Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От V69

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От V69

    Получават се понякога интересни снимки и се започва едно чудене... Не знам дали дадена снимка е точно за определена тема и се притеснявам да не спамя хубавите фотографски раздели, отделно се започва и едно търсене и преглеждане на темата и преценяване дали и е точно там мястото на дадената снимка. За това реших да си направа тема в която спокойно и без притеснения да си публикувам снимките си които смятам, че си заслужават вниманието ви. Снимам предимно с Olympus OM-D E-M5, но се случва да излезне нещо интересно и от Сони-то което винаги ми стои в раницата но за съжаление качеството на снимките не ме радва и за това рядко го използвам. Силата на това Сони е под водата, там се справя значително по-добре от колкото над водата. Не се притеснявайте да изказвате мнения и препоръки относно видяното тук, даже ще се радвам на конструктивната критика. От сега казвам на Любашки777, че ако види крив хоризонт може веднага да го изправи, че да не се излагаме пред хората.

    Днес с приятели се посмяхме на една снимка която направих в края на миналата година и за това реших да я споделя тук. Втората снимка я пускам защото леко закача темата подхваната от първата.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:vlekach.jpg
Прегледи:1
Размер:112.9 КБ
ID:6081437


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:teglich.jpg
Прегледи:1
Размер:155.4 КБ
ID:6081438
    Последно редактирано от Виктор (V69); 23-02-15, 03:22.
    Ако искаш да разсмееш Господ - разкажи му плановете си.

  • #2
    От: От V69

    Хахаха...Викторе разсмя ме с този хоризонт...
    Радвам се, че си решил да направиш тази тема и да споделяш кадри тук с нас.Ще ми бъде интересно, а и не само на мен предполагам!
    Добре дошъл в този под-форум и на добър час на темата ти!
    Поздрави!
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

    Коментар


    • #3
      От: От V69

      Параклис

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:paraklis.jpg
Прегледи:3
Размер:112.7 КБ
ID:5644716
      Ако искаш да разсмееш Господ - разкажи му плановете си.

      Коментар


      • #4
        От: От V69

        Браво и аз се абонирам!

        Коментар


        • #5
          От: От V69

          Екстра. Ще те следим и наслука

          Коментар


          • #6
            От: От V69

            Викторе, много е хубава...и звездите са излезнали горе в небето,а и цветовия нюанс мен лично много ме кефи...
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • #7
              От: От V69

              Обичайните заподозряни вече са тук и това ме радва. Лятото снимам предимно пейзажи и градска среда, есента наблягам на планинските пейзажи, а зимата поради липса на цветове в природата се забавлявам с нощни щракания.

              Това е една кръчма високо в планината (925 м н.в.)

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:кръчма в планината.jpg
Прегледи:1
Размер:505.9 КБ
ID:5644772
              Ако искаш да разсмееш Господ - разкажи му плановете си.

              Коментар


              • #8
                От: От V69

                Браво!!! Добре дошъл в клуба ... Много добър старт! Давай нататък, а ние ще те следим изкъсо
                По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

                Коментар


                • #9
                  От: От V69

                  Залез над Кицбюел. Малко мрачна се получи, май трябваше да махна филтъра.


                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kitzbuhel.jpg
Прегледи:1
Размер:292.0 КБ
ID:5644853

                  ПП. Да попитам, само на мен ли ми реже снимките в десният край или и при вас е така? Намалих я под 1024 ама май не е достатъчно. На предишните не им личеше толкова, но на тази ми липсва рамката в дясно и това ми вади очите.
                  Последно редактирано от Виктор (V69); 24-02-15, 23:16.
                  Ако искаш да разсмееш Господ - разкажи му плановете си.

                  Коментар


                  • #10
                    От: От V69

                    Май наистина е трябвало да махнеш филтъра...
                    П.П.аз лично си ги намалявам до 1023, ама то е от суеверие.Принципно до 1024 включ. не би трябвало форумния софтуер да ти пипа кадъра.Пробвай няколко пиксела по-малко и виж дали пак ще е така...
                    П.П.П.Филтъра какъв е? Поляризатор ли е..., ако да какъв е , на кой производител?
                    Прави ми впечатление, че малко ти жълтее кадъра.И небето и снега долу жълтеят, а не би трябвало според мен да се получава така.Принципно порялизатора насища цветовете, но не би трябвало да ги променя...
                    NISSAN FOREVER
                    -----------------------------------------------------------------------------
                    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                    Коментар


                    • #11
                      От: От V69

                      [QUOTE=lubashki777;
                      П.П.П.Филтъра какъв е?Поляризатор ли е..., ако да какъв е , на кой производител?

                      Според мен е неутрален...

                      Коментар


                      • #12
                        От: От V69

                        С рязането на кадъра и аз го имах този проблем, докато за монитор използвах телевизора а не монитор. Снимката в момента не я виждам да е срязана от някъде.
                        Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                        Коментар


                        • #13
                          От: От V69

                          Компютрите не са за индианци! По принцип ми е трудно и главоболно да се занимавам с машини в които водещата роля не е на зъбните колела, ама няма начин, трябва да се боря. Като прочетох, че колегата вижда снимките в цял размер реших да отворя форума не през Мозилата, а през Експлорера. Еми, виждат си се цели, та даже остава още място отстрани. После отворих и с Хром и пак са си добре. Върнах се на Мозила, пак срязани отдясно, а шрифта бая по-едър от на другите браузери. Светна ми лампичката в главата и намалих размера на страницата с "ctrl -" и всичко си дойде на мястото. Трябваше сам да се сетя след като последната я бях намалил до 1000Х621, та и я рамкирах за да "яде" от рамката, а не от снимката и въпреки това пак не ми излизаше цялата, ама... индианец.
                          И двамата сте познали за филтрите, но аз използвах и трети, а именно него смятам за виновник. Апарата беше с 45 милиметровия твърд и когато попаднах на тази гледка реших, че е по добре да пробвам с 9-18мм обектив. При смяната не обърнах внимание, че от предишният път отпред на "широкия" са останали и поляризиращия и неутралния (под него). Поляризиращият си го исках заради небето, ама другия... Но всъщност жълтеенето идва от вградения софтуерен филтър който стопля или изстудява цветовете. Претоплил съм ги, но като за начинаещ във фотографията се надявам да ми простите бързо. Ще взема да сложа един воден знак "У" като на учебните автомобили или триъгълник с удивителна на снимките ми за следващите две години . Апарата е хубав, с много екстри и е лесно човек да прекали в стремежа си да направи нещо различно. Трябва ми време, а и с ваша помощ може би ще влезна по-бързо в правия път.

                          Като се заговорихме за вградени филтри реших да ви покажа една снимка направена с "Драматични тонове". Дано да не съм претоплил манджата и тук. Странно ми беше защото за първи път през живота си наблюдавах морски залез на запад.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB280312.JPG
Прегледи:1
Размер:238.6 КБ
ID:5644924
                          Ако искаш да разсмееш Господ - разкажи му плановете си.

                          Коментар


                          • #14
                            От: От V69

                            Това последното ми хареса
                            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                            Коментар


                            • #15
                              От: От V69

                              Хубави снимки, за мен имат смисъл, което е най-важно. Чакаме още
                              Y61

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X