Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Градиентните филтри и фотошоп....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Градиентните филтри и фотошоп....

    Пробвай, пробвай. Ще видиш каква благина е в сравнение с фотошопа. Пък и loghtroom е редактор подобен на пикасата - реално не променя оригиналната снимка, а пази корекциите в база данни. Имаш история на корекциите, можеш да връщаш назад и т.н. Във фотошопа е съмсем друго. raw-овете също ги отваря по този начин и не трябва да минаваш през raw едитора, пък после да я записваш в някакви огромни беззагубни формати, които да ти запълват диска и т.н. Правиш корекции и после експортираш една или няколко снимки. Аз имам плъгин и директно експортвам в писаса албумите например.
    LZ2NKM

    Коментар


    • #32
      От: Градиентните филтри и фотошоп....

      Първоначално публикуван от damon Преглед на мнение
      Пробвай, пробвай. Ще видиш каква благина е в сравнение с фотошопа. Пък и loghtroom е редактор подобен на пикасата - реално не променя оригиналната снимка, а пази корекциите в база данни. Имаш история на корекциите, можеш да връщаш назад и т.н. Във фотошопа е съмсем друго. raw-овете също ги отваря по този начин и не трябва да минаваш през raw едитора, пък после да я записваш в някакви огромни беззагубни формати, които да ти запълват диска и т.н. Правиш корекции и после експортираш една или няколко снимки. Аз имам плъгин и директно експортвам в писаса албумите например.
      Сега го свалям...да видим дали ще го подкарам и какво ще стане...направо ме заинтригува за светло бъдеще...
      Поздрави!
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • #33
        От: Градиентните филтри и фотошоп....

        Да не отварям нова тема и да попитам - използвате ли неутралните градиентни филтри често, замислям се за такива, щото не съм на ,,ти'' с комп-а.
        На това фото какво бихте променили?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PA200131.jpg
Прегледи:1
Размер:127.3 КБ
ID:5529989

        Коментар


        • #34
          От: Градиентните филтри и фотошоп....

          Ами аз не ползвам по няколко причини. Първо пейзажната фотография не ми е приоритет. И второ качествените градиентни филтри са ужасно скъпи. Преди 2 години си купих китайски комплект от тези по 25 долара, които имат един ND градиент и няколко цветни градиентни плаки. Ум не ми побира за какво са цветните, но така или иначе самите плаки са направени от някаква евтина пластмаса и много влошават изображението. За да имаш истински градиенти трябва да инвестираш доста пари - например в Lee.

          Иначе всичко, което прави градиентния филтър може да се направи и на компютър, но трябва да снимаш в клин с +/- 1-2 EV и да събереш от няколко кадъра една. Така и правят хората без филтри и това е което може да направиш с горната снимка. Иначе много пейзажисти снимат с градиентни филтри, щото бързо постигат това, което трябва с един кадър още в камерата. И все пак в тая фотография трудно ще минеш без компютъра - поне за основни неща.
          LZ2NKM

          Коментар


          • #35
            От: Градиентните филтри и фотошоп....

            За съжаление в пейзажната фотография доста често снимането в клин не върши работа.Първо задължително си трябва статив и второ...дори и с него един лек вятър/или най-малкото движение влизащо в кадъра/ ти обърква снимката.
            Затова и пейзажистите снимат/говоря за профитата/ с градиентни филтри.Един кадър...и точка!
            Макар и да видяхме по-горе ,че и с Фотошопа може да се приложи градиентен филтър,за съжаление ефекта му далеч не е като при използването на истински такъв.Замислям се в близко бъдеще дали да не затворя едни пари в няколко стъкла на LEE...и май така ще стане.Държача дори си го поръчах вече от Ebay...
            Поздрави!
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • #36
              От: Градиентните филтри и фотошоп....

              Аааа...по отношение на по-горната снимка...
              Аз лично нищо не бих и променил,защото...тя просто е брак отвсякъде.Фокуса го няма както трябва,изгоряло небе,и т.н.
              Ако обаче говорим за някакви опити...брака да стане една идея по-малък брак,ето набързо..


              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:p200131-redakcia.jpg
Прегледи:1
Размер:663.3 КБ
ID:5530550

              Поздрави!
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X