Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На "лов" за птици

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: На "лов" за птици

    Малко кадри и от мен снимани през уикенда...
    Понякога късмета проработва/говоря основно за снимане в дивото, където всичко се плаши още преди да си го наближил и със сравнително къс обектив, губиш шанс/...







    Следващото пиле/не го знам какво е.../, голямо дебнене го дебнах.То не стига, че дребно, ами и все между клоните се навира, където ми се лъже фокуса на фотоапарата.Еле...издебнах го и имам няколко читави кадъра...





    Докато накрая то не ми каза..."пу за теб...видяяяххх те.../...



    Разбира се...като видя голямото лъскаво нещо насочено към него, направо неистово избяга...
    Приятелчето от първата снимка след като се гониха с булката между дърветата , реши да намине и да ме нагледа какво правя...



    Отново познатото..."видяяхтееее....."



    След като изчезна, последва и по-тежката артилерия...





    Ами това е...малко , но от сърце.
    Доволен съм от преживяното и сравнително близкия досег с тези пернати.За сетен път съжалявам, че не ми достигат милиметрите на обектива...ама...дано скоро реша и този проблем!
    Поздрави!
    Последно редактирано от lubashki777; 06-04-15, 23:06.
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

    Коментар


    • От: На "лов" за птици

      Първоначално публикуван от Doc_Vlad Преглед на мнение
      Фотусът търпи критика (приемам), но да попитам: това червеноклюна потапница ли е (млада, с жълто на върха на човката)?

      Не е. Това е Gallinula chloropus или Зеленоножка.
      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

      Коментар


      • От: На "лов" за птици

        Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
        ...За сетен път съжалявам, че не ми достигат милиметрите на обектива...ама...дано скоро реша и този проблем!
        Поздрави!
        Стига се жалва де Доста са си добри картинките
        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

        Коментар


        • От: На "лов" за птици

          Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
          Стига се жалва де Доста са си добри картинките
          Ами..представяш ли си същите картинки, но с опцията до 600мм. ...нещата определено щяха да изглеждат другояче.Най-малкото...на 300мм. качеството щеше да е съвсем различно, даже и без да ми се налага повече приближение.
          Както и да е...радвам се, че ти харесват.Наистина този път имах доста късмет с приближаването към обектите...Всъщност...май просто те бяха по-благосклонни към мен...
          Поздрави!
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • От: На "лов" за птици

            Винаги искаме повече, но и така си е много добре. Поздрави за кадрите!

            Коментар


            • От: На "лов" за птици

              Първоначално публикуван от Doc_Vlad Преглед на мнение
              Винаги искаме повече, но и така си е много добре. Поздрави за кадрите!
              Благодаря, радвам се , че се харесват!
              П.П. Няма как...винаги се стремим към по-добро...и аз искрено се надявам да настъпи промяна в тази посока!
              Поздрави!
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • От: На "лов" за птици

                Любо - готини!

                Коментар


                • От: На "лов" за птици

                  Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение
                  Любо - готини!
                  Благодаря Ники...
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • От: На "лов" за птици

                    Първоначално публикуван от valyon Преглед на мнение
                    Бъркаш колега ,овесарките се хранят със семена.
                    Прав си,но все пак "залових" извършителят в действие. https://www.youtube.com/watch?v=eRdrwrSWd3U

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4080293.jpg
Прегледи:1
Размер:103.7 КБ
ID:5653184

                    Коментар


                    • От: На "лов" за птици

                      Днес успях да го издебна тоз Убавец (или Убавица). Трудна работа е тази. Използвах твърдия никонски 300 mm/ (за сефте) и конвертор х1.7 (с кроп идва над 500 mm), f6.7. Разстоянието до обекта беше , може би над 50 m., лоша светлина. Трябва си статив при такива изпълнения, какъвто нямах в момента. А пилето, хем с гръб към теб, хем те гледа постоянно и се помръдва насам-натам...Явно грабливите птици са сериозно предизвикателство за фотолов, но пък са страхотни. Бих приел всяка критика, напътствие или съвет в тази насока, показвайки скромните фотоси по-долу.. Поздрави!



                      Коментар


                      • От: На "лов" за птици

                        Първоначално публикуван от Doc_Vlad Преглед на мнение
                        ...Разстоянието до обекта беше , може би над 50 m., лоша светлина. Трябва си статив при такива изпълнения, какъвто нямах в момента. ...
                        Бих приел всяка критика, напътствие или съвет в тази насока, показвайки скромните фотоси по-долу..
                        Тая комбинация (300/4 х1.7) трябва да може повече, особено и с тяло 7100. За начало - аз съм скептичен към ползването на статив, при възможностите на съвременните тела и обективи (това за снимане на пилци, да не се обърка някой ). Вижда се, че скоростта ти е дошла ниска. При по-големи разстояния се старай да я държиш над 1/1000, дори и с цената на вдигане на исо-то. 7100 ти дава съвсем поносими нива на шум дори при 1600, да не кажа и 3200.
                        Имаш настройка, с която можеш да зададеш "таван" на исо-то и "под" на скоростта, така можеш да изсмучеш максимума от тялото при кофти светлинни условия. Пробвай и да позатвориш блендата и сравни резултатите - предполагам, че на 5.6 или 6.3 ще елиминираш достатъчно лошото влияние на конвертора, разбира се пак с известни "жертви" откъм шум, но според мен поносими. Хватката е, да успяваш да държиш детайла по-едър от шума (май не го казвам много ясно, ама смисълът е при последващата обработка за шумоподтискане и изостряне на кадъра да инкасираш минимални загуби на детайл).
                        Другото, което си мисля - това х1.7 на практика е почти разликата между кроп-фактора на твоята матрица и този на моята (2.7:1.5=1.8 ). При мен с 300мм обектив, макар и доста далеч като качество от твоя, 50м идват много като дистанция. Читава картинка успявам да извадя до около 30-35м (снимките на скорците и последните на зелените кълвачи по-назад в темата).
                        Последно редактирано от stargazer; 09-04-15, 16:25.
                        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                        Коментар


                        • От: На "лов" за птици

                          Сефтето за годината.
                          Една двойка с осем и тази с десет. Излета тръгна добре с експерименти на въртележка и дълга експозиция на 55мм, но се оказаха прекалено недостатъчни за пилетата, сезона е доста нервен и не допускат къси дистанции. Днес наистина завидях на колеги с 500 и 800мм, ама благородно де.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8308.jpg
Прегледи:1
Размер:178.4 КБ
ID:5653236

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8312.jpg
Прегледи:1
Размер:123.8 КБ
ID:5653237

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8313.jpg
Прегледи:1
Размер:67.2 КБ
ID:5653238

                          п.п. За сега Сигмата оправдава вложените стотинки.
                          Land Rover Discovery I 1996 2,0 MPI - SOLD
                          Димитър Димов +ЧЧ7784854894

                          Коментар


                          • От: На "лов" за птици

                            Димо, благодаря за съветите! Всъщност, все още разучавам възможностите на тялото и оптиката. При мен "тече" ъпгрейдване от "старата ученическа" лентова фотография с ФЕД и тъмна стая, към "новата" цифрова, с луфт във времето от около 20-25 години, та имам пропуски за наваксване. Това прозвуча като оправдание, не знам защо... В горе показаното, нямах много време да експериментирам върху обекта, защото не се задържа достатъчно. Използвах настройка с приоритет на блендата, но в комбинация с телеконвертор, тя не пада под 6.7. При това оптично увеличение и през визьора се "усеща" трептенето на ръцете при липса на статив, дори да съм подпрян върху стабилна твърда опора, независимо стабилните ми ръце, от IS, VR и др. благини. Е, има и фотошоп..., но се опитвам да бъде сведен до минимум, въпреки че без него съвсем не бих посмял да пусна снимките. В случая и разстоянието си беше доста за възможностите ми в момента, а и птицата си е шавлива... Идеята е постигане на образ на "соколовите", близък до този на Lubashki777. Поздрави!
                            Последно редактирано от Doc_Vlad; 09-04-15, 17:41.

                            Коментар


                            • От: На "лов" за птици

                              Условното "затваряне" на блендата причинено от телеконвертора няма ефекта на подобряване на остротата, който се получава при реалното свиване на отвора - всъщност е точно обратното. Вдигни си исо-то и си направи експерименти колко точно е поносимата стойност откъм шум. При мен нещата се получават на 800, а в някои случаи и на 1600. При всички положения решаваща за добрия резултат е скоростта, не само заради стабилността на ръцете, но заради мърдането на самите пилци.
                              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                              Коментар


                              • От: На "лов" за птици

                                О.К! Ще поработя по въпроса...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X