Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На "лов" за птици

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: На "лов" за птици

    Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
    Това с хранилката на полето на мен не ми се струва много удачно - там храна има в изобилие. Повечето ситни пилета, които в градска среда можеш да примамиш със семки или натрошени бисквити, в полето се хранят с ларви или насекоми, семена от разни храсти и какво ли не друго... Пробвал съм разни "трикове" за примамване на сойки, прочетени из ловджийските форуми - никакъв ефект. За хищните каква хранилка да правиш? Пържоли и живи мишки? . Тука при мен, примерно, врабците и косовете налитат много повече на сухата храна на кучето, отколкото на семената дето им ги слагам на уж безопасно разстояние от него (не че той се е засилил много да ги гони де)
    Та в тоя ред на мисли в полето е по-хитро да им откриеш естествената "хранилка" или местата за гнездене и да се заложиш удобно около нея. Както при мен зелените кълвачи с мравуняка или онова място с дългоопашатите синигери (което е време да навестя пак, само да поизсъхне още малко).
    Днес ходих да измъквам един приятел от една преспа над Вакарел и на връщане, покрай пътя към Нови Хан, беше фраш от всевъзможни пилци, ама след три часа копане и майки просто нямах сили да спирам да снимам.

    Снимката със сокола колко си я рязал от целия кадър?
    Ясно и аз така си помислих...трябва да се търсят естествените хранилки извън населените места, както и гнездата.Това последното обаче трябва да става много внимателно, за да не се подплашват птиците, че много от тях след това никога повече не се завръщат там и яйцата им или дори и малките им са обречени...
    П.П.Снимката със Сокола не помня точно колко съм я кропвал, но е доста...нещо като от 6000 пикс. по дългата страна, кадъра след кропа е 2133пикс. Искаше ми се още малко да е по-голям на кадъра Сокола, но...този кроп е вече на границата да се развали тотално качеството и затова реших да го оставя така.
    Абе иска си още мм. фоусно и това е...
    Поздрави!
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

    Коментар


    • От: На "лов" за птици

      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
      Таралежът, казват, е птица упорита - не го ли литнеш, не излита

      Това по повод упоритостта ти за М режима.

      За исо-то - иди на меню избор на исо и избери ръчно изо вместо да го държиш на AUTO. Апарата завалийката се опитва да компенсира за твоите щуротии, а като го ръгнеш на М режим единствения начин по който може да компенсира е мърдайки исо-то което си оставил на автоматичен режим.

      повечето олимпуси ......
      Поздрав, сложил съм си макс Исо, но по принципа проба-грешка, просто нямам опит все още с това колко "високо" да е.
      Ползвайки авто Исо камерата блъска директно 6400, което изключва варианта за свестни фотоси.
      Олимпуса......ами нали е на трупчета, та се главоблъскам с някакъв комерсиален туч.
      Иначе за момента залагам на Р режим, поне там намирам логика в работата на софтуера и с малко попипване се получават нещата.
      Успешен ден, благодаря.
      Land Rover Discovery I 1996 2,0 MPI - SOLD
      Димитър Димов +ЧЧ7784854894

      Коментар


      • От: На "лов" за птици

        A...забравил съм... Що беше на трупчета ?

        За исо-то аз си имам много проста формулка:

        Взимаш годината на производство на апарата, взимаш исо 3200 като "комфортен максимум" за модел 2015та година, и после делиш исо-то на половина за всеки три години назад. Демек - 3200 за апарат поколение 2015, 1600 - за 2012та, 800 - за 2009та, 400 - за 2006та, 200 за 2003та.

        Това всичкото - за АПС размер матрици на КаНикоСони (включва и Пентакс). Фуджитата бих им гласувал фактор х1.2-1.5 нагоре, 4/3 и м43 до 2012та могат да се вместят в тази норма но не "комфортно" (след това са по-добре).

        Под "комфортно" разбирам да снимаш и да имаш после мегдан за издевателства със снимката без да правиш чудеса. Иначе ако е за "изцеждане" на възможностите без право на грешка умножаваш пак по две (започваш от 6400, не от 3200), че и повече.
        Последно редактирано от Goblin; 17-03-15, 14:38.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • От: На "лов" за птици

          Гоблин, мерси за споделеното!

          [QUOTE=lubashki777;2725073]Ясно и аз така си помислих...трябва да се търсят естествените хранилки извън населените места, както и гнездата.Това последното обаче трябва да става много внимателно, за да не се подплашват птиците, че много от тях след това никога повече не се завръщат там и яйцата им или дори и малките им са обречени...

          Любо, виж как и върху какво ги примамвам, без да им нарушавам нищо...


          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8160035.JPG
Прегледи:2
Размер:415.9 КБ
ID:5648956

          Коментар


          • От: На "лов" за птици

            Сега ако кажеш, че и заради фото-лова го правиш така те признавам...
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • От: На "лов" за птици

              Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
              Сега ако кажеш, че и заради фото-лова го правиш така те признавам...
              Аз залагам, че това със закачалката на гърба ще снесе яйца до три месеца, ако се ползва редовно за "примамка"
              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

              Коментар


              • От: На "лов" за птици

                Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                Аз залагам, че това със закачалката на гърба ще снесе яйца до три месеца, ако се ползва редовно за "примамка"
                ....

                Ето още една снимка на Соколо, на която дЕт се вика се познава какво съм снимал...



                Поздрави!
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • От: На "лов" за птици

                  Хммм... Първият щъркел за тая година се оказа... черен
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_7276.jpg
Прегледи:1
Размер:52.4 КБ
ID:5649849
                  а не си спомням досега да съм виждал въобще такъв у нас, само съм чувал, че трябва да ги има.
                  Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                  Коментар


                  • От: На "лов" за птици

                    Срещат се,ама рядко.
                    0884 987 137
                    В българския език НЯМА дума, която в множествено число да завършва с "Й"

                    Коментар


                    • От: На "лов" за птици

                      Вчера потърсих чаплите, за които ми говориха приятели, но...за съжаление няма ги...
                      След изхода на града в посока Н. Загора, подминах АТЗ-то и минах още поне 10км. и не видях нищо.Обърнах и на връщане внезапно се наложи да набивам спирачката с колкото сила имах.
                      В нивата до пътя видях една единствена...
                      Големи заходи с Тераното покрай нивата бяха, голямо нещо...Тъкмо се приближа на компромисно разстояние и за двете страни ... и тя излети в другия край на нивата.Аз гас...обикалям и така няколко пъти.
                      За пореден път съжалявам, че нямам все още по-дълъг обектив, за да мога да реализирам добри снимки, но ...все пак ето няколко на които се разбира какво съм снимал...














                      Поредния опит да ми избяга...





                      Накрая и една сврака...за десерт така да се каже...





                      Поздрави!
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар


                      • От: На "лов" за птици

                        Красив дзвер
                        Ако намериш гьола, около който живеят, ще им се отснимаш. Нещо плитко трябва да е - блато примерно или покрай дигите на някоя река. Даже и около напоителните канали - там по вашия край още има работещи такива.
                        Иначе надолу към Свиленград има много и такива, и щъркели - мотаят се точно покрай дигите.
                        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                        Коментар


                        • От: На "лов" за птици

                          Хихихихи, сврака за ,,десерт''! Добре си я хванал...






                          Интересно, колко е тясна ивицата на фокусирането...

                          Коментар


                          • От: На "лов" за птици

                            Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение
                            ...Интересно, колко е тясна ивицата на фокусирането...
                            По добре го попитай, колко време е загубил за настройката на фронт и бек фокуса.
                            Няма значение колко бавно се движиш и колко дълго вървиш. Важното е да не спираш. - Конфуций

                            Коментар


                            • От: На "лов" за птици

                              Първоначално публикуван от Пламен Пенов Преглед на мнение
                              По добре го попитай, колко време е загубил за настройката на фронт и бек фокуса.
                              Хихи...Пламене не психирай човека бре...На дългия не съм правил тия манУлации с фронт /бек фокуса...Просто обектива си е доста добър особено за парите които струва и си пасва точно/вижда се на кадрите/
                              П.П.Представям си какво би се получило обаче ако имах в този момент едни налични 600мм....най-малкото нямаше да има такъв огромен кроп водещ със себе си съответно и влошаване на качеството...
                              Поздрави.
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар


                              • От: На "лов" за птици

                                Първоначално публикуван от Пламен Пенов Преглед на мнение
                                По добре го попитай, колко време е загубил за настройката на фронт и бек фокуса.
                                Четох я сагата...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X