Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всичко за Olympus и Panasonic (FourThirds/micro43/43/mFT/FT)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Всичко за Olympus и Panasonic (FourThirds/micro43/43/mFT/FT)

    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
    Ко ? Що ?

    Цитират те там, че спиш с Оли-то под възглавницата ..., шаманска му работа...

    Коментар


    • #32
      От: Всичко за Olympus и Panasonic (FourThirds/micro43/43/mFT/FT)

      Кудя бря. Известен ли станах. Дай да видя. Че на индекса само като видях снимките хвърлих апарата и избухнах в ридания също като когато за пръв път отворих Аурум Лайт. И изпълзях обратно в дупката си.

      Аааа, добавил си втори линк. Я да види дедо поп...
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #33
        От: Всичко за Olympus и Panasonic (FourThirds/micro43/43/mFT/FT)

        Днес излезе нов Pеn E-PL7. Общо взето хардуера е същия като на Е-M10 - новият процесор, wifi, 3 осна стабилизация. Голямата новост е възможността за обръщане на дисплея наобратно за селфита. Явно са сметнали, че пазарът има нужда от такава глупост. Най-подробно описание има в сайта на Robin Wong.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:E-PL7_SLV_right_selfie_hand_1442EZ_SLV_FLLM1_zps94ae5227.jpg
Прегледи:1
Размер:91.8 КБ
ID:5607721
        Последно редактирано от Goblin; 28-08-14, 23:58.
        LZ2NKM

        Коментар


        • #34
          От: Всичко за Olympus и Panasonic (FourThirds/micro43/43/mFT/FT)

          Първоначално публикуван от damon Преглед на мнение
          ...Голямата новост е възможността за обръщане на дисплея наобратно за селфита. Явно са сметнали, че пазарът има нужда от такава глупост. ...
          Всъщност по-интересното е до какви хватки и трикове (екран който се разкача по избор отгоре или отдолу за да може да се накланя в различните посоки) са готови да прибегнат само и само за да не върнат изпитания и далеч по-практичен екран отварящ се настрани, като на Е-620/Е-3/Е-30/Е-5. Който пак си остава по-практичен понеже позволява да снимаш обект на земята с изпъната ръка в портретна ориентация. Аз до ден днешен си пазя панасониците заради този екран. Някой при Олимпус здраво му се е заканил на тоя дизайн.

          А иначе "екрана за селфи" си е необходим, в деня в който ползваш статив и трябва да отдалечиш апарата от обекта до толкова че да не можеш да минеш зад него (примерно като опреш до стена, на брека на река и прочее). За които дни "оня стария" екран пак си остава по-добър.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #35
            От: Всичко за Olympus и Panasonic (FourThirds/micro43/43/mFT/FT)

            Е сигурно има и малко приложение извън селфитата, но основно си го рекламират за това. Пък и очевидно имат проучвания, че се търси. Всъщност да си призная и аз съм снимал селфита, но като завъртя на 12 мм не ми трябва дисплей.

            Пък зя "оня" дисплей, дето беше на 620-ката (още го помня) - май никъде не съм виждал каквото и да било обяснение излязло от Олимпус защо го зарязаха. Беше учудващо удобен и понеже и G3-ката ми беше с такъв, още ми липсва, и често се сещам за него. Единственото предимство на сегашния дизайн е по-голямата стабилност и по-малката вероятност да го счупиш.
            LZ2NKM

            Коментар


            • #36
              От: Всичко за Olympus и Panasonic (FourThirds/micro43/43/mFT/FT)

              Аз съм виждал някакво срамежливо обяснение че увеличавал размера на апарата настрани. Което е глупост. Просто някой е решил да се извини с дизайнерско решение.

              В тази му позиция тоя екран става единствено за "селфи" на ръка. На статив и да го разгърнеш ще удря в статива, без статив ако не го държиш - няма как да го оставиш да снима на плоска повърхност при положение че екрана стърчи надолу.

              Като са тръгнали да правят сложни шарнири - да бяха го направили да се обръща настрани.

              А за другия - да. След като Олимпус и Панасоник първи изкараха сериозни апарати с "правилно въртящи се" екрани, след като другите марки с години не искаха да последват примера - сега куцо и сакато вече ги правят баш такива, но Олимпус видиш ли не го намира вече за "стилно". Да можех да си поприказвам с дизайнерите им за пет минутки...
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #37
                От: Всичко за Olympus и Panasonic (FourThirds/micro43/43/mFT/FT)

                Да съживим темата с последните новини от micro43 света:

                • Олимпус обявиха официално новия MZuiko PRO 40-150/2.8 - дългоочаквания "дълъг" про обектив, който се твърди че ще е един от най-добрите подобни обективи. Все още нямаме ревюта, очаква се в следващите дни да излязат. Цената ще е 1500 долара

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:M4015F28_BLK_sideways_Tele.jpg
Прегледи:1
Размер:76.1 КБ
ID:5611412
                • Ново сребристо тяло Е-М1 и нов фърмуеър за М1-цата, в който се очакваше 4К видео, но го няма. Слуховете за 4К видео са доста сериозни и може да се очаква, че в някой следващ fw ще вкарат и тая възможност. Дали и Олимпус не искат да се наместят на видео пазара...

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:E-M1_SLV_40-150F28_best_hand.jpg
Прегледи:1
Размер:65.1 КБ
ID:5611413
                • Панасоник пускат Lumix LX100 - нещо като сапунерка с м43 сензор и вграден обектив Leica с еквивалентен фокус 24-75 1.7-2.8 Апаратчето доста е разбунило м43 средите и май има защо. Цената ще е около 900 долара, и за него все още няма ревюта.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:81mJaWTxvtL._SL1500_.jpg
Прегледи:1
Размер:51.5 КБ
ID:5611414
                LZ2NKM

                Коментар


                • #38
                  От: Всичко за Olympus и Panasonic (FourThirds/micro43/43/mFT/FT)

                  А какво ще кажете за Panasonic Lumix DMC-FZ200EG9? 25-600 на f2,8?
                  Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                  Коментар


                  • #39
                    От: Всичко за Olympus и Panasonic (FourThirds/micro43/43/mFT/FT)

                    Не съм те забравил, подкарал съм един ферман - за сега не скачай на нищо До ден-два ще реагирам.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • #40
                      От: Всичко за Olympus и Panasonic (FourThirds/micro43/43/mFT/FT)

                      Дали скоро ще се появи и 75-300 мм/2,8 PRO ?

                      Като порасТна, искам да имам трите варио - от 12мм до 300мм/2,8 PRO
                      Последно редактирано от n960; 17-09-14, 09:08.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Всичко за Olympus и Panasonic (FourThirds/micro43/43/mFT/FT)

                        Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение
                        Дали скоро ще се появи и 75-300 мм/2,8 PRO ?

                        Като порасТна, искам да имам трите варио - от 12мм до 300мм/2,8 PRO
                        Такъв не съм чувал да разработват, но 40-150 не е малко. Поне за мен напълно достатъчно. Първото ревю показва и доста добри резултати.
                        LZ2NKM

                        Коментар


                        • #42
                          От: Всичко за Olympus и Panasonic (FourThirds/micro43/43/mFT/FT)

                          Да не отварям нова тема - да попитам ...?
                          При разглеждане на снимки из нет-а и настройките на апарата за същите, ми направи впечатление ниското исо/100/ и високите скорости /1/2000-1/3000/
                          Как се постига това?!
                          Оли E-PL5 е мойто апаратче...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Всичко за Olympus и Panasonic (FourThirds/micro43/43/mFT/FT)

                            Със светли обективи и много светлина .

                            П.П. Стабилизацията и снимането от статив също помага.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Всичко за Olympus и Panasonic (FourThirds/micro43/43/mFT/FT)

                              Първоначално публикуван от radikyokushin Преглед на мнение
                              Със светли обективи и много светлина .

                              П.П. Стабилизацията и снимането от статив също помага.
                              ...................................................................................................................................................... ...............................................................
                              За тази става въпрос/интересно апаратче ?!/

                              http://500px.com/photo/83924615/the-...ar&only=Nature

                              Коментар


                              • #45
                                От: Всичко за Olympus и Panasonic (FourThirds/micro43/43/mFT/FT)

                                На режим М с доза недоекспониране за получаване на сутрешен или вечерен изглед на снимката. Иначе при тази бленда и ИСО трябва да е 1 часа на обяд посред лято, за да му отчете такава скорост.
                                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                                Из "Златния телец"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X