Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв фото принтер ? :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • I.Stoyanov
    отговори
    От: Какъв фото принтер ?

    Ей момчета златни сте. Нещо от този род ще си търся - термосублимационен. Консумативите са на г/д прилична цена, щом и хартията влиза в цената.
    А как стоят нещата с консумативите в и-бей?

    Остави коментар:


  • sparkybg
    отговори
    От: Какъв фото принтер ?

    Техномаркета не е най-евтиното място за това. Едно търсене в мрежата веднага изкарва цени с 11лв надолу.

    Остави коментар:


  • Tihomir(imageo)
    отговори
    От: Какъв фото принтер ?

    http://technomarket.bg/products/09042207/canon-kp-108in

    Нещо консуматива излиза скъпичък на Canon(77/108=71 ст/снимка) , иначе е добър модел.

    Остави коментар:


  • Rosen-shumen
    отговори
    От: Какъв фото принтер ?

    Ето това е твоята оферта;
    http://www.technomarket.bg/products/...ilver-cp-800bk
    Подаряваш сапунерката на някой и ти остава принтера.Тук в Шумен тези принтерчета/може и по-хубави да са на същия принцип/ ги ползват в Фотостудиата за моментално вадене на снимки.

    Остави коментар:


  • Tihomir(imageo)
    отговори
    От: Какъв фото принтер ?

    +1 за термосублимационните. Имам Samsung SPP-2020, върши идеална работа. По-новия модел е SPP 2040. Това му е консуматива:
    http://www.technomarket.bg/products/...ung-ipp-46120g

    60 лв за 120 снимки, предполагам може да се намери и на по-добра цена някъде. Голямото предимство е, че няма мастило или тонер, съответно няма какво да изсъхне. Аз лично печатам веднъж на 5-6 месеца по 100-ина снимки, и не се занимавам с тонер и мастила. Освен това, начина на печат е с 4 слоя - първите 3 за CMY, а най-горния е защитен, с някакво покритие, което прави снимката glossy, и я защитава от UV лъчи, поне така беше обяснено преди като се интересувах. Имам снимка, която си седи на дневна светлина вече няколко години, не е мръднала като цветове. Мисля, че с мастилата и тонерите е трудно да се постигне този ефект, дори и с качествена хартия.
    Като недостатък - може да печата само 10х15. Но на мен лично това ме устройва идеално, затова го препоръчвам като цяло, ако отговаря на изискванията Ви.
    Консуматива идва като готови нарязани листа 10х15, след печат само се къса по перфорирания ръб, в един комплект са точно 120 листа, плюс 3 cartridge-а. Всеки cartridge има в себе си точно 40*4 пласта за 40 снимки. Не остава, и не свършва преждевременно консуматива. Всичко е точна бройка.

    П.С. Canon Selphy от линка на sparky е другия вариант, но навремето консуматива излизаше малко по-скъп от този на Самсунг, нещо от сорта на 60 лв за 104 снимки.
    Последно редактирано от Tihomir(imageo); 10-06-13, 13:47.

    Остави коментар:


  • sparkybg
    отговори
    От: Какъв фото принтер ?

    Сублимационен принтер търси.

    Такъв например:
    http://www.usa.canon.com/cusa/consum...Specifications

    Бавен е, но си е правен за снимки. И не е струен.

    ПП: За фотохартията - има си такава и за лазерен. То е просто картон с нужната дебелина, гладкост и белота така, щото да извади максимума като качество на печат. Разликата спрямо обикновена хартия не е потресающа, но си е съвсем реална в полза на фотохартията.
    Последно редактирано от sparkybg; 10-06-13, 13:48.

    Остави коментар:


  • I.Stoyanov
    отговори
    От: Какъв фото принтер ?

    Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
    Не съм видял още някои да пусне фотохартия на лазарен. Ама си мисля, че ако някои го направи, после със сигурност принтера ще ходи на ремонт
    Относно мастиленоструйния иска си поддръжка. Която се изразява в това да пускаш по някои лист поне веднъж седмично...
    I.Stoyanov не се плаши толкова от мастилените принтери. Карал съм години и още имам няколко които ползвам. Не са толкова страшни. Е вярно може веднъж в годината да купиш една глава за 30 лв, ама... Колко струва тонер касетата на лазерния?, а цветната? а качеството (за снимки говоря)?
    Мастилоструйно подобие на принтер не ща да вида. И аз като Спарки смених 3-4 докато открия лазерния. Последния който го отнесе един колега от форума беше Канон Pixma MP250, на фотохартия вадеше убийствени снимки, НО максимум 50 снимки А4 и главата заминаваше, а цената - 45лв. Не могат да се пълнят, щото има чип в самите глави и след определен брой копия принтера не приема главата било то пълна или празна. Сега с лазерния съм пей сърце. Изкарва по 1500 копия без да го зареждам. Зареждането е 30лв. при това ако го заведа на човек да го напълни. А ако ме обхване музата и реша да си го пълня цената пада почти на половина. Така че... НЕ мерси.
    - изобщо не се бях замислил, че на лазерен не може да се използва фотохартия, даже щеше да пробвам чернобели снимки на моя лазерен .
    Е айде де.. не може да няма измислено някакво устройство. Пъроначалната цена не ме безпокои толкова, колкото по нататъшното обслужване. Изобщо не искам да се замислям пак за отпушване на спекли глави, пълнене с "оригинални" мастила и тем подобни.
    * Към колегата Glow - подобна машинка имаеш у мойто приятелче дето си принтеше снимки. На какав принцип са ?
    - в крайна сметка може и да се навия на някой цвете мастилоструен, ама с уговорката:

    - да няма никакви чипове и разни други дивотии дето ми забраняват да ползвам 1 глава 1000 пъти ;
    - да се пълни с мастило дето не е от Марс. Преди имах един Канон (чернобял) с 1л. мастило(20лв) го строших от печатане и никога не е имало проблеми, ама това беше още в аналоговата ера
    - цената на снимките (без хартия) да е пренебрежително малка, че да се навия ;

    Поздрави !

    Остави коментар:


  • Glow
    отговори
    От: Какъв фото принтер ?

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Струен бива, ако печатиш всеки ден. После като започне да се задръства отива повече мастило да го отпушиш, отколкото за снимките. И това ако въобще успееш да го отпушиш качествено. Тъпо и упорито смених 3 броя преди да си купя лазерния. Това според мен за домашно ползване 2 пъти в месеца категорично не става.

    Иначе ако те задоволява качество като от по-лъскав вестник - лазерен го докарва. Но според мен е по-подходяш за голям формат снимки, дето ще се гледат отдалече. На цена ще го докара под 50 стотинки, без да смятаме хартията, но пък и няма нужда от кой-знае каква. Във всеки случай не изисква скъпи хартии като струйните.

    Не съм видял още някои да пусне фотохартия на лазарен. Ама си мисля, че ако някои го направи, после със сигурност принтера ще ходи на ремонт
    Относно мастиленоструйния иска си поддръжка. Която се изразява в това да пускаш по някои лист поне веднъж седмично...
    I.Stoyanov не се плаши толкова от мастилените принтери. Карал съм години и още имам няколко които ползвам. Не са толкова страшни. Е вярно може веднъж в годината да купиш една глава за 30 лв, ама... Колко струва тонер касетата на лазерния?, а цветната? а качеството (за снимки говоря)?

    Остави коментар:


  • sparkybg
    отговори
    От: Какъв фото принтер ?

    Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
    Sperky ме е изпреварил... И аз щях да започна с цената. При нас ги печатат за 0.50 ст. и пак ми се струва далаверка Като се има в предвид колко ще струва да си купиш принтер, хартия(хубава) и после да го зареждаш с мастило.... Отделно предполагам, че ако печатал по голямо количество ще ти направят и отстъпка.
    Не вярвам и всичко дето го щракаш, да смяташ да го вадих на хартия....
    Ако все пак държиш на принтера. Малко по-евтиния вариант един мастилно-струен Canon, колкото по скъп толкова по добре, а ако искаш и добро качество най-добре от тези с 4-6 глави... Предимството му е, по-евтин, разпространен и лесен за обслужване(консумативи се намират навсякъде). Освен това, ако решиш утре да печаташ снимка не 10х15 а примерно A4 няма да има проблем
    Другия вариант Фотопринтерите, принципно няма кои знае какъв избор в БГ така, че взимаш каквото намериш. По добре обаче да е по голям за да печата поне в 2-та формата. За такъв може да обиколиш фотата около теб и да видиш кои какво ползва. Още повече че ще можеш да видиш и демо, ако дадеш да ти пуснат една снимка...
    Струен бива, ако печатиш всеки ден. После като започне да се задръства отива повече мастило да го отпушиш, отколкото за снимките. И това ако въобще успееш да го отпушиш качествено. Тъпо и упорито смених 3 броя преди да си купя лазерния. Това според мен за домашно ползване 2 пъти в месеца категорично не става.

    Иначе ако те задоволява качество като от по-лъскав вестник - лазерен го докарва. Но според мен е по-подходяш за голям формат снимки, дето ще се гледат отдалече. На цена ще го докара под 50 стотинки, без да смятаме хартията, но пък и няма нужда от кой-знае каква. Във всеки случай не изисква скъпи хартии като струйните.

    Остави коментар:


  • Glow
    отговори
    От: Какъв фото принтер ?

    Sperky ме е изпреварил... И аз щях да започна с цената. При нас ги печатат за 0.50 ст. и пак ми се струва далаверка Като се има в предвид колко ще струва да си купиш принтер, хартия(хубава) и после да го зареждаш с мастило.... Отделно предполагам, че ако печатал по голямо количество ще ти направят и отстъпка.
    Не вярвам и всичко дето го щракаш, да смяташ да го вадих на хартия....
    Ако все пак държиш на принтера. Малко по-евтиния вариант един мастилно-струен Canon, колкото по скъп толкова по добре, а ако искаш и добро качество най-добре от тези с 4-6 глави... Предимството му е, по-евтин, разпространен и лесен за обслужване(консумативи се намират навсякъде). Освен това, ако решиш утре да печаташ снимка не 10х15 а примерно A4 няма да има проблем
    Другия вариант Фотопринтерите, принципно няма кои знае какъв избор в БГ така, че взимаш каквото намериш. По добре обаче да е по голям за да печата поне в 2-та формата. За такъв може да обиколиш фотата около теб и да видиш кои какво ползва. Още повече че ще можеш да видиш и демо, ако дадеш да ти пуснат една снимка...

    P.S. По мой наблюедние масово се ползват такива - http://www.hiti.com/english/products...0_Overview.asp
    марката е HITI
    Последно редактирано от Glow; 10-06-13, 11:27.

    Остави коментар:


  • persuader
    отговори
    От: Какъв фото принтер ?

    Имам канон pixma 4000 мисля че преди да му засъхнат мастилата вадеше доста прилични снимки на мене не ми хареса че мастилото не е водоустойчиво една капка да капне отгоре и снимката заминава.

    Остави коментар:


  • I.Stoyanov
    отговори
    От: Какъв фото принтер ?

    Добре де, преди години у един приятел видях устройство колямо колкото wi-fi рутер. Той ми обясни,че било машина за печат на снимки. Показа ми копия с доста задоволително качетсво. Попитах го как се зарежда - каза че още не го е зареждал, ама към 200-250 снимки изкарал до тук.
    От тогава не съм се интересувал, че във фотото беше качествено и ефтино, а и познат работеше там и ми даваше да си настройвам машината както на мен ми харесва, ама таман си взех апарат и той взе че напусна

    Поздрави !

    Остави коментар:


  • sparkybg
    отговори
    От: Какъв фото принтер ?

    До сега не съм видял лазерен, дето да печати с качество съизмеримо с това на фотографска машина. Струйните като са новички от магазина са прилични, ама месец след това - леле майко.

    Търси сублимационен. Но пак - снимка 10x15 трудно ще докаташ под 50 стотинки, а даже и 60 са супер оптимистична прогноза.

    Остави коментар:


  • I.Stoyanov
    започна тема Какъв фото принтер ? :)

    Какъв фото принтер ? :)

    Здравейте, тъй като наскоро си взех DSL-R сега се налага да си взема и принтер . И най-вече заради местното фото-студио в което правят снимките как им дойде угодно, ползват най-ниският клас хартия и взимат по 35ст. на копие 10X15
    Ще започна с това, че съм "oldschool" школа и държа най-вече на снимки на хартиен носител. За мен това е единственият начин човек да се докосне до това което се случва в самата снимка без посредник - телевизор, монитор, таблет, смартфон или каквато и да била друга дигитална щуротия. Искам когато ми стане мъчно за човек който вече го няма да се заседя до камината и да прегледам албума със снимките. Да си спомня за него. Когато ми е тъпо и отегчено да разгледам снимките от преходи, разходки и празници и да ми стане весело. Ама се отплеснах. Главното е, че ми трябва фотопринтер за печат на снимки от фотоапарата.
    Това което трябва да покрива като изисквания е :
    - добро качество на печат ;
    - консумативи на поносими цени ;
    - ще се ползва за снимки с размер 10X15, ако може да прави по-големи е плюс, но не е задължително !
    - не е съвсем определящо, но все пак е добре цената на една такава снимка от споменатият по-горе размер да не надвишава 50ст.
    - възможността да принтира директно от фотоапарата не ми е нужна

    Изобщо не съм се интересувал за този вид техника, но от опит с обикновените принтери научих, че най-доброто е лазерното. Зареждаш и после само принтиш, без да се косиш дали няма да е изсъхнало мастилото ако не си печатал 2-3 месеца, без да даваш по 40-50лв за глави, които ако изкарат 250-300 копия е супер.
    Тук предполагам е същото, та в този ред на мисли към горните изисквания добавям и
    - възможно най-малко поддръжка и ангажимент, нещо от сорта на "plug and play" или ръгаш и действаш

    Как стоят нещата с фотохартията. Преди време съм купувал, но беше размер А4, има ли готови на размер примерно 9X13, 10X15 и тнт ?

    Ами засга е това. Помагайте

    Ами засега това са основните въпроси по които разсъждавам. Най-добре ще е да ме насочите към конкретен модел с някаква правдоподобна обосновка . Навит съм и на нещо професионално втора ръка, стига да е добро и да върши работа.
    Най-същественото е че не ми се занимава да се мажа с мастила през седмица, да пълня глави и разни такива щуротии. ЗНАМ, че критериите са "малко" като джип за 3000лв, на 5 години, на 20к. километра при това ЖЪЛТ , ама ми писна да се занимавам с тукашните джамбази


    Поздрави !

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X