Обява

Свий
Няма добавени обяви.

HDR снимки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: HDR снимки

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:184.9 КБ
ID:5554560

    ... 1493 год.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:164.4 КБ
ID:5554562

    Коментар


    • От: HDR снимки

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1161060_1_2_tonemapped 11.jpg
Прегледи:1
Размер:214.8 КБ
ID:5555545

      ...

      Коментар


      • От: HDR снимки

        Една от вчера...

        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • От: HDR снимки

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:untitled_pregamma_1_mantiuk06_contrast_mapping_0.1_saturation_factor_0.8_detail_factor_1.jpg
Прегледи:1
Размер:167.8 КБ
ID:5567796

          Една от мен - Витарата на съседа, която много ме кефи. Поиграх си малко. Luminance HDR + Manitouk06.

          Коментар


          • От: HDR снимки

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC0054.jpg
Прегледи:1
Размер:155.8 КБ
ID:5607769

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC0051.jpg
Прегледи:1
Размер:152.2 КБ
ID:5607767

            Коментар


            • От: HDR снимки

              Браво, Сони-то е супер!

              Коментар


              • От: HDR снимки

                Айде и аз барабар Петко с мъжете
                Оригиналната вградена HDR функция на Сони:
                Прикачени файлове
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • От: HDR снимки

                  Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                  [ATTACH=CONFIG]735889[/ATTACH]

                  [ATTACH=CONFIG]735887[/ATTACH]
                  Сонито наистина си е супер,ама гледам май има за чистене матрица ...
                  П.П. направи ми впечатление тия дни същото нещо от една друга снимка, но си казах, че може би в небето е имало нещо движещо се по-бързо и затова е излезнало като размита черна точка.Сега обаче същата точка виждам и на други снимки и тя неизменно е все на едно и също място, така, че...
                  Поздрави!
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • От: HDR снимки

                    Не става, Любо! И аз му казах за чистене преди време, ма това Сони е с несменяем обектив.

                    П.П. За рускочетящи колеги - описание на ХДР: http://blyg.livejournal.com/22444.html Вервайте, че идеята е за получаване на по-добри снимки а не на карикатурите, които обикновено се показват по форумите.
                    Последно редактирано от коко келеша; 30-08-14, 07:05.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • От: HDR снимки

                      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                      Не става, Любо! И аз му казах за чистене преди време, ма това Сони е с несменяем обектив.
                      Не мисля, че това е проблем.Преди години имах олимпус с несменяем обектив.обектива обаче беше с оптичен зум 10 и доста излизаше напред .Явно обаче беше влезнала влага и целия обектив беше на петна отвътре/като е засъхнала водита и оставила петна.Съответно особено при снимане на нощни снимки или пък на светкавица , целия кадър беше осеян с много петна.Та в последните два месеца от гаранцията му си го изпратих за почистване към олимпус.Сервиза поне тогава им беше в Чехия и след 2 седмици си го получих готов, почистен и не ми струва нищо.
                      Та според мен няма начин да не може да се отвори и почисти.
                      П.П.Сега като си го говорим това се сетих, че щях да казвам на Chinela , да си го поправя поне софтуерно, ако съвсем няма начин да се почисти.
                      Нещо като ей така да прави...

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC0051.jpg
Прегледи:1
Размер:443.2 КБ
ID:5607866
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар


                      • От: HDR снимки

                        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                        ....Вервайте, че идеята е за получаване на по-добри снимки а не на карикатурите, които обикновено се показват по форумите.
                        Лаишки въпрос - защо при ползване на стандартна за фотоапарата функция се получават пак 'карикатури' (предполагам имаше предвид точно горните снимки)....
                        Да, фотоапарата в този режим прави поне три снимки (понякога май прави и повече като е тъмно). И наистина се виждат много повече детайли, но се губи естеността на снимката...
                        Например:
                        Прикачени файлове
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • От: HDR снимки

                          По мое виждане, в апаратите са заложени настройки подбрани по неведоми за мене пътища от програмистите на фирмата-производител. Всичко е ПО - остричко, -шаренко, -каквото се сетиш. Като следствие съществуват доста програми от странични фирми, които вече държат сметка и за вижданията на индивидуалния клиент/фотограф. Ако отвориш Фотоматикс например, ще откриеш 15-тина пресета за окончателния вид на снимката - от напълно естествен до напълно отровен изглед като от Сони. По-нагоре в страницата е снимка от n960 на мост, която е правена със странична програма. Нея бих дал като пример за истинска ХДР снимка. Вярно е, че на вкус и цвят няма приятели, което прави моето мнение изцяло лично и неангажиращо.
                          Последно редактирано от коко келеша; 30-08-14, 09:02.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • От: HDR снимки

                            Един бърз пример, който показва горе-долу за какво иде реч. Снимките са обработени с Фотоматикс.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3706.jpg
Прегледи:1
Размер:81.3 КБ
ID:5607881

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3707.jpg
Прегледи:1
Размер:96.8 КБ
ID:5607882

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3708.jpg
Прегледи:1
Размер:114.7 КБ
ID:5607883





                            Ето и крайния резултат с пресет "балансирано":

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3706_7_8_tonemapped копия.jpg
Прегледи:1
Размер:827.6 КБ
ID:5607884

                            Всичко е без допълнителна намеса, като изключим намаляването във Фотошоп.
                            Последно редактирано от коко келеша; 30-08-14, 08:56.
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • От: HDR снимки

                              Отговарям отзад на пред, първо на К. Келеша.
                              - Снимките са правени HDR с Фото-шоп 6, а НЕ със Сонито!!!

                              Сега на другите колеги, ПОЧИСТВАНЕ при мен е безсмислено!!!
                              Нека да споделя и причините:
                              Аз снимам 99% по време на ендуро разходки, апарата ми винаги е в джоба, а там е прашно, мокро и кално .
                              За справка ето тази тема, последните две години от нея, снимките са правени само със Сонито.
                              Второ, още преди година и половина камък изстрелян от мотор пръсна обектива, но апаратчето си е ОК въпреки, че стъклото е на сол.

                              Не знам за разните му ревюта, но този апарат е повече от екстремен, аз съм го доказал във всякакви ситуации.

                              Щях да забравя, горните две снимки са снимани по време на дъжд, сложих апарата на един камък и пуснах функцията да снима след 10 сек.
                              Дъжда доволно го валя по време на 5 снимки, преди да го взема и прибера.
                              Падал е и в кал, ама истинска, само го бърша и бам в джоба, коженият калъф е махнат преди години...

                              Коментар


                              • От: HDR снимки

                                Чинел, затова съм написал " изцяло лично и неангажиращо". Освен това и Фотошоп си има създатели.
                                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                                Из "Златния телец"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X