Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

    Рязкото в комбинация от тоя бюджет и варио обектив силно се съмнявам да те огрее . Потърси нещо твърдо или се откажи от чак рязко . Нека да е примерно приемливо

    Коментар


    • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

      Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
      Рязкото в комбинация от тоя бюджет и варио обектив силно се съмнявам да те огрее . Потърси нещо твърдо или се откажи от чак рязко . Нека да е примерно приемливо
      Не съм се изразил правилно, вариото си е отделно.
      Рязък обектив, дори и твърд, примерно 35мм или малко повече в този бюджет ??

      Знам, че парите са малко ма в момента повече няма, пък за тези които останаха ако има нещо сносно, да речем по-добро от китака става. А 18-105 китов, пак е същото дърво нали ?!

      Коментар


      • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

        Би могло да се намери, но снимай и виж снимките не комп преди да купиш стар обектив. Имах късмет със стара механична 50-ца и още ме е яд, че я продадох. Много добра беше и за малко пари. Другите обективи на старо, които сме взимали хич не бяха сила... особено това 70-300 си беше голямо дърво. Механичен обектив пак бих взел, ако и да не мерят повечето тела с такова чудо, заслужаваше си!

        Коментар


        • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

          Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
          Би могло да се намери, но снимай и виж снимките не комп преди да купиш стар обектив. Имах късмет със стара механична 50-ца и още ме е яд, че я продадох. Много добра беше и за малко пари. Другите обективи на старо, които сме взимали хич не бяха сила... особено това 70-300 си беше голямо дърво. Механичен обектив пак бих взел, ако и да не мерят повечето тела с такова чудо, заслужаваше си!
          Ами дай модел примерно или ... че съм пълен лаик .. ако не те затруднявам

          Коментар


          • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

            Мии модел не знам, всяка 50ца си е едно добро начало, 35-ца също... Абе какво да е твърдо си струва повече от варио, лично мое мнение... и то обратното на това, което си мислех в началото и се мятах на варио, щото пък е удобно да не сменяш обективи постоянно. Зависи изцяло, какво искаш да снимаш. То част от идеята на фотографията е да знаеш, какво искаш и да се подготвиш да го направиш. Някои варио обективи са подходящи да се моткаш насам натам и да си снимаш без конкретна идея. Обаче всичко, което бих препоръчал не е евтино, освен старите 50ци . И то те ако са 1.8 или 2... щото 1.4 си е скъпо. Още си мечтая за 80-400 VR, ако и да е стар е добър и сигурно единствения им обектив, който седи в каталога като нов вече над 10 години... Обаче поне пари с това не изкарвам, явно няма да го бъде скоро. Тия двата варио линка дето си пуснал по-скоро не бих те посъветвал да купуваш де...

            Коментар


            • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

              Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
              Мии модел не знам, всяка 50ца си е едно добро начало, 35-ца също... Абе какво да е твърдо си струва повече от варио, лично мое мнение... и то обратното на това, което си мислех в началото и се мятах на варио, щото пък е удобно да не сменяш обективи постоянно. Зависи изцяло, какво искаш да снимаш. То част от идеята на фотографията е да знаеш, какво искаш и да се подготвиш да го направиш. Някои варио обективи са подходящи да се моткаш насам натам и да си снимаш без конкретна идея. Обаче всичко, което бих препоръчал не е евтино, освен старите 50ци . И то те ако са 1.8 или 2... щото 1.4 си е скъпо. Още си мечтая за 80-400 VR, ако и да е стар е добър и сигурно единствения им обектив, който седи в каталога като нов вече над 10 години... Обаче поне пари с това не изкарвам, явно няма да го бъде скоро. Тия двата варио линка дето си пуснал по-скоро не бих те посъветвал да купуваш де...
              Окк..
              -а 18-35 ?

              Коментар


              • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                Не само, може и с авто фокус да е. 50тиците са си хубави и обикновено не са скъпи на старо. Обаче, както вече казах, силно желателно е да си носиш тялото и лаптопа при сделката, за да можеш да щракнеш и да видиш после дали е читаво или има проблеми...

                Коментар


                • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                  Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                  ...
                  Рязък обектив, дори и твърд, примерно 35мм или малко повече в този бюджет ?? ...
                  Ами никон 35mm ф1.8 нов е 330лв... За пейзажи ще ти е малко дълъг. Като стандартен обектив ще е кукла.

                  За по-дългите - прекалено много варианти, трябва първо да си наясно какво точно искаш. Евентуално може да ти е интересен някой стар ръчен стандартен никон 135мм ф2.8, или ако си късметлия - 180 ф2.8 (ама тия какви пари са и колко ги има на пазара не знам).

                  Свикни с това което имаш, отделно - апарата ти е достатъчно добър за да лъсва жестоко липсата на качество на обективите които му закачиш. В това отношение - с малко късмет (чист въздух, липса на вибрации, и прочее технически добре реализирана снимка) - "кропната" снимка с "къс" обектив може ди известна степен да свърши работата на по-дълъг, по-калпав обектив. По принцип много го избягвам тоя съвет понеже го намирам за силно неправилен, но конкретно в този случай, в дадени условия, може да се приложи.

                  За портретни обективи - едно от най-доброто съотношение цена/качество е напълно ръчния Samyang 85mm 1.4. За никон е препоръчително да се вземе във версия АЕ (поне блендата му е автоматично, и има един допълнителен пласт обработка върху предната леща, зер е последния модел). Но това е напълно ръчен обектив, със строго специфично приложение. В България гледам е 550лв нов, по света се продава под безброй марки (Phoenix, Bell & Howell, Viviatar, Rokinon, Bower, Polar) и по принцип си седи твърдо на 280$ от години.
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                    Ами никон 35mm ф1.8 нов е 330лв... За пейзажи ще ти е малко дълъг. Като стандартен обектив ще е кукла.

                    За по-дългите - прекалено много варианти, трябва първо да си наясно какво точно искаш. Евентуално може да ти е интересен някой стар ръчен стандартен никон 135мм ф2.8, или ако си късметлия - 180 ф2.8 (ама тия какви пари са и колко ги има на пазара не знам).

                    Свикни с това което имаш, отделно - апарата ти е достатъчно добър за да лъсва жестоко липсата на качество на обективите които му закачиш. В това отношение - с малко късмет (чист въздух, липса на вибрации, и прочее технически добре реализирана снимка) - "кропната" снимка с "къс" обектив може ди известна степен да свърши работата на по-дълъг, по-калпав обектив. По принцип много го избягвам тоя съвет понеже го намирам за силно неправилен, но конкретно в този случай, в дадени условия, може да се приложи.

                    За портретни обективи - едно от най-доброто съотношение цена/качество е напълно ръчния Samyang 85mm 1.4. За никон е препоръчително да се вземе във версия АЕ (поне блендата му е автоматично, и има един допълнителен пласт обработка върху предната леща, зер е последния модел). Но това е напълно ръчен обектив, със строго специфично приложение. В България гледам е 550лв нов, по света се продава под безброй марки (Phoenix, Bell & Howell, Viviatar, Rokinon, Bower, Polar) и по принцип си седи твърдо на 280$ от години.
                    Изчерпателно !
                    35мм съм решил да си взема. А вариото ще го мислим, ма нещо от сорта 18-105 ми пасва тамън като обхват, само че предполагам е същия като 18-55 - дърво с не много добро качество. Та за тези пари, дори и втора ръка нещо в сходен обхват няма да намеря май,май.
                    Идеята ми е следната :
                    когато съм си вкъщи и си щракам дечурлигтата, компанията и рождените дни си ползвам 35мм ия, а когато ходя в планината и снимам предимно пейзащи ползвам вариото, като идеята е да имампо-широк диапазон на действие и да не сменям обектива в "полеви" условия Ма пълно щастие нЕма и май ще чакам

                    Едит - с какво сглобявате пейзажните ?

                    * вчера пробвах една програма GIMP, безплатна е, досущ като Фотошоп откъм разположение на контролите, за разлика от Lightroom-a който изобщо не ми допада. Върши чудесна работа , ама не може да обработва групово, та и в тази насока нещо ?
                    Последно редактирано от I.Stoyanov; 25-06-13, 17:16.

                    Коментар


                    • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                      До колкото съм чувал 18-105 все пак е по-читав от 18-55, но леко криви на 18мм. Което кривене може да се премахме електронно в апарата ти, поне в jpeg. Тъй че може би все пак си струва, докато събираш за 24-120мм.

                      Не забравяй и другите алтернативи:

                      - Сигма имат много читави 18-50мм ф2.8, които се намират на старо.

                      - Един от любимите ми обективи (имал съм го в никонски вариант, сега го имам на 4/3) е Сигма 24мм 1.8. Твърдак. Малко като затвориш блендата е кукла. Имах някъде една тема с фойерверки, Поздрави от каменния град, където почти всичко е с него и с д200.

                      - За пейзажи турбо чудовището на достъпна цена е Токина 11-16мм 2.8. Той си е почти твърдак, зер от 11 до 16мм разликата е почти никаква, покрива само апс-ц матрица (ако си купиш някой ден фулфрейм няма да покрива фф матрицата), но е много добър. Фото-другарчето тук се бори три седмици като прасе с тиква с един Никон 17-35мм 2.8, та на д700 ли не беше, та на д800 ли не беше, за да получи същите резултати като 11-16мм на д7000. Така и не успя, и го продаде.

                      Като цяло не те съветвам да зяпаш старо и евтино с тоя апарат. Събирай пари и купувай качествено.

                      Единствено изключение - ако ти изпадне си вземи стар китов никон 28-80мм, от тия безмоторните ужасните. Пластмасовите. Много приятни обективчета са, евтини са, изображението е добро.
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                        В стандартния пакет софтуер трябва да имаш всичко.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                          Имам нужда от съвет. Набелязал съм си Никон д5100. Намерих го в два сайта. Какво мислите за обектива 18-55mm VR и за самия фотоапарат ? Ще се радвам да чуя мненията ви, особено от Goblin.
                          ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                          0878 23 58 34- Радо

                          Коментар


                          • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                            Определено подкрепям, че да се дават пари за евтини обективи си е чиста проба набутвация. Телата остаряват и се сменят, обективите ако се пазят, не.

                            За VR от моя опит, само хубави неща мога да кажа, но останалото не ми е познато от опит...

                            Коментар


                            • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                              Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                              Имам нужда от съвет. Набелязал съм си Никон д5100. Намерих го в два сайта. Какво мислите за обектива 18-55mm VR и за самия фотоапарат ? Ще се радвам да чуя мненията ви, особено от Goblin.
                              Аз исках да го взимам, но нямаше в наличност, когато ходих и не ми се разкарваше пак и затова взех Д3200. Мой добръ приятел, който всъщност ме запали по фотографията има 5100 и аз лично почтни не откривам разлика в двете тела. А обективите са напълно еднакви.
                              * аз не смятах, че толкова бързо ще взема да намирам кусури на снимките си, ама от одавна се занимавам най-любителски суъс снимане и постобработка със софтуер. Окетива не е лош, но ако гониш "перфектното" ще трябва да го смениш. Макар, че матрицата на 5100 е различна от тази намоя, тоест с по-малко пиксели и не би следвало да е проблем

                              Поздрави !
                              п.п. фабричният софтуер го отсвирих още докато се опитвах да го инсталирам

                              Коментар


                              • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                                Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                                Аз исках да го взимам, но нямаше в наличност, когато ходих и не ми се разкарваше пак и затова взех Д3200. Мой добръ приятел, който всъщност ме запали по фотографията има 5100 и аз лично почтни не откривам разлика в двете тела. А обективите са напълно еднакви.
                                * аз не смятах, че толкова бързо ще взема да намирам кусури на снимките си, ама от одавна се занимавам най-любителски суъс снимане и постобработка със софтуер. Окетива не е лош, но ако гониш "перфектното" ще трябва да го смениш. Макар, че матрицата на 5100 е различна от тази намоя, тоест с по-малко пиксели и не би следвало да е проблем

                                Поздрави !
                                п.п. фабричният софтуер го отсвирих още докато се опитвах да го инсталирам
                                Благодаря. А за матрицата какво ще кажете, добра ли е ?
                                Матрицата е КМОП 23,6×15,6 мм .
                                Последно редактирано от Райковски; 25-06-13, 18:00. Причина: допълнение
                                ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                                0878 23 58 34- Радо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X