората е само подрязана. Коя е по-интересна според вас?

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3849 копия.jpg
Прегледи:1
Размер:592.4 КБ
ID:5613885

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3849_50_51_tonemapped копия.jpg
Прегледи:1
Размер:730.9 КБ
ID:5613886

                          П.П. Не се притеснявайте да кажете, че и двете не са интересни!
                          Последно редактирано от коко келеша; 04-10-14, 08:08. Причина: П.П.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • От: HDR снимки

                            Аз съм за първата, въпреки, че е попострадала малко от манипулациите. Втората е станала добра, като HDR, ама не мога да се отърся от видимото ѝ съдържание
                            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                            Коментар


                            • От: HDR снимки

                              На мен ми допада като, че ли повече втората...само, че...вн малко по-наситен и контрастен вариант
                              Позволих си да пипна малко номер 2. Ето така като, че ли ми допада повече...

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3849_50_51_tonemapped копия.jpg
Прегледи:1
Размер:689.0 КБ
ID:5613922

                              Поздрави!
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар


                              • От: HDR снимки

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 057_58_60_tonemapped.jpg
Прегледи:1
Размер:1.04 МБ
ID:5620750
                                Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X