Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Първи опити в спортната фотография

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първи опити в спортната фотография

    Знаех, че е трудно, но сега знам, че е много трудно

    Всъщност основните "правила", които спазвах са :
    -Вдигнах исо-то 800/1000
    -Приоритет на затвора
    -Дълъг и светъл обектив. Взех най-после един 70-200mm/f2.8 VR за малко, да си поиграя само.
    -Много кадри в секунда. В моя случай - 3

    Разходка в парка. Аматьорско състезание. Много серии, емоции, напрежение ...

    Ето резултати:



























    A да, ето го и гола ....



    Някои от изводите, които си направих :

    - Трябва ми по-бърз апарат
    - Много е трудно да имаш що годе читава композиция, и да са с отворени очи, и топката да е в кадъра ...
    - Много отрязани глави, крака, ръце
    - Колкото и да си избираш мястото, "интересните" работи стават от другата страна
    - Човек трябва да мисли и за безопасността си. Топката ме удари
    - След като се постъмни, снимките за нищо не стават ...Не знам как е на изкуствено осветление

    Трудна работа, но това се очертава за мен, като единствена възможност да изгледам цял мач

    Давайте с критиките. Как да станем по-добри ?
    ______2
    Е = MZ

  • #2
    До: Първи опити в спортната фотография

    много крупно си снимал. липсва им въздух на кадрите. за това и чат пат си ги резнал тук-там... малко отваряй зума, после може да окрупниш и пркомпозираш, разбирасе не много. аз бих предпочел на приоритет на бленда да снимам за да контролирам дълбочината, при високото исо скороста ще е достатъчна при бленди 2.8/4... кадрите ми седят прешарпени, но може и от шлякания монитор на който вмомента гледам да е. като за пръв опит - браво.
    Последно редактирано от glinski; 27-10-09, 21:10.
    не бързам за никъде...
    XJ 2.5TD '98

    Коментар


    • #3
      До: Първи опити в спортната фотография

      Почвам с оправданията

      Прешарпени са /не всички май?/, не е от монитора, а заради новите ми "знания" по пакетна обработка ...

      За крупния план: При футбол на малки вратички няма място около терена и с този обектив, всичко става крупно ... Не, че не е вярно

      Обаче за дълбочина и контрол, няма никакво време ... Всички бягат, мърдат, скачат, летят...Няма време за портрети

      Много от снимките са "сдрусани". Чудя се за монопод
      ______2
      Е = MZ

      Коментар


      • #4
        До: Първи опити в спортната фотография

        монопода е добра идея. а че мястото е малко - малко е , но не си снимал все на 70мм , нали фокуса - ако имаш 3д тракинг - ползвай го... и на С. с Д90 ли е снимано ? имам един д2х в повече, ама той пък много добро високо исо не предлага.
        не бързам за никъде...
        XJ 2.5TD '98

        Коментар


        • #5
          До: Първи опити в спортната фотография

          Монопод си трябва. А за следенето имам много лесен трик - дръж и двете очи отворени.

          Със "свободното" око следиш ситуацията. С това в окуляра реагираш като влезе топката в кадър. Звучи изоглавено но се свиква много бързо и върши идеална работа, стига да не си нон стоп зумнат на някакво диво приближаване. Нещата на моменти са интуиция и движение на сенки, но в крайна сметка работи.

          Тук вече идва и разликата между окуляр и окуляр, но там вече си е до оборудване. Когато пачките говорят и аз мълча
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #6
            До: Първи опити в спортната фотография


            Не, не съм снимал само на 70мм. Иначе как ще им хвана кривите физиономии.
            ОК отбелязано - повече въздух!
            Не знам какво е 3д тракинг и "С".
            С 80 е снимано.
            ______2
            Е = MZ

            Коментар


            • #7
              До: Първи опити в спортната фотография

              С е позицията за следящ фокус, ползвал си я явно от континиус иде, другите са сингъл и мануал... 3 д тракинг май имат телата от Д300 - нагоре. голямо удобство е за динамични сцени...
              не бързам за никъде...
              XJ 2.5TD '98

              Коментар


              • #8
                До: Първи опити в спортната фотография

                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                Тук вече идва и разликата между окуляр и окуляр, но там вече си е до оборудване.
                И окулярите ли са различни Какви биват ?

                А техниката с отворени две очи е интересно предложение, но тогава съвсем ще им изрежа главите

                Първоначално публикуван от glinski Преглед на мнение
                С е позицията за следящ фокус, ползвал си я явно от континиус иде, другите са сингъл и мануал... 3 д тракинг май имат телата от Д300 - нагоре. голямо удобство е за динамични сцени...
                Следящият фокус съм аз Не съм я ползвал. Не знам - имам ли я?
                Пощраках и с Д300 - съвсем друга работа. Усешах го като лека картечница Но тук няма снимки от него ...Надявам се следващото ми тяло
                ______2
                Е = MZ

                Коментар


                • #9
                  До: Първи опити в спортната фотография

                  бе за следващо - Д700... с 300 ценово разликата не е много голяма....
                  "околяра" че е фактор, фактор е... вообще визьорите са доста различни. ако погледаш през камера от високия клас ден два, за жалост с другите после ще ти се струва че гледаш през щпионка.
                  не бързам за никъде...
                  XJ 2.5TD '98

                  Коментар


                  • #10
                    До: Първи опити в спортната фотография

                    Първоначално публикуван от Димо Преглед на мнение
                    И окулярите ли са различни Какви биват ?
                    Едните са големи, светли, със 100% покритие, могат да се ползват с очила, и изглеждат все едно гледаш телевизия в приятно затъмнена стая. Можеш и да надничаш в тях от (малко) разстояние и пак да виждаш що годе читаво.
                    Другите са все едно надничаш през ключалката на приятно затъмнената стая за да зърнеш въпросния телевизор.

                    Създаването на читав окуляр е маса пари, и често там е основната разлика между скъп и евтин апарат, както и между успешна и наакана снимка. Но има и относително евтини апарати с читави окуляри. Преди няколко месеца си взех един счупен контакс RTS II за преспапие, и окулярът му е невероятно приятен. А е на 25 години. Също така приятно ме впечатли на последното сони, забравих му номера. Май алфа 900 беше. Много добър.

                    На никон d200 за сметка на това не ме впечатлява особено, а иначе е супер апарат. На олимпуса ми пък направо не ми харесва, едно от малкото неща по него които не ми харесват. Вярно че е стар модел, но и когато е бил нов и модерен пак не е бил особено впечатляващ. При все че има 100% покритие, което се води качество.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • #11
                      До: Първи опити в спортната фотография

                      Добре, разбрах. Почвам да чета за "шпионките".
                      Очевидно мога да си го ъп-на ? Или не мога ?

                      Всъщност при техниката " с отворени очи" - това отпада

                      Чудя се, кое е по-стойностно. Танците по двойки или в група, полетите или физиономии - криви
                      Знанието за това би конкретизирало търсенето ...
                      При положение, че снимките не са за продан.
                      Иначе виждам какво слагат по спортните вестници.
                      ______2
                      Е = MZ

                      Коментар


                      • #12
                        До: Първи опити в спортната фотография

                        Наистина, не е лесно.
                        Аз имах доста опити със същия обектив, но с Canon 30D в зала Триадица - снимал съм баскетбол и таекуон-до състезания. Проблем е изкуственото осветление. Снимах на ISO 1600 и скорост около 1/60...

                        На открито е лесно - може и 1/1000 скорост да ползваш, става. Ако снимап в RAW после и обработката е по-лесна. В конкретния случай наистина си попрекалил с пипането на снимките. Имам чувството, че си чистил шум и после си шарпвал. Така ли е?
                        ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                        СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                        Коментар


                        • #13
                          До: Първи опити в спортната фотография

                          като за пръв опит е повече от добре. Обработил си ги отвратително обаче..... glinski го чети внимателно, един от най-добрите е, само дето е никонианец, ма то човек няма как да е безгрешен на тоя свят.....

                          Коментар


                          • #14
                            До: Първи опити в спортната фотография

                            Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
                            Наистина, не е лесно.
                            Аз имах доста опити със същия обектив, но с Canon 30D в зала Триадица - снимал съм баскетбол и таекуон-до състезания. Проблем е изкуственото осветление. Снимах на ISO 1600 и скорост около 1/60...

                            На открито е лесно - може и 1/1000 скорост да ползваш, става. Ако снимап в RAW после и обработката е по-лесна. В конкретния случай наистина си попрекалил с пипането на снимките. Имам чувството, че си чистил шум и после си шарпвал. Така ли е?

                            В случаят скоростите са 1/800 и 1/1000 На закрито тепърва ще пробвам и ще постна.

                            Шум не съм чистил. Шарпвах в режим Lab Color, но после запазих действията като "action" и го приложих автоматично за другите ...

                            Ще поработя още.

                            Първоначално публикуван от Георги Иванов (gorbi) Преглед на мнение
                            като за пръв опит е повече от добре. Обработил си ги отвратително обаче..... glinski го чети внимателно, един от най-добрите е, само дето е никонианец, ма то човек няма как да е безгрешен на тоя свят.....
                            Аз чета внимателно всеки, който е готов да сподели знанията си. При професионалистите това последното понякога е голяма мъка

                            Впрочем без значение дали са от "тъмната" страна
                            ______2
                            Е = MZ

                            Коментар


                            • #15
                              До: Първи опити в спортната фотография

                              Добри са, добри са! Харесват ми
                              LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X