Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов апарат- какъв да бъде ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Нов апарат- какъв да бъде ?

    Благодаря на колегата hudson за поправката,SX1 е със CMOS, а SX10 със CCD. Разликата м/у SX1,SX10 и SX20 (моят) е само и единствено в матрицата. SX10-10MP CCD,SX1-10MP CMOS, SX20-12.3MP CCD. Аз лично съм много доволен от SX20-та,сега си поръчах макро лещи и поляризиращ филтър. От SX1 има доста противоречиви отзиви,за SX10 само добри неща съм чел.

    Апропо,Canon са пуснали SX40 HS - 12.1MP CMOS,серийно снимане с 2.1кад/сек(до запълване на картата, 10.3кад/сек за 8 кадъра), FULL HD(25кад/сек, 640х480-120кад/сек),35х оптично варио,най-новият процесор DIGIC 5,ISO 80-3200, 1001 режима на оптичната стабилизация и какво ли още не. Май-май ще се сменя SX20-та.
    Последно редактирано от Dino; 08-10-11, 12:00.
    Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
    Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
    Volkswagen Bora AKL

    Коментар


    • #32
      От: Нов апарат- какъв да бъде ?

      Хора, някой има ли идея как да изкарам вечния брояч на кадрите (ако изобщо има такъв де) на Olympus XZ-1 ?
      2015 KTM EXC 450 six days Argentina
      Toyota Land Cruiser KDJ 125

      Коментар


      • #33
        От: Нов апарат- какъв да бъде ?

        Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
        Хора, някой има ли идея как да изкарам вечния брояч на кадрите (ако изобщо има такъв де) на Olympus XZ-1 ?
        Когато е включен, ако му отвориш капачето за картата, дава ли ти червен надпис "card cover open", или си трае ?

        Ако не се случва нищо, вероятно ползва новия трик, който е следния:

        1.) Изгаси апарата. Натисни бутона Menu и го дръж натиснат.

        2.) Като припали апарата - пусни Menu, после го натисни пак за да влезеш нормално в менюто. Иди в менюто за регулиране осветеността на екрана (Иконката с гаечно ключе / после малкото изображение на "телевизорче"

        С дясна стрелка иди до най-дясната колона (Brightness).

        3.) Натисни Info, задръж натиснато, натисни OK.

        Трябва да ти се появи черен Olympus екран.

        4) Натисни едно след друго: Горе, Долу, Ляво, Дясно, Бутона за снимане, Горе.

        Ще ти излезе сервизното меню. Със стрелките можеш да се мотаеш между страници едно, две, три и т.н. Това което ти трябва е на десен бутон, Page 2.

        R 000000 [Брояч на кадрите]
        S 000000 [Брой задействания на светкавицата]
        C 000000
        U 000000 [Брой включвания на апарата]
        V 000000

        Останалото са разни сервизни щуротии. На дясна стрелка е празна страница D: , там се изписват грешките когато има такива.


        Имай предвид че при Олимпус за чисто нов апарат всичко до 200 кадъра е съвсем нормално. Обикновено са между 160 и 240, поне при огледално рефлексните толкова им е тестовата процедура в завода.

        Ако ти падне апарат с 20-30 кадъра, има крути шансове да е "refurbished" (поправян и подновен в сервиза им). Поне в Щатите е така. В сервиза първо правят тестовете, после нулират брояча (в редки случаи). Не че има лошо де, refurbished когато е правено от Олимпус си е по-добро от ново.
        Последно редактирано от Goblin; 12-10-11, 16:35.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • #34
          От: Нов апарат- какъв да бъде ?

          Много благодаря ! Получи се ! Просто исках да проверя корко кадъра съм направил, иначе XZ-1 чката си я взех нова /даже аз бях пуснал темата като избирах/ и съм много доволен за сега !
          2015 KTM EXC 450 six days Argentina
          Toyota Land Cruiser KDJ 125

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X