Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кадрите на Преслав Пейчев

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Кадрите на Преслав Пейчев

    Да... един приятел ми даде да пробвам последния 50-милетров 1.8 канонски. Приятно съм изненадан и авто фокуса е приличен. Следващите един-два дни ще пробвам и един хелиос руски 58мм f/2.0. Ще кача снимки и от него.
    Ето няколко от този, нямах много време...

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4765.jpg
Прегледи:1
Размер:79.4 КБ
ID:5603101

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4786.jpg
Прегледи:1
Размер:92.3 КБ
ID:5603102

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4787.jpg
Прегледи:1
Размер:85.1 КБ
ID:5603103

    Това съм го снимал в движение и от изправянето се кропна по нежелание
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4816.jpg
Прегледи:1
Размер:135.2 КБ
ID:5603104
    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
    08седем9010З60
    MAKE RALLY NOT WAR
    Confidence in Motion

    Коментар


    • #32
      От: Кадрите на Преслав Пейчев

      Понеже съм го минал това упражнение(руски обектив на ЕОС), ще си позволя да изкажа мнението си. Има смисъл от него само при снимане на статика като пейзажи, макро, натюрморт и евентуално портрет, но с много търпелив и отдаден на позирането и фотографа модел. Главния проблем идва от адаптерите. Имам 4 от различни производители, с различни чипове - програмируеми и непрограмируеми и всеки има собствено мнение за правилно фокусиране. Това, което се твърди из нета и е забелязано и от мен е, че има значение в каква посока се върти ринга за фокусиране - към или от безкрайност. В едната от двете посоки фокуса е по-точен, само трябва да хванеш в коя. Освен това, по мое виждане, нито един от адаптерите не дава идеалната безкрайност. Все не достига по някоя идея. В заключение ще кажа, че трябва да се опита, за да мине тръпката от неизвестното, но аз май вече съм одъртял и мързела ми е в повече, та предпочитам автофокуса да се труди вместо мен. Айде и един пример дето не е много за показване, но е илюстрация на това, на какво можеш евентуално да се надяваш. Снимано с ЕОС 350Д и "Хелиос" 44-2. Впрочем, това е обективът, който лично аз бих си взел, защото блендата му е с пресет и позволява да фокусираш на отворена бленда и след това почти без сътресения да я затвориш до работно положение.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:260800467441.jpg
Прегледи:2
Размер:325.0 КБ
ID:5603257

      П.П. С такъв обектив може да "сканираш" с дигиталката кадри от филмова фотография ако практикуваш такава.
      П.П.2 Пък и бокето му е от по-цивилизованите гайки!!
      Последно редактирано от коко келеша; 01-08-14, 09:16.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #33
        От: Кадрите на Преслав Пейчев

        Преди време , когато ми беше на дневен ред да си купувам обектив и дилемата беше какъв точно за пейзажи основно да е той, в една друга тема се разгоря дискусия относно това...дали да е твърд или да е варио.Аз лично нещо не съм много привърженик на твърдаците, но тогава много ревностно ме убеждаваха, че с твърдия съм щял да имам убийствена разлика в отношение яснота, кристалност, рязкост и т.н.спрямо вариото.
        Аз така или иначе /щото съм дебела глава, както ми го обясняват доста хора около мен от години насам /си взех тогава след доста сравнения ултраширок варио обектив/10-20мм/ и смея да твърдя, че въобще не съжалявам.Дава невероятна рязкост и яснота на кадъра.
        Та на въпроса...защо пиша всичкото това...
        Не знам защо точно е дошъл момента както се изразяваш за твърд обектив, но аз лично като гледам кадрите направени с този 50мм. обектив нещо не съм очарован.Не виждам нито някаква извънземна яснота, нито пък някаква невероятна рязкост.Та...за мен ако все пак много държиш да вземеш твърд обектив, и на този 50 мм. канонския това са му възможностите...ами не се набутвай.На мен лично нещо не ми харесва, да се налага да бягам напред назад вместо моторчето да върти оптиката, за подобно качество!
        П.П. Аз лично така и не разбрах...защо е дошло времето за твърд обектив и какво точно не можеш да снимаш с варио такъв

        П.П.П. Другото което е...всъщност при обективи за ..."максимум 200 лв.", аз не намирам смисъл, защо въобще си правиш труд за дискусия. На твое място вземам набелязаното пробвам и като не ми харесва продавам и така. В подобен ценови клас няма как да вземеш нещо дето да е стойностно. Повечето не става или пък е с доста компромисно качество.Та...качеството на твърдия обектив за тия пари няма да го получиш.
        Та защо ти е точно твърд обектив...???
        Поздрави!
        Последно редактирано от lubashki777; 02-08-14, 07:18.
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • #34
          От: Кадрите на Преслав Пейчев

          Снимките като ги кача тук и на мен не ми харесват, даже понякога съм се чудил как останалите като ги качват, качеството се запазва... дай си пощата на лично да ти ги пусна там.
          За портретни снимки си е друго с твърдия обектив според мен, вариото зор да отсече така кадъра с по-високата бленда.. и рязкост и изобщо.. това е мое мнение от това, с което съм снимал до сега.
          Наумил съм си да си купя твърд обектив и ще си купя, въпросът е какъв. Склонен съм и на нещо втора употреба, ама тия дето са 1.4 вървят по 500лв.
          ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
          08седем9010З60
          MAKE RALLY NOT WAR
          Confidence in Motion

          Коментар


          • #35
            От: Кадрите на Преслав Пейчев

            Преславе, как успяваш да качиш снимка от 100 килобайта и искаш качество от нея? Май трябва да си промениш метода на работа и програмата за намаляване на снимките, та Любо да не се изказва неподготвен за чудесното ни евтино обективче.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #36
              От: Кадрите на Преслав Пейчев

              Коко, прЕдложи нещо за метода на работа. Жуля с Фотошопа, снимките в jpeg са по 9мб и като ги кача тук всичко приключва.
              ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
              08седем9010З60
              MAKE RALLY NOT WAR
              Confidence in Motion

              Коментар


              • #37
                От: Кадрите на Преслав Пейчев

                Първоначално публикуван от Preslav Peychev Преглед на мнение
                Коко, прЕдложи нещо за метода на работа. Жуля с Фотошопа, снимките в jpeg са по 9мб и като ги кача тук всичко приключва.
                А намаляваш ли ги предварително, или ги ..."жулиш" в реалния им размер?
                Защото ако да...то форумния софтуер при намаляването им автоматично до размер 1024 пиксела по дългата страна им разказва играта.Виж има скорошна тема по въпроса в общия раздел!
                Даже там съм описал как точно процедирам аз...

                [FONT=Verdana]
                Първоначално публикуван от коко келеша;256[/FONT
                1676]Преславе, как успяваш да качиш снимка от 100 килобайта и искаш качество от нея? Май трябва да си промениш метода на работа и програмата за намаляване на снимките, та Любо да не се изказва неподготвен за чудесното ни евтино обективче.


                Коко, ами гледам какво е пуснал и реагирам, за да не се набута момчето нещо...

                П.П.За портрети наистина е по-добре да е твърд обектива.Не снимам портрети и не съм се задълбавал толкова в тази насока, но...поне от това което съм чувал пък...май идеалното фокусна за портрети не е 50мм. , а е 80мм.
                Преславе, виж сега, с по-горното не целя да те разкандърдисвам, а да ти помогна да направиш по-добрия избор.
                Фотографията е скъпо хоби, и щом си поел по този път/обикновено това си личи най-много по това, че един снимащ си слага логото на снимките/ и особено ако пък имаш амбицията да правиш все по-добри и по-добри кадри, то не е правилно да затваряш средства в евтини обективи!!!
                Хората са го казали...инвестирай в обективи, защото те правят основно кадъра по-добър.Телата са консуматив и се сменят често, обективите остават!
                Та...моето мнение е, не бързай. Посъбери някой лев и си вземи по-скъп и съответно по-качествен обектив. Колкото и да е "хубав" въпросния 50мм. твърдак на Канон, то е хубав за малкото си пари.Нали се сещаш каква ще е разликата с обектив от 1000+лв. спрямо въпросния. Та...качествени кадри ли искаш да правиш или работата ще е..."мижай да те лажем" ?
                Поздрави.
                Последно редактирано от lubashki777; 03-08-14, 07:44.
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • #38
                  От: Кадрите на Преслав Пейчев

                  Между другото чувам само хубави отзиви от тази 50-ка,евтина е и нищо не пречи да я има всеки в чантата си.Аз имам ръчна на 1,4 и там е много тегава работата,става само за неподвижни обекти както е казал Коко.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Кадрите на Преслав Пейчев

                    Е-е де, Любо, нали затова съм сложил накрая "намигалката". И все пак продължавам да смятам, че ако улучиш точната бройка, обективчето ще дава поне 70% добри кадри от техническа гледна точка. И ако някой си мисли, че 50/1.4 е 4 пъти по-добър, колкото е разликата в цената - бърка.
                    Последно редактирано от коко келеша; 03-08-14, 13:36.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • #40
                      От: Кадрите на Преслав Пейчев

                      Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                      Нали се сещаш каква ще е разликата с обектив от 1000+лв. спрямо въпросния. Та...качествени кадри ли искаш да правиш или работата ще е..."мижай да те лажем" ?
                      Знам, че разликата е голяма с този от 1000лв., ама пък нали знаеш как стои въпроса с бедния ученическо-студентски живот
                      На въпроса за качествените кадри: всеки иска да прави такива
                      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                      08седем9010З60
                      MAKE RALLY NOT WAR
                      Confidence in Motion

                      Коментар


                      • #41
                        От: Кадрите на Преслав Пейчев

                        Аз ползвах Canon EF 50mm F/1.8 около година и бях много доволен - смея да твърдя че е идеален за цената си.

                        Този обектив цената му няма как да падне много повече отколкото ще го купиш, така че ако ако бях на твое място и нямах финансова възможност за нещо хубаво бих го взел този.

                        Отделно на кроп фактор, той ще е 80мм, което го прави и много добър портретен обектив.
                        .

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X