Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов апарат- какъв да бъде ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нов апарат- какъв да бъде ?

    Здравейте, решил съм да сменям апарата. Засега оглеждам компактни модели сравнително висок клас, като много ми се иска новият апарат да е Канон. За целта съм се спрял на Canon S95 . Моля някой, който има наблюдения върху модела да си даде мнението дали си заслужава парите. Гледам и едно канонче ELPH 300 HS, цената му е почти наполовина, но нямам идея за качеството. Бих взел и Панасоник, тъй като до сега съм с такъв и единствените оплаквания са ми от снимките на тъмно.....абе изобщо приемам съвети /аргументирани/ и за други марки и модели, като критериите ми са апарата да е компактен и естествено да прави хубави снимки !
    2015 KTM EXC 450 six days Argentina
    Toyota Land Cruiser KDJ 125

  • #2
    От: Нов апарат- какъв да бъде ?

    Ами ако можеш да отделиш повечко пари ти препоръчвам Sony nex-5. От това в момента по-добро няма. Аз съм със Sony nex-3 и досега толкова лесен за ползване апарат не съм имал, а и снимките които прави са невероятни.

    Коментар


    • #3
      От: Нов апарат- какъв да бъде ?

      Гледай и Никоня
      --------------------------------------------------
      [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

      Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
      [/FONT]

      Коментар


      • #4
        От: Нов апарат- какъв да бъде ?

        Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
        Ами ако можеш да отделиш повечко пари ти препоръчвам Sony nex-5. От това в момента по-добро няма. Аз съм със Sony nex-3 и досега толкова лесен за ползване апарат не съм имал, а и снимките които прави са невероятни.
        И аз смело препоръчвам Sony nex-5.
        0878 706 714

        WWW.OFFROADMASHINI.COM

        Коментар


        • #5
          От: Нов апарат- какъв да бъде ?

          За да опростим до максимум - лесно достъпните апарати са:

          - Огледално рефлексни (DSLR) които хем са, хем приличат на "сериозни" апарати.

          - "Бридж" фотоапарати, които приличат на огледално рефлексните, но са с карантии на сапунерки или почти, и с несменяема оптика.

          - "Сапунеркоподобни сериозни" апарати, със сменяема оптика и карантии на сериозни апарати. Това са Sony NEX, Olympus E-Pxx, Samsung NX, Panasonic G--- Със сменяеми обективи са, и при тях нещата са по-дебели (финансово) в перспектива.

          - "Напреднали сапунерки" - въпросният canon S95, canon G-11/12, Nikon P9000, Panasonic забравих им моделите, Samsung TL500, и съвсем отскоро - Olympus XZ-1 който се представя изключително добре.

          - "Сапунерки" - всичко надолу.

          Като цяло - S95 e много добър избор ако не смяташ след време да платиш още няколко пъти по толкова в обективи.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #6
            От: Нов апарат- какъв да бъде ?

            Аз съм си харесал този -
            http://shopping.bg/Cifrov-fotoaparat...-FinePix-S1800
            Погледни го, не зная обаче какво мислят професионалистите за него.

            Коментар


            • #7
              От: Нов апарат- какъв да бъде ?

              Ползвах около 2 години Никон П8000 и съм много доволен от машинката като снимки, а с батерията можеш да даваш ток на джипката като не иска да запали зимата
              --------------------------------------------------
              [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

              Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
              [/FONT]

              Коментар


              • #8
                От: Нов апарат- какъв да бъде ?

                Благодаря за съветите. Sony-то е наистина страхотно, но ми идва малко скъпо. Май се насочвам към "напредналите сапунерки". Ще ме насочите ли къде освен в amazon.com мога да прегледам обективни рейтинги на апаратите? Като компактност до тук май Canon S95 води....
                2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                Toyota Land Cruiser KDJ 125

                Коментар


                • #9
                  От: Нов апарат- какъв да бъде ?

                  Тези трите като ги прочетеш ще разполагаш с достатъчна информация:

                  http://www.dpreview.com/reviews/q420...dcompactgroup/

                  http://www.dpreview.com/reviews/OlympusXZ1/

                  http://www.dpreview.com/reviews/samsungtl500/

                  А тук можеш директно да сравняваш детайл по детайл снимки правени с различните апарати.
                  Последно редактирано от Goblin; 14-04-11, 21:40.
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • #10
                    От: Нов апарат- какъв да бъде ?

                    Доста изчерпателни са тестовете, благодаря ! Заболяха ме очите от четене. Излиза, че относно напредналите сапунерки човек е доста силно ограничен в избора си , а Канон май не предлагат друго освен S95 и предшественика му S90 . Харесах си и още няколко канончета Canon PowerShot SX210IS , Canon PowerShot SD4500IS .... всъщност основно но външен вид ги харесах и изобщо не мога да преценя дали си заслужават парите
                    2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                    Toyota Land Cruiser KDJ 125

                    Коментар


                    • #11
                      От: Нов апарат- какъв да бъде ?

                      От темата не разбрах какъв бюджет си определил за покупката на фотоапарат, но ако си се насочил към "напреднала сапунерка", бих те посъветвал да отделиш малко време за проучване на Lumix (Panasonic). Информацията ми от един от големите търговци на фототехника в страната е че моделите на Nikon и Canon в сегмента на т.н. "напреднали сапунерки" (цифрови фотоапарати в диапазона на 500-600 лв) дават доста повече дефекти в сравнение с Lumix. Поради същата причина моя позната избра точно тази марка, модела ако не се лъжа е DMC-FZ38. Снимал съм с него и считам че прави прилични снимки. Естествено има си и огранченията на цифровия фотоапарат - диапазона на блендата е малък, за сметка на това светлочувствителността стига до 6400, а макс. скорост от 1/2000 предполага качествено заснемане на бързо движещи се обекти.

                      Ако обаче решиш да се поохарчиш повечко за огледално-рефлексен фотоапарат, марките са 2: Canon и Nikon. Коя марка е по-добра е почти като вечния спор Левски или ЦСКА. Принципно привържениците на Canon са повече, аз лично предпочитам Nikon.
                      Success is like being pregnant! - Everybody congratulates you, but nobody knows how many times you were fu..ed ....

                      Коментар


                      • #12
                        От: Нов апарат- какъв да бъде ?

                        Първоначално публикуван от Rotor Преглед на мнение
                        От темата не разбрах какъв бюджет си определил за покупката на фотоапарат, но ако си се насочил към "напреднала сапунерка", бих те посъветвал да отделиш малко време за проучване на Lumix (Panasonic). Информацията ми от един от големите търговци на фототехника в страната е че моделите на Nikon и Canon в сегмента на т.н. "напреднали сапунерки" (цифрови фотоапарати в диапазона на 500-600 лв) дават доста повече дефекти в сравнение с Lumix. Поради същата причина моя позната избра точно тази марка, модела ако не се лъжа е DMC-FZ38. Снимал съм с него и считам че прави прилични снимки. Естествено има си и огранченията на цифровия фотоапарат - диапазона на блендата е малък, за сметка на това светлочувствителността стига до 6400, а макс. скорост от 1/2000 предполага качествено заснемане на бързо движещи се обекти.

                        Ако обаче решиш да се поохарчиш повечко за огледално-рефлексен фотоапарат, марките са 2: Canon и Nikon. Коя марка е по-добра е почти като вечния спор Левски или ЦСКА. Принципно привържениците на Canon са повече, аз лично предпочитам Nikon.
                        Мисля да си го поръчам от чужбина, като тавана на цената смятам да е 400 долара /точно колкото е S95-цата/ От настоящия ми панасоник съм изключително доволен, за 5 год. употреба не ми е създавал никакви проблеми, и бих си взел пак такъв, но посочения от теб модел ми е твърде голям за да го нося навсякъде и със сигурност ще го изпочупя за отрицателно време в раницата на мотора. Lumix DMC-LX5 също е вариант, но в теста, който Goblin посочи по-горe, определено снимките на Канона ми харесват повече. Lumix DMC-ZS7 също е вариант, или Lumix DMC-TZ20 .... тия Лумикси са толкова много, че сигурно и от Панасоник не знаят каква им е разликата
                        2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                        Toyota Land Cruiser KDJ 125

                        Коментар


                        • #13
                          От: Нов апарат- какъв да бъде ?

                          След дълго мислене и четене, вчера поръчах Олимпус xz-1 . Като пристигне и го поразуча ще пиша впечатления . Благодаря за съветите !
                          2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                          Toyota Land Cruiser KDJ 125

                          Коментар


                          • #14
                            От: Нов апарат- какъв да бъде ?

                            Честито, направил си нестандартен и просветен избор

                            Освен всичките останали благини на XZ-1 цата, допълнителни бонуси са:

                            - Можеш да му закачиш електронният окуляр (VF-2) от Pen серията. За електронен окуляр е изключително читав.

                            - Можеш да ползваш повечето модерни светкавици на Олимпус. За лекота и преносимост - добрата стара FL-20 (колкото пакетче цигари, плоска, много читава светкавица). За глезотии - по-големите светкавици от Олимпус Е системата, старите модели FL-36, FL-40 или FL-50.

                            - Ако някой ден те засърби да се занимаваш - също като големите батковци, XZ-1цата управлява безжично R светкавиците от Е системата (работещите модели са FL-36R и FL-50R). Позволява невероятна гъвкавост при осветяване на обекта. Апаратчето може да управлява до три групи светкавици. Можеш да регулираш мощността на осветяването отделно за всяка група (A, B и C), като препоръчителният максимален брой светкавици на група е три (демек - можеш спокойно да управляваш до 9 светкавици), теоретично - май беше до около 60 парчета на група.

                            Това разбира се надали ще тръгнеш да го правиш, но с една самотна FL-36R е доста весело примерно да снимаш цвете на макро и да поставиш светкавицата да светне зад него през листчетата. Приложенията са много. Още веднъж честито и успех
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • #15
                              От: Нов апарат- какъв да бъде ?

                              Какъвто и да е огледално рефлексен фотоапарат...,но инвестицията е над 900 лева...
                              А иначе :
                              Nikon Coolpix L120 В момента е в промоция и прави много хубави снимки...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X