Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На "лов" за птици

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: На "лов" за птици

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка3020.jpg
Прегледи:2
Размер:189.1 КБ
ID:5652224
    На нас клиренс ни трябва , не скорост

    Коментар


    • От: На "лов" за птици

      Много приятна тема и с удоволствие бих се включил, ако се организира нещо като "birding", тъкмо съм се подготвил оптически. Извинявам се, че не съм публикувал снимки, но скоро и това ще стане. Бихте ли споделили какви обективи използвате за "лов" на пилета или считате, че са най-подходящи за тази цел. Поздрави!

      Коментар


      • От: На "лов" за птици

        Първоначално публикуван от Doc_Vlad Преглед на мнение
        Бихте ли споделили какви обективи използвате за "лов" на пилета или считате, че са най-подходящи за тази цел. Поздрави!
        В моя случай, това с което снимам далеч не е това, което считам за най-подходящо. Повечето снимки от последните 2-3 страници са с ръчнофокусен Вивитар 300/5.6. Това, което смятам за подходящо, предвид че използвам тяло V1 на Никон, е Никор 300/4 или Сигма 100-300/4. Това, за което се осмелявам да си помечтая понякога е Никор 200-400/4.
        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

        Коментар


        • От: На "лов" за птици

          Скоро се сдобих с Никор 300/4 и телеконвертор 1.7х. Блендата се "свива" до над 6, но остротата е съвсем приемлива.

          Коментар


          • От: На "лов" за птици

            Първоначално публикуван от Doc_Vlad Преглед на мнение
            Скоро се сдобих с Никор 300/4 и телеконвертор 1.7х. Блендата се "свива" до над 6, но остротата е съвсем приемлива.
            Кой 300/4 - AF или AF-S? И, ако не е тайна, за колко пари?
            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

            Коментар


            • От: На "лов" за птици

              AF-S, новичък. Нямам идея как би стоял твърдия обектив на V1. Може да го тествате (некомерсиално, разбира се), тъкмо ще обменим опит. В тази връзка, подхвърлям идеята за "кръжец" по снимане на пилета, което ще рече, че приятната разходка с джипките например, но не задължително, може да се съчетае с тематично "ловуване". Аз дебна една двойка керкенези, които ме принудиха да удължа "оръжието". Надявам се на скорошен улов, който с удоволствие ще споделя с вас.

              Коментар


              • От: На "лов" за птици

                Първоначално публикуван от Doc_Vlad Преглед на мнение
                Скоро се сдобих с Никор 300/4 и телеконвертор 1.7х. Блендата се "свива" до над 6, но остротата е съвсем приемлива.
                Остротата може и да е приемлива, ма как стои въпроса с автофокуса?
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • От: На "лов" за птици

                  Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                  Остротата може и да е приемлива, ма как стои въпроса с автофокуса?
                  Зависи от тялото. За последните две поколения "топ-кроп" тела на Никон (7100 и 7200) се твърди, че си фокусират безгрижно с 1.4 конвертор и обектив на 6.3 - т.е. ф4 х1.7 не би трябвало да е проблем.
                  Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                  Коментар


                  • От: На "лов" за птици

                    Много е пресен, т.е. не съм прегледал образите на монитор и не мога да дам мнение, засега, но от първоначални впечатления се държи доста добре за парите си. Бях се загледал по светлия 70-200/2.8 с телеконвертор 1.4, но цената е двойна.

                    Коментар


                    • От: На "лов" за птици

                      Тялото е 7100, 7200 не съм сигурен да ли е излязъл на нашия пазар, обаче това не е толкова важно...

                      Коментар


                      • От: На "лов" за птици

                        Честит Ден на птиците...

                        Коментар


                        • От: На "лов" за птици

                          Ей, вярно бе, честит ден на птиците, нека ги опазим..., че да има "слука".

                          Коментар


                          • От: На "лов" за птици

                            Първоначално публикуван от Doc_Vlad Преглед на мнение
                            Може да го тествате...
                            Стига де - тука си говорим на "ти", без оглед кой какъв е .
                            Що се отнася до "кръжеца" или "кръжока" (май модерно му викат "workshop", ма явно не знаят, че шопите не сме много по работата ) - трудно е, понеже повечето пишещи в темата сме бая пръснати по страната, че и извън нея. Но тия дето сме по наблизо може, примерно, да си организираме една разходка до Алдомировци или Драгоман - не, че не става другаде, ама там поне е по-сигурно, че ще има мишени и няма да е нужно прекалено много да се маскираме и залягаме.
                            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                            Коментар


                            • От: На "лов" за птици

                              Хаха...снощи нямах възможност да влезна и тук се заформила дискусийка...
                              На този етап аз правя нещастни опити с Никор 70-300vr, но определено за досег с диви птици/животни не става.Виж в градска среда е перфектен, но там е друго...просто пернатите не ги е страх толкова и можеш да ги приближиш по-безпрепятствено.
                              Моята цел е Тамрон 150-600...Мисля, че за парите си е оптимален вариант, защото от достата интервюта и сравнителни кадри май излиза, че дава по-добра картинка на еднакви мм. от примерно Никор 300 f4 + телеконверктор...
                              Отделно от това принципно макар и с известен компромис в качеството/то всеки дълъг зуум му пада реално качеството в дългия край/дава възможности и за повече приближение от гореспоменатата алтернатива.
                              Отделно определено е по-добър май от Никор 80-400, а за светлите Никори/като споменатия примерно от Димо и други/, ценово дори и не смея да си мечтая...
                              Най-интересното е, че четяйки различни ревюта дори и хората на запад, които имат доста повече финансови възможности от нас не могат да си позволят въпросните светли дълги зумове за хилядите долари които струват и затова споменават, че именно този обектив на Тамрон дава за бюджетната си цена много добро качество и то сравнено именно с топ обективи на Никон и Канон.Да, те имат превес, но той не е фрапиращ, каквато е огромната разлика в цената им.
                              Така, че...определено това ще е моята цел.Виж...аз мога да мечтая за нещо по-реално, като Сигма 150-600sport, който е сравнително нов обектив, но май ще е по-добър от въпросния Тамрон.за съжаление първо е 1кг. по-тежък от него/гони 3кг. като тегло и не съм съвсем убеден доколко ще е възможно и каква ще е успеваемостта при снимане от ръка/ и второ ценово е х2...4к+... , което за мен е вече в зоната на мечтите...
                              Това е от мен относно оборудването като оптика.Отделно съм се снабдил с монокъл 20-60х60 , който смятам, че ще помага в доста ситуации, и съм с намерението да си закупя 3D камуфлажно пончо, както и някаква подходяща малка камуфлажна палатка, за дебнене на гуме...
                              Това е...
                              Поздрави!
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар


                              • От: На "лов" за птици

                                Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                                Хаха...снощи нямах възможност да влезна и тук се заформила дискусийка...
                                На този етап аз правя нещастни опити с Никор 70-300vr, но определено за досег с диви птици/животни не става.Виж в градска среда е перфектен, но там е друго...просто пернатите не ги е страх толкова и можеш да ги приближиш по-безпрепятствено.
                                Моята цел е Тамрон 150-600...Мисля, че за парите си е оптимален вариант, защото от достата интервюта и сравнителни кадри май излиза, че дава по-добра картинка на еднакви мм. от примерно Никор 300 f4 + телеконверктор...
                                Отделно от това принципно макар и с известен компромис в качеството/то всеки дълъг зуум му пада реално качеството в дългия край/дава възможности и за повече приближение от гореспоменатата алтернатива.
                                Отделно определено е по-добър май от Никор 80-400, а за светлите Никори/като споменатия примерно от Димо и други/, ценово дори и не смея да си мечтая...
                                Най-интересното е, че четяйки различни ревюта дори и хората на запад, които имат доста повече финансови възможности от нас не могат да си позволят въпросните светли дълги зумове за хилядите долари които струват и затова споменават, че именно този обектив на Тамрон дава за бюджетната си цена много добро качество и то сравнено именно с топ обективи на Никон и Канон.Да, те имат превес, но той не е фрапиращ, каквато е огромната разлика в цената им.
                                Така, че...определено това ще е моята цел.Виж...аз мога да мечтая за нещо по-реално, като Сигма 150-600sport, който е сравнително нов обектив, но май ще е по-добър от въпросния Тамрон.за съжаление първо е 1кг. по-тежък от него/гони 3кг. като тегло и не съм съвсем убеден доколко ще е възможно и каква ще е успеваемостта при снимане от ръка/ и второ ценово е х2...4к+... , което за мен е вече в зоната на мечтите...
                                Това е от мен относно оборудването като оптика.Отделно съм се снабдил с монокъл 20-60х60 , който смятам, че ще помага в доста ситуации, и съм с намерението да си закупя 3D камуфлажно пончо, както и някаква подходяща малка камуфлажна палатка, за дебнене на гуме...
                                Това е...
                                Поздрави!
                                Аз използвам това http://www.amazon.com/Woodland-Camo-.../dp/B002DZDX54 ...Имам три вида "шарки" зависи от сезона! Много по компактни са от костюм Побира се и в отделение на фотографската раница!
                                ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X