Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за избор на "турбо сапунер"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ за избор на "турбо сапунер"

    Здравейте колеги, може ли някой да помогне с дилемата ми.Спрял съм се на тези два модела:

    Panasonic Lumix DMC-FZ48
    http://www.dpreview.com/products/pan...asonic_dmcfz47

    CANON POWERSHOT G11
    http://www.dpreview.com/news/0908/09081908canong11.asp

    Аххх, защо канона няма такъв зум
    DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
    Skype: pach_bs

  • #2
    От: Помощ за избор на "турбо сапунер"

    При бърз преглед на параметрите, за мен единственото предимство на Паналайката е големия зум. Всичко друго е относително. Аз съм Канонир от няколко години, но ще те посъветвам да погледнеш и Никон L 120. На 90% е по-добър от Панасоника. Успех с избора. P.S. Никона само в случай, че наистина държиш на супер-суперзуума.
    Последно редактирано от коко келеша; 27-09-11, 08:01.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #3
      От: Помощ за избор на "турбо сапунер"

      ... и HD филмчета или поне 720p.
      Но пък по-голяма матрица...
      За мен лично зуум и видео са много по-важни
      http://snapsort.com/compare/Canon_Po...nic-FZ47/specs
      Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

      Коментар


      • #4
        От: Помощ за избор на "турбо сапунер"

        Още един глас за Канона, но не защото съм канонист, а защото канона снима и в RAW формат.

        Коментар


        • #5
          От: Помощ за избор на "турбо сапунер"

          Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
          Още един глас за Канона, но не защото съм канонист, а защото канона снима и в RAW формат.
          То и панасоник един клас нагоре снима в RAW.

          Турбо зуум-а не е велика екстра. Имам FZ-50, а преди това FZ-5. Всичко друго му е ОК, само матрицата му е калпава. Но пък обектива му е супер и до някъде компенсира. За конкретния, за който е въпроса - нямам преки впечатления.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: Помощ за избор на "турбо сапунер"

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            То и панасоник един клас нагоре снима в RAW.

            Турбо зуум-а не е велика екстра. Имам FZ-50, а преди това FZ-5. Всичко друго му е ОК, само матрицата му е калпава. Но пък обектива му е супер и до някъде компенсира. За конкретния, за който е въпроса - нямам преки впечатления.
            Чакам утре отговор за един FZ50 като стария, който ми откраднаха.Ако се спазарим, оставам с него, ти твоя не го ли продаваш
            DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
            Skype: pach_bs

            Коментар


            • #7
              От: Помощ за избор на "турбо сапунер"

              Първоначално публикуван от PACH - Иван Тодоров Преглед на мнение
              Чакам утре отговор за един FZ50 като стария, който ми откраднаха.Ако се спазарим, оставам с него, ти твоя не го ли продаваш
              Е сега ме хвърли в размисъл!
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Помощ за избор на "турбо сапунер"

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Е сега ме хвърли в размисъл!
                Мисли бързо
                DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                Skype: pach_bs

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ за избор на "турбо сапунер"

                  А гледал ли си канон SX1?
                  20х оптичен зум със стабилизация, 10 МР CMOS сензор, голям въртящ се дисплей и Full HD 1920х1080@30fps със стерео звук.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помощ за избор на "турбо сапунер"

                    Първоначално публикуван от hudson Преглед на мнение
                    А гледал ли си канон SX1?
                    20х оптичен зум със стабилизация, 10 МР CMOS сензор, голям въртящ се дисплей и Full HD 1920х1080@30fps със стерео звук.
                    Ами дилемите свършиха, взех си същия Панасоник FZ50 , като стария който ми откраднаха.Оборудвах го с една SD карта SanDisk Extreme class 10, 8GB и за сега съм доволен.За момента от новите сапунерки, нищо не ми пасна на 100%, за да го закупя.Интересен ми е Panasonic FZ47/48, но го няма наличен за да го тествам.
                    DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                    Skype: pach_bs

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помощ за избор на "турбо сапунер"

                      Здравейте, да посъживя темата.

                      Какво ще кажете за Nikon L310?
                      Смятам, че за това за което ми трябва фотоапарат, този покрива изискванията ми.Търся преки впечатления от някой който го е ползвал.
                      Приемам и други предложения в ценовия диапазон 320-380 лв.
                      Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помощ за избор на "турбо сапунер"

                        От апаратите, които съм ползвал, и от тези, чиито резултати съм виждал, бих препоръчал канона.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помощ за избор на "турбо сапунер"

                          Здравейте аз продължавам с чуденето
                          Тези дни ми попадна в ръцете един Панасоник FZ 100.Поиграх си с него, хареса ми като цяло.
                          Дилемата ми е следната-въпросния апарат ми го дават за 450лв.Ползван е 3 години и има нормални следи от употреба.
                          В момента нов Panasonic Lumix DMC-FZ62 струва 600лв.Разликата до колкото разбирам между двата апарата е липсата на RAW и въртящ се дисплей в 62-ката, срещу повечето мегапиксели(което слабо ме интересува).С обработка на RAW едва ли ще се занимавам в близко време, а въртящият се дисплей е предпоставка да се счупи(той вече се е разхлопал).А и разликата между нов, и стар апарат е 150лв.
                          Въпроса ми е, има ли някаква друга разлика между двата апарата, която да натежи в полза на стрия или да вложа още малко пари и да взема новия.
                          Ако питате, защо Панасоник?
                          Ами защото не виждам друг апарат с визьор в този ценови диапазон..
                          На цена от 600 лв. е и Olympus E-PM1 PEN mini, но не знам дали съм готов за апарат със сменяеми обективи..
                          Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X