Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Коте в чувал (или как си купих копче)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Коте в чувал (или как си купих копче)

    Винаги съм подозирал, че няма господ на тая земя, но сега опасенията ми се потвърждават.
    Как може едни 35-40 хил. лева техника да попаднат в ръцете на еретик, тоест заклет Никонист...

    Гоблин, това което имаш в момента е еквивалент на USArmy и ти го сравняваш с бригадирското движение, срамота.
    Следя темата от самото и начало, уча се от теб, но ако на това СЪКРОВИЩЕ немериш кусур, то .....бе по-добре да си замълча.


    П.П. То според теб май и Хаселблат не стават, Олимпус и Никон форевър...

    Коментар


    • #47
      От: Коте в чувал (или как си купих копче)

      Иване, мен са ме учили че бригадирското движение може да се справи с коя да е американска армия, кх кх кх

      Но за ситуацията - французите си имат много точен лаф - на прасе черен хайвер да дадеш


      И все пак. Знаеш ли от кога не съм имал снимка със затъмнени ъгли ?





      Последният път когато ми се случи беше когато бях забравил един дебел филтър на олимпуса. А тук говорим за обектив без филтър. На хиляда и двеста доларов обектив съм свикнал ъглите ми да не тъмнеят.

      Апаратът е невероятен. Спор няма. Просто в момента изчислявам какво в повече ще ми даде от това което имам. И до тук - не е много, въпреки че има сърцераздирателно приятни глезотийки.

      А за това колко заклет съм - тц. Канон съм имал едно време, EOS 5E, страшно си го обичах. На ония години позволяваше избор на фокусна точка в окуляра с поглед. Следеше движението на окото и изчисляваше в коя част от окуляра гледаш. После махнаха тази функция, и до ден днешен не мога да разбера защо.

      А за Хаселблад - бъди сигурен че ще му намеря кусури. Само да ми изпадне един за поправка
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #48
        От: Коте в чувал (или как си купих копче)

        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
        Иване, мен са ме учили че бригадирското движение може да се справи с коя да е американска армия, кх кх кх

        ...
        То и мен са ме учили същото, защото съм по-голям от теб, но за съжаление на тази теория, дори и Стефан вече не вярва.

        Коментар


        • #49
          От: Коте в чувал (или как си купих копче)

          Поздравления за селекцията
          Радвам се за 50/1.2. Добави и 85/1.2 и 135/2 за да има смисъл чуденката.

          Коментар


          • #50
            От: Коте в чувал (или как си купих копче)

            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
            И все пак. Знаеш ли от кога не съм имал снимка със затъмнени ъгли ?





            Последният път когато ми се случи беше когато бях забравил един дебел филтър на олимпуса. А тук говорим за обектив без филтър. На хиляда и двеста доларов обектив съм свикнал ъглите ми да не тъмнеят.

            Апаратът е невероятен. Спор няма. Просто в момента изчислявам какво в повече ще ми даде от това което имам. И до тук - не е много, въпреки че има сърцераздирателно приятни глезотийки.
            А за Хаселблад - бъди сигурен че ще му намеря кусури. Само да ми изпадне един за поправка
            Ти това с 24-105 ли го снима, много странно! Предполагам си го пробвал и само на небето да не е изтърван обектива, дали ще са в четирите ъгъла че при тази матрица и най малката кривина и обектива е за казана. Всъщност съществува и много малка вероятност да е набито шасито челно, да е мръднало на вътре ама там е много дебело а и при калибрирането щеше да се види, не ми се вярва.

            Снимай и качвай, мен личнно ме интересуват снимките с дефекти, останалите са ясни. А и пиши коя с какво е снимана, че всичко хубаво което може да се напише за модела вече е изписано от заклетите канонисти а слабите му страни са табу
            Знам, че не съм цвете за мирисане, и характера ми не е златен, ма вчера една черна котка кат ми напрай път и си плю три пъти през рамото, зех да се замислям!

            Коментар


            • #51
              От: Коте в чувал (или как си купих копче)

              Не, затъмнява си чинно на 24мм при широка бленда, да речем между 4.0 и 5.6. Просто рядко е толкова забележимо като в горната снимка (тя е на 24мм /5.6). Проблемът е и в навиците ми, от 4/3 системата съм свикнал примерно 12-60-ката да е оптимално добра някъде към 5.6, докато при този трябва смело да затвориш примерно на 8 или повече като в доброто старо време.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #52
                От: Коте в чувал (или как си купих копче)

                Новини?

                Коментар


                • #53
                  От: Коте в чувал (или как си купих копче)

                  Какъв е резултата Канон - Олимпус?
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #54
                    От: Коте в чувал (или как си купих копче)

                    Тюх. Пропуснал съм.

                    Нащраках сравнителни снимки, ще пробвам да ги пусна днес ако ми остане време.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • #55
                      От: Коте в чувал (или как си купих копче)

                      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                      Тюх. Пропуснал съм.

                      Нащраках сравнителни снимки, ще пробвам да ги пусна днес ако ми остане време.
                      Не ти е останало време.. Живо ли е котето?...

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X