Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изкуствено осветление, баланс на цветовете ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Изкуствено осветление, баланс на цветовете ...

    Ииииий, аман от зевзеци. Бе питах ако момента кефи а снимката е избила в жълто или друго, или е поредица като тази: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=55921 , какво правим? Интересува ме защото аз само натискам голямото копче и често става така.
    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
    Към модераторите-А изтрийте го сега.
    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

    Коментар


    • #17
      До: Изкуствено осветление, баланс на цветовете ...

      Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
      Ииииий, аман от зевзеци. Бе питах ако момента кефи а снимката е избила в жълто или друго, или е поредица като тази: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=55921 , какво правим? Интересува ме защото аз само натискам голямото копче и често става така.
      ааа
      еми пращаш я може да се пооправи
      ако е в роу снимана няма никакъв проблем

      иначе е малко играчка ама може да се постигнат прилични резултати с фотосопата
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #18
        До: Изкуствено осветление, баланс на цветовете ...

        Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
        Бе питах ако момента кефи а снимката е избила в жълто или друго.....
        Вземаш рушвет(подарък) и отиваш при "Glinski" или "Carburettor" ( сигурно има и други съфорумци фотографи, ама не знам ) сигурно ще ти помогнат, или кажат как, свършвате си работа и ми носиш рушвета ......
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #19
          До: Изкуствено осветление, баланс на цветовете ...

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          а и още нещо
          за пейзаж изобщо не ти трябва светлосилен обектив
          Съгласен, Но не пречи (освен ако не се пробваш да снимаш в слънчев ден на 2.8, тогава ДОФ-а може да тои "поразвали" пеизажа), а понякога може да помогне много (зависи от търсеният ефект и светлината)

          Коментар


          • #20
            До: Изкуствено осветление, баланс на цветовете ...

            е тя дълбочината на фокуса не зависи силата на светлината
            а пейзажи се правят винаги със статив
            дърветата не бягат
            няма нужда да се бърза

            изобщо фотографията (изключвам репортажната) е бавна и туткава работа
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #21
              До: Изкуствено осветление, баланс на цветовете ...

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              е тя дълбочината на фокуса не зависи силата на светлината
              а пейзажи се правят винаги със статив
              дърветата не бягат
              няма нужда да се бърза

              изобщо фотографията (изключвам репортажната) е бавна и туткава работа
              "Кому как" казват Руснаците
              Наскоро гледах едно филмче в което главната героиня водеше курс по: "ранно тичане с фотографиране" нямаше такъв майтап, в 5 сутринта се събират по шорти и хукват в парка като снимат само в движение!
              За статива и резултатите от него съм съгласен, ама аз и него да мъкна, надали ще ми се случи (макар знаели се? аз и не мислих че пак ще снимам с ДСЛР)

              Коментар


              • #22
                До: Изкуствено осветление, баланс на цветовете ...

                Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                "Кому как" казват Руснаците
                Наскоро гледах едно филмче в което главната героиня водеше курс по: "ранно тичане с фотографиране" нямаше такъв майтап, в 5 сутринта се събират по шорти и хукват в парка като снимат само в движение!
                За статива и резултатите от него съм съгласен, ама аз и него да мъкна, надали ще ми се случи (макар знаели се? аз и не мислих че пак ще снимам с ДСЛР)
                Мани, ама то трябва да гледаш и какъв мъкнеш . С някои става по-зле, отколкото на ръка... разчиташ на него, слагаш дълга експозиция... и после се оказва, че го е клател вятъра . Та за по-интересно трябва и да е тежък или със стабилизация... което в повечето случаи означава още по-тежък .
                Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                Коментар


                • #23
                  До: Изкуствено осветление, баланс на цветовете ...

                  затва има едно животно асистент фотограф дето влачи железарията
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #24
                    До: Сини светлини?

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    ... светкавиците са частен случай на осветлението, но в 98% от случаите използвани самостоятелно пречат
                    Гледах филмчето на Никон за Креативното Осветление (ако не си го гледал - мисля, че е многодобро!) и се изумих какви неща могат да правят светкавиците, пък било и както казваш в оставащите 2%

                    Коментар


                    • #25
                      До: Изкуствено осветление, баланс на цветовете ...

                      Добрата fill-in светкавица мисля е задължителна при всякакви условия, ако не си ултра късметлия и не си уцелил едната минута през деня в която всички планети са се наредили както трябва

                      Което ме подсеща. Тия дни най-после ще си купя една. Аман вече.
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • #26
                        До: Изкуствено осветление, баланс на цветовете ...

                        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                        Добрата fill-in светкавица мисля е задължителна при всякакви условия, ако не си ултра късметлия и не си уцелил едната минута през деня в която всички планети са се наредили както трябва

                        Което ме подсеща. Тия дни най-после ще си купя една. Аман вече.
                        Аз тамън си купих една (щях да кажа първата, ама се сетих, че първата ми беше през 80-тте години) и съм Замаян какви неща може това чудо (освен да свети естествено), говори си с апарата, при това не само когато е на него!!! Свети под различни ъгли, с различни широчини на лъча (в зависимост от обектива който е в момента и колко е "Зумнат"!!!) сама разпознава на къде е насочена (не към обекта !) и се държи съответно, приспива се, събужда се ... абе живее собствен живот и по-умна от средностатистическият апарат

                        Коментар


                        • #27
                          До: Изкуствено осветление, баланс на цветовете ...

                          Ха честито
                          Чакай да видиш каква ще стане тя като вземеш следващата. Като почнат да си говорят. Да се карат. Като почнеш да ги строяваш - "ти си мастър светкавица, вие сте слейв светкавици !!!". В цял латино сериал ще се видиш.

                          После ще вкараш и някоя и друга светкавица чужденка, дето като блондинка само ще знае да вика "да" (ех, мечти ) - другите като светнат - ще свети и тя...

                          Между другото има ли някакъв високовъздушен официален израз за "second curtain flash" на български, или си се превежда синхрон на втора завеса ?
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • #28
                            До: Изкуствено осветление, баланс на цветовете ...

                            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                            Ха честито
                            Чакай да видиш каква ще стане тя като вземеш следващата. Като почнат да си говорят. Да се карат. Като почнеш да ги строяваш - "ти си мастър светкавица, вие сте слейв светкавици !!!". В цял латино сериал ще се видиш.

                            После ще вкараш и някоя и друга светкавица чужденка, дето като блондинка само ще знае да вика "да" (ех, мечти ) - другите като светнат - ще свети и тя...

                            Между другото има ли някакъв високовъздушен официален израз за "second curtain flash" на български, или си се превежда синхрон на втора завеса ?

                            Стигат ми и тези (вградената на апарата, която може да управлява сб900-тинтицата), повече за студио, а аз нямам такива мераци

                            Защо искаш да превеждаш добили гражданственост изрази?

                            Коментар


                            • #29
                              До: Изкуствено осветление, баланс на цветовете ...

                              Ами не знаех че е добил гражданственост
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар


                              • #30
                                До: Изкуствено осветление, баланс на цветовете ...

                                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                                Ами не знаех че е добил гражданственост
                                А знаете ли що са първа и втора завеса?
                                От къде идват имената?
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X