Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на DSLR фотоапарати - мнения, сравнения, цени

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на DSLR фотоапарати - мнения, сравнения, цени

    Здравейте, колеги! Поради дилемата с която, вероятно много от Вас са се сблъскали вече и до която стигнах и аз, отварям темата за избор специално на приличен DSLR фотоапарат.
    Във форума ни има доста теми/мнения за фотоапарати, обективи и т.н. но ми се иска да разгледаме новите и все още актуалните модели на различните производители. Да се сравнят качества, цени и опит и да се актуализира тази информация специално за DSLR фотоапаратите.
    Сами разбирате, че избора на такава машина с подходящ кит обективи си е и доста сериозна инвестиция. За това бих ви помолил да споделите мнения, впечатления и опит.
    Вървят и разни промоции тук и там, които бих искал да сравним.
    На първо четене съм се насочил към:
    1. PENTAX K-X +18-55 DAL или Pentax K5 kit (18-55mm WR)

    2. Nikon D5100 kit (18-55mm VR) + 55-200mm VR или Nikon D90 kit (18-105mm VR)

    Nikon D7000 kit (18-105mm VR)
    е доста над тези цени

    3. Фотоапарат Canon EOS 600D kit (18-55mm IS II) или Фотоапарат Canon EOS 550D kit (18-55mm IS + 55-250mm IS)

    За други апарати на фирми като Olimpus, Sony. Panasonic и т.н. нямам впечатления, инфо, освен рекламите.
    Не държа да са непременно най-новите модели, но да са актуални, с доказани качества и характеристики вкл. и в определена степен на открито. т.е. да имат поне, минимална защита на открито, при прах и т.н.
    Цената (изброените предложения са в диапазона 1500-1600 лв.) също е от значение при сходни или по-добри характеристики, не толкова марката.
    Благодаря Ви предварително и се надявам да не съм дублирал темата.
    P.S.(Попаднах и на тази класация, вкл. и архив от наградите на EISA)
    http://www.eisa.eu/awards/history/3/photo.html
    Може да се помисли и за предложения за апарат 1-ва употреба, но почти нов.
    Последно редактирано от ivied; 14-01-12, 01:26. Причина: цената, EISA

  • #2
    От: Избор на DSLR фотоапарати - мнения, сравнения, цени

    Всички апарати, на които си се спрял са чудесни.Тук въпроса е на теб кой ти харесва най-много.Аз бих заложил на Никон Д90 от раз!Харесвам възможностите на тялото и този обектив е много добър.От друга срана в някои от другите китове има примамлив диапазон на обективите.Каквото и да избереш винаги ще си на везнатаХубавото на Никон и Канон е,че има сравнително богат избор на обективи втора ръка на прилични цени за тях.По въпроса за прахта, единственото спасение е ТИ да полагаш грижи и да пазиш.Независимо какви филтри слагаш на обективите или защита на дисплея,рано или късно прахта си намира пътИма вградени самопочистващи системи в доста от телата....Харесвам също Олимпус по няколко причини.Съотношение цена,качество,габарити...имат вградена ултразвукова самопочистваща система,която заработва при включване на апарата.Щракам с един Е-510.Много съм доволен.С два китака 14-42 и 40-150.Втора ръка струват смешни пари.200-400лв.за всичко...Онзи ден разгледах и Сони-то на Ник Николов.Чисто новичко,последен писък.Страхотни цветове и възможности,но не ме грабнаИ няма визьор.Та от казаното до тук-грабвай каквото ти легне на сърце и започвай да щракаш!Успех в избора!

    Коментар


    • #3
      От: Избор на DSLR фотоапарати - мнения, сравнения, цени

      Nikon D5100 + обектив Nikon AF-S DX Nikkor 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR +чанта Nikon CF-EU05 SLR System Bag + карта SanDisk SD Ultra 4GB HC

      1549 лв.


      Това намерих да се предлага в един от столичните магазини.
      Снимал съм с много и разни марки и модели , но за сега май Никон ми носи най-голям кеф.
      Горещо препоръчвам 18-105 VR като Перфектен, Бюджетен зум. ползвал съм го на няколко тела и съм Много доволен. Единственият му недостатък е, че е леко "тъмен", но това се отнася за всички обективи в този ценови клас, а той е най-доброто за парите си

      Коментар


      • #4
        От: Избор на DSLR фотоапарати - мнения, сравнения, цени

        И в този клас (нисък и среден) Никор-ските обективи като че ли са най-добри.И нека матрицата не е водеща в избора ти

        За производството на CMOS чипове се използва традиционният процес, по който се правят повечето микропроцесори. В тези сензори за всеки пиксел има няколко транзистора, които усилват сигнала. Много от фотоните попадат върху транзисторите, вместо върху фотодиода, което намалява чувствителността към светлината. Стандартният производствен процес за създаване на CMOS чипове обаче ги прави значително по-евтини от CCD сензорите.
        CCD сензорите създават висококачествени изображения с ниско ниво на шум. CMOS сензорите по принцип са по-чувствителни към шум.
        CMOS сензорите консумират 100 пъти по-малко мощност в сравнение със CCD сензорите, които използват един процес, изискващ много енергия.
        · CCD сензорите са в масово производство от по-отдавна, така че тяхната технология е по-зряла. Те дават по-високо качество и повече пиксели. CMOS технологията е по-млада, но бележи успехи в развитието си. Дизайнерите на CMOS устройства полагат огромни усилия за подобряване на качеството на изображението.(цитат)

        Коментар


        • #5
          От: Избор на DSLR фотоапарати - мнения, сравнения, цени

          Ако можеш да си позволиш и успееш да го намериш на по-ниска цена D7000 на Никон е най-евтиният почти професионален апарат. С прахо, влаго защита магнезиев корпус...още десетки неща характерни доскоро само за телата на професионалната техника.
          За Канон и Никон има най-голям избор на обективи, за Пентакса и Сонито пък са по-евтини, но избора е силно ограничен...
          И бързам да кажа, че аз съм пълен аматьор, това е горе-долу преразказ на специалисти по темата. Аз снимам с Д5000 на Никон от 2 години и съм много доволен.

          Коментар


          • #6
            От: Избор на DSLR фотоапарати - мнения, сравнения, цени

            Това също е добро предложение за 5100:http://magazin.photosynthesis.bg/off...503000263.html

            Има и едно бюджетно решение за д3000:http://magazin.photosynthesis.bg/off...503000117.html, но нека да сподели някой, който е ползвал това тяло.
            За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

            Коментар


            • #7
              От: Избор на DSLR фотоапарати - мнения, сравнения, цени

              Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
              Това също е добро предложение за 5100:http://magazin.photosynthesis.bg/off...503000263.html

              Има и едно бюджетно решение за д3000:http://magazin.photosynthesis.bg/off...503000117.html, но нека да сподели някой, който е ползвал това тяло.
              1. A разликата и значението на: "11 точков автофокус с 3D tracking функция) при D5100 и "420 зонно 3D Color Matrix II мерене" при D90?
              ISO 100 до 25600 при D5100 и ISO 100 до 6400 при D90
              2. D5100 се предлага май с изгодни китове обективи: има
              а)
              обектив Nikon AF-S DX VR Zoom-Nikkor 18-55mm f/3.5-5.6G + обектив Nikon AF-S DX VR Zoom-Nikkor 55-200mm f/4-5.6G IF-ED

              б) обектив Nikon AF-S DX VR Zoom-Nikkor 18-55mm f/3.5-5.6G + обектив Nikon AF-S DX Nikkor 55-300mm f/4.5-5.6G ED VR
              Разликата м/у Nikon AF-S DX VR Zoom-Nikkor 55-200mm f/4-5.6G IF-ED и AF-S DX Nikkor 55-300mm f/4.5-5.6G ED VR и този при D90Nikon AF-S DX Nikkor 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR D
              голяма ли е?
              D5100 се предлага а 2 различни кита обективи на цена 1699 лв. и 1899 лв., а при D90 e един- 1599 лв.?!
              Докато при тяло Nikon D7000 + обектив Nikon AF-S DX Nikkor 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR отиваме на 2399 лв.
              3. Доколко D 3000 за 999 лв. с 2 обективи: Nikon AF-S DX VR Zoom-Nikkor 18-55mm f/3.5-5.6G + обектив Nikon AF-S DX VR Zoom-Nikkor 55-200mm f/4-5.6G IF-ED
              е компомисно и бюджетно решение?
              Дали е близо до един от апаратите, които имам в момента D40? Беше ми подарък, но не ме кефи особено...
              Другия е coolpix P5100... Не се смейте - но много практичен и качествен за размерите си - просто е най-лесен за носене. И най-добрите снимки са с него и то на жена ми... На мен просто ми се губи в ръката
              Видях един Pentax K20 на един приятел, който прави чудеса с него... Много по-удобен гриф и захват от D40-a просто.
              А колкото до Canon: още от серията Canon EOS 500D е European SLR Camera 2009-2010, после и 550D и 600D - единия е European Camera 2010-2011 ,а другия European Camera 2011-2012 - Canon EOS 600D. Дали има защо?... Но май с Nikon-a, са като при манията с Land Rover или Toyota? Не се сменят лесно...
              Последно редактирано от ivied; 14-01-12, 12:28.

              Коментар


              • #8
                От: Избор на DSLR фотоапарати - мнения, сравнения, цени

                Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                ...Но май с Nikon-a, са като при манията с Land Rover или Toyota? Не се сменят лесно...
                Не е съвсем вярно това твърдение
                При фотоапаратите изборът е на система и тя се сменя доста по-трудно, защото при такава крачка цялата периферия, трупана с години, изведнъж става неизползваема и започваш от нула. А ако трябва да смениш цялата система накуп, обикновено четирицифрената сума се явява недостатъчна. Аз лично спрях с ъпгрейдите преди няколко години. Смея да твърдя, че дори и на вече дъртия Д200 не му оползотворявам и 30% от възможностите, а единствената причина да го взема беше, че за разлика от по-ниския клас тела на Никон, той има пълноценно мерене със старите ръчни обективи, които по една или друга причина са ми слабост. Още когато го взех, това тяло вече минаваше за "морално остаряло" - точно се беше пръкнал първия никонски фул-фрейм.

                Казваш, че вече имаш Д40. Предполагам към него имаш вече поне един 18-55. В този случай, по-добре си вземи "голо" тяло от по-висок клас и евентуално (сега или по-късно) един 70-300. Един поляризиращ филтър за късия обектив е задължителен (мое мнение).
                Що се отнася до "чудесата" - не се заблуждавай. Голяма част от тяхната реализация е опит и познаване на спецификите на техниката, която ползваш (е това вече наистина важи и за джипките ), друга голяма част е софтуера за обработка и неговото умело използване.
                Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на DSLR фотоапарати - мнения, сравнения, цени

                  Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                  Не е съвсем вярно това твърдение
                  При фотоапаратите изборът е на система и тя се сменя доста по-трудно, защото при такава крачка цялата периферия, трупана с години, изведнъж става неизползваема и започваш от нула. А ако трябва да смениш цялата система накуп, обикновено четирицифрената сума се явява недостатъчна. Аз лично спрях с ъпгрейдите преди няколко години. Смея да твърдя, че дори и на вече дъртия Д200 не му оползотворявам и 30% от възможностите, а единствената причина да го взема беше, че за разлика от по-ниския клас тела на Никон, той има пълноценно мерене със старите ръчни обективи, които по една или друга причина са ми слабост. Още когато го взех, това тяло вече минаваше за "морално остаряло" - точно се беше пръкнал първия никонски фул-фрейм.

                  Казваш, че вече имаш Д40. Предполагам към него имаш вече поне един 18-55. В този случай, по-добре си вземи "голо" тяло от по-висок клас и евентуално (сега или по-късно) един 70-300. Един поляризиращ филтър за късия обектив е задължителен (мое мнение).
                  Що се отнася до "чудесата" - не се заблуждавай. Голяма част от тяхната реализация е опит и познаване на спецификите на техниката, която ползваш (е това вече наистина важи и за джипките ), друга голяма част е софтуера за обработка и неговото умело използване.
                  Нещо ме тегли D90 с Nikon AF-S DX Nikkor 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR ...
                  Но трябва да го хвана в ръка... и да го сравня с другите (D40 замина - подарих го, макар, че подарък не се подарявал... беше точно с AF-S 18-55)
                  Много приятно се изненадах от Pentax-a, ергономична и сериозна машина, макар и не от най-прехвалените марки...
                  Един или най-много 2 обектива са ми напълно достатъчни - няма да ъпгрейдвам повече - най-вече за пеизажи ми трябва апарата...
                  Последно редактирано от ivied; 14-01-12, 14:54. Причина: пеизажи

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на DSLR фотоапарати - мнения, сравнения, цени

                    Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                    Нещо ме тегли D90 с Nikon AF-S DX Nikkor 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR ...
                    Но трябва да го хвана в ръка... и да го сравня с другите ...
                    Хващай,пробвай и кажи после какво си избрал

                    Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                    ... Смея да твърдя, че дори и на вече дъртия Д200...
                    Най-сполучливия модел на Никон в този клас.Виждал съм тела Д200 на по 200К кадъра и работят безупречно.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на DSLR фотоапарати - мнения, сравнения, цени

                      При така посочения избор - взимай система Никон.
                      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на DSLR фотоапарати - мнения, сравнения, цени

                        Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                        и в определена степен на открито. т.е. да имат поне, минимална защита на открито, при прах и т.н.
                        И все пак от всички изброени само D7000 отговаря на това изискване, но така или иначе той си е сам войн в неговата категория, или поне докато другите производители не пуснат и те...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на DSLR фотоапарати - мнения, сравнения, цени

                          Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
                          И все пак от всички изброени само D7000 отговаря на това изискване, но така или иначе той си е сам войн в неговата категория, или поне докато другите производители не пуснат и те...
                          Добре де, European Advanced SLR Camera 2011-2012 - Nikon D7000



                          At the head of Nikon’s semi-professional line of cameras, the D7000 is packed with the high-end features it inherited from the company’s D300 and D300S models. The solid body offers high-speed autofocus, a bright 3-inch LCD, dust control, dual SDXC card slots and Full HD Video. An exceptionally good noise-control system means the 16.2-million-pixel-sensor can be used at ISO 3200 and still produce high quality, clean images - even at ISO 12800 noise is not much of an issue. This is a camera that can give amateur photographers professional-looking images.



                          Фотоапарат Nikon D7000 kit (18-105mm VR) за 2399 лв.
                          Ама май си е доста висока топка за мен, не само ценово, а и като приложение... Колко от възможностите му мога реално да използвам?! 10%, 20% едва ли?!
                          Все едно с болид от Формула 1 да тръгнеш по нашите пътища, след като току що си взел шофьорска книжка...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на DSLR фотоапарати - мнения, сравнения, цени

                            Ами понеже си го споменал в началото, споменал си че не е задължително да е нов, както и че искаш някаква защита...
                            Д 3100 също е много добър избор за начинаещ, много интуитивен, когато аз си купувах моят едно от нещата които ме обърна към Никон е именно това, че много лесно се работи с него...докато при Канон всичко е "наобратно"

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на DSLR фотоапарати - мнения, сравнения, цени

                              Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
                              Ами понеже си го споменал в началото, споменал си че не е задължително да е нов, както и че искаш някаква защита...
                              Д 3100 също е много добър избор за начинаещ, много интуитивен, когато аз си купувах моят едно от нещата които ме обърна към Никон е именно това, че много лесно се работи с него...докато при Канон всичко е "наобратно"
                              This is a camera that can give amateur photographers professional-looking images.
                              Eто, че и D7000 се оказа за аматьори с претенции... Има ли някой с опит с D7000? И направо бартер за джипка?
                              Просто вашите впечатления, опит... Иначе при следващото ми ходене в София - бегом до Фото Павилиона и Фото Синтезиса (тука си е село) ще им подосаждам, ще се постарая да ги видя, подържа всичките 7 засега...
                              Последно редактирано от ivied; 14-01-12, 19:52. Причина: тука на село

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X