Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв фотоапарат за мото туризъм?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

    Абе, че е хубав е хубав ама това дето си замислил аз ще го пропусна

    http://www.pazaruvaj.com/obektivi-c4...5.6+&orderby=1

    днес си поръчах 2 батерии х1450mAh със зареждачка за 220v/ 12v/24v за 48лв и някакви стотинки, чакам ги с нетърпение.
    Последно редактирано от drago varvar; 27-12-11, 20:12.
    Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

    Коментар


    • #47
      От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

      Като за начало през прозорец и от ръка толкова

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 055.jpg
Прегледи:1
Размер:176.1 КБ
ID:5330864
      Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

      Коментар


      • #48
        От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

        Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
        Абе, че е хубав е хубав ама това дето си замислил аз ще го пропусна

        http://www.pazaruvaj.com/obektivi-c4...5.6+&orderby=1
        Всъщност засега май се отказах от това, или поне не сега. От два дни ровене стигнах до други изводи. След седмица трябва да взема една тънка "палачинка" на много добра цена:



        По тоя начин апарата става супер компактен - тоя обектив е лек, малък, широк, светлочувствителен и става перфектен за една голяма част от нашите снимки - пейзажите. Също апаратът ще стане незабележим в градска среда и няма да се набиваш на очи с голямата оптика на ДСЛР-а... Ще може да се носи и на колан или в джоба.
        Мисля да му добавя и един поляризационен филтър. Ако успея да намеря на нормална цена един 14-150 обектив и нищо друго няма да ми трябва. Целия комплект ще се събира в чантичката на 350D-то, заедно със зарядното и две батерии.
        Мога да кажа и че след двудневно ровене из форумите си мисля, че за 1000 лв. може да се докара добър кит на компактен апарат със сменяема оптика и май всъщност това е най-правилната техника за мототуриста, който все пак иска да направи малко по-добри снимки...

        Темата е интересна, ще пиша като има развитие.




        Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
        Като за начало през прозорец и от ръка толкова
        Това на колко ISO e?
        LZ2NKM

        Коментар


        • #49
          От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

          Първоначално публикуван от damon Преглед на мнение
          Това на колко ISO e?
          Ами незнам, снимам за сега на зильенко фотоапаратчи на auto. Хора аз щтракам , аз не снимам.
          Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

          Коментар


          • #50
            От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

            май разбрах : бленда F4, скорост 200/100сек, фокусно разст.6,7мм, iso 800
            Последно редактирано от drago varvar; 28-12-11, 22:13.
            Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

            Коментар


            • #51
              От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

              Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
              Ами незнам, снимам за сега на зильенко фотоапаратчи на auto. Хора аз щтракам , аз не снимам.
              Няма лошо. Ама ISO-то и другите две неща е добре да ги знаеш долу-горе за кво са, дори и като щракаш. Иначе за кво си търсиш апарат, а не снимаш с нокиата...

              Дай да видим още снимки, че ми е особено интересен тоя "шпионски" обектив. И на мен навремето ми беше голям мерак далечния zoom, и имам едно такова Fuji с 12x, което е сега при nigell. А виж докъде стигнах сега - да си купувам "твърд" обектив.
              LZ2NKM

              Коментар


              • #52
                От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

                той освен, че е шпионски с този 36 зум, но и снима на 180 и 360 градуса панорамни снимки , първи опит на 180 iso100

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 039.jpg
Прегледи:1
Размер:66.2 КБ
ID:5330965

                ето и една на маса и една на балконя с ISO200
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 036.jpg
Прегледи:1
Размер:265.2 КБ
ID:5330966 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 014.jpg
Прегледи:1
Размер:120.0 КБ
ID:5330967

                със зум 36х не съм правил още
                Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                Коментар


                • #53
                  От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

                  Колега, ако новият ти апарат има програма Р, опитай да снимаш на нея. Почти като зеленото правоъгълниче е, но можеш винаги да държиш ISO-то под контрол. Няма нужда от снимки на 800ISO при стабилизиран апарат.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #54
                    От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

                    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                    Колега, ако новият ти апарат има програма Р, опитай да снимаш на нея. Почти като зеленото правоъгълниче е, но можеш винаги да държиш ISO-то под контрол. Няма нужда от снимки на 800ISO при стабилизиран апарат.
                    Има Р , благодаря за съвета, сега се уча и такива съвети са ми полезни. А Апарата си има ръчни режими, но трябва да се науча как и кога да ги ползвам . Мерак не липсва


                    Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

                      Препоръчвам ти да прочетеш тук :
                      http://photo-forum.net/ebook/start.htm

                      Много бързо и хубаво са обяснени основните неща и техники

                      Нали знаеш, 5 мин четене, спестява 3 часа ръчкане

                      Коментар


                      • #56
                        От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

                        Е сега е момента да се върнеш в Алпите и да пренапишеш историята

                        Коментар


                        • #57
                          От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

                          Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
                          Има Р , благодаря за съвета, сега се уча и такива съвети са ми полезни. А Апарата си има ръчни режими, но трябва да се науча как и кога да ги ползвам . Мерак не липсва
                          Ще стигнеш накрая до оптиките ти. Иначе, наистина дръж ISO-то ниско. Няма нужда да бъде високо, ако е достатъчно светло. Забелязаъл съм че повечето апарати в напълно автоматичен режим държат ISO-то по-високо, предполагам за да работи затвора на по-високи скорости и да няма изненади с размазване. Аз лично никога не снимам в автоматичен на никой апарат - едва сега на PEN-а излизат някакви долу-горе хубави снимки на AUTO. Нe знам тоя сензор на колко почва да му личи шума, но на Fuji-то винаги държах под ISO 200 - нагоре не бяха добри снимките. Все пак и двата са със сензори с най-големия кроп фактор 5.62 и не може да очакваш чудеса... На 350D-то снимките са прилични до към ISO1600, а на PEN-a дори до 2500, но той има и шумопотискане, което е доста сносно.

                          Погледни това, което е пуснал Венци - много е добро!

                          Между другото въртящия дисплей е голямо предимство...
                          LZ2NKM

                          Коментар


                          • #58
                            От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

                            Първоначално публикуван от damon Преглед на мнение
                            Между другото въртящия дисплей е голямо предимство...
                            Точно това е едно от нещата, както и Full HD, които наклониха везните да купя тази сапунерка , а не FZ48

                            довечера ще падне едно четене и тестване, мнооо якУ
                            Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                            Коментар


                            • #59
                              От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

                              Ей Драго ,как не видях по рано темата . Щях да ти предложа моя Канон SX20 IS . Уникален апарат се оказа. Уникален ,
                              но защо сега си седи в кутията в къщи. Ето заради това чудо - http://www.dpreview.com/reviews/Q210...zoom/page3.asp
                              Като качество на снимане и видео бие наред (виж груповия тест) ,а в същото време си го носиш в страничния джоб на панталона или
                              якето. От "опита" който съм натрупал с камери и мотори до сега съм я докарал до :
                              Canon sx20 - is . - за колата и асфалтовия мотор - http://www.dpreview.com/news/2009/8/19/canonsx20is
                              Casio exilim EX- FH100 - за всякакви случаи - http://www.dpreview.com/reviews/Q210...zoom/page3.asp
                              Panasonic DMC TS1 - за офроуд - http://www.dpreview.com/reviews/Q209...roup/page8.asp

                              Ако ще сменям нещо оттук нататък ще е със споменатия канон G12 и sx 30is само заради зуума.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Какъв фотоапарат за мото туризъм?

                                Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
                                Е сега е момента да се върнеш в Алпите и да пренапишеш историята
                                ще ще
                                Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X