Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

    Щом си отсвирил фабричния софтуер, виж някоя от последните версии на Лайтрум - 4 или 5. Просто не знам коя "познава" Д3200. Там обаче минималната ОS ти е Win 7. Не работи с ХР и Виста.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
      Щом си отсвирил фабричния софтуер, виж някоя от последните версии на Лайтрум - 4 или 5. Просто не знам коя "познава" Д3200. Там обаче минималната ОS ти е Win 7. Не работи с ХР и Виста.
      Абе lightroom-a не ми е ужасно тегъв, не мога да му свикна, при полужение че 5 години се занимавах с Фотошоп професионално. При Lightroom-а всичко е разбъркано и ми отнема време докато налучкам кое къде е ..

      Благодаря. А за матрицата какво ще кажете, добра ли е ?
      Матрицата е КМОП 23,6×15,6 мм
      * абе тя е супер, но просто е по-старо покуление и е 16.2 MP , срещу 24MP за D3200, но най-важното е че с китовия обектив е по-добра. поне от това, което четох по разните форуми, а повярвай ми изчел съм достатъчно, че тоя апарат го купувам 3-та година . Аз съм много доволен от моето Никонче, идеално си е, само дето сега ще му издиря по-читав обектив и оркестъра да свири. Пък, дай боже по-добри времена ще си взема и един Д7100 ей така за спорта
      Щото както споменаха колегите, обектива е инвестиция за дълго време, той може да се ползва мноого години, а телата да се менят, когато излезне по-добро

      Поздрави!
      п.п. ако имаш парите и си се навил грабай, че разколебаеш ли се нищо няма да направиш. Пак казвам, аз си купувам цифроф фотоапарат от 10години и DSL-R от 3 .
      Най-големият ми късмет, бе че когато се бях надул да купувам турбосапунера Фиджи незнам си кой с 30x оптичен зуум, бяха свършили в Техно...ис и се отказах !
      Последно редактирано от I.Stoyanov; 25-06-13, 18:56.

      Коментар


      • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

        Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
        Абе lightroom-a не ми е ужасно тегъв, не мога да му свикна, при полужение че 5 години се занимавах с Фотошоп професионално. При Lightroom-а всичко е разбъркано и ми отнема време докато налучкам кое къде е ..
        Това е поради ориентацията на лайтрум към серийна обработка на снимки в количество. Там се опитват да следват процесите още от филмовата фотография - вадене на филма, промиване, печатане... затова всичко е нацепено на раздели. Поиграй си, читава програма е. Фотошопа е повече за дълбока обработка на единични снимки.

        Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
        Имам нужда от съвет. Набелязал съм си Никон д5100. Намерих го в два сайта. Какво мислите за обектива 18-55mm VR и за самия фотоапарат ? Ще се радвам да чуя мненията ви, особено от Goblin.
        Пак ми умря циганката, много крехка горката Не съм никонджия (вече), но с 5100цата не можеш да сбъркаш. Освен ако не ти искат същите пари като за 3200ката.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

          Гоблин, за какво ти е циганка, като съм тук ?

          Как да ви кажа, като видях какво е написал Гоблин, не се сдържах и го поръчах. Като дойде ще се хваля, че вече съм в клуба на професионалистите, а и ще почерпя !
          Поздрави !
          ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
          0878 23 58 34- Радо

          Коментар


          • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

            Баси до тук продавачите от мен са 3 бона напред, а аз съм заложил за три бона реноме назад
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

              Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
              ...Най-големият ми късмет, бе че когато се бях надул да купувам турбосапунера Фиджи незнам си кой с 30x оптичен зуум, бяха свършили в Техно...ис и се отказах !
              Когато не е единствен фотоапарат, Фуджи с 30х обектив с ръчна гривна за вариото, върши съвсем определено добра работа. Матрицата му е 1/2.3, тоест малка, но може да снима в RAW формат. Аз имам Fujifilm HS10 - 30x optical zoom - използвам го за репортажи от спасителни акции и учения. Не ми трябва особено качество, но ми трябват детайли от акцията, понякога отдалеченост на километри. По добър е от бинокъл, в определени моменти. Може да снима филм на високи каданси, макар и с по ниска разделителна способност. На 120 кадъра/секунда покрива 800/600 изображение, при 240 кадъра в секунда също добра разделителна способност, което позволява да се разглеждат процесите забавено и в детайли. Нагоре има скорости за снимане на филм до 1000 кадъра в секунда,
              но според мен от 480 кадъра нагоре изображението става некачествено, с малка разделителна способност.
              За първи апарат не е подходящ, но за трети се е необходим точно такъв дзвер.
              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

              Коментар


              • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                Когато не е единствен фотоапарат, Фуджи с 30х обектив с ръчна гривна за вариото, върши съвсем определено добра работа. Матрицата му е 1/2.3, тоест малка, но може да снима в RAW формат. Аз имам Fujifilm HS10 - 30x optical zoom - използвам го за репортажи от спасителни акции и учения. Не ми трябва особено качество, но ми трябват детайли от акцията, понякога отдалеченост на километри. По добър е от бинокъл, в определени моменти. Може да снима филм на високи каданси, макар и с по ниска разделителна способност. На 120 кадъра/секунда покрива 800/600 изображение, при 240 кадъра в секунда също добра разделителна способност, което позволява да се разглеждат процесите забавено и в детайли. Нагоре има скорости за снимане на филм до 1000 кадъра в секунда,
                но според мен от 480 кадъра нагоре изображението става некачествено, с малка разделителна способност.
                За първи апарат не е подходящ, но за трети се е необходим точно такъв дзвер.
                Точно HS10 щеше да взимам, ама зло за добро.
                * предполагам машинката не е лоша спрямо обикновените сапунки, че дори ги превъсхожда

                Като дойде ще се хваля, че вече съм в клуба на професионалистите, а и ще почерпя !
                - днес ли го очакваш

                Коментар


                • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                  При мен пак греда В супер големия ни град, най - грамотния ДСЛР Никон, който се продава е Д3200... за 7100 и то не с китова оптика дума да не става. Е, хубаво, ама аз не искам 3200, искам си 7100 с обектив 16-85. Фотосинтезис имат някакъв магазин, къде няма нищо в него, питах там, можело да ми докарат Д7100, ама веднъж седмично докарвали стоки, пък трябвало и предварителни заявки, капарота и такива неща. От магазина ме посъветваха, че е по - добре да си го поръчам онлайн... Май така ще направя, но се чудя още. Пообиколих по магазините и най - грамотния фотоапарат, който видях да се продава е canon powershot g1x има също и g15, хубаво, не са лоши апаратчета предполагам, но са коренно различни неща спрямо Д7100. Иначе каквото и да е, все ще ми върши работа, но са коренно различни неща, пък и ДСЛР си ми е мечта...между g1x и g15 кое е по-добре, като гледам цените, предполагам g1x, въобще заслужават ли си тези канони или да си отстоя на ината и да си набавя по някакакъв начин Д7100.
                  Последно редактирано от ivodianov1992; 26-06-13, 13:12.
                  Ако е машина, нека бъде немска!
                  XJR 1200
                  ETZ 150
                  Kawasaki Ninja ZX10R

                  Коментар


                  • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                    С Канона купуваш някакъв завършен продукт - всичко снимаш с наличната техника, и макро и пейзаж и портрет. Купувайки Никон купуваш отворена за вечен ъпгрейд система, в която самото тяло ще е консуматива. Та тези 3000лв, които си готов да дадеш сега ще бъдат само "началото на пътя". Последната дума(мисъл) си е твоя. Детските мечти за това са детски, защото не винаги си струва да ги преследваме на всяка цена. Но ако не трябва да убиеш човек заради покупката, може да тръгнеш по пътя ня джедаите.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                      Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                      - днес ли го очакваш
                      Обадих се и ми казаха, утре по обяд да го чакам. Що, за почерпка ли бързаш ?
                      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                      0878 23 58 34- Радо

                      Коментар


                      • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                        Да, така е, то ДСЛР си е път, път, по който тръгнеш ли да вървиш, не се ли върнеш - край няма. То това е и интересното, тела, обективи - винаги има варианти за надграждане и допълване, естествено са свързани със средства, няма как да е иначе, но пък това си е интересното, винаги има вариант за повече възможности. Относно парите, спор няма, никак не са малко, но всеки сам си ги изработва и си решава за себе си. Някой може и да ме нарече луд, че бих си позволил да дам толкова пари за фотоапарат, може и да е така. Имам колеги, гледат гълаби, хоби им е, купуват по търгове от чужбина, имат всякакви, имат и двойки за по 5 000 евро чифта и за по 3 000 евро... за мен те са луди, за тях аз Та така, кой каквото си му е на акъла, кой каквото иска, кой за каквото си мечтае
                        Ако е машина, нека бъде немска!
                        XJR 1200
                        ETZ 150
                        Kawasaki Ninja ZX10R

                        Коментар


                        • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                          Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                          Що, за почерпка ли бързаш ?
                          - че как


                          в страни от майтапа - знам какво е да чакаш техника, особено фотоапарат, за който си мечтал от много време. Искрено се радвам с теб

                          Коментар


                          • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                            Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                            - че как


                            в страни от майтапа - знам какво е да чакаш техника, особено фотоапарат, за който си мечтал от много време. Искрено се радвам с теб
                            Не знам как ще изтрая до утре. Отворил съм си го на снимка и през 2 минути го гледам, като 5 годишно дете. Вие чакайте да дойде, пък ще се започнат едни питанкии.
                            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                            0878 23 58 34- Радо

                            Коментар


                            • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                              Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                              ...като гледам цените, предполагам g1x, въобще заслужават ли си тези канони или да си отстоя на ината и да си набавя по някакакъв начин Д7100.
                              Канона е примерно д3200-ка със завинтен завинаги хубав обектив. На по-висока цена.

                              А 7100цата - Никон се слави със системния дефицит на новите модели. От обявяването му в пресата, през реалното му лансиране, до реалната му наличност в магазините "без връзки" често минават месеци. 7100цата едва от скоро е свободно налична, възможно е в България още да не са попълнили запасите, още повече че не е съвсем евтин апарат.

                              И да, струва си да го почакаш. Намери си го. Поръчай си го от чужбина ако трябва. Има един холандски сайт cameranu точка nl, те май са читави.
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар


                              • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                                Специално за Райковски като вече почти собственик на Д5100. Снимката не е моя, но я поствам заради комбинацията Д5100 + Хелиос 44-2 от Зенит ЕТ!

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2672691.jpg
Прегледи:1
Размер:82.7 КБ
ID:5496994
                                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                                Из "Златния телец"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X