Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От щракането до...фотографията!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: От щракането до...фотографията!

    Благодаря Павка!
    За съжаление напоследък нямам никакво време за снимане...
    Все пак идват летните отпуски и се надявам това да се промени...
    Поздрави!
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

    Коментар


    • От: От щракането до...фотографията!

      Малко кадри от едно много бързо посещение в Бургас.Времето не беше съвсем подходящо за снимки, ама нали сме там...Та ето няколко...





      Следващата ми хареса как се получи...



      Тази също е от там и макар да я постнах вече в друга тема, иска ми се да си я имам и тук...





      Следващия кадър все още не мога да реша как да го оставя.Предлагам ви два варианта, за да си кажете и мнението.
      Вариант 1:



      Вариант 2:



      От една страна във вариант 1 ми харесва повече това, че акцента пада върху моста и той някак изглежда в дъното си направо безкраен, но пък така отрязан кадъра ми стои малко прихлупен.
      От друга страна вариант 2 пък не ми е прихлупен и небето е доста красиво, но...губи ми се акцента на моста долу.Вариант 3 със еднакви половинки отпада тотално, защото въобще не стои добре/да не говорим, че ще е извън всякакви правила, което за мен дори е на второ място след личната ми преценка на визията на един кадър!/
      Та ще се радвам да чуя мнения и предложения приятели!
      Така...да продължа нататък...





      На връщане от Бургас карахме към...дъжд от слънчеви лъчи и...



      ...един страхотен залез.



      Беше страхотно...просторно и красиво...
      Накрая и една панорамка.Снимана е срещу слънцето и не е върха на сладоледа, но пък илюстрира мястото ...



      Поздрави на всички!
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • От: От щракането до...фотографията!

        oтново! А сега кажи със Сигмата ли е снимано това или с 17-55, или и с двете?
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • От: От щракането до...фотографията!

          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
          oтново! А сега кажи със Сигмата ли е снимано това или с 17-55, или и с двете?
          Благодаря ...
          П.П.Казвам веднага...снимано е повечето с 17-55, като мисля, че кадъра с чайката е с 70-300.Сигмата не съм я ползвал...
          Като цяло се оказа, че 17-55 ми се явява най-универсалния обектив и го използвам почти през 70% от времето.
          П.П.П.Някакво виждане по казуса с по-горния кадър...как ти се струва по-добре, вариант 1 или 2...
          Поздрави!
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • От: От щракането до...фотографията!

            И аз казвам - МЛМ естествено, но ако и в първия вариант имаше парченца синьо небе, поне за мен и двата варианта щяха да са еднакво вървежни. В случая давам моята точка за вариант 2 с повечето "шарено небе"!
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • От: От щракането до...фотографията!

              Благодаря
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • От: От щракането до...фотографията!

                Случайно да си щракнал вариант 1, но с една крачка в ляво? За мен това щеше да е перфектния ъгъл.
                То и крачка вдясно би било интересен кадър, ама друг да снима.
                Харесвам хората с претенции. В повечето случаи са ужасно забавни.

                www.facebook.com/BgOffroadPhotographer

                Коментар


                • От: От щракането до...фотографията!

                  Първоначално публикуван от Веселин Русев - Vesur Преглед на мнение
                  Случайно да си щракнал вариант 1, но с една крачка в ляво? За мен това щеше да е перфектния ъгъл.
                  То и крачка вдясно би било интересен кадър, ама друг да снима.
                  За съжаление нямам...
                  Имах идея да направя и подобен кадър освен малко в ляво и малко от по-ниска гледна точка, но...постоянно имаше поток от хора и кадъра просто е секундно издебване ...
                  Всъщност кадъра е поорязан и оригинала е това/просто човека в ляво е отрязан , но в бързината нямаше време за повторно кадриране и за това в последствие го изрязах/.Може би...просто кадъра трябва да си е както оригинала...



                  ...ама трябва да си поиграя да премахна човека в ляво, без да режа кадъра...Може би само леко да резна отгоре...
                  Те такова чудо как точно да финализирам кадър скоро не ми се беше случвало...
                  Поздрави!
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • От: От щракането до...фотографията!

                    A помниш ли като говорехме за градовете-призраци? Един дебел неутрален филтър и щеше да има само мост ама и всичко около него щеше да е вълнено-памучно.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • От: От щракането до...фотографията!

                      Докато се чудя за по-горния кадър, да постна малко кадри и от една невероятна еднодневна разходка, която си спретнахме с жената по случай ...Априлското възстание.
                      Мислех да пиша тема и да я постна дори точно на датата на избухването на въстанието, но...не остана време...
                      Може би в идните месеци и това ще се случи...а в най-лошия случай за следващата година... ...ще видим.Все пак малко снимки от пътуването!
                      Маршрута беше ...Калофер- Карлово- Сопот- Клисура- Копривщица- Старосел...
                      Откривам със снимка на моя милост, с любезната помощ на жена ми...











                      Следва къщата-музей на Васил Левски...





                      Скривалището...





                      Следва Сопот и къщата на Ив. Вазов...



                      Восъчните фигури в импровизираното кафене отпреди 150години...





                      Църквата.../извинявам се за недотам доброто качество, ама от ръка толкова...



                      На път за Клисура...



                      А ето я и нея...самата Клисура...



                      Паметника на...Иван Боримечката...



                      Музея в Клисура...



                      ...в който видяхме и камбаната с която е обявено Априлското въстание в Клисура...



                      Последва Копривщица...



                      В този град изобилства от синьо боядисани сгради..., че и църквата дори е синя...









                      Една малко по-различна визия.../честно казано опитвах се някак да премахна един холо-дефект и пробвайки различни неща се получи този вариант.Дефекта си остана...ама запазих и този вариант, защото ми хареса...някак стои по-различно.../





                      Последва сиШката гас към Старосел, ама...като стигнахме, беше затворено.Били сме там и преди, но ни беше на пътя и ми се искаше да видя, дали има развитие проекта.в крайна сметка не видяхме нищо, но ето залеза и гробницата в страни от централния комплекс...



                      Полека, полека взе да се смрачава и ние потеглихме вече към дома...



                      Вече почти по тъмно, се наложи рязко да забия спирачки в едно село по пътя ни и да се насладим и на залеза и на ...това...



                      Красота и ...може би доза мистика...



                      Този ден бяхме в един друг свят.Върнахме се доста години назад, а финала беше пък направо невероятен.Радвам се, че имах възможност да избягаме макар и за един ден от натовареното и напрегнато ежедневие и да се пренесем в един друг свят!
                      Дано да ви хареса!
                      Поздрави приятели и наистина трябва да седна и да напиша един разказ, защото имахме доста перипетии по време на пътуването, а и преживяното си заслужава да бъде споделено!
                      Надявам се да намеря време за това...
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар


                      • От: От щракането до...фотографията!

                        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                        A помниш ли като говорехме за градовете-призраци? Един дебел неутрален филтър и щеше да има само мост ама и всичко около него щеше да е вълнено-памучно.
                        Да...този вариант е известен, само дето нямам такъв "дебел" неутрален филтър.Категорично с наличния ND8 нямаше да се получи такъв ефект...
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • От: От щракането до...фотографията!

                          Излишно си увеличил контраста.Стоят неестествени.

                          Коментар


                          • От: От щракането до...фотографията!

                            Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
                            Излишно си увеличил контраста.Стоят неестествени.
                            Това кои...
                            NISSAN FOREVER
                            -----------------------------------------------------------------------------
                            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                            Коментар


                            • От: От щракането до...фотографията!

                              В музея в Сопот,но на тебе ако си ти харесват си ги остави.
                              Аз имам по различен поглед ,гледам снимката да е максимално естествена с колкото се може по малко обработки.

                              Коментар


                              • От: От щракането до...фотографията!

                                Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
                                В музея в Сопот,но на тебе ако си ти харесват си ги остави.
                                Аз имам по различен поглед ,гледам снимката да е максимално естествена с колкото се може по малко обработки.
                                Принципно може би както казваш е въпрос на вкус.Аз специално не намирам нещо фрапиращо и няма да пипам нищо.
                                П.П.Между другото...момента с обработките е доста спорен, защото де факто целия процес докато снимката се появи на мониторите ни в готов вид си е...обработка.Самото обработване на Raw файла си е почти еднозначно с едновремешното проявяване в тъмната стаичка, а това до колко визията се приближава до реалната...според мен никой не може да каже с 100% точност, защото най-малкото окото на всеки застанал на същото място възприема видяното по-различен начин.Наистина в процеса на дооправяне на даден кадър има и залитания и трябва да се внимава, но...ако пък на обработващия му харесва какво пък...Нали най-важното е на първо място да си доставяме ние самите удоволствие от това което правим/не говорим за тотални изцепки все пак де, а за тънкия момент при който на някой нещо в даден кадър му идва малко в повече или пък не му достига/
                                Да не говорим пък как се заблуждават сензорите на фотоапарата.Няма фотоапарат измислен досега, който за един кадър да ти изкара и тъмните и светлите участъци както трябва и идеални.винаги едното ще е с предимство и след това...щеш не щеш ще обработваш...просто няма как...
                                Поздрави!
                                NISSAN FOREVER
                                -----------------------------------------------------------------------------
                                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X