Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

    Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
    Свикнал съм да я слагам на врата, от стария фотоапарат. Вече я сложих и без ракия.
    Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
    Лош навик...
    Лош навик е да НЕ СЕ пие ракия...нали това имаш предвид
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

      Оопределено

      Коментар


      • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

        Имам питанка. Сега гледам в книжката, че пише, че когато снимам на NEF (RAW) + JPEG fine 3 ми прави една снимка и един RAW файл. Този файл не ми трябва и ще бъдат ли по-лоши снимките, ако снимам само на JPEG FINE ?
        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
        0878 23 58 34- Радо

        Коментар


        • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

          Не , снимаш ги и двете като едното е за прегед и за нета и с тава дори за печат, а другото дава възможности да си го обработваш и донагласяш повече... Ако не мож да го разбереш, реално не ти трябва . Аз съм си мечтал на моя старец за тази функция... но едно 10-20 000 кадъра след покупката. Сега снимам само джипези като знам кфо що или на рау ако 100% искам да го пипам. А с това съчетание просто не се налага да се чудиш. Снимай джипези от файн докато не почнеш да се чудиш разни други неща

          Коментар


          • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

            Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
            Не , снимаш ги и двете като едното е за прегед и за нета и с тава дори за печат, а другото дава възможности да си го обработваш и донагласяш повече... Ако не мож да го разбереш, реално не ти трябва . Аз съм си мечтал на моя старец за тази функция... но едно 10-20 000 кадъра след покупката. Сега снимам само джипези като знам кфо що или на рау ако 100% искам да го пипам. А с това съчетание просто не се налага да се чудиш. Снимай джипези от файн докато не почнеш да се чудиш разни други неща
            Демек, да си снимам само на JPEG FINE ?

            А и между другото, пробвах да нося апарата на рамото, но не ми е удобно. Предпочитам на врата.
            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
            0878 23 58 34- Радо

            Коментар


            • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

              Носи го на врата през рамо за проба сега . Аз го Нося само в чанта, както казах... инак го държа.
              Снимай си на джипези ако няма да обработваш допълнително кадрите.
              Ако смяташ да ги използваш обработени и не обработени снимаш на двете заедно. Примерно ако искаш да ги виждаш по разни компове, дето няма нужните програми за сурово също е удобно. Или на бързо да ги смалиш и качиш в нета без да пипаш цветеове, експозиция и прочее...

              Коментар


              • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                Здравейте, помеждудругото моята ютия пристигна и тя. Вече и аз съм в отбора на никонците. Този път искам да похваля фотосинтезис за бързата работа. Сега в главата ми има около 150 въпроса, но няма да питам малоумни неща, ще си прочета ръководството с кеф, то си е цял роман. Поздрави!
                Ако е машина, нека бъде немска!
                XJR 1200
                ETZ 150
                Kawasaki Ninja ZX10R

                Коментар


                • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                  Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                  Здравейте, помеждудругото моята ютия пристигна и тя. Вече и аз съм в отбора на никонците. Този път искам да похваля фотосинтезис за бързата работа. Сега в главата ми има около 150 въпроса, но няма да питам малоумни неща, ще си прочета ръководството с кеф, то си е цял роман. Поздрави!
                  Ми ай честито !
                  Д7000 ли взе ?

                  Поздрави

                  Коментар


                  • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                    Мерси! Ами отначало се бях навил за Д7000. Но от няколкото ми разговора с Гоблин, то аз го питах де, защото се чудех между Д7000 и Д7100, и той ми препоръча Д7100, пък и по - новичък модел, аз също се чудех, и така избрах него. И за добро или лошо си взех Д7100 с обектив 16-85 VR. Незнам до колко е удачен изборът ми, но като за първи ДСЛР и като за първи фотоапарат като цяло, мисля, че все ще е добре.
                    Ако е машина, нека бъде немска!
                    XJR 1200
                    ETZ 150
                    Kawasaki Ninja ZX10R

                    Коментар


                    • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                      Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                      Мерси! Ами отначало се бях навил за Д7000. Но от няколкото ми разговора с Гоблин, то аз го питах де, защото се чудех между Д7000 и Д7100, и той ми препоръча Д7100, пък и по - новичък модел, аз също се чудех, и така избрах него. И за добро или лошо си взех Д7100 с обектив 16-85 VR. Незнам до колко е удачен изборът ми, но като за първи ДСЛР и като за първи фотоапарат като цяло, мисля, че все ще е добре.
                      - ами мисля, че си взел най-доброто от пуло-профи сериите ..
                      на фокус

                      Коментар


                      • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                        Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                        Незнам до колко е удачен изборът ми, но като за първи ДСЛР и като за първи фотоапарат като цяло, мисля, че все ще е добре.
                        Абе удачен си е и за втори и за трети....няма да ти "отеснее" близките години, а и е с най-добрия китак. След време вземи 70-200/4VR, който е БИЖУ и приключваш...за известно време!
                        0899 шест5313нула
                        За всекиго по нещо

                        Коментар


                        • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                          Честито, колега(по форум де, не по марка)! И винаги на фокус.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                            Честито и от мен ! Само хубави снимки да правиш.
                            Аз имам един въпрос. На режим S (авто с приоритет на скорост) ми показва, че скоростта на диафрагмата може да е от 1 сек. до 1/4 000 сек. Но понякога ми позволява да направя диафрагмата само до 1/200 сек. и повече не иска. Защо ?
                            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                            0878 23 58 34- Радо

                            Коментар


                            • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                              Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                              Честито и от мен ! Само хубави снимки да правиш.
                              Аз имам един въпрос. На режим S (авто с приоритет на скорост) ми показва, че скоростта на диафрагмата може да е от 1 сек. до 1/4 000 сек. Но понякога ми позволява да направя диафрагмата само до 1/200 сек. и повече не иска. Защо ?
                              - Щото си отворил светкавицата и аз се маях доста, докато се усетя какво става

                              Коментар


                              • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                                Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                                Честито и от мен ! Само хубави снимки да правиш.
                                Аз имам един въпрос. На режим S (авто с приоритет на скорост) ми показва, че скоростта на диафрагмата може да е от 1 сек. до 1/4 000 сек. Но понякога ми позволява да направя диафрагмата само до 1/200 сек. и повече не иска. Защо ?
                                Скорости има затвора. 1/30, 1/60, 1/125, 1/200 и.т.н до 1/4000, 1/8000 ...
                                Диафрагма е синоним на блендата, която определя светлосила на обектива - / отношението на входящия отвор към фокусното разстояние, където входящият отвор се приема за 1. Примерно бленда/ диафрагма/ 1.4 означава, че входящият отвор на обектива към фокусното му разстояние се отнаса като 1/1.4. Съответно когато затвориш диафрагмата на 2.8 това означава, че си намалил входящия отвор, при същото фокусно разстояние, тоест намалил си потока светлина преминаващ през обектива. Затова при по-елементарните варио-обективи, при увеличаване на фокусното разстояние, светлосилата пада. Тогава върху обектива пише например f = 30 - 120, 4 -6.3.
                                Тъй като входящия отвор на обектива не се променя, челната леща е една и съща, а фокусното разстояние се увеличава, поради вариото, нормално светлосилата пада.
                                При скъпите вариообективи, това е избегнато, отчасти с по-големи челни лещи, отчасти със специални оптични групи.

                                Като общо правило, /с някои изключения/ може да се каже, че свиването на диафрагмата на обектива, води до повишаване дълбочината на фокусното поле.
                                Това означава, че повече различно отдалечени елементи от изображението ще бъдат на фокус.
                                Щом си дал приоритет на диафрагмата, фотоапарата се стреми да я свие максимално, и при фиксирано ISO не му остава друга възможност, освен да свали скоростта, за да запази оптимална експонация.
                                Последно редактирано от Nik Nikolov; 30-06-13, 16:09.
                                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X