Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От щракането до...фотографията!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: От щракането до...фотографията!

    Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение
    Айде, айде, недей да скромничиш! Яко си се изкефил и фотото е на ниво, ама Фъргай поглед и на другите теми, че ми липсват твоите коментари, а и адаша се покри някъде...
    Ники насъбраха ми се много мероприятия и огромен брой кадри за обработка.След снимки от еспедицията ще ви постна и кадри от Верея Трофи.
    Та не съм влизал по форумите и по темите почти никак от отпуската насам...Мисля, че отсега нататък вече ще съм на линия..колкото мога де...
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

    Коментар


    • От: От щракането до...фотографията!

      И така...продължавам нататък.
      Следват кадри от най-красивата пещера в БГ...Венец!
      Имам малко кадри, защото сглопих и снимах на исо 100 от статив.За съжаление експозициите ставаха все по 25-30 сек. и нямаше как да направя много снимки предвид времето.Трябваше да вдигна исото поне на 400, което нямаше да вкара някакъв шум в кадрите, но щеше да съкрати времето на експозицията...така, щях да имам повече брой кадри на повече красоти.Все пак става ясно за какво иде реч, а и най-добре е да се види на живо...





      Опит за панорамка...малко не се получи незнайно защо, но както и да е...слагам я и нея тук...







      Следващия кадър много ми харесва как се получи...Трябва ясно да виждате главата на птицата...



      Следва и...молещата се Богородица...На живо е нещо уникално...









      Толкова...Има и още, но вече се разбира за какво става въпрос и няма смисъл от повече кадри!

      Следва пътуване до Враца и...ето първия досег с Врачанския Балкан.



      А след това и по-близък досег с красивата планина...





      За сега толкова...
      Поздрави на всички!
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • От: От щракането до...фотографията!

        Малко кадри от Верея Трофи, само че...лирическите отклонения.
        После ще пускам и същинските кадри от самото състезание.



        Не са снимани с макро...ама като за набързо докато чакаме следващия състезател бива...



        Залеза през втория ден от състезанието беше страхотен...





        Дори имам една съвсем резонна, с единия от участниците...







        За сега толкова...
        Поздрави!
        Последно редактирано от lubashki777; 23-08-15, 19:55.
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • От: От щракането до...фотографията!

          Изтрепа рибата със това запалено небе... Браво.

          Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение

          Няма значение колко бавно се движиш и колко дълго вървиш. Важното е да не спираш. - Конфуций

          Коментар


          • От: От щракането до...фотографията!

            Всъщност...ето още малко, които пропуснах, а ми се иска да си ги имам тук...





            И накрая нещо като..."довиждане приятели и до нови срещи"...
            Аз и моя син Борката...селфирани...



            Поздрави!
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • От: От щракането до...фотографията!

              Първоначално публикуван от Пламен Пенов Преглед на мнение
              Изтрепа рибата със това запалено небе... Браво.
              Пламене, вярвай ми на живо беше уникално.Тъкмо бях седнал вече под шатрата на масата и вдигахме първата наздравица, когато...съзрях залеза в далечината.Спомням си, че пред опулените погледи на някои хора на масата, се изстрелях да вземам фотото, филтри и на бегом се изнесох на позиция.Толкова съм се забавил..., че моя синковец по едно време ми звъни да ме търси и дойде при мен детето...
              Радвам се, че ти харесва...
              Поздрави!
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • От: От щракането до...фотографията!

                Малко кадри от същината на Верея Трофи...



































                Следващата особено ми хареса как се получи...просто си личи динамиката и напрежението от надпреварата и борбата с екстрема...



                Това са някои кадри от втория ден/първи за съжаление бях на работа/.
                Следват кадри от третия ден...
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • От: От щракането до...фотографията!

                  Ето кадри и от третия финален за състезанието ден.





                  Тук се заиграх малко при обработката.Мислех да правя нещо друго, но в един момент оставих нещата до едно място.Някак ми изглеждаше интересно...сякаш джипа се опитва да изкочи от черно-белия свят драскайки нагоре...
                  Както и да е...може и да не ви хареса това решение, ама въпреки това го поствам тук...





                  Следва кадър на екипа от телевизията.Колежката беше препасала микрофона на интересно място...Ако го беше разположила обаче малко по надясно и сигурно...никой нямаше да снима джиповете...



                  Приятели...долу в дерето...
                  Марин дебне други гледни точки с новата си фишка на Токина...





                  Отново е видима динамикита в този спорт.
                  Дерето е стръмно/почти отвесно/, но за сметка на това...кално.Как се драпа, че и време се гони...









                  След като минаха през този екстрем, се преместихме на финалната права.То тя наистина беше права...ама право през блатото.Получиха се интересни положения...



                  Тук за момент си помислих, че навигатора ще се удави...



                  ...няма такова нещо обаче.Човека спокойно си дръпна 1-2 пъти от цигарата, за да не става зян и след това се заизмъква от лепкавите прегръдки на тинята.
                  Малко по-късно джипа им се изниза за секунди от екстрема.



                  Последва състезание при дърпане с лебедки от следващите участници...



                  Червения взе превес...





                  ...а зеления прегря и остана там.В последствие организаторите го издърпаха с помощта на два джипа.
                  Имаше и други интересни преминавания...



                  На следващия кадър пилота сякаш предупреждаваше навигатора да внимава, за да не се изцапа...
                  Той внимаваше, ама...после всичко приключи бързо...





                  Важното е, че накрая джипа е закачен и се издърпа на брега!



                  Толкова от мен.Кадри има още, но поради лошите светлинни условия/първо в гората където не е плътна сянка, а слънцето се блещи през клоните в обектива, а после на открито, където пък прежуряше на умирачка/се налага повечко внимание да се отдели на пост-обработката, а мен не ми се занимава повече.
                  Така, че...толкоз.
                  Поздрави приятели!
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • От: От щракането до...фотографията!

                    Браво, много яка страничка. Много цветни и приятни снимки. Широкия ти обектив ми харесва как криви. Пусни някой цветен пейзаж суров и обработен, ако ти се занимава някой път. Ще е интересно, поне за мен.

                    Поздрави

                    Коментар


                    • От: От щракането до...фотографията!

                      Първоначално публикуван от iassen Преглед на мнение
                      Браво, много яка страничка. Много цветни и приятни снимки. Широкия ти обектив ми харесва как криви. Пусни някой цветен пейзаж суров и обработен, ако ти се занимава някой път. Ще е интересно, поне за мен.

                      Поздрави
                      Благодаря и се радвам, че са ти харесали снимките.
                      За сравнението сурова и обработена...ще пусна.Лошото, че снимам само в RAW формат и т.нар. "сурова" ще е наистина много сурова, а конвертирането и в Jpg според мен ще и доразвали още повече суровия вид.
                      Въпреки това обаче...ще разровя за нещо подходящо и ще пусна тия дни...
                      Поздрави!
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар


                      • От: От щракането до...фотографията!

                        Специално за Ясен пускам не един, а два кадъра в суров вид и съответно обработени.
                        Държа да отбележа, че суровите кадри са в Raw формат, и настройките на фотоапарата за цвят, контраст, рязкост и т.н. не влияят на изображението
                        Суровия...



                        Обработения...



                        И втория кадър в суров вид...



                        А ето го и в обработен вид...



                        Поздрави!
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • От: От щракането до...фотографията!

                          Браво, Любо!!! Аз малко се позатрих и явно доста съм изтървал... Време е да се наваксва! Мойта техника ръждяса веке... Още веднъж - браво!
                          По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

                          Коментар


                          • От: От щракането до...фотографията!

                            Първоначално публикуван от a100 Преглед на мнение
                            Браво, Любо!!! Аз малко се позатрих и явно доста съм изтървал... Време е да се наваксва! Мойта техника ръждяса веке... Още веднъж - браво!
                            Благодаря, то и аз така със затриването...Абе отпуски, почивки , пътувания...сезона е такъв!
                            И да не е ...празДно както казва Никито...
                            Две снимки на станало ми вече много любимо животинче.



                            NISSAN FOREVER
                            -----------------------------------------------------------------------------
                            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                            Коментар


                            • От: От щракането до...фотографията!

                              На втората не си ли се престарал малко с изострянето?
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • От: От щракането до...фотографията!

                                Ами то тя втората и просто кроп на първата...Явно обаче при разпъването се изостря и трябва малко да се позамаже...
                                На мен не ми изглеждаше дразнещо и затова и не съм я пипал...ама мога да я коригирам малко, що пък не...
                                Поздрави!
                                NISSAN FOREVER
                                -----------------------------------------------------------------------------
                                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X