Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Първи опити в спортната фотография

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Първи опити в спортната фотография

    Ето и от мен един плах опит за снимане на спортна тематика.

    http://forum.offroad-bulgaria.com/al...p?albumid=1086

    http://forum.offroad-bulgaria.com/al...id=1086&page=2

    Снимал съм с турбосапунер...

    Коментар


    • #17
      До: Първи опити в спортната фотография

      Не съвети, а предложения:
      1. Ако апарата ти не може да снима със 7или 8 кадъра/сек., не разчитай на тази екстра. Мой приятел, който обаче е фотограф на екстремни спортове избягва да я използва. Както неведнъж е споделял - и в осемте кадъра не хващам това, което искам. Номерът е да имаш усет и да се научиш да предугаждаш развитието на ситуацията.
      2. Можеш /евентуално/ да повишиш скоростта на обработка на снимката в апарата, като намалиш размера и /не качеството/. Така ще можеш да правиш и повече кадри.
      3.Монопод трябва, особено, ако снимаш с истински обектив.
      4.Търси уникалността на 1 човек в снимката, а не масовката от хора.
      5.Дълбочината на рязкост при дългите обективи може да е голяма сила.
      6.Успех!!!
      Последно редактирано от velio; 02-11-09, 16:59.

      Коментар


      • #18
        До: Първи опити в спортната фотография

        Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
        Не съвети, а предложения:
        1. Ако апарата ти не може да снима със 7или 8 кадъра/сек., не разчитай на тази екстра. Мой приятел, който обаче е фотограф на екстремни спортове избягва да я използва. Както неведнъж е споделял - и в осемте кадъра не хващам това, което искам. Номерът е да имаш усет и да се научиш да предугаждаш развитието на ситуацията.
        2. Можеш /евентуално/ да повишиш скоростта на обработка на снимката в апарата, като намалиш размера и /не качеството/. Така ще можеш да правиш и повече кадри.
        3.Монопод трябва, особено, ако снимаш с истински обектив.
        4.Търси уникалността на 1 човек в снимката, а не масовката от хора.
        5.Дълбочината на рязкост при дългите обективи може да е голяма сила.
        6.Успех!!!
        Отговарям по точки.

        1- И аз не съм използвал екстрата с много кадри един след друг защото моя прави май само 2 кадъра в секунда.
        Използвах усета си и познанията от каране на мотор, щом състезатела дадеше газ във виража аз казвах едно и щраках, така хващах облака прах в завоя.
        За скоковете беше същото, но там броях до две. Естествено не винаги се получаваше, но през цялото време снимах само на един кадър и не разчитах на апарата а на усета си.

        2-Направих точно това без да знам за този метод, просто като си играх с настройките установих, че така апарата ми записва по-бързо изображението и е готов за следващ кадър иначе си беше голямо чакане.
        По метода опит грешка пак понякога човек налучква верната посока.

        3- Те това не знам какво е..

        4- Това ми го е казвал и Тодор Христов от нашия форум и се старая да го спазвам в повечето случаи.

        5- Да и това би трябвало да е точно така, но аз не снимам с апарат на който му се сменят обективите.

        6- Благодаря за пожеланието, имам едно предложение:
        И давамата сме от София и бих могъл да открадна от месечния си бюджет скромна сума за да почерпя по бира, но без картофки.. а ти да ми покажеш това онова, пък ако си заслужава може и да поръчам картофки..

        П.П. Дано познаваш чувството ми за хумор.

        Коментар


        • #19
          До: Първи опити в спортната фотография

          Chinela, всъщност поста ми беше замислен към колегата, пуснал темата, а не към теб, но е чудесно, ако съм ти бил някак в полза.
          Моноподът е триножник без 2 крака - само с 1. Дава хем голяма стабилност на техниката, хем ръцете не се изморяват, хем динамиката на движение остава доста голяма. Може да се използва и здрав триножник, но само с 1 разпънат крак /все пак това е компромис/.
          Бирата с картофките - "винаги готов", ама да се пооправя, че ме мори телешкият грип, а най-добре на терен да се пощрака, но аз съм се качвал веднъж на мотор и то за 1 пряка... Яко грийн хорн съм. Може да дойда на някое състезание/каране около София. Да си направя сефтето в спортната фотография, че от компа всеки е изобилен на акъл

          Коментар


          • #20
            До: Първи опити в спортната фотография

            Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
            Отговарям по точки.

            1- И аз не съм използвал екстрата с много кадри един след друг защото моя прави май само 2 кадъра в секунда.
            Използвах усета си и познанията от каране на мотор, щом състезатела дадеше газ във виража аз казвах едно и щраках, така хващах облака прах в завоя.
            За скоковете беше същото, но там броях до две. Естествено не винаги се получаваше, но през цялото време снимах само на един кадър и не разчитах на апарата а на усета си.

            2-Направих точно това без да знам за този метод, просто като си играх с настройките установих, че така апарата ми записва по-бързо изображението и е готов за следващ кадър иначе си беше голямо чакане.
            По метода опит грешка пак понякога човек налучква верната посока.

            3- Те това не знам какво е..

            4- Това ми го е казвал и Тодор Христов от нашия форум и се старая да го спазвам в повечето случаи.

            5- Да и това би трябвало да е точно така, но аз не снимам с апарат на който му се сменят обективите.

            6- Благодаря за пожеланието, имам едно предложение:
            И давамата сме от София и бих могъл да открадна от месечния си бюджет скромна сума за да почерпя по бира, но без картофки.. а ти да ми покажеш това онова, пък ако си заслужава може и да поръчам картофки..

            П.П. Дано познаваш чувството ми за хумор.
            Само със снимане-не става. Трябва си и четене. И после пак снимане и после пак четене. Ако искаш напредък има двама-трима автори, които си залужават времето.
            Като прочитам фотофорумите, стигам до няколко извода.
            1. Има добре направена снимка, по каноните на фотографията.
            2. Има добри снимки, които нещо им куца, но ми хареват.
            По коя точка ще снимаш, ти избираш.
            ПП.
            По т.3 Монопод - да слушаш монокасетофон на пода!
            LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

            Коментар


            • #21
              До: Първи опити в спортната фотография

              Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
              Chinela, всъщност поста ми беше замислен към колегата, пуснал темата, а не към теб, но е чудесно, ако съм ти бил някак в полза.
              И аз така го възприех Благодаря, за което.
              Приемам съветите. Действително скоростта на Д80 е напълно недостатъчна (според мен) и по-скоро "стрелях на единична", отколкото на "автоматична".
              С размера непременно ще пробвам.
              По 4т. има малко разминаване с идеята за "въздух в кадъра" и по-общите планове, но съм съгласен.
              6та я приемам безрезервно
              ______2
              Е = MZ

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X