Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв фото принтер ? :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Насов
    отговори
    От: Какъв фото принтер ?

    Да, това е факт, грешката е моя

    Остави коментар:


  • коко келеша
    отговори
    От: Какъв фото принтер ?

    Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
    Аз съм виждал прилично извадени снимки от обикновен мастилоструен на фото хартия, а с цветен лазарен съм виждал даже доста добри резултати... Що трябва да е задължително, фото принтер? Пък и ти съвсем не държиш на огромни размери за отпечатване, праскаш на фото хартия А4 и после с макетното ножче махаш останалото бяло.
    Е, те принтерите поемат и 10Х15, защо да купува скъпа хартия и да хвърля 2/3 от нея.

    Остави коментар:


  • Насов
    отговори
    От: Какъв фото принтер ?

    Аз съм виждал прилично извадени снимки от обикновен мастилоструен на фото хартия, а с цветен лазарен съм виждал даже доста добри резултати... Що трябва да е задължително, фото принтер? Пък и ти съвсем не държиш на огромни размери за отпечатване, праскаш на фото хартия А4 и после с макетното ножче махаш останалото бяло.

    Остави коментар:


  • drukman
    отговори
    От: Какъв фото принтер ?

    Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
    Ще го ползвам за принтиране на снимки, на собствените ми снимки. Нищо професионално, НО явно няма да намеря нищо което да ме удоволетворява. ЗНАМ няма пълно щастие, ще се огледам за нещо от рода на сублимационните машини, пък да видим.

    Поздрави !
    п.п. Вальо, за каква машина говориш ? Място имам БОЛ !
    Само за семейни снимки е безсмислено. Заеме много място и дори 2ра употреба е скъп.

    Остави коментар:


  • I.Stoyanov
    отговори
    От: Какъв фото принтер ?

    Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
    Не разбрах какво точно мислиш да правиш с подобен принтер, но ако имаш повечко място те съветвам да търсиш някой стар принтер за пробни отпечатъци. Като излее нов модел, рекламните къщи и предпечатни студиа ги сменят. Професионална техника но с размери на холна масичка. Касетите са големи и хартията обикновенно е на ролка.
    Ще го ползвам за принтиране на снимки, на собствените ми снимки. Нищо професионално, НО явно няма да намеря нищо което да ме удоволетворява. ЗНАМ няма пълно щастие, ще се огледам за нещо от рода на сублимационните машини, пък да видим.

    Поздрави !
    п.п. Вальо, за каква машина говориш ? Място имам БОЛ !

    Остави коментар:


  • Veni1
    отговори
    От: Какъв фото принтер ?

    Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
    Не съм видял още някои да пусне фотохартия на лазарен. Ама си мисля, че ако някои го направи, после със сигурност принтера ще ходи на ремонт
    Няма да ходи принтера на ремонт, споко..

    разгледай CG970A по спесификациите на HP за какво се ползва.

    Остави коментар:


  • drukman
    отговори
    От: Какъв фото принтер ?

    Не разбрах какво точно мислиш да правиш с подобен принтер, но ако имаш повечко място те съветвам да търсиш някой стар принтер за пробни отпечатъци. Като излее нов модел, рекламните къщи и предпечатни студиа ги сменят. Професионална техника но с размери на холна масичка. Касетите са големи и хартията обикновенно е на ролка.

    Остави коментар:


  • Glow
    отговори
    От: Какъв фото принтер ?

    http://www.google.bg/#sclient=psy-ab...w=1280&bih=921

    Остави коментар:


  • Божидар Барев
    отговори
    От: Какъв фото принтер ?

    Дъщерята ползва такава услуга и за над 100 снимки май не плаща за куриер.И е много доволна от качеството на снимките.

    Остави коментар:


  • I.Stoyanov
    отговори
    От: Какъв фото принтер ?

    Първоначално публикуван от bokomo

    Аз бих търсил в google "снимки през интернет" и да открия в резултатите фирма, която приема поръчки през интернет и после изпраща снимките с куриер на цена 0.14 лв/10х15 + 2-3 лева за куриера. Правилата май не разрешават директен линк, нали?
    Това е варянтт 2. Я ако не те затруднявам, дай на лично линк

    Остави коментар:


  • Goblin
    отговори
    От: Какъв фото принтер ?

    Най-важното с което трябва да се примириш е че с разпечатването на (качествени) снимки на (качествен) принтер ще печелиш комфорт и удобство, но ще ти е по-скъпо от това да минеш през студио.

    В службата сме съдрали десетки принтери, годишния ни бюджет за мастило е далеч на север от 60 бона зелени (не питай, болна тема ми е но няма изход), та от това което сме съдрали:

    - Най-добрите фото принтери в не съвсем професионалния клас (според мен) са Canon Pixma серията. В съвсем високия клас Епсън също са здрава работа, но там не съм пипал така или иначе.

    - От тях най-доброто съотношение цена качество е добрият стар i960. За съжаление - отдавна спрян от производство.

    - Ние ползваме Pro 9000 (трябва ни възможност за печат на листа 11х17 инча). Качеството е много, много високо.

    - Трайността на разпечатаното е читава (години), при това ние печатим на обикновена хартия, не на фото хартия (не печатим снимки). Това - за тези които ще те наритат към Епсън щото видиш ли те са с пигментно или не знам кво си лепило дето снимката трае 50-70 години (в хладилник, запечатана в черен плик )

    - Про 9000 вече е спрян и той от производство, заменен от Про 100. И той е читав, но малко малко повече се бори за печатане на червено-розови оттенъци от 9000ката (тя си имаше отделно червено мастило).

    - При сериозно натоварване подобен принтер издържа около 18 месеца. Или по-малко. Няма значение колко, понеже до тогава си платил къде десет пъти по толкова в мастило и за принтера така или иначе не ти пука.

    - Когато канона остарее започва да скърца, пищи, цвърчи, шуми. Накрая спира и умира.

    - Когато Епсън остарее - просто спира насред къра и ти дава елегантно съобщение "Този принтер вече е стигнал границата на сервизния си живот. Приятен ден". Това може да ти се случи по средата на разпечатването на важен каталог за важен клиент. Тоест - само тогава се случва . След това можеш да му баеш и да го лъжеш, но си се иска баене и лъгане.

    В общи линии:

    - Вземи си Канон
    - Който ползва същото мастило като Pro 9000 (мисля че беше CLI-8 )
    - Koйто поема поне четири цвята мастило освен черното (Схемата е такава: Pro 9000 ползва 8 различни цвята мастило. Та розово, та фото розово, та пръц, та пляс. От тях поне няколко стават и на по-долен клас принтер, който ще ползва примерно 4 от тези 8 цвята).

    - Ако ще ползваш неоригинално мастило - "захрани" си принтера с него и никога не го смесвай с оригинално. Ако го подкараш на оригинално - карай с оригинално. При нас пробвахме всякакви видове неоригинално (не ми пука че с неоригиналното принтера умира за 6 месеца, парите ги избиваме за два каталога тъй че пак сме на кяр), но просто с него резултатите не са стабилни. Веднъж е едно, веднъж - друго.

    - Печатай снимки само на фото хартия.

    - Приготви се за разходи.

    Успех
    Последно редактирано от Goblin; 03-01-14, 22:49.

    Остави коментар:


  • sparkybg
    отговори
    От: Какъв фото принтер ?

    Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
    И ся к'во, мАй на бързо ме отказахте от принтерче. Само това ли са възможностите ?
    - днес ходих до "любимият" ми фотограф и след като се поскарахме ударихме и малко мухабет. Той принти снимките с някакъв Канон, който бил с някаква система за подаване на мастилото. С 5 глави е и консумативите струват 7-8лв за 100мл. за всяка глава. Но по негоови думи изкаравал дооста време с тези консумативи.

    Поздрави, бе незнам, накрая май пак ще си ходя до фотото, ма да видим ...
    Ми искаше 50 стотинки, докарахме го до 60. Има и по-евтини принтери, например в техномаркет има някаква AGFA. Колко и струва консуматива не знам.

    Цената на кварталното фото така или иначе няма да я стгнеш. Даже скъпчиите не взимат повече от 30ст, а нормално са около 20.

    Относно 10x15 - евтини или скъпи, консуматива е за тоя размер. Нищо не ти пречи да печатиш по 2 снимки на картонче, а ако е някакъв междинен размер - да отрежеш изличното, ама от това смисъла е нулев. Така или иначе - домашното принтене е по-скъпо скъпо, във всичките му варианти, не само при снимките.

    Остави коментар:


  • bokomo
    отговори
    От: Какъв фото принтер ?

    Имам приятел със Selphy принтер, който твърди, че снимка му излиза около 1 лев. Ползва го изключително за ..... да речем чувствителни домашни снимки с ограничен брой участници.
    Виждал съм 1-2 снимки с нормално съдържание и качеството за мен е превъзходно, но цената е убийствена.

    Аз бих търсил в google "снимки през интернет" и да открия в резултатите фирма, която приема поръчки през интернет и после изпраща снимките с куриер на цена 0.14 лв/10х15 + 2-3 лева за куриера. Правилата май не разрешават директен линк, нали?

    Остави коментар:


  • I.Stoyanov
    отговори
    От: Какъв фото принтер ?

    И ся к'во, мАй на бързо ме отказахте от принтерче. Само това ли са възможностите ?
    - днес ходих до "любимият" ми фотограф и след като се поскарахме ударихме и малко мухабет. Той принти снимките с някакъв Канон, който бил с някаква система за подаване на мастилото. С 5 глави е и консумативите струват 7-8лв за 100мл. за всяка глава. Но по негоови думи изкаравал дооста време с тези консумативи.

    Поздрави, бе незнам, накрая май пак ще си ходя до фотото, ма да видим ...

    Остави коментар:


  • Glow
    отговори
    От: Какъв фото принтер ?

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Техномаркета не е най-евтиното място за това. Едно търсене в мрежата веднага изкарва цени с 11лв надолу.
    Ами дали ще ти излезе 70 или 60 ст, не мисля, че е толкова от значение. В ebay консуматива е колкото и тука. Другия недостатък е, че евтините модели печатат само 10х15 снимки. Иначе за снимки това е принтера. Стига да можеш да си позволиш цената...
    Излиза, че този принтер никога няма да си го изплатиш. При условие, че в фотото ти правят снимка за 50 ст. А ти имаш цена на придобиване + цена на консуматив + цена на хартия (не винаги консуматива върви с хартия).
    Така, че ако имаш такава машинка, условието няма да е "щото е по-евтино"

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X