Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля за съвет при избор на обектив

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моля за съвет при избор на обектив

    След около една година свикване с "масовото производство" на Canon (kit 18-55, 75-300 и 18-135), поради обстоятелството че по-често ми се налага да снимам на закрито, вечерно време, при променливо осветление и в присъствието на хора, на които не е хич препоръчително да се светка в очите, поетапно се ориентирам към смяна на наличностите при обективите към "по-светли". Поради финансови причини, правя избор от налично предлаганите в обяви употребявани, поради което имам нужда от мнение на хора с практически наблюдения или личен опит.
    В момента правя проучване на тема "късо варио", което ще ползвам с тяло 750D.
    Това, за което търся мнения, са сходни като характеристики обективи от следните марки:
    - Tokina AT-X 16-50mm f/2.8 Pro DX
    - S
    igma 17-50 mm f/2.8 EX DC OS HSM
    - Tamron SP AF 17-50mm f/2.8 XR Di II VC LD

    Умишлено не слагам в списъка Canon EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM (разбираемо - защо).
    proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
    NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
    Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

  • #2
    От: Моля за съвет при избор на обектив

    Аз имам такъв Тамрон и съм много доволен от него.Сигма има една,която е 2.8 само в началото,та внимавай - два модела са мисля.Това за Сони де,да не говоря глупости...
    Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
    Най-добрият ром е студеният ром!
    Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

    Коментар


    • #3
      От: Моля за съвет при избор на обектив

      На практика, токината е най-качествен от страна на изработка. Освен това е и най-широк. Обаче в дадени моменти и бленда 2.8 ще иска ИСО 6400. Ако смяташ, че твоя Канон може да си ги позволи, е все тая кой от посочените ще вземеш. Остава да направиш много прецизна проверка при покупката, защото следва посещение в сервиз за настройка на фокуса, пък нашенски сервиз за Канон кадърен на това няма. При очертаващи се почти постоянни снимки на около тъмното или закрито, аз бих сменил системата или поне моделната гама. Успех в търсенето!

      П.П. Ще допълня, за да няма недоумение, че стабилизаторите на Сигма и Тамрон в случая не могат да ти окажат помощ при снимане на хора. Трябва ти скорост около 1/125, за да няма размазване от движение. При недостатъчно осветление, такава може да дойде само от високото ИСО.
      Последно редактирано от коко келеша; 16-10-19, 10:19.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #4
        От: Моля за съвет при избор на обектив

        Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
        ...Сигма има една,която е 2.8 само в началото,та внимавай - два модела са мисля...
        Аз "тази" Sigma вече я имам (получих я в резултат на бартер срещу един "твърд" Canon на 135mm) - от 2.8 до 4 и даже доста прилично се справя, на късите разстояния си държи 2.8.
        Просто ми се иска да имам в късия диапазон 2.8 по цялата дължина, както е при предпочитания от мен в момента Sigma 70-200 f/2.8.
        proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
        NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
        Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

        Коментар


        • #5
          От: Моля за съвет при избор на обектив

          Една от причините, да сменя 4000d със 750d, беше и възможността за ISO 12800, освен всички други по-добри характеристики.
          Така че, откъм ISO ситуацията е добре.
          Надявам се, че с наличието на такава комплектация, ще имам по-добри шансове за повече успешни кадри на тема "спорт и музика", нещо подобно на това (тази е правена с Canon 18-135, с последващо "шлайфане"):

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1557870282_f6315f3f_o.jpeg
Прегледи:1
Размер:46.5 КБ
ID:5822328
          proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
          NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
          Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

          Коментар


          • #6
            От: Моля за съвет при избор на обектив

            С това тяло на високо ISO , трудно ще е .

            Коментар


            • #7
              От: Моля за съвет при избор на обектив

              Е, каквото - такова. Не ми се харчат пари като за малък автомобил, за да купувам по-висок клас техника.
              Така или иначе, това хоби ми носи само разходи, поне да ги огранича до някакви допустими граници.
              proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
              NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
              Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

              Коментар


              • #8
                От: Моля за съвет при избор на обектив

                Първоначално публикуван от nickbochev Преглед на мнение
                ...Така или иначе, това хоби ми носи само разходи, поне да ги огранича до някакви допустими граници.
                Ако се случи, ти ще си първия успял в това. За 30-тина години сигурно съм профукал две-три натокани джипки.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #9
                  В крайна сметка, както каза Коко, нещата отидоха към по-тежко харчене и "късият" обектив, който ползвам и като "китов", е EF 24-70mm f/2.8L USM, а камерата вече е full frame - 6D Mark II.
                  proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                  NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                  Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от nickbochev Преглед на мнение
                    В крайна сметка, както каза Коко, нещата отидоха към по-тежко харчене и "късият" обектив, който ползвам и като "китов", е EF 24-70mm f/2.8L USM, а камерата вече е full frame - 6D Mark II.
                    Давай нататъка, сега иде ред и на 70-200/2.8

                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • nickbochev
                      nickbochev коментира
                      Редактиране на коментар
                      А, аз такъв си имам още когато имах първия фотоапарат (Canon 4000d) - чудесен Sigma 70-200mm f/2.8 EX APO.
                      Яд ме е, че след три години безпроблемна и вярна служба и грижовно пазене, преди седмица, при едно "асистирано" прибиране на фотоапарата в раницата на гърба на сина ми, той леко помръдна, капакът се отвори и обективът "скочи" на паркета в залата, в която се намирахме. Остана механично здрав и при лещите не виждам проблем, обаче фокусът отиде на кино... Сега ще му търся читав сервиз за ремонт, така че съм отворен за насоки.

                    • FREEFLYER
                      FREEFLYER коментира
                      Редактиране на коментар
                      В момента съм дал за ремонт олимпус 12-60 във Варна. Достатъчно добри отзиви намерих за човека. Ако все още не си го оправил, мога да пратя координати.

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X